Лято в Албена- 2012 година ( Тема 1 )

  • 59 579
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 993
Сисссс, ти в кол-центъра ли звъниш за резервация? Зарежи ги, щом ти казват, че няма места. Обърни се към туроператорите, при тях има места. Туроператорите си имат договори с Албена, предварително купуват определен брой места за сезона в различни хотели (наричат ги квоти) и после ги продават на клиентите си.
Виж при Съни Турс (www.visit.bg) и при Китт ( www.kitt.bg) за желаните от теб хотели. Не може на 30 януари да са свършили напълно местата в даден хотел, все някой туроператор/тур. агенция има налични места за продаване. Peace

Чудя се дали горното ми умозаключение важи за Малибу и как да се добера до туроператора, който го продава Thinking? Дразня се, че този хотел се явява "недостижим" за българина.  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 368
Хвърлих едно око на старата тема, но не намерих много отзиви за хотел Елица и Алтея? Някой може ли да даде малко инфо?

# 47
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Сиссс, ето малко обобщени мнения за Сенди и Лагуна маре. По-миналото лято бяхме в Сенди, миналото - в Лагуна. Всички (даже и децата) сме категорични, че ако трябва да повтаряме, то ще бъде Сенди. Още повече, че сега е след пълен ремонт. Хотелът е на чудно място и аз лично нямах никакви забележки по отношение на обслужването и храната. Тогава анимацията беше на ниво, миналото лято беше изцяло насочена към немци, тъй като те бяха основния контингент на хотела. Ние я гледахме и слушахме от терасата на хотела ни, тъй като беше почти срещу нас. Скука по немски. Но ако анимацията не ви е задължителна, то смело избирайте Сенди - няма да съжалявате, гарантирам. Що се отнася до Лагуна маре - ние бяхме в разширена стая заради децата и реално не ни е била тясна. В Сенди обаче бяхме в далеч по-просторна. В Лагуна чистеха перфектно, поне нашата камериерка. В Л.маре няма ресторант, така че делят хората на две - половината се хранят и ходят на басейна на Лагуна гардън, другата половина - в Лагуна бийч. Басейнът на Л.бийч е може би най-добрият в целия комплекс, поне по мое мнение. Храната - не толкова, но не е и лоша. Не е обаче като за четиризвезден хотел категорично. Поне е чиста. В Сенди е по-добра. Тези, които се хранеха в Лагуна гардън бяха по-доволни от храната. Самият хотел е на много добро място. Но трябва да настояваш за стая, която гледа към розариума - мноооого е красиво и наистина гледката не е за изпускане. Peace Тази година Лагуните ще имат собствен плаж, така че вероятно ще е по-леко положението с чадърите. Ние по принцип не ползваме, тъй като си носим собствен и сядаме в свободната зона, където е мнооого по-спокойно. Така нямаме проблем да седнем и на две педи от морето, без да се налага да ставаме в 5 часа сутринта, за да запазваме с кърпи чадър. Сенди мисля, че беше заедно с Фламинго миналото лято. Не съм много сигурна. newsm78 Общият лично мой извод е, че Сенди е категорично по-добрият хотел (стая към розариума и тук е задължителна - не само заради гледката, а и заради тишината. Тези, които са към Малибу са по-шумни). Лагуна маре обаче изобщо не е за изхвърляне, още повече, че има по-конкурентни цени. Аз лично бих сложила тези двата преди Добротица, в предната тема писах защо на мен конкретно не ми харесва Добротица (твърде вехт ми е като хотел и с много тесни стаи. За двама души е ОК, но ако има дете - лошо, а с две деца - невъзможно в една стая, трябват две стаи). Добре, че си се отказала от Арабела. Хотелът не си отговаря на звездите определено. Naughty
Сравнение на цени - не мога да направя в момента, защото мен лично това е най-малкото, което ме подразни. Факт е обаче, че за хотелите, които проверих при нас (2 деца) излизаше повече. Не ми харесва условието за превеждане на цялата сума накуп (както ми обясни любезната девойка от кол-центъра) месеци преди ваканцията ни. Ние почиваме винаги в топ сезона - края на юли/началото на август, и така се оказва, че трябва да замразим едни 2000 лева половин година предварително. Като знам, че компромисите с храната от година на година стават все по-големи, просто не виждам смисъл да правя такива жертви за иначе наистина любимия ми бг курорт. Така че - и ние поемаме към чужбина. Със сигурност почивката ни ще излезе повече, но поне знам на какъв плаж отивам и при какви условия, където компромиси няма.
С удоволствие бих продължила да пиша и тук, стига да мога да помогна на някой в избора. Ако наистина твърдо сте решили да е Албена, то значи сте направили най-добрият бг избор. Peace

