Голяма еуфория настава, МАРТенчето на годинка става! - тема14

  • 35 474
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
Ена  Отчитам се  Hug

Не съм влизала няколко дни, но съм запретнала ръкави да правя торта за свети валентин.  Laughing Не защото много го празнуваме този празник, а като ген. репетиция за РД на малкия, че ми се иска аз да я правя. По тоя повод Кати нещо не ме отрази та пак да си задам въпрос - От какво правиш фигурките на тортата, като не харесваш фондан  newsm78

Вико вече сочи с пръстче когато иска нещо да ми покаже или протяга ръка когато иска нещо да му дам. Казва различни думички, но не всички са пълни със смисъл  hahaha баба, мама, тата, тате, дете,  да да, не не, дата,папа, пада, тапа опитва се казва и л, както и всякакви други комбинации.Според мен е тест за говор. Дава ми когато му кажа да ми подаде нещо. И много добре ме разбира когато му се карам и не му давам нещо да прави.  Mr. Green  Показва къде  е  кучето или котето в книжките. Маха за чао и дава целувки с ръка и се научи да си пази пръстчетата като затваря чекмеджета и вратички.  Mr. Green  Започна да се качва на дивана, по стълбите  а бе вече няма спокойствие Thinking  Виждам че всички вършат едни и същи бели  hahaha

За кърменето Аз мисля след зимния сезон да започвам по лека, лека да се отбиваме. Не мисля че след този период цокането е необходимост. Той вече ще яде всичко. Някой ще каже че това е не само храна а близост, споделяне, топлина. Аз съм напълно съгласна, но си мисля че тези нужди мога да му ги осигуря и без да го кърмя. Аз и без това много си го гушкам и целувам, той за разлика от кака си е много гушлив.  Hug Не виждам нищо лошо в дългото кърмене, както в храненето по паркове. Всеки решава сам за себе си какво иска  Peace

Маринелс ,
Цитат
даже днес ще си направя тест...нямам кой знае какви причини за съмненията - просто вътрешно усещане.
 Mr. Green

Редрени страхотна закуска  Peace

danaqv Айде още едно проходило сладурче. Честито и на Моника за проходилите крачета.   bouquet  

Скреч
Цитат
Промени се мястото за 19ти- ул. “Бузлуджа” 51, ет. 1, в дясно
За успоредната на Скобелев ли става дума?

Пенмар Чудесен избор на Денис  Peace

Тони бонбони Браво и на вашия проходил архитект   bouquet

Ani4ka_ Честита лекарка и на вас   bouquet

Стихия Честито за "Тацитус" За съжаление с квартирата не мога да помогна, но ще разпитам ММ. Имам и позната в студ. град ще разпитам дали там нещо не можа да се уреди  newsm78

Айде стига толкова  Whistling че аз като не пиша, не пиша ама като започнаааааа  hahaha  

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте, мами!

Аз съм съвсем нова тук, но също имам мартенско бебенце и реших да пиша Simple Smile

Казва се Далия (галено Лия, както щеше да се казва, но променихме в последния момент Simple Smile), роди се по естествен път на 03.03.2011, 3530 г, 53 см.

Още не е проходила, но върши всички други пакости, които и вие сте описали за вашите деца Simple Smile

Хубав ден Simple Smile

# 62
  • Мнения: 107
Здравейте, мами!

Аз съм съвсем нова тук, но също имам мартенско бебенце и реших да пиша Simple Smile

Казва се Далия (галено Лия, както щеше да се казва, но променихме в последния момент Simple Smile), роди се по естествен път на 03.03.2011, 3530 г, 53 см.

Още не е проходила, но върши всички други пакости, които и вие сте описали за вашите деца Simple Smile

Хубав ден Simple Smile


ДОБРЕ СИ НИ ДОШЛААААААА  Hug Hug Hug

# 63
  • Мнения: 13
Промени се мястото за 19ти- ул. “Бузлуджа” 51, ет. 1, в дясно
Аз това що ли съм го пропуснала?  newsm78 Добре, че беше mama_vessy да попита, иначе щях да си отида на първото място Rolling Eyes Да не се заричам, но мисля да посетя лекцията. А някой знае ли какво е мястото, клубче или нещо друго?

Добре дошла love in paris, надявам се да ти хареса при нас и да се почувстваш уютно  Hug

# 64
  • Мнения: 0
благодаря ви, мами  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 2 348
Penmar, във втория епизод я имаше моя милост. Аз чак като се гледах видях, нещо уажсно ужасително, но предпочитам да не го споменавам, за да не го забележат и другите, ако са пропуснали Simple Smile
mama_vessy, да успуредна на Скобелев е. Видях, че "Бузлуджа" е прекъсната от бившия военен музей. Адресът е между НДК и бившия музей.
 За отбиването, кърменето е необходимост и след годинка  Wink . Хранителна необходимост също, не само емоционална. Нуждите на детето от мляко между 1 и 2 години плавно намалява от около 75-80% на около 50%. И ако има човешко мляко, това би бил най-подходящия млечен продукт за детето. Отделен е въпросът какво е твоето желание и то не може да подлежи на оспорване  Peace Само споделям, че и след годинка хранителните нужди от кърма са на лице.
anelisa - родителски кооператив е мястото. Понеже нямат занимания през уикенда, бяха така мили да ни приютят:)
love in paris, добре дошла! Включвай се по обсъжданите теми, за да се опознаем:)

# 66
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Цоп и аз в новата тема.
Добре дошла на love in paris!

Аз като не влизам в другите отчетни теми... дали и техните бебоци са такива фурии както е масово при нас  Mr. Green
Димитър може да го е страх да се пусне, но това не му пречи да обикаля навсякъде и да слага в уста абсолютно всичко, което докопа. Установих, че харесва тъмен ром и не харесва червено вино. Как ли.... ами всеки ден отваря шкафа с алкохола (и други боклуци) и лапа едно патронче с тъмен ром, а преди около месец счупи едно шише с червено вино, на което се бях наточила, че беше донесено от някой си от Италия и ми беше любопитно  Crossing Arms
Не знам вече кое къде да слагам. Ако има нещо на масата трябва да е по средата, защото всичко, което стигне събаря - така изсипа една кана със сок на главата си, защото татито я оставил близо до ръба  Crazy
Много добре знае думичката "не", но как се прави, че не знае за какво говоряяя, така ме вбесява понякога  Blush
Напоследък като започне да дъвче нещо, което не трябва и му го взема, или иска да докопа нещо, което не давам и го взема такива писаци се чуват, че започва и да плаче...
Дай му кабели, лаптопи, телефони, дистанционни... последно скъса клавиатурата на служебния тел на татито  Whistling
Храненето... лоша работа - за момента няма смисъл да му готвя, защото всичко, което аз му сложа в устата той вади и после САМ си слага в устата  hahaha Та яде от нашата храна, когато е удачно, а когато не е му давам от домашния хляб корички, броколи, зеле, моркови (какъвто зеленчук има) и плодове, сварено яйце, парчета месо и така, манджа за него вече от поне месец не правя. Само бисквитки. Бях взела пюре сини сливи - не иска да ги яде - на бисквитки, сега реших да пробвам пюре хек със зеленчуци - не го иска, та тези дни и него ще го пробвам на бисквитки, само че малка доза, да видим дали ще ги яде, че си мирише на риба. Бисквитките обаче ще ги "пека" в тигана като палачинка, че ми изгоря фурната и не знам кой и кога ще ми я оправи. Дала съм краен срок седмица пред РД, че къде ще пека блатовете за тортите  Crossing Arms

Тук цял ден ПАК вали сняг. Дано утре не вали, че да излезем на разходка. Какво излезе... в снега с шейната излизаме много по-често, отколкото като беше топло  Rolling Eyes
Стига толкова за нас!

Архитекти, лекари, дизайнери... браво на дечицата   bouquet
Стихия, честито, че са ви приели и дано бързо намерите квартира!
Хайде, Маринелка, да са ти честити близначките   bouquet Mr. Green

Ние решихме като мине рожденният ден на Димитър да започваме с опитите за второ, като имаме срок за реализация на проекта 3 месеца  Mr. Green

Лека(р) (с) нож(щ)!

Редакция: Скреч, в коя минута от предаването да те търся, моля, просвети непросветените за твоят светъл лик  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 2 348
14та, Uinen. Поне което отворих аз. Искам да кажа, че съм по-слаба и хубава, освен това се надявам вие да не виждате това, което и аз.

# 68
  • Мнения: 57
Добре дошла на love in paris  bouquet Най-после нашата Дали да си има форумна адашка  Mr. Green

На Бедствието стискам палци, и обезателно ще свирна до няколко дни, ако едни познати все още дават под наем апартамент (нямам много подробности).

skrech, много си беше добре. Веднага те показах на мъжо и свеки за пример  Crazy

mama_vessy, и ние се будим да сучим по 2-3 (4-5-6 ....) пъти на нощ, за да сучим все още. Но с хомеопатичните поне събужданията при обръщане от ляво на дясно, и обратно престанаха (слава Богу), че имаше нощи, в които просто нямаше смисъл да лягам.

Ние ще правим прощъпулник в сряда, и ще видим какво ще си избере нашето диване. А за четвъртък, каква новина имам, но до тогава съм гроб. И моля, не ме подозирайте в бременност  Crazy

# 69
  • Мнения: 6
Добре дошла на love in paris   bouquet
Честито на всички проходили крачета  Hug
Влизам с ОГРОМНИ БЛАГОДАРОСТИ към мама divina   bouquet  и малкия Самуил  Hug  и си ви прегръщам мечешката  Hug  Hug  Hug  ,макар и виртуално подробности в албума ,че три пъти се опитах да кача тук снимка и все ми блокираше нета.Имайки предвид, че Дара е с ужасна хрема беше отзивчива на фотосесията   Heart Eyes
Не съм писала от 15 стр на миналата тема, не виждам да ви липсвам/влизам тайно и ви чета/,че на 30 януари една три етажна къща за малко да стане кофа пепел и от тогава някак се промени светогледа ми и не ми се пишеше.
Еуфорията ви не ме зарази отново и  РД е замразен/от към идеи за подарък ,торти и т.н./,а има само седмица до тогава,хм все ще ми дойде музата/тя днес долетя от Испания  Hug /
По въпрса за кърменето ще я кърмя докъто си иска дори това да е след 3-4-5-6 години , а за ДК и останалите б..... предлагам всичко/дори е яла шоколадов бонбон-ха, къде са ви камъните/с гърнето жънем успехи /5 опита- 5 попадения/
Стихия, радвам се ,че ви приеха  Hug  и да си призная /като Маринелс/,че и аз съм от патките ама от тези с р-р на щраус.С молба към теб за "бабин" лек за кашлица приложим на малко дете , не намирам при записките ми  newsm78 , благодаря!
Бишкота ха сега кой ще издържи до четвъртък   Thinking
Маринелс ти ли си в списъка на печелившите в Кенгуру  newsm78
Хайде лека ,че прекалих и извинете за хаотичния пост, но съм развълнувана от подаръка  Hug

# 70
  • Лондон
  • Мнения: 56
Добре дошла на love in paris Точно навреме!  Wink

Иначе обичам такава пушена и солена. Много - с ръжен хляб, сирене Филаделфия и копър - ммммммм, мога да изям 2 чинии и изпия 2 бутилки вино.

Katilias, ти си моят соулмейт!  Heart Eyes Ето ти моята най-нова любима рецепта за гости и уикенди. Супер става и е много ефектно: http://www.bbcgoodfood.com/recipes/2681/smoked-salmon-rotollos-

И аз имам същия проблем... с килцата. Трябва да се взема в ръце!!!!! 90 дневната ч издържах до плодовия ден само. Много отдавна не съм влизала, но си спомням, че преди като влязох една мама беше публикувала режима си на хранене (след среща със специалист) и много ми хареса, даже си го копнах, но щерката го изтри някакси! Моля да публикува пак или по-неизкуфелите да ми кажете как се казваше.

Иначе какво ново при нас. Дребният пълзи като луд. Днес взе да се изправя сам, без помощ. Прискрипах му ръката много лошо с вратата (отворих, а той пълзеше отзад) и за първи път му дадоха антибиотици.

Мама е тук и избягах за няколко дни в Брюксел на почивка с приятелка миналата седмица. Като се върнах малкия не искаше да ме погледне. Извръщаше си главичката поне половин час Simple Smile

Болни сме сега. Сливици така не са ме болели! Друго не се сещам.

Хубав ден на влюбените ви пожелавам! Пълен с красота и хармония!

# 71
  • Мнения: 0
Здравейте пак, мами и благодаря сърдечно за виртуалното посрещане с 'добре дошла' Simple Smile

Ето на кратко за мен и по обсъжданите теми:

Кърмене и хранене: мислех, че много лесно ще приключа с кърменето веднага след годинката, но това беше преди да съм родила Simple Smile. Кърмя на поискване от самото начало и не се очертава да спирам скоро. Дори се притеснявам, че изоставаме (с другите храни - още има много, които не съм въвела, а и с броя хранения с твърда храна). Докато въведа основните неща, ползвах готови пюрета, сега вече повече ѝ готвя или отделям от нашето преди подправките. За съжаление още не съм адаптирала нашето меню, защото ядем с доста подправки, печено месо, много салати, баници, а и сладкиши (макар и домашни) - тези неща не ми се струват много подходящи за бебе Simple Smile. В неделя за първи път яде малко палачинка Simple Smile (преди това ѝ бях правила с АМ, но не ѝ харесаха, на мен също Wink)

гърне: и тук не стана както го мислех Grinning Имаме от отдавна, но не иска да седи мирно (тя никъде не застава мирно, дори и да я облека; една приятелка ми каза, че не може да си представи как я возим в кола Laughing, защото я вижда, че не се заседява за повече от минута). Тя започва да се изправя и да разглежда гърнето, да го обръща и разглобява  Laughing, та си мисля, че ще трябва да изчакам да разбира малко... Confused!?

Изобщо ... мога да кажа, че майчинството ме хвана малко неподготвена Simple Smile Уж се старая да направя всичко според 'най-новите' стандарти и 'най-добрите', постоянно чета, нооо... Не винаги съм достатъчно търпелива, понякога ми липсва предишният ми начин на живот, но това е някак си ... само 'на теoрия' Simple Smile, защото реално нямам желание много да излизам или да ходя някъде без нея, а като отида (това се случва МНОГО рядко) ми е притеснено и само мисля как ще се прибера да си я гушна и друго не ме интересува:)

Браво, че има смели и оправни мами, които вече са готови за следващо детенце  (Uinen) Simple Smile) Аз не бих се справила сега (не само физически, но и емоционално - изпадам ужас от най-обикновена хрема... Sad)

За рождения ден: Ще направя торта и ще поканим най-много едно приятелско семейство също с бебенце приблизително на нейната възраст. Подаръкът засега е касичка Wink, ако харесам нещо друго (кукла), ще взема Simple Smile.

Бишкота, много забавно, че си имаме адашка!

Лека нощ от мен, а за утре ви пожелавам вино и любов Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 03:05 от love in paris

# 72
  • София
  • Мнения: 2 348
Обаче от северното полукълбо аз си лягам последна, така че обичайно е мой последния постинг за нощта,  парижка любов   Laughing
 За рождения ден да кажа. Има ли някой друг, който няма да празнува? Аз си падам малко дебил в това отношение. Какво да организирам, като му е все тая на Никола. На Митко му празнувахме чак 4-тия рожден ден.

# 73
  • Мнения: 160
Обаче от северното полукълбо аз си лягам последна, така че обичайно е мой последния постинг за нощта,  парижка любов   Laughing
 За рождения ден да кажа. Има ли някой друг, който няма да празнува? Аз си падам малко дебил в това отношение. Какво да организирам, като му е все тая на Никола. На Митко му празнувахме чак 4-тия рожден ден.

Оххх боже все едно аз съм писала - Simple Smile И аз разсъждавам по абсолютно същия начин. Е ще купя торта и ще вдигна телефона на всички решили да ни поздравят Simple Smile

И поздравления за часа в който пишеш! Какво да сервирам, уиски, кафе, коняк , мляко или приспивателни Simple Smile

# 74
  • Мнения: 138
_usmivka_, пълна ти е кутия за ЛС.
Моля те, пиши ми, когато можеш да получаваш
 Crazy
(сори за спама Hug)

Общи условия

Активация на акаунт