Има ли жени отслабнали през своята бременност?

  • 11 556
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз.
В първия триместър отслабнах с 3 килограма, защото повръщах почни денонощно.
Нищо не ми е предписвал лекар.
После наваксах.

# 31
  • Мнения: 59
оф не знам и ас отслабнах 3кг до 3 месец а сега съм качила само 1.5кг а навлизам в 5 месец малко ми е притеснено но казват че съм ок.вече незнам. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 269
Аз.
По време и на двете бременности отслабнах с по близо 20 кг. Първият път не беш страшно, но вторият се чувствах ужасно - ниско кръвно, нисък хемоглобин и ниска кръвна захар - на умиргане бях Rolling Eyes. Първият път бебата се роди 2950, 50 см. Бебокът се роди 3800, 52 см. В перфектно здраве и двамата.
Да отбележа само че и двата пъти като забременях имах твърде много кила в излишък. Не съм пазила диети, просто не ми се ядеше и първите месеци ми се гадеше зверски. С първото дете в последните дни преди да родя имах доста високо кръвно и си постоях в болница. Вторият път се чувствах много зле и реших, че е пак високо кръвно, а то се оказа 80/50 и така до края... Последните месеци опуквах по една кутия бонбони "Сезони" на ден и пак слабеех. Лекарката мислеше, че пазя диети и ми се караше, но...
Очевидно е въпрос на метаболизъм - моят, за жалост, се активизира само по време на бременност... След като родих започнах да дебелея с часове.
Обяснявам на всеки гинеколог, при който ходя за този "феномен", но никой не се е впечатлил досега - или не е нищо особено или ги мързи да се занимават.

# 33
  • Мнения: 59
fifloasha здравей а колко кила качи през бременноста,не знам ас съм много стресната от този факт  Sad че съм качила само 1.5кг а съм в 16 седмица Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 70
с първата ми бременност отслабнах 12кг, с втората само 7 кг лошото е, че когато си останах вкъщи след раждането качих при първата 15 с втората 12кг 

# 35
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 885
viki_veni, нали лекарят ти те следи? Ако да, тогава спокойно. Моя приятелка качи само 5 кг за цялата си бременност, а детето й се роди съвсем здраво и доносено.

Тепърва има да растеш - и ти, и бебето.  Grinning

# 36
  • Мнения: 169
През моята бременност имах периоди на качване и сваляне - за цялата бременност съм качила около 15кг, но имаше период в който бях с над 20 кг отгоре/ това в следствие на едни витамини- около 4-6 месец ги пиех/. Всичко си дойде в нормата след витамините  Peace

# 37
  • Мнения: 59
да светлице следи ми бременноста но ас съм много притеснителен човек ужас треса се от нерви някои път.благодаря на всички за подкрепата.все проблеми от началото на бременноста и не знам много ме е страх а ми е второ детенце което чакам.Имах и високо кръвно уж го увладях ме но не знам шубеме е. Sad желая на вси4ки лек и успешен ден

# 38
  • България
  • Мнения: 757
Отслабнах, да! Всеки ден повръщане, киселини... Карах само на препечени филийки до 5-я месец, а ако имах неблагоразумието да хапна нещо друго...Sick
Напълнях чак в 6-я, и то 7 кг, разбира се плавно качени до самия край на бременността ми.
И ако трябва да бъда честна, изключително се притеснявах за детето, макар гинеколога ми да твърдеше, че няма никакъв проблем за него.
Да ми е жив и здрав, роди се манекен-3300кг., 50 см.!

# 39
  • Мнения: 59
вели ас ще вляза в 17г.с а съм качила само 1.5 ужасена съм много ме е страх за бебо,последно казаха добре е но ас не съм спокойна. Sad

# 40
  • Мнения: 269
fifloasha здравей а колко кила качи през бременноста,не знам ас съм много стресната от този факт  Sad че съм качила само 1.5кг а съм в 16 седмица Sad

Ами не съм качвала, само свалях. Ама явно аз съм нещо сбъркана...
Споко, всичко ще е наред. Ходи редовно на консултации, опитвай се да хапваш здравословно и умерено и не би трябвало да имаш проблеми.

# 41
  • Мнения: 59
fiflyasha благодаря за успокоението дано е така.че се побърках и с това изследване за МФ за което научих днес направо съм пред нервна криза.много ме е страх дали е наред бебо.струва ми се странно да не качвам кила.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 395
Вели, аЗ ще вляза в 17г.с, а съм качила само 1.5. Ужасена съм, много ме е страх за бебо. Последно казаха добре е, но аЗ не съм спокойна. Sad
Съчувствам ти за притесненията, но не можах да се стърпя. Силно се надявам (за твое добро), правописът ти да е плод на големите грижи около бременността. Peace

# 43
  • Мнения: 59
niandre благодаря за забележката която направи може би съм неграмотна Cry сажелявам но това е е най малкия ми проблем сега Sad

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 885
viki_veni, съвсем добронамерено ти го казвам: вземи се в ръце, спри да се жалваш и се успокой. Тревогата и стресът не са добре нито за теб, нито за бебето. Нужда от самосъжаление нямаш. Намери си интересно занимание, хоби, което да те държи заета. Чети, започни да следиш сериали, ако щеш, плети, бродирай, разхождай се, когато можеш. Спри да се вторачваш в проблемите си, защото щом лекар ти е казал, че всичко е наред, значи е така. Прекаленото фиксиране в проблема само ще го задълбочи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт