Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 28

  • 49 088
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 447

А какво ли биха отговорили македонците? В тяхната история сигурно пише обратното- че те са владели  цялата империя, а султанът се е казвал СюлеймаК... #Crazy
Сто на сто  Joy

# 46
  • Мнения: 52
Аз пак не видях никъде исторически източник, който да отрича постиженията на Хюррем, но нейсе!  Mr. Green И само да вметна, за Свелтесс, че няма как да ми спести никакво четене на дебели книги, защото е закъсняла с има-няма 15 години, защото точно от тогава я има страстта към османската история у мен. Пък и ако разчитам на такъв източник да ме информира, по-добре да се огранича с четене на клюкарски списания само.  Sick
trendafilka, и аз те подкрепям! Аз също харесвам всички образи - много добре изградени от сценаристите и също много добре изиграни от актьорите!!! И който е да е образ, ако изчезне ще ми е кофти и няма да ми е толкова интересно.  Peace

Благодаря за новата тема, отново толкова богата, и предварително благодаря, че ще я напълните с интересно инфо, преводи, клипчета и снимки!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 3 433
За македонците не знам, но сто на сто гърците имат някаква версия, според която, Сюлейман е бил всъщност грък под прикритие.

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 20:14 от Azzy

# 48
  • Мнения: 3 447
Е, че малко ли им е Паргалъ.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 433
Е, как. Естествено, че е малко Simple Smile
Те за едно туско кафе ще те изядат с парцалите, че било гръцко, а за цяла империя не знам.

# 50
  • Мнения: 3 447
Тя и турската любов май е позната по света като "гръцка", ама да не отклоняваме темата в кофти посоки  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 3 433
Не ме карай да се чувствам неудобно, ами казвай каква е тази турска любов Simple Smile
Иначе всичко турско в Гърция е присвоено, даже мусаката и имамбайлдъто.
Пълно е с мъже с броеници и да не изброявам и друго, че ще обидя някой.
Изобщо аз бях много впечатлена от отпечатъка, който е виден с невъоръжено око и до днес в Гърция на турския манталитет, начин на живот, кухня и прочие белези, които у нтолкова нас изобщо не са толкова натрапчиви по мое мнение.

# 52
  • Мнения: 3 447

Изобщо аз бях много впечатлена от отпечатъка, който е виден с невъоръжено око и до днес в Гърция на турския манталитет, начин на живот, кухня и прочие белези, които у нтолкова нас изобщо не са толкова натрапчиви по мое мнение.
А, и у нас ги има, просто сме им свикнали, може би. Възрожденската ни архитектура например си е чиста проба анадолска.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 433
О, има, как да няма, изобщо няма спор, но мисълта ми беше, че в Гърция много по-натрапчиви са ми тези белези и не е, защото съм им свикнала у нас. Аз тук мъж с броеница не съм видяла, освен грък. Simple Smile
И да се опне да пие турско, пардон гръцко кафе с броеницата в ръка и само един фес или чалма му липсва Simple Smile

# 54
  • IT
  • Мнения: 3 704
малко офф топик-не знам дали някоя от вас е ходила на едно място в Турция на около 80 км от Анталия-Олимпос-  там  има руини от църква и намерени каменни саркофази с изображението на Зевс, та мисълта ми е-по нашите Балкани всичко е така омешано, че кой от къде и колко е можал е взел.
Преди време ходех през седмица в командировка в Истанбул и хората там знаеха, че не говоря турски, но веднъж решиха, че ги лъжа. Говореха си и казаха-"кюше" и аз ги попитах -какво за ъгъла:)
 А пък когато за първи път ме водиха да гледам Топкапъ ми обесняваха, че "кръвният данък" не е бил нищо лошо, просто се вземали децата от бедните семейства и така им се помагало. Всеки народ си разказва историята както на му е угодно.

# 55
  • Мнения: 3 447
малко офф топик-не знам дали някоя от вас е ходила на едно място в Турция на около 80 км от Анталия-Олимпос-  там  има руини от църква и намерени каменни саркофази с изображението на Зевс, та мисълта ми е-по нашите Балкани всичко е така омешано, че кой от къде и колко е можал е взел.

 
Е че то цялата егейска Турция си е гръцка  Simple Smile Затова Турция е толкова интересна и с богата култура страна, щото са знаели какво да завладеят и какво да си присвоят  Simple Smile

# 56
  • IT
  • Мнения: 3 704
малко офф топик-не знам дали някоя от вас е ходила на едно място в Турция на около 80 км от Анталия-Олимпос-  там  има руини от църква и намерени каменни саркофази с изображението на Зевс, та мисълта ми е-по нашите Балкани всичко е така омешано, че кой от къде и колко е можал е взел.

 
Е че то цялата егейска Турция си е гръцка  Simple Smile Затова Турция е толкова интересна и с богата култура страна, щото са знаели какво да завладеят и какво да си присвоят  Simple Smile
Съгласна напълно.

# 57
# 58
  • Мнения: 19
 love001

Ха-ха!  Laughing Laughing LaughingСега гледам епизода, малката Михримах мечтае да стане невеста на Бали бей!  Joy

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 21:50 от soya-fen

# 59
  • Мнения: 0
Не ме карай да се чувствам неудобно, ами казвай каква е тази турска любов Simple Smile...

  ooooh!... Shocked..... Thinking.....   helpuu ....  bouquet

Виждам ,че никой не ти отговаря , а пък аз като перверзник не мога да не се включа  hahaha bowuu.... Laughing

Все пак от човещина трябва да си помагаме - а и е добре че питаш  Peace

Значи турската любов е да ти го разтрия между гърдите - без значение дали в началото,по средата или в края ....Аз го правя периодично  Wink ....

Други въпроси ?  Laughing ...Не се срамувай  Naughty..... Laughing
--------------------------------------------------------

И между другото ,някой отгоре беше споменал за т.нар. "кръвен данък " - обяснението което са му дали в Топкапъ е вярно ! Другото обаче което рядко се споменава е, че мюсюлманството (Корана) забранява робството ....Така ,че всеки сам за себе си интелигентен човек , може да прецени доколко е правилен израза "турско робство " или пък "османско иго" .....А сериала този казус е много добре обяснен - просто държавата води социална политика (казано на съвременен език) която максимално да задоволява нуждите на всички поданици .....Но недоволни винаги и навсякъде има , така е устроена човешката природа .... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт