За непрочетените книги

  • 3 292
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 736
Е бива ли с малки букви?  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1 243

мен ли питаш, ИрПуцRolling Eyes

# 32
  • Мнения: 6 365

Mamacita Bandida, последното все едно самият умберто еко го е написал..
чудесно се изразяваш, разбирам много добре какво имаш предвид и се радвам!

Ако искате още образи, непрочетената библиотека е като интелектуален харем, в който всяка нова наложница се бори със старите за моето султанско внимание. Дори самият султан не вижда съвсем ясно всички интриги, борби за надмощие, промъкващите се тайно любовници и убийствата.

Нищо чудно, че с 30 хил. книги Еко го избива на крими романи.

# 33
  • Мнения: 3 736

Теб, да.  Laughing

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Купувам книги, които имам намерение да прочета. И прочитам.
Не държа книгите за "насока за размисъл", за да прочитам само фрагменти от тях. Нямам голяма библиотека. Макар напоследък вече да няма къде да ги прибирам.
От он-лайн четци също не обичам да чета, както и от интернет.

# 35
  • Мнения: 1 243

по-естествено ми идва да пиша така във форуми и в чата..ако пиша мейл примерно, няма да го направя така, но тук ми се струва удачно..
Wink

важното е, че (до голям степен!) използвам правилно запетаите! Grinning

# 36
  • Мнения: 3 736
 Mr. Green Ще го махна тоя подпис вече. Пристрастна съм към Еко, затова те гризнах.   bouquet


Не държа книгите за "насока за размисъл", за да прочитам само фрагменти от тях.

А не препрочиташ ли любими моменти от вече прочетени книги? И не размишляваш ли върху прочетеното - то не ти ли дава нови посоки на мислене в някакъв момент?  Simple Smile Мисля, че за това говори авторката на темата. Така или иначе изцяло непрочетена книга няма как да отвориш точно на цитата, който искаш да ползваш за отпратка към друга книга.

# 37
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


Не държа книгите за "насока за размисъл", за да прочитам само фрагменти от тях.

А не препрочиташ ли любими моменти от вече прочетени книги? И не размишляваш ли върху прочетеното - то не ти ли дава нови посоки на мислене в някакъв момент?  Simple Smile Мисля, че за това говори авторката на темата. Така или иначе изцяло непрочетена книга няма как да отвориш точно на цитата, който искаш да ползваш за отпратка към друга книга.
[/quote]

Това, да. Правя го. Често.
Даже съм и препрочитала и цялата книга, макар и по-рядко.

# 38
  • Мнения: 1 243

много често си препрочитам разни моменти от книги, но цяла книга да прочета отново почти не ми се е случвало.. май даже изобщо не ми се е случвало като се замисля..
 newsm78

ИрПуц, на мен подписа ми харесва!   bouquet

# 39
  • Мнения: 3 736
 Grinning Аз ако съм прочела дадена книга само веднъж, значи и това ѝ е било много. В повечето случаи се оказва точно така.

scaramouche, да не го махам, казваш?  Laughing Да държи събеседниците в напрежение и готовност за правопис.

Общи условия

Активация на акаунт