Изложба на торти по Великден

  • 45 281
  • 981
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 078
И аз бих се включила, но много зависи и от това, кога точно ще е изложбата.
Иначе заплючвам руската народна тематика.  Mr. Green И без петифурки, моля!

# 16
  • Мнения: 22
Категорично съм ЗА осъществяването на идеята! HugНо ,както писа Копривката-трябва много добре да се измисли как и какви разрешения ще бъдат необходими.Като знам една колежка какви проблеми имаше за едни нищо и никакви кутийки със сладки и соленки/при това купени готови/,които сама беше редила... ooooh! WhistlingИначе няма лошо темата да е свързана с Руската култура/макар че от известно време оглеждам Рафаиловия кръст... Mr. Greenа той по-подхожда на религиозна тема.../А петифурките и мен ме притесняват нещо Embarassed

# 17
  • Мнения: 264
Силве, идвай моля те, не в Германия, а тук на изложба!

Не знам от къде ви хрумнаха тези петифури, моята идея за дегустация беше на края на изложбата да се тегли ножа на тортите и да се почерпят гостите. Защото моята торта беше почерпка на изложба с картини и се радва на също толкова внимание колкото и експонатите - всички до един се наредиха за тортичка и след няколко минути имах един поднос с трохи.
Това за сертификатите ще го уточня - аз изришно им споменах че всички сме любители и това ни е хоби, но те пък никога не са правили изложба на храна и може би не са подготвени. Другия вариант е да се приберат после тортите обратно по къщите. Ако има проблем заради сертифицирането благотворителния вариант отпада

За датата ще ми се да я направим така че максимално много от нас да участват за това я поставям на дискусия, но пък ще трябва да я съгласувам и с тях, така че ще видим.

# 18
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
newsm78 В родния ми град често се правят такива изложби от едно самодейно клубче - трябва да пусна пипала и да се поинтересувам  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 861
За изложба без консумация от външни хора и продажба на самите торти няма кой копче да ни каже. Може да си показваме каквото си пожелаем.

# 20
  • Мнения: 1 491
Може да си показваме каквото си пожелаем.

Сигурна съм, че въпреки желанието ти, има все пак някакви ограничения ....  Twisted Evil  Mr. Green

# 21
  • Мнения: X
Запис.Засега. 

# 22
  • София
  • Мнения: 2 113
Най-сигурно би било самите организатори да си проверят нещата.
Но, се сещам за разни случки - като бяхме в Перник една година за кукерските празници, в дома на културата им бяха направили изложба на традиционни хлябове и други ястия, след като мина журито, раздадоха всичко на присъстващите. Отделно от това, като имам пердвид как в Щатите треперят за една храна на какви градуси стои от масата до устата, а правят търгове - наши момичета са участвали често на такива - Тандури, Шемет. В училището на Явор имаше коледен базар, на който се продаваха сладки и кексчета...

# 23
  • Мнения: 3 861
Може да си показваме каквото си пожелаем.

Сигурна съм, че въпреки желанието ти, има все пак някакви ограничения ....  Twisted Evil  Mr. Green
hahaha hahaha hahaha

# 24
  • Мнения: 211
И аз съм носила разни сладки на благотворителни базари - нито са ми искали сертификат, нито пък съм видяла някаква бележка за това колко пари взимат. В този смисъл, осчетоводяване на благотворителните приходи е малко вероятно. Но все пак трябва да се проверят нещата. Аз нямам нищо против да има и петифури, но така или иначе тортите ще се гледат като дизайн и изпълнение, а вкусовите им качества са по-скоро за кулинарна изложба (тук съм съгласна с Дими). А и съм убедена, че няма да има лоша на вкус торта.

# 25
  • Мнения: 264
Да задвижа темата по същество, чак сега защото в къщи бяха болни децата и беше лазарет 3 седмици. Вчера разговарях с организаторите, те без да ме питат са включили вече изложбата в програмата на центъра за 17 ти и 18 ти април. Това са дните точно след почивните по великден падат се вторник и сряда.
Питах за серифицирането на храната те казаха че това им е първата кулинарна изложба, общо взето не знаят как стоят нещата но не са и нещо притеснени. Харесва им идеята за благотворителен базар. Въпроса е и за каква благотворителна кауза да се борим. Моята братовчедка сега организира благотворителна изложба базар на картини за борба с рака на гърдата, като днес ще разговаря с Токуда приходите да са за безплатни прегледи на жени в рискова възраст. Ако имате желание може да се включим в същата кауза, з мен тя е добра още повече че леля ми почина миналото лято точно от рак на гърдата късно открит. Ако някой има и други предложения абсолютно наше решение е какво да правим.
За експонатите - два дни няма как да останат тортите, аз предлагам първия ден на откриването да има плакати със снимки на торти и фигури, които можете да направите предварително от захарно тесто, както и торти върху дъмита, ако някой ще прави. Втория ден да обявим някакъв час за базара на торти от 18 до 20 часа например което ще е момента с най-висока посещаемост, когато ще донесем ядливите експонати.
За плакатите ще проверя цени за принтиране или печатане, аз ще поема моите снимки и рекламните плакати за изложбата. За съжаление няма кой да финансира печатането на всичко, така че който иска да постави плакат трябва да си го поеме. За тортите и захарните фигури ми се ще да се разберем кой каква идея има за нещата които ще прави по възможност да не дублираме и да имаме възможност да обхванем максимално много теми.
Аз имам идея да направя като захарни макети една девойка в руска народна носия, като Василиса прекрасна, може би макет на църквата Василий блажений на Червения площад също само от захар, а като торти да направя кола ( вероятно Лада или Волга) и самолет, някой от изтребителите с които много се гордеят.
Моля ви никой да не се измъква от участие с извинение, аз от скоро работя, изложбата е за любителски торти, колкото повече неща има толкова по-интересно ще е за зрителите, а всички работите много по-добре от повечето сладкарници.
За рекламата на изложбата,  те също ще си я рекламират, но молбата ми е всяка от вас която има блог да пусне една публикация в блога си - знам че много журналисти така си намират новини. Също и ако имате познати журналисти в медии - вестници, радио, телевизия да им подшушнете за изложбата. да съберем максимално количество зрители.
Мисля изложбата да се казва
ИЗКУСТВО ОТ ЗАХАР - благотворителна изложба базар за торти и захарни фигури
Еми това е пожелавам ви голямо творческо вдъхновение и да си направим страхотна изложба!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 078
Игличе, значи датите и заглавието са утвърдени вече? Последно, темата е руски бит и култура?

П.П. Честно казано, датите ме притесняват, защото за 20 април имам да правя сватбена торта с много цветя. Ама ще гледам да се оправя де....

# 27
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Мен по-скоро ме притеснява факта, че повечето от нас ще пътуват за празниците и не виждам как ще се правят торти. Разбира се, захарни фигурки и дъмита могат да се направят и доста по-рано!

А снимките / плакатите пак ли в тематиката или просто вече съществуващи торти?!

# 28
  • Мнения: 264
sVeshti4ka Само датите са утвърдени, името подлежи на коментар.
Може да направиш нещо предварително само от захар, но така пък тортите ще са доста кът , а нали те ще са с благотворителна цел!Да темата е руски бит и култура или  Великден, ако иска някой може да направи нещо и за празника.
Tatitt И мен този факт ме притеснява, ние няма да пътуваме но пак всеки празнува не е нормално някак да се въртиш из кухнята.  За снимките идеята ми е да са на по-стари торти не свързани с темата, просто да показват възможностите за работа с тази материя.

# 29
  • Мнения: 154
Момичета, аз много уважавам всички благотворителни каузи и доста пъти съм се включвала в такива инициативи. Идеята да покрепим борбата с рака на гърдата определено заслужава усилия, но искам да дам и едно друго предложение, пък вие си кажете думата. Във фейсбук аз агитирам за подкрепата на едно момче, което се бори от две години с левкимия и положението вече е дотолкова влошено, че единствено остава трансплантация на костен мозък като шанс Дани да продължи да живее. Само че сумата, която искат за това е непосилно огромна за тези хора. Ако искате да му помогнем макар и с мъничко, аз много ще се радвам. Много ми е мъчно за това момче, той е толкова млад и мисля че трябва да подкрепим това дете, повечето от нас са майки и всеки може да си представи какъв кошмар е цялата тази история. Относно това дали всичко е истина, аз гарантирам, защото Дани е познат на моята дъщеря и тя активно се е включила в подпомагането на събиране на средства. Има и благотворителен концерт, поставени са и кутии на доста места за събиране на помощ. В инициативата за борба с рака на гърдата има нещо, което е общо за каузата, а тук конкретно може да се подпомогне на това дете Той вярва, че след като толкова много му се живее, ще успее да се справи и да се излекува. Не знам, само дано да не е късно до тогава. Ето това е линк за да видите за какво става въпрос http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150565908069699&set … ype=1&theater

Общи условия

Активация на акаунт