Финансовите отношения родители-пораснали деца

  • 20 852
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 510
Ами като нямаш пари защо ще раждаш?! На кого чакаш?! Това е безотговорно...
Защото няма да има такива които да раждат. Обезпечаването е и доста относително.
Какво означава да си обезпечил? Колко?

# 31
  • Мнения: 10 547
То едно дете /новородено/ може да струва и 200 и 20 000 лева, зависи. Така е и с всичко друго. Важното е май, да не надскачаме стандарта си. Сигурно ще се наложи помощ от родител, ако искам да возя бебе си в количка за 2 000, а двамата с бащата вземаме 1 000 чисти на месец.

# 32
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Ами като нямаш пари защо ще раждаш?! На кого чакаш?! Това е безотговорно...
Защото няма да има такива които да раждат. Обезпечаването е и доста относително.
Какво означава да си обезпечил? Колко?
Да раждам в името на раждането?! За да има кой да ражда?! Що за глупост... Изумявате ме..

# 33
  • София
  • Мнения: 23 096
Сигурно ще се наложи помощ от родител, ако искам да возя бебе си в количка за 2 000,
Каси, по мои наблюдения бабите и дядовците се натискат да купуват колички и легла. При нас и при приятелите ни поне така беше. Ние си платихме раждането, което беше много скъпо и купихме всичко за посрещане на бебето, без споменатите легло и количка, които бяха заявени като подарък.

Да раждам в името на раждането?!
Не съм чула някой да ражда в името на раждането. Кой го твърди това? То голям кеф щото...

# 34
  • Мнения: X
Не е нормално жена / повечето се омъжват от 20-25 години/ да си е осигурила жилище и заплащане на всичко за едно дете.
Нищо нормално в това не виждам / изключвам ежедневни разходи/ двама млади родители да осигурят детето си започвайки от нула.
Едно раждане струва ..., легло, храна , количка, дрехи, жилище, постоянни разходи...
Извинявай,ама на мен ми се вижда направо идиотско да не можеш да осигуриш поне легло на едно бебе,пък да тръгнеш да раждаш.
Като прочета за двойка ,на по 20 години,кой работи,кой не,ама тръгнали бебета да правят,сврели се в кухнята на двустайната панелка заедно с още 5 човека,че и недоволстват ,че бабите не помагали....попадала съм на 3-4 такива теми тук....
Ами,сори,ама избеснявам....
Никой не казва,че трябва да имаш апартамент,вила и кола,за да тръгнеш да се размножаваш.
Ама да нямаш дори поне малко от малко стабилни доходи,и после да се чудиш откъде пари за АМ на бебето и да чакаш бабите да купуват....Несериозно е,меко казано.
Защото подарък за бебето е едно,а бабата да издържа бебето ,че и родителите му,е съвсем друго.

# 35
  • Мнения: 10 547
Именно, де, Тони, възрастните се натискат, после дават пари и за кръщенето....така докато могат и кръгът се завърта. После на свои ред идваме ние....  Laughing

# 36
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Не е нормално жена / повечето се омъжват от 20-25 години/ да си е осигурила жилище и заплащане на всичко за едно дете.
Нищо нормално в това не виждам / изключвам ежедневни разходи/ двама млади родители да осигурят детето си започвайки от нула.
Едно раждане струва ..., легло, храна , количка, дрехи, жилище, постоянни разходи...
Извинявай,ама на мен ми се вижда направо идиотско да не можеш да осигуриш поне легло на едно бебе,пък да тръгнеш да раждаш.
Като прочета за двойка ,на по 20 години,кой работи,кой не,ама тръгнали бебета да правят,сврели се в кухнята на двустайната панелка заедно с още 5 човека,че и недоволстват ,че бабите не помагали....попадала съм на 3-4 такива теми тук....
Ами,сори,ама избеснявам....
Никой не казва,че трябва да имаш апартамент,вила и кола,за да тръгнеш да се размножаваш.
Ама да нямаш дори поне малко от малко стабилни доходи,и после да се чудиш откъде пари за АМ на бебето и да чакаш бабите да купуват....Несериозно е,меко казано.
Защото подарък за бебето е едно,а бабата да издържа бебето ,че и родителите му,е съвсем друго.

Най-накрая един здравомислещ човек.

# 37
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Съвсем естествено е за мен, ако имам достатъчно, да си помагам на детето. Понеже не обичам лентяи, бих сложила условие обаче, и то е да умее да се погрижи за себе си само, а не само на мен да чака. Тогава просто бих направила живота му по разкошен. Става дума за финанси.

Физическа помощ също не бих отказала по никакъв начин. Както и на мен никога не ми е била отказвана от родителите ни.

# 38
  • Мнения: 15 028
Когато искат, нека помагат, колкото им душа иска. Но съм чувала нееднократно оплаквания от хора на 25+, че родителите им нищо не им били осигурили - нито жилище, нито кола... Извинявайте, но задължение на родителите е да изучат и възпитат децата си. Ако нямат финансовата възможност, какво са виновни, че не могат да купят кола или апартамент на отрочетата си. Ние сме три деца, колко трябваше да са богати родителите ми, за да осигурят на трите ни всички тези неща?

# 39
  • Мнения: 2 457
Въпрос на добра воля е след пълнолетието, преди пълнолетието са длъжни.
Бих помагала на дъщеря ми и бих и правила подаръци с удоволствие, но основите пари след 18г. тя трябва да си ги изкарва. Peace

# 40
  • Мнения: 2 510
Ами като нямаш пари защо ще раждаш?! На кого чакаш?! Това е безотговорно...
Защото няма да има такива които да раждат. Обезпечаването е и доста относително.
Какво означава да си обезпечил? Колко?
Да раждам в името на раждането?! За да има кой да ражда?! Що за глупост... Изумявате ме..
Казвам, че повечето и нормално не можеш да осигуриш едно дете, ако нямат помощ при точно определени ситуации, а те са доста чести.

# 41
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Едно е помощ, съвсем друго е пълно финансиране Peace

# 42
  • Мнения: 11 910
Като прочетох заглавието си помислих, че темата е за това- порасналите деца дали и колко осигуряват родителите си.Всеки от камбанарията си. Simple Smile


И тук, както и в други подобни  теми  ,бих казала- хората са различни.Не мога да синтеризам правило, нито да отправя похвали и порицания.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 096
но основите пари след 18г. тя трябва да си ги изкарва. Peace
Шанти, не би ли оскала детето ти да получи добро образование. Понеже то продължава и след 18-тата година...

# 44
  • Мнения: 2 457
но основите пари след 18г. тя трябва да си ги изкарва. Peace
Шанти, не би ли оскала детето ти да получи добро образование. Понеже то продължава и след 18-тата година...
Офф, да, забравих за това Laughing

Общи условия

Активация на акаунт