Ayça Varlıer & Erkan Petekkaya - стари участия и нови проекти на актьорите ~ 32

  • 26 696
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 381
Кралице, за пост 716.... Разбрах цялата сцена...И аз видях бележката на която беше написано Алп. Тогава Букет много се развълнува. В коното тя нали отказа на Орхан да се запознае с Алп. Той въпреки изненадата не се суети много. Човек на действието е. Обади се на своята позната, веднага отидоха на преглед....Плътно е до нея при всяка възможност.
Сега разбрах, какъв беше този ключ....Не направих връзката, че той й е направил ключ от къщата - това означава, че той няма тайни....няма друга жена до него.....
Много ми беше хубаво, но вече трябва да лягам, защото утре отново имам много работа. Лека и спокойна нощ....Кралице, не се тревожи за новата тема....и утре е ден.... Peace Когато стане.....
Да, беше красива сцена...камерата и играта на Букет, прекрасно...пресъздадоха..терзанията й! Радостта й, болката от неискреността й, по-скоро че не може..докрай, да бъде....борбата на чувствата, които накрая...победиха и тя го ..направи, успя!
Подарък за Алп, сина й..макар и да не го познава, официално..говореше, че е грижовен и внимателен, Орхан....мисли за нея, дори когато не са заедно....значи, това я...правеше щастлива, тъжна от...онова, което не успяваше да му сподели...а, именно състоянието си! Това, провокира....искреността й..., тя просто н е издържа...на онова доверие, което той...демонстрираше към..нея!

# 721
  • Мнения: 4 381



...лека нощ, Мамче! Hug

# 722
  • Мнения: 4 381
Добро утро! Coffee  typeuu  remybussi  food010 Flowers Rose



                                                                                                          

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 08:41 от KraLeva66

# 723
  • Мнения: 36 780
Добро утро и хубав и спокоен ден  Hug Hug Hug Hug
Епизода снощи много ме развълнува. Кралице права си, играта на Айча В. беше повече от прекрасна. Пресъздаде като истински вълненията на героинята си Букет....Орхан не я притеснява по никакъв начин. Само с това, което прави - подаръка за Алп, ключа от къщата, загрижеността му към Букет -

Цитат
Това, провокира....искреността й..., тя просто не издържа...на онова доверие, което той...демонстрираше към..нея!


Чудесен филм, но и днес нищо не пише в пресата за него..... ooooh! ooooh! ooooh!

# 724
  • Мнения: 36 780



                                                                                                          Добро утро! Coffee  typeuu  remybussi  food010 Flowers Rose Flowers Four Leaf Clover
Добро утро  Hug Hug Hug Видях новата тема - с цвета на любовта на Галип и Сабиха  Two Hearts Two Hearts Two Hearts Прекрасна е  Hug Hug Hug Hug Hug

# 725
  • Мнения: 36 780
Ами аз го гледах епизода, много мислех дали да пиша, защото и на мен ми дойде до гуша от поучения. И не стига това ами и някакви генерални заключения взеха да излизат за мъжете и жените. И някакви викторини да се разиграват, задаване на въпрос , биип - грешен отговор, задаване на нов въпрос, биип - пак грешен отговор. Как пък Али  един път не улучи какво трябва да й каже, каквото и да изрече - все зле, все за двойка „плаче” пред госпожата.  И това ако е само от последната серия хубаво, ами то аз един път за 60 серии не видях нещо което  да се й се хареса на г-жа Джемиле. Както го беше подхванала трябваше да го пита и бебетата дали знае как стават, че да разяснят съвсем всичко на малките зрители. Хубаво че не се стигна дотам. Изглежда вече в този филм да си мъж е направо срамна дума, май само ги бива да правят деца, за друго нищо не стават, една жена не могат да направят щастлива. Всички дами плачат от мъжете си.
 Та за речта на Джемилето да кажем, че на някои млади туркини може и да им е харесала, обаче я питайте родителите в Турция как биха реагирали на новина за бременност от дъщеря си. Тя даже една съвременна дама като Сабиха бая се чудеше дали да роди без подписан брак... а пък как обичаше Галип  Mr. Green Охооо то ако беше така елементарно както го описва Джемилето ,  нямаше да има толкова много аборти и то по решение на самите „майки”.  Ама нейсе дето вика Кралева, към децата с любов, даже не може да им се скара човек като хората.  И защо, защото много каши бил забъркал и затова нямал право.. Али. Нали точно защото родителите са си изпатили, нали защото са сгрешили искат децата им да избегнат грешки които ще им костват много после. Ако един родител пуши, не може ли да се ядоса когато види че детето му е пропушило също.
Гледам също,че за Хасефето пишете. Ами я да я  разгледаме малко тая къща на Джемилето и живущите в нея. Какво виждаме, Хасефе е като някаква прислужница там, слага храната на масата, носи все нещо на нея, някой солчица ще иска, нещо люто, допълнително варени яйчица или от баничките.. типична прислужница, а там наредени дечицата ( включително Берин ) и Джемиле, а пък като се нахранят, стават и двечките, слагат палтенцата и излизат навън, даже чинията не си прибират, сякаш са на ресторант. Бабето, 100 годишна търчи подир тях, като звънне някой  по телефона, тя пак е първа китка, точно както действат прислужниците в къщи. Е на това викам аз „слънце” в къщата да имаш. Наистина ли изглеждат така нещата в един турски дом, наистина ли най-възрастният е все на крак да обслужва щерки, внуци и правнуци?? Кажете вие, че аз друг сериал освен Бахара не съм гледала. Така ли възпитават те децата си, не е ли най-доброто възпитание за един подрастващ да се научи на труд още от малък, пък белким така оцени труда на другите, на родителите си примерно..

И аз ще се съглася с вас, че много бавно се развива всичко, едва, едва.. Скучно ми е.
Благодаря за споделеното и за преводите, надявам се да не ви се сторило дребнаво написаното..
Поздровления Сани за чудесният пост. Али никога не "улучи" какво да каже. В началото на първи сезон поиска и той да знае какво се случва с децата им, но се оказа, че няма право, защото те децата са на Джемиле..... Резултата го видяхме - петима срещу един.....Много бързо се организират Джемиле и фамилия срещу несретника Али...С тъга пиша тази дума, но такъв видяхме мъжа Али в този сериал.....Ако не хае за децата си е виновен, ако иска да се погрижи е виновен, за всичко е виновен Али, но не и Джемиле....според нея.....Но при така създалата се ситуация, всички имат вина, така, че Джемиле сега като безработна може да седне един ден и да си спомни какво се случи.....
Тя била направила къщата  Thinking тя каквото започне и става.... Thinking Ама май не е така....Къса памет на Гошкун или оплитане като пиле в кълчища....
Тук споменаваш за Сабиха и нейните терзания и преживявания на една вече била омъжена жена с дете и то в 2009 година....А тук действието се развива през 70-те години на миналиянт век....Та тогава и тук в Б-я е било срамно неомъжено момиче да забраменее.....И тези поучения по-биха приличали на годините сега....в съвременния живот...
И още нещо....Ако през 70-те години е било така както го показват във филма - ами не виждам какви права търсят жените и сега в Турция...Ами още тогава са правили мъжете на смешници....Нали така....Там си е присто още от онова време един матриархат - Али, Кемал....кой от двамата герои не го командва жената.... Naughty

# 726
# 727
# 728
  • Мнения: 36 780
Цитат на: kevserr;16514087
Çok güzeldi bölüm.. Güzel yetmez hatta, harikaydı, olağanüstüydü.. Hayranlığım kat be kat arttı seyrederken.. hangi birini anlatayım... her sahne birbirinden güzeldi.. O soğuk havada üzerinizdeki tiril tiril kıyafetlere rağmen rolü oynamadınız adeta yaşattınız.. Sanki ben Ayça Varlıer diye birini tanımıyorum, sanki siz Buketsiniz. (Ve tüm bunları o soğuk havada üzerinizdeki tiril tiril kıyafetlere rağmen yaptınız,:img-wink: bense sizi evde kat kat battaniyeler altında seyrediyorum:img-cold:)

İçinde bulunduğunuz dizileri seviyorum genelde ama bu dizi bambaşka.. İçine alıveriyor insanı.. sıcacık.. çok kaliteli.. insan sevgisi ile dolu ve izleyicisine saygılı..

Uzun zamandır -dram olmasına rağmen-bu kadar keyifle seyrettiğim bir dizi olmamıştı.. emeği geçen herkese teşekkürler tekrar tekrar :img-wink:

# 729
  • Мнения: 36 780
Цитат на: kevserr;16514010
"-biliyor musun ben çok hastayım.. o yüzden ayrılmamız lazım..
-hayıırrr ben seni çok seviyorum bırakamam/bırakmam"
Dizinin özetlerinde Buket'in hastalığını açıklayacağını okuduğumda sıradan bir fani olarak kafamda canlanan replikler aşağı yukarı böyleydi. (hadi ben sıradan bir faniyim ama maalesef senarist olduğu söylenen pek çok kişi de böyle.. ve bizi bu yüzden aşağı yukarı hem birbirine benzer replikler/ dizile seyrediyoruz.. ya da seyredemiyoruz:img-blush)
 Ama çok iyi bir senaristin hikayesini seyrettiğimi unutmuşum.. Dizinin bölümleri içinde daha pek çok sahnede olduğu  gibi beni ters  köşe yaptı.. Beklentimin çok üzerinde bir sahne seyrettirdi bana.. Her şeye rağmen, ellerindeki  seyredeni gözyaşlarına boğacak  adalı acılı bir konuyu o olağan üstü güzel repliklerle seyrettirdiler.. Keza oyuncular da o repliklerin hakkını verdi..

"-sen benim böle bir zamanımda karşıma çıktın",
"-ayrılmayalım zaten, anahtarı alayım yarın gelecekmiş gibi gideyim"
 şimdilik aklıma gelen replikler..

Orhan'ın Buket'i kolundan tutup hastaneye götürmesi..
Buket'in babası ile sahneleri ..  Yine Buket'in oğlu Alp'le sahneleri.. birlikte uyumaları..


Ve tabi ki Ayça VArlıer.. bu diziyle devleşti..  her bölümde seyrederken hayranlığım kat be kat arttı .

Sanıyorum ben bölümü bir kere daha seyredeceğim.. ve buraya yine gelip yazacağım ..

Sanıyorum ben bölümü tekrar tekrar seyredeceğim..

# 730
# 731
# 732
# 733
# 734
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт