ЗОНАТА и ние - 7 Тема

  • 48 021
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Moharet Хей, за заклеването се пошегувах естествено ,да е весело. Извинявай,ако си го приела нещо лично. Съвсем неумишлено е било. Относно неблагоприятните въглехидрати, разбира се, че най важното е здравето. Аз най малко искам да си вредим, просто не знам как да го направим тогава с тези въглехидрати, защото например хляба, спагетите ориза и т.н и те влизат в червената категория. И го предложих за стимул за през тези 15 дена, да се опитвате да се придържате към тях. Просто нямам как да знам всеки от какво се нуждае. Мисля, че трябва да се уточни всичко. Ако трябва да сменям точки, само ми кажете.  Наистина ми помагайте, не знам как  да стане това, ако искате определени храни да не ги смятаме, както е случая с меда, избройте ми храните, или акоискате да махне това с неблагоприятните въглехидрати да е съгрешение, но според мен ще се изгуби по голямата част на основния замисъл.Аз за това предложих 20 точки за минал ден без съгрешения, за да има наистина стимул. Нали е е състезание, само за 15 дена. Все пак всичко това го правим за здраве  Cry Иначе 7 те точки са бонус за благоприятни храни, а другите 20 точки бонус са за всички съгрешения, било за пропуснато ядене или за мерене на око, или за изяден бонбон. Виждате ли сега  Cry какво става, аз предложих правила и точки, всеки път казвах ако имате предложения и поправки да ги казвате, защото вие решавате как да бъде и кое е по добро. Каквото сте предложили, сме го направили, а за тези по особените въглехидрати никой не е казал нищо, аз как да знам Sad Съжалявам. Аз не съм никой на решавам, просто исках да ви улесня, като събираме точките. Ако имате предложения и  ако трябва да променяме, казвайте, че не искам аз да съм лошата или виновната. Постави се на мое място, как ти би процедирала, старая се колкото мога. Само уточнете как искате да бъде. Извинявай Moharet, ако нещо си го приела лично,наистина не е било умишлено. И помолих за това ако може по точките да пишете под ред, не става въпрос да копирате всичко, просто 1..., 2... 3... защото аз си ги знам по номера,и ако пропусна нещо, и ако някой не е докладвал за нещо, и после пак аз ще обера парсата Simple Smile Не искам да има такива недоразумения. Наистина се опитвам да отделя доста време за да може да стане хубаво състезание. И когато трябва да дебна всеки един ,казал ли е за това,или казал ли е за онова, да мисля, да се чудя липсва ли нещо, и сте 9 човека,и ще ми трябват часове да стоя пред компа. Наистина правя всичко възможно, и аз май най много се притеснявам от всички вас. Само кажете какво искате да поправим, и продължаваме, или да ме смените,както прецените Hug

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 02:38 от Emigrantка

# 676
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Може би- ако искате неблагоприятните въглехидрати да не ги смятаме  като  грешка, и  да се дава само бонус от 7 точки за целия ден, ако е минал на зелени храни само. А за всичко друго, което е изпълнено правилно  за целия ден  да се дават по 20 точки. И да отделим храни като меда и други подобни, които се взимат по здравословни причини, и да ги смятаме към благоприятните. Ако така ви харесва разбира се.  newsm78 
Аз мисля че това ще е добра поправка. Ама пак казвам, аз нямам вина, че нещо е неуточнено. Само не ме нападайте, просто  казвайте какво искате да променим, защото със сигурност ще има още подобни различни ситуации, и аз ще трябва да обирам парсата. Ако искате и съвсем делово ще докладвам само точките. По някога се радвам, хубаво ми е да се пошегувам, да се посмеем. Това за клетвите беше съвсем в кръга на шегата, както естествено и за цената на яйцата, наистина знам колко е скъпо и трудно, и няма да е честно да се наказва някой, ако не може да си позволи нещо. Наистина моля ви да ги уточните тези неща, вие си знаете от какви храни имате нужда, какво можете и какво не можете да си позволите. Не искам да съм лошата, просто написахме правила, никой не възрази и сега аз се водя по тях. Без нищо лично. Моля ви момичета, че ми стана много тъжно след хокането Sad
Мале,верно се стресирах, ама си знаех аз cry

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 04:31 от Emigrantка

# 677
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Уфф, и сега се сетих, за пропуснатото ядене преди лягане, дето наказах мерито, и това  дали е правилно, когато сте вечеряли, и си легнете чак след 2-3 часа без блокче,  тогава ли да се се отнемат точки, защото това значи, че  денят ще ви стигне за вечерно блокче. Както е случая с мерито, вечеряла е в 9, ама ако си е легнала в 11 без да яде последното.. newsm78 .Сега ме подгони стрес,и  осъзнавам, че има много неща които не са уточнени.... След като  кажете всички неща,които ви притесняват,  ще сметна на ново на всички точките и ще променим правилата.
Мале, цял следобед вече съм тук, мъжо ще ме изгони вече Simple Smile Отивам да готвя. Добре че се паднаха първите дни да са почивни- събота и неделя, че да имам време , да пресмятам и да записвам и да до-уточним недоразуменията.

# 678
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
и предлагам така да докладвате:
1. името на състезателката-датата и деня- 1ви ден.
2.   колко хранения на ден, (при по малко от 5- отнети 3 точки) това трябва да се уточни, (примера с мерито)
3.   закуска- 2 блока в 7ч., обед-2 блока в 12 ч., следобедна закуска-1 блок в  16 ч., вечеря-3 блока в 17.30, преди лягане- 1 блок 22ч.
4.   Колко хранения са  изтеглени с кантарче или по метода на око- на всяко ядене по  метода на око – отнети  3 точки
5.   Извършени грехове през целия ден: няма( бонус от 20 точки),или има(не заслужава бонус) като храненето с неблагоприятни въглехидрати да не се смята за прегрешение
6.   Целия ден минал успешно само на благоприятни въглехидрати -  бонус от 7 точки. Като мед и други които кажете да не се смятат за лоши въглехидрати, т.е те да не пречат да си получите бонуса, но да има някакви наказателни точки за неблагоприятните, с изключенията като меда
7. За целия ден ми се полагат.....точки. Завършвам деня със ..... точки (това е сами да си сметнете ако може точките, аз също ще проверявам, но все пак е вид помощ за мен)

8.   На 5 тия ден от състезанието- минали успешно без нито една наказателна точка-  + 20 точки.

нещо подобно да е, просто да е под определен ред- само 7 реда, за да ми е по лесно и да не се притеснявам, че аз или вие сте пропуснали  нещо. Съжалявам, че  предния пример беше малко хумористичен. Исках да е малко весело с настроение,хем докато докладвате да се посмеем.За това сега предлагам , ако ви харесва така-да е сериозно и изчистено. Това пак го предлагам като пример, ако искате поправки ,давайте да ги правим, че ще ми се застъпят много дни да изчислявам на всеки. За сега точките на всички се анулират. ще смятам на ново след поправките в закона( казано хумористично)
И ако искате можете да почнете от утре на ново за първи ден с новите правила, или аз ще сметна на ново отминалия вече ден.

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 10:47 от Emigrantка

# 679
  • Мнения: 15
1. kami_pld ,10.03- 1ви ден.
2.    имам 5хранение
3.   закуска- 2 блока в 9.00ч., обед-2 блока в 13 ч., следобедна закуска-1 блок в  17 ч., вечеря-3 блока в 19, преди лягане- 1 блок 23ч.
4.   всички хранения са ми изтеглени с кантаче
5.   Извършени грехове през целия ден:  има:моля да бида наказана пих кафе 3 в 1 в 10 час и следобяд хапнах 1 вафичка Embarassed
моля да ми се отнемат 10 точки

# 680
  • Мнения: 0
Хееей!Момичета,ха сега да се изпокараме!Емигрантка,не се стресирай толкова,че ни трябваш с адекватно настроение! Simple Smile
Moharet,аз мисля,че трябваше предварително да уточниш,че меда е важен за теб Naughty Naughty,защото не е разумно да предизвикваме напрежение!Нали го правим за забавление,а и да слабеем.Всъщност целта на всичко това е да видим защо някои от нас свалят(сваляме)по-бавно и къде грешим Rolling Eyes
Хайде стига ,де!!!Я се усмихнете! Joy
Голяма работа станало-някакви си точки!

# 681
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
piqnata vishna и ти си права, но моля да уточним всички правила, все пак нека да няма разочаровани, и най вече аз се чувствам неудобно.Аз всичко това го правя с удоволствие, но наистина няма как да знам на всеки желанията, ако не ги споделите.И Moharet е права, защото все пак става въпрос за здраве,но аз как можех да зная Sad  Ако се опитате да се поставите на мое място, да трябва вие да сте съдията, ще ме разберете. Нека да решим по скоро, ако има някой доброволец, да напише правилата, и всички да ги обсъдим, че докладите продължават, и яденето не спира, и ще ми дойде супер на нагорнище Hug Но ми се искаше по някакъв начин да се наказват хляба, спагетите и ориза, а сега не знам как  да стане. Или ако последните промени които предложих ви харесват, да се водим по тях, само да доуточним това което е в оранжево, и да продължаваме. Мен сега ток ме тресе, да не се пошегувам,и да се изтълкува погрешно, а беше толкова хубаво Simple Smile Всеки път казвам, че каквото кажете вие, аз ще се водя по общоприетите правила  Hug

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 10:25 от Emigrantка

# 682
  • Мнения: 0
Момичета, споделяйте моля, когато имате повечко време и как се чувствате, кое хранене Вие помогнало да се почуствате ок, каква интересна комбинация сте направили - за да си даваме идеи и съвети взаимно. Ето аз докладвам
и предлагам така да докладвате:
1. ЗониРай 1ви ден.
2.   колко хранения на ден -8
3.  *8ч - закуска - 2  БЛОКА.
     *11ч - междинна - 1 БЛОК
     *13.3 ч - обед - 2 БЛОКА
     *17 ч. - следобедна закуска-1 БЛОК
     *18.30 - вечерна закуска-1 БЛОК
     *10ч - 3 БЛОКА
     * 2.30 - вечеря - 1 БЛОК
4.   "Колко хранения са  изтеглени с кантарче или по метода на око"-  0 бр хранения са скантарче.
5.   Извършени грехове през целия ден: има - описани в коментарите
6.   Не се класирам за тази точка
7. За целия ден ми се полагат.....точки. Завършвам деня със ..... точки (това е сами да си сметнете ако може точките, аз също ще проверявам, но все пак е вид помощ за мен)

КОМЕНТАРИ: Закуската ми беше - Чудесна Зонова и любима - салата от 1/2 ВБ домат + 1 ВБ кълнове + много малко зеле + малко фибри "FibraFit", кото миришат на коричката на вафли  + котидж + настърган белтък + шунка + тахан   :: След тази закуска за шампиони мога да изкача Еверест, да гледам мачове с любимия или да изляза на разходка със свекървата ... и тн

Междинната : котидж с шоколад 70% какао - невероятна наслада - готова съм за всякакви страстни упражнения, НО вместо това пукам прахосмукачка...

Обед: Кюфтенца от леща с червена чушка и пиле и маслини
Бях сита и обяда ми беше много, но трябваше да имам сили за съботната обиколка в парка

17 ч. - следобедна закуска- филийка хляб "Вита с кълнове" + намазана с малко котидж + шунка + краставичка -  много любим сандвич - никога не ми стига

18.30 - ябълка с извара и сирене

10,00ч Излизам и следват алкохол, кашкавал, сирене, алкохол.. - 3блока

Преди да легна изпих си айрянчето с бадемите и туй то:) Един нормален съботен ден за мен

# 683
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
 Ми вие хубаво докладвате,ама аз отказам да водя сметки, докато не уточните наказателните точки, кое да се наказва и кое не, и с колко точки. Отказвам, нямам схема по която да се водя. Първо кажете кое как да е,и тогава. Иначе не поемам риска да се пека на бавен огън Simple Smile

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 10:40 от Emigrantка

# 684
  • Мнения: 5 405
Ей, я по-спокойно. Не сме започнали състезанието, за да се изпокараме, колко задружни си бяхме  Sad А без шегите на Емигрантка на къде.. Няма пък! Аз не искам да сме сериозни  Laughing Влизаш и изреждаш днес това и онова, толкоз точки, чао.. така не е интересно. Нека всеки спокойно да си каже кое как и защо го приема и че желае да не му се отнемат точки, поради еди каква си причина. Аз казах, че няма как да ям 5 пъти на ден, но ми се отнеха точки, даже съм на минус  Joy Joy И ми е забавно  tooth Ами от тук нататък ще се постарая някак си да ги събера 5 пъти. Ако не - всеки ден ще завършвам с минус точки (защото яйцата наистина са скъпи, а и тия жълтъци да си ги колекционирам ли Laughing) и накрая ще съм свършила цялата с тия минуси.. де и на кг да беше така tooth През седмицата ще ми е по-лесно, предполагам, защото ще мога да закусвам към 9.

Иначе аз съм съгласна да се дават бонуси, само когато си бил цял ден на зелено. И в случая, да не се отнемат точки при такива здравословни причини. За яйцата, ако може също да не се взимат точки  Praynig Joy Абе общо взето... не знам. Обърках се. Ако искате да се отнемат точки само за червените неща. Оранжевите да не се пипат. Защото рядко човек може да си позволи да яде само от зелените храни. Аз съм по дефолт фалирала, а сега тотално.. tooth А така като са позволени по малко и от оранжевите, някак си по-стимулиращо е да не пипаш червените. Макар че тази сутрин си хапнах филийка и май пак ще съм на минус точки tooth  tooth  tooth Аз да се самоизключа поне от играта. Депресирам се с тези минус точки  ooooh! Embarassed

Оф, с тия точки много сложно взе да става.. дайте да ги махнем и да минем на пчелички  newsm47
Ама съвсем сериозна съм Grinning Много по-лесно ще е. Ако деня ти е минал на благоприятните храни получаваш една пчеличка. Ако не - нищо не получаваш. Ако 5 дена си на благоприятности, получаваш 5 пчелички бонус. Кратко, точно и ясно. Така ще имаме повече време да обсъждаме храните, които сме яли, рецепти разни и ще можем да обръщаме по-голямо внимание на новодошлите в темата, защото едва ли ще си останем същите в тези 15 дена. 100% ще има и нови хорица, които ще се чудят от къде сме се пръкнали такива Grinning

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 12:08 от MeRiTo`

# 685
  • София
  • Мнения: 783
Ох, момичета, много съжалявам, че се получи така. Чувствам се много виновна в момента. Явно аз не съм разбрала правилата както трябва. Просто беше споменто, че поради факта, че в България в момента няма голямо разнообразие на зелени храни, няма да се взима под внимание през първото състезание, ако човек не е ял зелени храни, т.е. ще се счита за успешен ден и ако е ял само зелени, ще получи бонус. Тъй като сметнах, че ме устройва тази уговорка, не сметнах за необходимо да споделям за меда. Емигрантка е абсолютно права, че правилото за зелените храни е важно, защото все пак на всички ни целта е да свалим някое друго килце, а с червени храни не се сваля, мисля, че това е ясно на всички ни. Съжалявам, че създадох такава сумотха и бях генератор на негативни емоции във форум. Винаги съм смятала, че правилата са правила и трябва да се спазват от всички без да има специални изключения за някой. Приемам факта, че съм се издънила със състезанието вчерашния ден и пак ви моля да ме извините, че не бях разбрала правилата. Вече съм наясно и ще се старая повече.
Емигрантка, предполагам, че изобщо не ти е лесно с нас и съм ти много признателна, че си се захванала с тази неблагодарна задача. Извинявай, че ти създадох такова неудобство  Hug
Моля ви, нека да забравим предишния ми пост и да продължим да обсъждаме полезните за нас неща. И в тази връзка идеята на ZoniRai да споделяме какво сме хапнали и как сме се почувствали много ми харесва. В крайна сметка такава е целта на състезанието - всички да се учим от грешките и постиженията си.

# 686
  • Мнения: 0
Moharet, извини ме, но компа беше запецнал и аз докато напиша" статията "си ти се беше появила, неискам да пренебрегна никого. Hug
Момичета ,всичко е много хубаво нека да продължаваме в същия дух,толкова е забавно  нека има и смях и закачки защото това сиво ежедневие ни скапва.  Състезанието нека продължи,за да разберем кой колко инат и воля има.  love001                                                                 

# 687
  • Мнения: 0
А бре щуротийкии:) Има правила - има проблем - сменяме правилата и няма проблем.
Без нацупени муцуни моля Praynig
Пчеличките много ми харесаха и вдъхновиха.Предлагам ето така да си коригираме системата.

Състезанието си важи от вчера.
Всеки ден, който желае и който може да си публикува менютата и впечатленията.

Всеки ден Емигрантка - без която Не можем (и която най много заслужава и най много и отива, защото е изкл. тактичен, търпелив и коректен човек) дава НОМИНАЦИЯ за Получаване на ПЧЕЛИЧКИ

Като пчеличките да са няколко Вида -
 * Зелена Пчеличка - за зонарката която е похапвала най-много от зелените(благоприятни) храни
 * Стриктна Пчеличка - за зонарката, която стриктно е спазвала интервала между хапванията и правилното разпределение на блоковете
 * Креативна Пчеличка - за зинарката с най разнообразно меню
 * Оригинална Пчеличка - за зонарката. която похапва и споделя оригинални рецепти
 * Мотивирана Пчеличка - за зонркта, която не е хапвала и е устояла на  изкушение, въпреки че то и е било навирано пред очите или се е наложило да го приготви през деня
 * Спортна Пчеличка - за зонарката с най-много изгорени калории през деня
 * Водна пчеличка - за зонарката, която пие минимум 3,00 л вода.
и тн - предложете и Вие или ме коригирайте

Който пък споделя по-често менютата си ще има по голяма възможност да получи Пчеличка, който не споделя просто няма как да я получи.

След като Емигрантка Номинира някого - например така - Предлагам еди-си-кой за Стриктна Пчеличка  - моля гласувайте. И ако три съфоромки отговорят с Да - готово Пчеличката е спечелена от еди-си-кой.

Ако Ви допада идеята, резултатите и ползите накрая ще са:
След изтичане на състезанието - ще направим справка, коя зонарка е свалила най-много килограми и съответно колко броя и какви по вид Пчелички е събрала. Така ще си направим извода дали и защо е по добре да си разнообразяваме храненията, дали да пием повече вода, дали да се придържаме повече към зелените и тн

# 688
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
MeRiTo`, ZoniRai благодаря за идеята,и че се опитвате да  помогнете. Идеята е много весела:). Само това с гласуването много ще ме затрудни, защото тук не е чат, и не всеки отговаря веднага, и постовете се застъпват, и ще се объркам. И ако може да  ви помоля по ред на номерата да докладвате. Ако трябва си напишете на листче,или и си направете документ  в компа  с подточките, после само да го попълвате и хоп- копи  тук. Така е по лесно за всички , да се вижда по ред на номерата, за да няма пропуснати пчелички. И почваме от начало. Вижте,аз предлагам така,  да няма наказателни пчелички. т. е никой да не е на минус, и горе долу идеята е това:

1.  Състезателка- Име,дата, ден.-колко блока

2. Хранения на ден-5- сутрин, обед , следобед и т.н в колко часа- заслужих си стриктна пчеличка. Или нямаше 5 хранения - сори,за мен няма пчеличка Sad

3. Пропуснато хранене,поради липса на време,забравяне,ситуация и т.н.- няма пчеличка.

4.  Изкушението победи-Изядох  бонбони, вафли, кифли и т.н, извън зоновите хранения- при мен кацна  лаком търтей  ooooh!

5. Целия ден минал само на благопроятни  храни(с изключение на мед-но само по здравословни причини и яйца-заради цената)- заслужих си зелена пчеличка  Rolling Eyes или  в мен се блъсна червен търтей.

6. Всичката храна изтеглена с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. Ако ли не- мързелив търтей

7. Изпита вода- над литър и половина- искам си водната пчеличка, или пчеличката изчезна някъде.

8. Споделено меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет Heart Eyes

9. Днес тренирах, бягах, гониха ме, изпотих се-всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка.

10. Според мен днес улових ...еди си колко пчелички, и един или два търтея по погрешка  #Crazy


това предлагам аз, ако сте съгласни, да почваме от начало. И да казвам СТАРТ running на ново, да не се връщаме на зад. Да кажем, че е било загрявка само  smile3521
А и предлагам, когато има готвени яденета, ако в тях има по лъжичка брашно например, да не се смята. Че  и това 100% ще възникне като въпрос.
Така според мен е най хубаво, всеки да се стреми да улови колкото се може повече пчелички, и по малко търтеи Simple Smile Мерито и  ZoniRai кацнаха на време с иделаното предложение  Hug
 

Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 20:41 от Emigrantка

# 689
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
и викам за 5 те хранения- ако денят не е стигнал, да се дава пчеличка, ако обаче състезател вечеря 2-3 часа преди лягане, и не си хапне преди за заспи, да не се дава пчеличка.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт