Някой вярва ли на jobs.bg, когато си търси работа?

  • 185 116
  • 790
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 300
Видях обява за сервитьорка в нощен клуб заплата 1600 лв. Според вас възможно ли е?

# 721
  • Мнения: 9 652
Не. Но е възможно да си докара толкова от бакшишите, ако е в хипер вървежен бар.

# 722
  • Мнения: 5 300
Пише, че това е нетната заплата и те одогуряват на толкова...

# 723
  • Мнения: 2 288
Пише, че това е нетната заплата и те одогуряват на толкова...
Ако те викнат на интервю ще разбереш, по- принцип всеки си пише каквото си иска, но не съм на мнение, че всичко в джобса е лъжа, а напротив - обратното. Успех!

# 724
  • Мнения: 5 300
Утре съм на интервю, обаче всички ми казват, че сигурно е сервитьорка с екстри и за това питам и вас какво мислите

# 725
  • Мнения: 2 288
Утре съм на интервю, обаче всички ми казват, че сигурно е сервитьорка с екстри и за това питам и вас какво мислите

Не се вкарвай в излишни филми, може пък и да е готин бар, в който държат на качество на услугите! Сподели утре как е минало! Успех!

# 726
  • Мнения: 9 652
Напиши кой е бара, ако не е проблем.

Моята първа мисъл също беше, че тази заплата ще върви с доп. услуги от твоя страна.
Да не кажа, че дори съм сигурна.

Аз съм управлявала луксозен хотел+ресторант+бар и имам над 10 години опит в сферата. Заплата от 1600 нето за сервитьорка няма да ти даде никой. Но ти гарантирам, че на вървежно място може да си докарваш над 2000 бакшиш.

Заплатите в Хилтън за средно ръководен персонал са под 1000 лв, заплатите на сервитьорките в Котън клуб са под 600 лв. Ето ти два прости примера.

# 727
  • Мнения: 5 300
Live bar Hybrid

# 728
  • Мнения: 9 652
Отваряй си очите на четири.
Видях обявата. Търсят 7 барманки, само момичета, 4 дневна работна седмица по 1600 лв.
Направо е невъзможно.
Ще плащат почти 16 000 лв бруто за 7 човека. Абсолютно невъзможно. Особено за чалготека.
Пак казвам очите отворени на четири!

# 729
  • Мнения: 5 300
Отваряй си очите на четири.
Видях обявата. Търсят 7 барманки, само момичета, 4 дневна работна седмица по 1600 лв.
Направо е невъзможно.
Ще плащат почти 16 000 лв бруто за 7 човека. Абсолютно невъзможно. Особено за чалготека.
Пак казвам очите отворени на четири!
Благодаря Heart Eyes

# 730
  • Мнения: 1 610
Всичко е късмет...както и реалните обяви в jobs.bg  Laughing
Не е за пренебрегване сайта, когато искаш да работиш.
Важно е активно да търсиш по всички начини и откъдето се обади... Peace
Аз имах късмет...и то не веднъж...

# 731
  • Мнения: 38
Последните няколко години (2012-до днес) Jobs-a е мой верен другар ! За София, Варна, Бургас и Пловдив нямам наблюдение, но за Търново, Плевен, Благоевград, морските курорти и зимните Джобса е в пълна сила. Важно е да се внимава, разбира се, а ако сте "реводни" в сайта ще знаете къде да не пускате cv-та.

# 732
  • Мнения: X
Да, вярвам, но много ограничен е изборът, особено в София. По-хубави позиции ми излизат от другите градове. В София излизат почти само entry level позиции, а по-сгодните не ги публикуват изобщо. Затова пък от Варна попаднах на прекрасна обява от рекламно студио. Въобще за креативни хора джобсът е пустиня, поне в София!

Сферите на дейност в обявите за София са все едни и същи - или нещо с продажби, услуги, строителство, или ИТ или нещо финансово-административни, тип офис служител за чиновническа, некреативна дейност. Е вече ми дотегна от такива обяви, до там ли я е докарала София? В провинцията пък явно липсват хора за креативни и ключови позиции и много хубави обяви ми изпадат от там.

Преди като че ли повече излизаха обяви от рекламни агенции, а сега не знам къде човек може да търси освен да подава директно към агенциите? Същото е с медиците и хората на изкуството - почти не се появяват позиции за тях там, явно по други канали си намират работа. Давайте идеи, защото с мои приятели вече сме в чуденка - къде човек може да си намери работа в рекламна агенция, медицинско учреждение/администрацията на здравен център или в изкуствата - хореография/танци, пеене и пр., има ли такива сайтове?

# 733
  • София
  • Мнения: 38 490
В самия Фейсбук. Има един сайт за фрийленс. Освен това, има обяви за работа - търси иконка куфарче.

# 734
  • Мнения: X
Благодаря! А относно хореографията и танци къде да търси човек, знам, че има вариететен театър в София, но няма специализиран сайт. Пиша хореограф и веднага ми излизат 2 обяви, но не са от София. В агенциите за статисти пък само ТВ реклами, а накрая дори не е сигурно, че изобщо ще си в рекламата... аз търся нещо по-скоро уеб банер, печатна или билборд реклама, там само от модни агенции ли набират?

Общи условия

Активация на акаунт