# 48
  • Мнения: 972
Хиляди благодарности на всички,които помогнаха с мнения и съвети!  bouquet
Обадих се в кул центъра и говорих с годпожата ,която беше на смяна днес.
Директно ѝ зададох въпроса дали наистина стаите изглеждат по този кошмарен начин-с разкривени и счупени мебели,стари и мръсни... Тя явно доста се смути от въпроса и от категоричния ми тон и измънка,че хотелът не е реновиран от години и е "малко занемарен"...
Попитах я кой от хотелите е реновиран в последните поне 2-3 години и отговорът ѝ беше -"Сенди-миналата година".
В Лагуна Бийч са сменяли тапицерии,покривала и завеси,което е ок...Ама нова тапицерия на стара мебел си е едно голямо нищо!
Та сега остава да навивам мъжО за Сенди.В нашата конфигурация за стаи супериор цената за 7 нощувки ни е 2821лв.
Имам оферта за Кемер Турция в хотел 5* за 3500лв.
Съпругът ми настоява повече за Турция,но на мен честно казано не ми се лети до там.Не за друго,а самото пътуване ти губи реално дни от почивката...
Ще видим! Ако ще е в Албена ще е Сенди или Лагуна Маре!

# 49
  • Мнения: 299
Ето малко снимки от Лагуна бийч :
http://mandy2.snimka.bg/sea/laguna-beach.650757

Стаите са добре,но как не можаха да купят олекотени завивки като в другите хотели,а вижте какво вълнено одеало има./последната снимка/
Терасата на ресторанта е малка,вижда се на снимките,храната изобщо не ни хареса-много мазнотии имаше.

А тук снимки от Гергана-
http://mandy2.snimka.bg/sea/h-l-gergana.650761
стая парк-просто ужас.Сигурно един милион жаби крякаха денонощно,но най-вече през нощта - просто не може да се спи.И ние сме отишли да си починем...Според мен там си е чисто блато.А и в края на Албена-все едно не си в курорта,и аз не знам къде бяхме.
Иначе ресторанта е добър.

# 50
  • Мнения: 123
Някой питаше как стоят нещата за членовете на ПОК "Доверие", аз се поинтересувах и питах - още не са подписали новите договори, който резервира сега няма да ползва намаление , ако по-късно подпишат договор за 2012 година щяло да има намаление. Също ме предупредиха, че тези цени са до 01 март, така, че трябва да се побърза с резервациите.

# 51
  • Мнения: 12
Някой питаше как стоят нещата за членовете на ПОК "Доверие"...
Аз питах, благодаря!   bouquet
А доколкото разбирам,тази година дори и при резевация през кол центъра се изисква цялата сума предварително? Миналат агодина май беше само, ако резервираш он-лайн...  Tired

# 52
  • Мнения: 6 713


А тук снимки от Гергана-
http://mandy2.snimka.bg/sea/h-l-gergana.650761
стая парк-просто ужас.Сигурно един милион жаби крякаха денонощно,но най-вече през нощта - просто не може да се спи.И ние сме отишли да си починем...Според мен там си е чисто блато.А и в края на Албена-все едно не си в курорта,и аз не знам къде бяхме.
Иначе ресторанта е добър.

За да е сигурно, че ще сте в стая с изглед към морето, трябва да резервирате в бюрата на "Албена". Миналата година, когато момичето от бюрото ми предлагаше "Славуна", а аз се колебаех, като предимство ми изтъкна, "че всички стаи са с изглед към морето", което нямам как да е вярно, просто те предлагат стаи с изглед към морето. Това се отнася и за "Нона", в която сме почивали.
За мен двете тройки на плажа са най-добре - на плажа е по-спокойно(особено пред Славуна и Гергана), има повече място за паркиране и като цяло е далеч от шумотевицата.
Някой беше писал за дълбочината на морето. Пред Нона, особено, когато има вълни е най-опасно и става изведнъж дълбоко, и там спасителят предупреждава всички да се изтеглят към съседните постове.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Сисссс, lulumba е напълно права за предимствата на Сенди пред Лагуните, наистина е малко по-луксозно, но извини ме, почти 3 бона за 7 нощувки дори и да не ти е никакъв проблем ми се струва мнооого Thinking
Мин. лято за горе-долу същата сума - към 2600 май, не помня, трябва да видя бордерата, ако ги пазя - платих точно 20 нощувки в Л.Маре - 10 единично настаняване - възрастен и дете и 10 нощувки 2+2 в разширена. Естествено сега ситуацията е коренно променена, защото се усетиха, че могат да изцицат още, без вложение. Но все пак си заслужава да му обърнеш по-сериозно внимание! Хотелът си има компромисите, но определено е и подценявян - местоположение перфектно - точно срещу Сенди, розариума, плажа, център. Изхарнване и басейн в Л.Гардън или Л.Бийч - което не е никакъв проблем, защото на практика са долепени и разстоянията смешни. Храната е далеч от 4-те им звезди, но е по-добра от на останалите 3 звездни х-ли в Албена. Стаята ни беше просторна, с хубави легла, матраци и бельо, чиста с хубав нов текстил, сега не ми се ъплоудват снимки, ще намериш, ако потърсиш от мин.год. Мака ми с 1-то хлапе ги оставиха в същата разширена стая, за да не мъкнат багаж и то в разгара на сезона! Управителката беше готина, дано не са я сменили жената. Разбирам от Лулумба, че ще имат и собствен плаж! Ако искаш още детайли, нещо конкретно, мога да се сетя и др. В мин. теми съм изброила и негативите Mr. Green Sick Но повечето са общи за х-те там Mr. Green

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И аз съм фен на тройките хотели - спокойни, в самия пясък, тихи... Особено, ако стаята е с изглед фронтално море. Кеееф... Blush Преди две лета бяхме в "Славуна". Храната беше потресаващо лоша. Да не говорим какъв вирус ни тръшна - основно заради ресторанта, защото в хотела чистеха много. После обаче са се поправили и сега хората са доволни. Но пък тези тройки хотели нямат детски басейни с водни пратери и ако децата са фенове, е кофти.  Thinking
В Лагуна маре също е обновена тапицерията и разните там текстилни неща. Но това естествено, не е като пълен ремонт. Обаче е чисто и спретнато. Peace
Сиссс, ако парите не са ви проблем, изобщо не се колебай за Кемер. Любимото ми място в Турция. Много си го обичам. Peace Там обаче няма пясък, а камъчета и морето почти от брега става дълбоко. Има няколко петзвездни хотела, които са извън Кемер и при единия май имаше и пясък. Не съм обаче сигурна.  newsm78 Но ако наемете кола, съвсем близо - до Олимпус има уникално девствен плаж с пясък.  Peace Ако изберете този вариант, може да ми пишеш на ЛС и ще ти разкажа много, да не спамим сега темата. Пътят със самолет не е много. Peace

# 55
  • Мнения: 60
Поради факта , че тази година се заплаща 30% за второто дете си търся по -евтини оферти и попаднах на Магнолия- стандарт 60лв на човек в силния сезон ! Моля ако някой е бил там миналата година да сподели как са стаите , храната и въобще всичко ! Предварително много благодаря ! Hug

# 56
  • Мнения: 368
Миналата година бяхме там. Като за тази цена - става. Но е доста далече от плажа. Ако имаш конкретни въпроси - питай

# 57
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Дами, с риск да ми се смеете имам един въпрос
Работи ли ви формата за резервации в сайта на Албена?
Вкарвах всякакви дати, за различни месеци, за различни хотели, винаги от събота до събота и.... една цена не се появи  Thinking
Аз ли нещо бъркам - не знам. Опитвам вече на 4-ти компютър, с различни браузъри, и през регистрацията ми, и не през нея. И нищо не става

Да имате някаква идея?

# 58
  • Мнения: 3 993
Скапана им е системата.  Peace И на мен не ми се получава.

# 59
  • Мнения: 71
Но ако наемете кола, съвсем близо - до Олимпoс има уникално девствен плаж с пясък.  Peace
Дааа, плажа на костенурките (careta careta).  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт