Има ли жени отслабнали през своята бременност?

  • 11 527
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Ако има такива нека споделят колко и какво им препорачват лекарите?

# 1
  • Мнения: 2 510
В кой месец си бременна?
Трябва незабавно да посетиш лекар и то добър специалист и за теб и за детето.

# 2
  • Мнения: 3
в втория съм имали опастност това за плода?

# 3
  • Мнения: 2 457
в втория съм имали опастност това за плода?
Спокойно, нормално е. Нищо ти няма щом си само във вторият месец, случва се понякога жената да отслабне. Peace

# 4
  • Мнения: 3
Навсякаде където чета пише че е вредно

# 5
  • София
  • Мнения: 3 433
Аз отслабнах през ранната си бременност.
Отначало качих, после в периода към края на втория месец с гаденето отслабнах.
Започнах да качвам килограми в третия триместър.
Според лекаря ми, трябваше да кача 12 кг за цялата бременност.
Аз качих 15. СМетките му бяха изумително точни, трите кила останаха излишни малко след раждането.

# 6
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Първите месеци не ти е нужно да качваш килограми. Нормално е, ако повръщаш да губиш от теглото си. По-опасно ще е, ако отслабваш последните месеци. Не мисля, че някой може да прогнозира кой колко трябва да качва. Това е индивидуално.

# 7
  • Мнения: 3
значи ако свалиа първите месеци около 10 килограма до 6 месец говориа не е опасно така ли?

# 8
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Вмъкни Цитат
значи ако свалиа първите месеци около 10 килограма до 6 месец говориа не е опасно така ли?
Пуб

Това къде го прочете някой да го казва TiredВ първите 3 месеца да отслабнеш 3,4 кг не е опасно.Какви 6 месеца,какви 10 кг.

# 9
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
значи ако свалиа първите месеци около 10 килограма до 6 месец говориа не е опасно така ли?
Shocked Нищо подобно!  10 кг  да свалиш  по време на бременност си е болестно състояние !  Имах предвид, ако губиш тегло заради повръщане, гадене и т.н. неразположения. Да не си решила да си на диета първите 6 месеца и после последните три да дадеш шанс на бебето да расте и наддава?

# 10
  • Мнения: 836
Е, кой ти каза, че ще свалиш 10 кг до шестия месец? Нали сега си във втори?
Ако ти се гади непрекъснато, повръщаш, или си под стрес, нормално е да отслабваш.
За всеки случай си пусни едни хормони на щитовидната жлеза. След консултация с ендокринолог.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
При първата бременност свалих 6 кг. за първите 3-4 месеца. Защото започнах да се храня здравословно.  Peace После си ги наваксах, за цялата бременност качих общо 11 кг., бебето се роди 3,640/53см. напълно здраво.

# 12
  • Мнения: 3
добре благодаря ти .Просто исках да питам да ли е опасно ако организма ми продалжава да сваля

# 13
  • София
  • Мнения: 3 433
Не се притеснявай.
Счита се за нормално в ранна бременност да върнеш теглото, аз, подобно на теб се бях притеснила, не бях сигурна дали е нормално, да не навредя на бебето с тази загуба на тегло и все в този дух.
Старай се да си спокойна, вероятно имаш гадене и повръщане и загуба на апетит, което пак е нормално за този етап от бременността.
После ще изчезне и ще започнеш да се храниш и съответно да качваш до раждането.
Не забравяй, че и двете крайности са опасни, да не залитнеш в прекомерно качване на килограми.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 658
При втората ми бременност до 5-6 месец бях свалила 7 кг. До края на бременността ги възстанових плюс още 1 отгоре. Нормално е да сваляш тегло в началото заради повръщане например. Важното е лекарят да има наблюдения. Във втори месец няма от какво да се притесняваш още. Колко кг си свалила?

# 15
  • Мнения: 2 510
Все пак е добре до третия месец да се наблюдаваш по- често.
Обърни внимание на по- силни храни, но ако положението се задълбочи, то трябва да потърсиш лекар.
Много бременни отслабват в първите месеци защото организма им се променя и пренастройва.
Ако беше в последните месеци бих те посъветвала веднага да потърсиш лекарска помощ.

# 16
  • Мнения: 5 710
Не съм била бременна, но приятелката ми отслабна в първите месеци, освен това имам и друга позната, тя беше с повечко килограми преди бременността, излезе от болницата - 18 от преди забременяването:) Обсъди нещата с лекаря си, най-добре.

# 17
  • Мнения: 7
През първата си бременност имах проблем с отслабване,но това беше резултат от зверско и изтощително повръщане. Когато забременях бях 55 кг.,а до петия месец станах 48. Разбира се наложи се да лежа няколко месеца в болница на системи и инжекции.Всъщност отслабнах толкова, въпреки системите, без тях може би щеше да е още по-зле положението. Постепенно се пооправих и си възвърнах килограмите,даже до края на бременността качих 6кг. върху моите си. Докато бях в болница не е имало някакво притеснение от страна на лекарите  за това, че съм отслабнала. Просто явно наистина всичко си е индивидуално. Родих напълно здраво дете.  Говори все пак с лекаря си, но съм съгласна с това, което и другите са ти казали,че заради гадене и др. подобни е нормално да се получи отслабване.

# 18
  • Мнения: 2 070
Аз отслабнах 12 кг. за шест месеца
Карах много тежка бременност.Получих анемия, имах ниско кръвно налягане и почти никакъв апетит.Дъщеря ми се роди в седми месец, но не защото отслабнах, просто бременноста ми протичаше с усложнения.

# 19
  • Мнения: 2 401
При всичките си бременности съм сваляла първите месеци. Не е притеснително до 5 месец.

# 20
  • Мнения: 5 622
 Според мен чуваш твърде мого успокоителни думи тук, които само измамно ти дават спокойствието и отговорът, който искаш да чуеш.  Rolling Eyes

По време на бременност всичко се променя. Нуждите на организма също нарастват в съответствие с нуждите на растящия плод.
Затова какво е нормално или не трябва да се вземат предвид много фактори:

Първо трябва да се започне от там-  с какви килограми и на какъв ръст стартираш бременността!
Момиче, което е високо 170 см (например) и тежи 90 кг (пак например!) ще бъде нормално и по-точно няма да е притеснително ако свали няколко килограма, но съвсем няма да важи същото ако си висока 170 см, но тежиш 50 кг!

Второ- да ако повръщаш е нормално да има задръжка на качването на килограми или дори да отслабнеш( ако тежиш 50 кг например, не трябва да отслабнеш с повече от 2.5 кг), но имай предвид, че с повръщането освен, че отслабваш, се и обезводняваш, и губиш калий. Това може да се окаже пагубно и да, може да предизвика спонтанен аборт.

До тук, аз лично не виждам нищо нормално и успокоително.

Ако беше така, нямаше да има патологично състояние на бременнността, което се нарича Hyperemesis gravidarum.

А щом има патология, значи има проблем.

Посети гинеколога си и обсъди с него проблема, защото всяка патология по време на бременност може да застраши бременността, а до колкото виждам, ти съвсем не искаш това!

  bouquet

# 21
  • Мнения: 59
не се притеснявай ас съм в 15г.с едва сега качих 1.5 за седмица ,преди това отслабнах с 4кл. но ме успокоиха че се слу4ва гледат бебо то си е в нормите Wink спокойно

# 22
  • Мнения: 2 510
Че не трябва да се притеснява, не трябва, но , че трябва да посети лекар, особено ако не се чувства добре трябва. и въобще, ако се чувства добре.

БУБА е права.

