Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 826
  • 434
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 093
sophiemmaspencer, в Rainforest cafe не сме ходили, но ми го бяха рекламирали. Дори ти ми даде идея да заведа детето там през Мартенската ваканция. В другите два сьм била. Спагетената фактори е доста впечатляваща, спомням си че порциите бяха огромни.

# 406
  • Мнения: 3 743

Аз купувам органично прясно мляко от Органичната секция на Loblaws  (с по-висока масленост е)

Мерси, ще го потърся. А да попитам на каква цена е Blush

А киселото мляко е много лесно да си го направиш веднъж като му хванеш цаката. Аз като дойдохме в Канада никога не бях правила Blush Закваската, която тук продават по магазините и ни препоръчаха Yogourmet като новопристигнали така и не можахме да намерим, че и персоналът в магазините не можа  Rolling Eyes Както и да е, за мен въпросът беше или подквасвам или не купуваме. Купешкото ми беше  Sick, дори и органика. Първите няколко пъти бяха пълен провал, поради неподходяща температура и предполагам лош материал за заквасване. Но след 3я път, успях Party Аз лично варя прясното мляко и бъркам докато се охлажда да не хваща коричка отгоре, но не е задължително. После вземам една супена лъжица закваска за 750 мл буркан и когато млякото стане с температура да можеш да изтърпиш с кутрето да опишеш кръг, сипвам при закваската лъжичка по лъжичка от прясното мляко, докато стане като кашичка. После сипвам в стъклен буркан /преди го затоплях във фурната на слабо, вече само го слагам на котлона, докато изстива млякото/ прясното мляко до средата, слагам закваската и после пак прясното мляко/, после го слагам за поне 3-4 часа под олекотена завивка, но и повече да стои пак става, даже и 7-8 часа съм го държала и не ми е вкисвало. Резултатът става с нож да го режеш и пуска съвсем малко суроватка Flutter

По ресторанти тук не сме ходили още Rolling Eyes

# 407
  • Мнения: 6 713
Когато правите кексове, мъфини и т.н. тестени, каква мазнина слагате?
Какаово масло удачно ли е да се слага за печене на ниска Т?

# 408
  • Португалия
  • Мнения: 4 238
кокосовото е с най-висок пушечен индекс от по-масовите масла и дори за пържене е подходящо,за печене е идеално! какаовото не съм ползвала за печене

# 409
  • Мнения: 429
...После вземам една супена лъжица закваска за 750 мл буркан и когато млякото стане с температура да можеш да изтърпиш с кутрето да опишеш кръг, сипвам при закваската лъжичка по лъжичка от прясното мляко, докато стане като кашичка. После сипвам в стъклен буркан /преди го затоплях във фурната на слабо, вече само го слагам на котлона, докато изстива млякото/ прясното мляко до средата, слагам закваската и после пак прясното мляко/, после го слагам за поне 3-4 часа под олекотена завивка, но и повече да стои пак става, даже и 7-8 часа съм го държала и не ми е вкисвало. Резултатът става с нож да го режеш и пуска съвсем малко суроватка Flutter

Гале първо вземаш една супена лъжица от закваската а втория път колко закваска слагаш и като допълваш втората половина на буркана пак ли бъркаш?

Органик мляко 3.25 или 3.8 е около 10 долара за 4 литра почти навсякъде.  Wink

# 410
  • Мнения: 3 367
Децата са облъчени и детско меню изобщо не гледат.
Опитите на някои места  в последно време за здравословност са под всякаква критика,гадни стари плодове заместват пърж,картофи..грешно им е и посланието и изпълнението..изобщо тук много го омазаха по тази тема в последно време, започнаха много обидни и  агресивни кампании за борба с детско затлъстяване,послената  безумица беше на Дисни и само като си помисля какви пари се хвърлиха...гррр

http://www.latimes.com/news/nation/nationnow/la-na-nn-disney-obe … 2,0,4947393.story

*
ресоранти избягваме и ако ходим то е много помислено като място и време

# 411
  • Мнения: 3 743
Жени Hug Честно казано досега имах купони за определена марка мляко и въобще не съм се заглеждала в млечния органик щанд, но ако е на такава цена си струва жертвата Wink, тъй като ние и без това не консумираме много. Щерката и мъжът ми определено предпочитат сиренето и кашкавала, а тях ги купуваме български от интернационален магазин. Аз прясно мляко пия само като добавка към кафето.
За подквасването, вторият път вземаш пак 1 суп. лъжица, но вече от от подквасеното мляко и после технологията е същата. А като изсипя закваската вече нищо не бъркам, те бактерийките си знаят работата Wink

Последна редакция: нд, 04 мар 2012, 16:46 от Галче

# 412
  • Мнения: 4 291
 Кафе не съм виждала никой да дава на деца, но си спомням в "Пипи Дългото....", че Томи и Аника пиеха кафе.
 На ресторант ходим с детето откак се е родил, все ще се намери нещо да го нахраним Grinning Има периоди в които много се храним на вън.

# 413
  • Мнения: 2 563
Ходихме на вегетариански фестивал вчера. Опитах сума неща, от които чипс от леща и от нахут може да опитам пак, както и coconut spread на Earth Balance, което мисля да си купя днес и да го пробвам като заместител на масло.

Нагледах се и на снимки на тормозени и бити животни по фермите за месо, яйца и млечни.  Cry

# 414
  • Мнения: 66
А аз съм се нагледала на агресивна реклама за продажба на вегатарuaнски стоки. Нали не мислиш, Hear again, че всички фермери си пребиват кравите преди доене и кокошките преди снасяне?
Точно такива снимки, клипове и подобни биха ме отвратили от въпросния производител на зеленчук. Не е нужно да се рекламира по този начин просто.

# 415
  • Мнения: 2 093
не се производителите, а си има организации, които посещават такива вегетариански изложения и показват снимки на животни, това за което пише Hear. На мен сьщо ми идва малко в повече, защото за вегетарианската индустрия това е лесна таргет. Все пак доста хора започват да купуват месо от малки фарми и плащат двойно и тройно, защото са против инквизицията на животните.
Аз пьк си мислих за този чипс от леща, дори не е заместител защото картофените чипсове не са от месо. Пьрво трябва да сготвят лещата, след това да я пресоват и накрая да опекат/пьржат чипса; ами това си е доста хабене на енергия, за сметка на здравословно хранене.

# 416
  • Мнения: 2 563
Малката местна ферма не може да произведе количеството месо, което хората са свикнали да ядат, за съжаление. Повечето хората в С. Америка ядат месо два пъти дневно поне и не са свикнали да дават сума пари за етично отгледана и хуманно заклана крава. Затова 90% от месото на пазара идва от factory farms. Всеки сам си решава, аз просто дискутирам какво знам.


Аз пьк си мислих за този чипс от леща, дори не е заместител защото картофените чипсове не са от месо. Пьрво трябва да сготвят лещата, след това да я пресоват и накрая да опекат/пьржат чипса; ами това си е доста хабене на енергия, за сметка на здравословно хранене.

Ама спокойно де. Просто споменах какво съм опитала. Нито съм казала, че го намирам за здравословна закуска, нито, че е заместител на месо, нито, че като ям този чипс по нещо те превъзхождам. Не съм те нападала, спри да се защитаваш.

# 417
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Момичета, чак сега успях да ви прочета. Благодаря за инфото за закваската. Поразтърсих се тук, но няма кой знае какъв избор, а и като гледам че е скъпичка май ще си дочакам лятото и да се поразтърся в България да си взема.
Аз млеко подквасвах дребната като беше бебе, носех си кисело мляко от България. Но сега ме мързи да подквасвам, а и само аз си го ям, другата част от фемилито не ще.
При нас се ходи на пъб, ресторантите са супер шикозни и доста скъпи. Това като бг. ресторант тук почти няма, в Лондон е друго. Но пък аз ходенето на пъб съм го свела до минимум, не ми харесва английската кухня, а и като знам как са скарани англичаните с хигиената.

# 418
  • USA
  • Мнения: 675
И аз да се записвам в тази тема Simple Smile.

Аз пробвах да правя кисело мляко, но не ми се получава. Едно такова се точи, а какво ли не пробвах и по-топло мляко и по-охладено, но не става и се отказах. Купувам ето това http://www.sevenstarsfarm.com/index.htm

Това за ориза не го знаех, но и аз не претоплям повече от веднъж, нито пък го оставям на стайна Т.

На ресторанти ходим рядко, аз не обичам и затова. Мъжът ми ходи по-често и взима и дъщеря ми, но гледаме възможно по-небоклучава храна да яде.

# 419
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
При нас ще има някакви изложения този и другия месец - едното насочено към здравословни и екологични продукти (доколкото разбрах само от месни производители), а второто ще е агро-изложение за нашия район. Та ще видя дали ще успея да ги посетя.

Иначе масово да ги малтретират животните не ми се вярва (въпреки че се случва), по скоро условията в който ги гледат и храната с която ги хранят не са на ниво. 

За децата с наднормено тегло и тук много се шуми, препоръчват се физическа активност (спортуване) и здравословно хранене. Обаче много смешна ситуация се получава като минеш през фуд корта на мола, отвсякъде се носят разни миризми, хората се тъпчат усилено с най-различни нездравословни храни и докато го правят на екрани над главите им върви прогноза за времето, новини и надписи как децата трябва да спортуват и да се хранят здравословно. Та така вечното разминаване на това какво се препоръчва и какво се прави.
 

Общи условия

Активация на акаунт