CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 18

  • 50 015
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 749
Rain, ArTanDra горе-долу е описала един от начините за измъкване. Винаги може да се "спаси" човек, зависи от самата ситуация.
Споменавала съм число на едно единствено интервю - първото ми интервю за работа в живота. Laughing Жената срещу мен беше една, меко казано, кисела лелка. Попита ме дали имам деца и след като отговорих утвърдително, почна да ме разпитва за познатите неща - дали има кой да го гледа, ходи ли на градина... След като свърши кръстосания разпит по темата, със заповеднически тон и свита устица ми обясни, че тя болнични не дава и, цитирам, "след първият ден болнични ще е по-добре да не се връщаш на работа". Замълчах си. Когато ме попита за очакваното от мен възнаграждение, й отговорих на свой ред ясно и точно: "За работата, която предлагате, очаквам заплащане над 700 лв.".  Laughing Преди три години, и то за работа, която може да я върши всеки. Честно, исках да й кажа, че няма такова число на света, което да ме накара да работя за нея, но се въздържах в името на собственото си достойнство.

# 736
  • София
  • Мнения: 480
Тръгнах да давам днес СВ-та, но събрах само визитни картички.  Laughing
Няколко агенции за подбор - да си пратя СВ на техен мейл.
Няколко фирми, от които се позаинтересувах, предлагаха само стажове. Попитах какви са - платени!

Плааатени??? ooooh!

# 737
  • Мнения: 803
......

Малииии, варненка пък иска над хилядарка чисто, та да почне работа по време на криза. Много ми е  интересно какви са компетенциите ти.

А какво значение има каква съм? newsm78 и от село да съм никой няма да ме пита ако върша работа! Ако съм от София трябва ли да съм по-ниско платена? Нещо ми образува нерви твоят пост! А иначе ще ти задоволя любопитството - на висока позиция съм и търся високо възнаграждение, в пъти по-голямо.

# 738
  • В Балкана
  • Мнения: 672
S k i n благодаря!     bouquet
Аз винаги отговарям твърдо + процент. Ако много държат на твърдото, да го споделя, казвам някаква не голяма цифра, с условието, че това е първоначално, после има увеличение.


Ахам, платени.
Попитах фирмите, защото тук скоро се говореше, че стажовете не се били плащали.

Нова тема?

# 739
  • Мнения: 1 446
Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите....

Ред, а ти какво гледа първо, но искам откровен отговор  Stop  ....................


Аз се обосновах какво съм имала предвид, но аз НИКОГА не съм гледала заплата. Наистина, съвсем честна съм. Не,че не ми трябват пари, имам и кредити, разведена съм, справям се сама в повечето случаи, но....някак си винаги съм залагала на имиджа на компанията на първо място, после на атмосферата, и те парите постепенно идват. Но моята професия е малко по-различна, така или иначе съм на процент. Исках да кажа съвсем друго нещо, че преди дори да се кандидатства, или при обаждането, хората питат за пари, а това е много грешен подход.
Измъкването от казването на желана заплата, може да Ви доведе до прекратяване на процеса с Вас. По-добре си кажете, нищо не губите, може само да спечелите.  Peace

Стажовете ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се заплащат, иначе не могат да се водят стажове, а са с друг статут. Не можеш да имаш някой без договор, а ако е договор за стаж, то той трябва да е платен. Може да е за обучение, тогава е неплатен.

Не мога да разбера, обаче, какъв е проблема,че стажовете са платени.  newsm78

# 740
  • В Балкана
  • Мнения: 672

Измъкването от казването на желана заплата, може да Ви доведе до прекратяване на процеса с Вас. По-добре си кажете, нищо не губите, може само да спечелите.  Peace
До прекратяване може да се стигне и след казване на определена цифра - прекалено голяма или малка.  Laughing
Винаги съм отговаряла. Но позициите, по които съм кандидатствала, са предполагали заплащане твърдо + процент (бонус).


Не мога да разбера, обаче, какъв е проблема,че стажовете са платени.  newsm78
За мен проблем няма. Споделих това, което вчера разбрах, заради тези, които казаха, че стажовете не се били плащали.

# 741
  • Мнения: 812
За мен пък е важно трудовото възнаграждение ,защото съм със средно образование(ниско клалифициран кадър)знам че където и да започна работа няма да имам възможност за повешение или реализация(освен ако не започна обучение)затова трябва да знам с какво ще разполагам на месец,но в никакъв случай не мога да се съглася че парите нямат никакво значение

# 742
  • София
  • Мнения: 1 555
Red Velvet - Имаше вчера някои фирми, които предлагаха и неплатени стажове, сигурно наистина така ще ги водят като обучение.  Rolling Eyes Едната фирма е написала, че стажът е 6 месечен неплатен - кой ли ще им се върже се чудя.  Laughing

Цитат
Стажант Счетоводител
Отдел: Финансово-Счетоводен
Възможност за 6 месечен неплатен стаж в звено General Accounting към Финансово-Счетоводен отдел като
Стажант Счетоводител

Вчера пък минах покрай щанда на някаква фирма и девойката там обясняваше: " Не предлагаме стаж тази година, нямаме свободни работни позиции към този момент." Какво всъщност търсеха там не беше ясно.  Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 1 446
И при нас са неплатени, ама не ги водим стажове,а обучение по специални договори с университети.

Обаче голям наплив тази година и май ще започваме да правим интервюта.

Никой не казва,че заплатата няма значение, не се хващайте за тази тема. Имах предвид,че не може от преди да знаете какво ще правите, да питате за пари....

# 744
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Това с увъртането на приблизителна сума получава ли се?
Работодателите/ интервюиращият не настоява ли да се говори по- конкретно?

Никога не съм имала проблем да кажа какво и колко очаквам. За да не си губим взаимно времето. А не да се навиеш на нещо, стигате до ниво оферта и те полива леден душ, примерно.

Red Velvet, толкова много хора ли пускат документи по ваши обяви, без да знаят какви ще са задълженията им и какво да очакват? Стана ми интересно, защото обявите на добрите агенции за подбор са добре структурирани и изчерпателни.  Thinking

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 10:43 от Umma

# 745
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Аз винаги съм била на позицията, че който предлага работата, той я и познава по-добре и от него трябва да тръгне инициативата. За мен работодатели, които увъртат за заплатата с подобни въпроси, са меко казано неблагонадеждни.

# 746
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
kloi, съгласна съм с теб.  Peace
Въпросът е , че не винаги работодателите адекватно "остойностяват" изискванията и претенциите си.  Tired Пък и много хора не могат да си позволят да продължават търсенето и се съгласяват на получено предложение, осъзнавайки още в мига на подписване на договора /ако въобще има договор/, че са прецакани; съгласяват се на безумни условия, защото са принудени от безпаричие и безизходица. И ето така започва безумният порочен кръг. Докато се позволява да се тъпче, ще се тъпче.

# 747
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Има си една поговорка: "Магарето го товарят, колкото може да носи". Специалистите по всичко, са неспециалисти за мен. Ако трябва да съм продавач-консултант и да мога да продавам компетентно еди-си какво, да изпълнявам долу-горе някакви заложени цели, е то е ясно колко ще ми е възнаграждението.

Сега основно пазарлъците в този сегмент са за 100-200 лв. разлика, която работодателя се стреми да измъкне от служителя. После и пазарлъци евентуално за работното време, пък и за нещо допълнително ако може - я, да почистиш тук тези витрини, около 100 квадрата, ама да блеснат;  ще е удобно ли да занесеш тези фактури до еди-къде си, пък на връщане мини през друга служба за нещо си...  ooooh!  И каква съм накрая?



# 748
  • Мнения: 1 446
Това с увъртането на приблизителна сума получава ли се?
Работодателите/ интервюиращият не настоява ли да се говори по- конкретно?

Никога не съм имала проблем да кажа какво и колко очаквам. За да не си губим взаимно времето. А не да се навиеш на нещо, стигате до ниво оферта и те полива леден душ, примерно.

Red Velvet, толкова много хора ли пускат документи по ваши обяви, без да знаят какви ще са задълженията им и какво да очакват? Стана ми интересно, защото обявите на добрите агенции за подбор са добре структурирани и изчерпателни.  Thinking

Сложно е. Добре са ни структурирани обявите, но не знаете просто какви хора "пускат" автобиографии.

Очакванията ги коментираме, и е хубаво да ги казвате, за да не Ви губим времето.

# 749
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Сложно е. Добре са ни структурирани обявите, но не знаете просто какви хора "пускат" автобиографии.


Добре де, вие на "такива" обаждате ли им се. Под такива има предвид- тотално неподходяще за позицията.

Общи условия

Активация на акаунт