# 23
  • Мнения: 3
Благодаря ви момичета Simple Smile

# 24
  • Мнения: 59
да че трябва,трябва но ас като ходя ми казва 4е няма страшно чак сега почнах да качвам.дано всичко е наред желая ти го от сърце.само не се плаши и ас бях уплашена но се оказа всичко че е наред.моя приятелка беше ка4ила само кило до 6 месец и после ела да видиш 25 отгоре newsm10 спокойно и успех

# 25
  • Мнения: 3
Наистина ли толкова много за толкова кратко време???

# 26
  • Мнения: 11 864
Аз само си пълнеех  Crazy, но приятелката ми до 5 месец беше свалила 8кг, след това до края на бременноста общо взето си ги върна. И отиде да ражда толкова кг колкото беше забременяла  Simple Smile. Майка ми навремето също до 5 -6 месец е отслабвала, а после до края е качила 23кг.

Следи си хемоглобина, и въобще как се чувстваш и има ли оплаквания веднага на лекар  Peace. Лека бременност желая  Hug

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Добре де, ти нали ходиш на консултация? Лекарят ти трябва да знае за отслабването. Не ми се струва нормално да свалиш 10 кг. Знам, че може да отслабнеш първите 3-4 месеца, но да опродължиш да губиш тегло до шестия ми се струва много. Thinking

# 28
  • Мнения: 534
До 5 м. свалях, свалих 7 кг.Не можех да ям ,повръщах дори хапчетата против повръщане,инжекциите не ми помагаха много и така почни на фотосинтеза изкарах.С детето всичко беше наред изследванията ми бяха добри.Мисля че не е толкова фатално в началото да сваляш,но задължително да се следи от лекаря.

# 29
  • Мнения: 59
да моята приятелка само от 6 мес  до девети качи 25 кл ,ас до сега бях отслабнала 4 кл сега влезнах и едва сега качих 1.5 бях много притеснена и все още съм но ме успокояват че всичко е наред не знам.но 10 кл да свалиш ми се струва много.успех на всички Peace

# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз.
В първия триместър отслабнах с 3 килограма, защото повръщах почни денонощно.
Нищо не ми е предписвал лекар.
После наваксах.

# 31
  • Мнения: 59
оф не знам и ас отслабнах 3кг до 3 месец а сега съм качила само 1.5кг а навлизам в 5 месец малко ми е притеснено но казват че съм ок.вече незнам. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 269
Аз.
По време и на двете бременности отслабнах с по близо 20 кг. Първият път не беш страшно, но вторият се чувствах ужасно - ниско кръвно, нисък хемоглобин и ниска кръвна захар - на умиргане бях Rolling Eyes. Първият път бебата се роди 2950, 50 см. Бебокът се роди 3800, 52 см. В перфектно здраве и двамата.
Да отбележа само че и двата пъти като забременях имах твърде много кила в излишък. Не съм пазила диети, просто не ми се ядеше и първите месеци ми се гадеше зверски. С първото дете в последните дни преди да родя имах доста високо кръвно и си постоях в болница. Вторият път се чувствах много зле и реших, че е пак високо кръвно, а то се оказа 80/50 и така до края... Последните месеци опуквах по една кутия бонбони "Сезони" на ден и пак слабеех. Лекарката мислеше, че пазя диети и ми се караше, но...
Очевидно е въпрос на метаболизъм - моят, за жалост, се активизира само по време на бременност... След като родих започнах да дебелея с часове.
Обяснявам на всеки гинеколог, при който ходя за този "феномен", но никой не се е впечатлил досега - или не е нищо особено или ги мързи да се занимават.

# 33
  • Мнения: 59
fifloasha здравей а колко кила качи през бременноста,не знам ас съм много стресната от този факт  Sad че съм качила само 1.5кг а съм в 16 седмица Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 70
с първата ми бременност отслабнах 12кг, с втората само 7 кг лошото е, че когато си останах вкъщи след раждането качих при първата 15 с втората 12кг 

# 35
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
viki_veni, нали лекарят ти те следи? Ако да, тогава спокойно. Моя приятелка качи само 5 кг за цялата си бременност, а детето й се роди съвсем здраво и доносено.

Тепърва има да растеш - и ти, и бебето.  Grinning

# 36
  • Мнения: 169
През моята бременност имах периоди на качване и сваляне - за цялата бременност съм качила около 15кг, но имаше период в който бях с над 20 кг отгоре/ това в следствие на едни витамини- около 4-6 месец ги пиех/. Всичко си дойде в нормата след витамините  Peace

# 37
  • Мнения: 59
да светлице следи ми бременноста но ас съм много притеснителен човек ужас треса се от нерви някои път.благодаря на всички за подкрепата.все проблеми от началото на бременноста и не знам много ме е страх а ми е второ детенце което чакам.Имах и високо кръвно уж го увладях ме но не знам шубеме е. Sad желая на вси4ки лек и успешен ден

# 38
  • България
  • Мнения: 757
Отслабнах, да! Всеки ден повръщане, киселини... Карах само на препечени филийки до 5-я месец, а ако имах неблагоразумието да хапна нещо друго...Sick
Напълнях чак в 6-я, и то 7 кг, разбира се плавно качени до самия край на бременността ми.
И ако трябва да бъда честна, изключително се притеснявах за детето, макар гинеколога ми да твърдеше, че няма никакъв проблем за него.
Да ми е жив и здрав, роди се манекен-3300кг., 50 см.!

# 39
  • Мнения: 59
вели ас ще вляза в 17г.с а съм качила само 1.5 ужасена съм много ме е страх за бебо,последно казаха добре е но ас не съм спокойна. Sad

# 40
  • Мнения: 269
fifloasha здравей а колко кила качи през бременноста,не знам ас съм много стресната от този факт  Sad че съм качила само 1.5кг а съм в 16 седмица Sad

Ами не съм качвала, само свалях. Ама явно аз съм нещо сбъркана...
Споко, всичко ще е наред. Ходи редовно на консултации, опитвай се да хапваш здравословно и умерено и не би трябвало да имаш проблеми.

# 41
  • Мнения: 59
fiflyasha благодаря за успокоението дано е така.че се побърках и с това изследване за МФ за което научих днес направо съм пред нервна криза.много ме е страх дали е наред бебо.струва ми се странно да не качвам кила.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 392
Вели, аЗ ще вляза в 17г.с, а съм качила само 1.5. Ужасена съм, много ме е страх за бебо. Последно казаха добре е, но аЗ не съм спокойна. Sad
Съчувствам ти за притесненията, но не можах да се стърпя. Силно се надявам (за твое добро), правописът ти да е плод на големите грижи около бременността. Peace

# 43
  • Мнения: 59
niandre благодаря за забележката която направи може би съм неграмотна Cry сажелявам но това е е най малкия ми проблем сега Sad

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
viki_veni, съвсем добронамерено ти го казвам: вземи се в ръце, спри да се жалваш и се успокой. Тревогата и стресът не са добре нито за теб, нито за бебето. Нужда от самосъжаление нямаш. Намери си интересно занимание, хоби, което да те държи заета. Чети, започни да следиш сериали, ако щеш, плети, бродирай, разхождай се, когато можеш. Спри да се вторачваш в проблемите си, защото щом лекар ти е казал, че всичко е наред, значи е така. Прекаленото фиксиране в проблема само ще го задълбочи.

# 45
  • Мнения: 59
благодаря ти светлица но ве4е ми писна от сериали от вси4ко ас от пет години все в къщи и си гледам другото дете той е с асма сега почна предучилищна но само о обяд и пак не мога да работя.едва ли ти би изтърпяла толку време в къщи. Sad

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Така е, но точно затова трябва да намериш стимул и да се съвземеш. Само сериалите ли забеляза от поста ми? Че ти има да стоиш вкъщи още две години с бебчето. След две години вече съвсем ще си се сдухала. Сега е момента да се занимаваш с нещо полезно. Помисли си - все някога ще трябва да тръгнеш на работа, след примерно седем години вкъщи. Можеш докато си стоиш у вас да учиш език, да опресняваш знания в областта, в която работиш, да се развиваш, дори да поупражняваш и писането. Инвестирай в себе си, в знания, това е страшно ценно.

# 47
  • Мнения: 534
Аз също 5 години вече си стоя в къщи.Винаги има какво да правиш.Не говоря за задълженията и домакинската работа(тя не свършва ooooh!).Аз бродирам картички ,гоблени,гледам цветя,правя за великденска украса ,за Коледа също .Събирам си черупки от яйца които декорирам.Ровя се из нета за най-различни неща от този род.Ако се интересуваш само и единствено от проблема си ще си нервна още повече.Не казвам ,че ти е лесно ,но за да си пълноценна за семейството и децата си трябва да се разтоварваш и занимаваш с нещо ,което да не те изнервя и затруднява.

# 48
  • Мнения: 11 607
Сваляла съм килограми и в началото, и в края на бременността.......Никакви здравословни проблеми с бебетата.......Когато тези килограми са в разумни граници не би трябвало да има проблем.

С последната бременност наддох 4кг., бебо се роди 3,950кг./54см. - бях следена от лекар, нямах проблеми......

Успех, спокойствие, ангажирай си вниманието с нещо любимо и повече позитивизъм! Peace

# 49
  • Мнения: 45
Според мен чуваш твърде мого успокоителни думи тук, които само измамно ти дават спокойствието и отговорът, който искаш да чуеш.  Rolling Eyes

По време на бременност всичко се променя. Нуждите на организма също нарастват в съответствие с нуждите на растящия плод.
Затова какво е нормално или не трябва да се вземат предвид много фактори:

Първо трябва да се започне от там-  с какви килограми и на какъв ръст стартираш бременността!
Момиче, което е високо 170 см (например) и тежи 90 кг (пак например!) ще бъде нормално и по-точно няма да е притеснително ако свали няколко килограма, но съвсем няма да важи същото ако си висока 170 см, но тежиш 50 кг!

Второ- да ако повръщаш е нормално да има задръжка на качването на килограми или дори да отслабнеш( ако тежиш 50 кг например, не трябва да отслабнеш с повече от 2.5 кг), но имай предвид, че с повръщането освен, че отслабваш, се и обезводняваш, и губиш калий. Това може да се окаже пагубно и да, може да предизвика спонтанен аборт.

До тук, аз лично не виждам нищо нормално и успокоително.

Ако беше така, нямаше да има патологично състояние на бременнността, което се нарича Hyperemesis gravidarum.

А щом има патология, значи има проблем.

Посети гинеколога си и обсъди с него проблема, защото всяка патология по време на бременност може да застраши бременността, а до колкото виждам, ти съвсем не искаш това!

  bouquet
Peace

# 50
  • Мнения: 6
Здравейте,
Според мен дали ще отслабнеш или наддадеш е индивидуално. Аз съм в пети месец и не съм качила и грам. Първите 3 месеца бях отслабнала 4 кг., а нормално си тежа 50 кг. Но при мен е от структурата не мога да пълнея.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 466
когато забременях бях 80 кг. когато отидох да раждам бях 75.Корема ми растеше задника слабееше бременеех си чудесно и леко имах леко раждане.Но и никога не съм повръщала може би 1-2 пъти за цялата бременност.Лекарката се учудваше заедно с мен ,но не намираше нищо тревожно в изследванията ми.Пожелавам ти успех  и лека бременност слабеенето не е задължителен сигнал за тревоги .

# 52
  • Мнения: 2 052
В началото на 4-ти месец съм и съм свалила 2-3кг. (в началото на 3-ти месец ги свалих), и до сега не съм качила нито грам, на моменти даже се притеснявам, но сега уж започнах да си хапвам малко повечко, та ще видим по-нататък...  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт