Нестандартен домашен любимец - алжирски таралеж

  • 86 026
  • 280
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 874
   Момичета,бих се радвала да приютя едно таралежче  Simple Smile,затова пиша тук,ако имате излишна животинка-пишете ми на лс.

# 166
  • София
  • Мнения: 36
Моля споделете къде водите таралежчетата си на ветеринар.

# 167
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен. (Тук май са само дами, но само в Бг мама намерих тема за малките фъстъци. Направих група във фейсбук и може да качваме снимки, въпроси ако има някакви и като цяло там е по - лесна комунимацията) Ето моя профил, който иска да пита нещо или каквото и да е: https://m.facebook.com/nikolai.nikolkov?ref=bookmarks
А относно Ози, вече е на около 4-5 месеца. Расте, дивее, любимото му място за спане е под моята възглавница. Grinning Но с някои неща няма свикване..... Голяма мъка е тоалетната, купувах с Йони котешка, обикновена, няма и няма свикване като му се доходи по голяма или малка нужда грам не подбира и нямам избор, чистя навсякъде.... Другото е хващането, не мога да се пристраша да го хващам... И като подам ръка се свива, но попринцип го галя по муцунката, по бодличките чак заспива понякога, много му харесва, но не мога да го хвана в мен. И третото е, че хапе... Малко странно, но хапе. Майка ми и баща ми вече са белязани по краката... Както ги душеше и захапа... Но мен засега не ме е щраквал. И последното, което забелязах засега е, че си изсипва храната в талаша и си я търси. А майка ми, все мисли, че ще остане гладен и слага постоянно храна в купичката.
Но като цяло е голям образ. Бяга по пода или леглата в моята стая, но когато се появи нов човек в дома и става примерен и послушен. Grinning Бих се радвал, ако успеете да ми помогнете с някакво мнение по нещата ми, но и да не успеете бих се радвал да ми пише някой, който има таралежче, да обменяме снимки и др. Неща. А ако имате интерес ето групата:https://m.facebook.com/groups/1605713089679561?ref=bookmarks
Поздрави, Николай!

# 168
  • Мнения: 56
Моля споделете къде водите таралежчетата си на ветеринар.

Ние водехме нашта Ени при д-р. Деян Митков. Той обича да се занимава с дребни и екзотични животни. Ето сайта му:
http://vetmitkov.com/front/index.php?tid=1
Бяхме доволни от него.  Wink

# 169
  • Мнения: 6 915
Май не съм ви казвала, че на нашата и живи червеи й донесохме Sick Уж обичали и ядяли, от рибарски магазин бяха, брашнени. Не ги и погледна.

Иначе тук смърди ужасно вече. Бебето ни е плашливо като нея и се бях видяла в чудо как ще му разбера пола като е все на топка. Но накрая успях някак - момче е. Утре става на 6 седмици и хич няма да го чакам повече, давам го на бащата и да си го гледат (отделно разбира се). А аз се заемам да чистя, нямам търпение вече Crazy

# 170
  • Мнения: 150
Здравейте, обмисляме да си вземем мини таралеж за домашен любимец. Ще съм много благодарна, ако хората които имат споделят лесно ли се гледат тарльовците? А стърготините миришат ли много, защото ние смятаме да го гледаме в стаята в която живеем и спим?

# 171
  • Мнения: 6 915
Според мен се гледат лесно, аз понякога забравям, че е тук. И не мирише. Но през нощта са доста активни, не знам дали ще можете да спите на такъв шум Rolling Eyes Аз някой път ако се събудя долавям шума от другата стая.

# 172
  • Мнения: 150
А знаете ли къде в Бургас може да се вземе такъв сладур?

# 173
  • Мнения: 6 915
Във Варна съм виждала в някои зоомагазини, може да попиташ, но бяха значително по-скъпи. Нашето пристигна с автобус от някакъв развъдник в Трявна.

Охх, точно го написах и чувам до мен нещо стърже. Аз като се събудих тази сутрин чух доста странне шум от съседната стая. Разбира се набедих Катерина, но не звучеше както като се движи в клетката си. Влизам в стаята - нищо особено. Но сега като го чух този звук раздигнах клетката набързо...таралежа го няма. Интересното е, че не можах да я намеря, светих под дивана, където ми се струваше най-вероятно да се навре, но не я виждам. Мога ли да разчитам, че като изгладнее ще излезе сама?

Последна редакция: сб, 31 окт 2015, 06:44 от Бухтичка

# 174
  • Мнения: 150
Във Варна съм виждала в някои зоомагазини, може да попиташ, но бяха значително по-скъпи. Нашето пристигна с автобус от някакъв развъдник в Трявна.

Охх, точно го написах и чувам до мен нещо стърже. Аз като се събудих тази сутрин чух доста странне шум от съседната стая. Разбира се набедих Катерина, но не звучеше както като се движи в клетката си. Влизам в стаята - нищо особено. Но сега като го чух този звук раздигнах клетката набързо...таралежа го няма. Интересното е, че не можах да я намеря, светих под дивана, където ми се струваше най-вероятно да се навре, но не я виждам. Мога ли да разчитам, че като изгладнее ще излезе сама?

Дано скоро мъника да се покаже. Благодаря за информацията.

# 175
  • Мнения: 2 526
Във Варна съм виждала в някои зоомагазини, може да попиташ, но бяха значително по-скъпи. Нашето пристигна с автобус от някакъв развъдник в Трявна.

Охх, точно го написах и чувам до мен нещо стърже. Аз като се събудих тази сутрин чух доста странне шум от съседната стая. Разбира се набедих Катерина, но не звучеше както като се движи в клетката си. Влизам в стаята - нищо особено. Но сега като го чух този звук раздигнах клетката набързо...таралежа го няма. Интересното е, че не можах да я намеря, светих под дивана, където ми се струваше най-вероятно да се навре, но не я виждам. Мога ли да разчитам, че като изгладнее ще излезе сама?
Мисля че ще излезе.  Peace Нашият в началото така излизаше и се криеше ама по някое време се показваше да си търси храна.  Laughing

# 176
  • Мнения: 6 915
А дано  Tired Локализирах я, точно където предлогах е - под дивана съвсем до стената. Ръчках с една точилка, но едвам я достигам и дори като я стигна не мърда....не знам защо, може би бодлите се забиват в плата на дивана.

# 177
  • Мнения: 2 526
А дано  Tired Локализирах я, точно където предлогах е - под дивана съвсем до стената. Ръчках с една точилка, но едвам я достигам и дори като я стигна не мърда....не знам защо, може би бодлите се забиват в плата на дивана.
Може и заради това да е.  Simple Smile
Какво стана излезе ли или още стои под дивана?

# 178
  • Мнения: 46
В началото и ние така се притеснявахме,но се оказа че сама си излиза от скривалището.Нашата Лорка и стана студено под шкафа в кухнята и сега спи в децката.Харесала си е старата раница на детето,сложихме вътре един пуловер  да и е по топличко. newsm68

# 179
  • Мнения: 6 915
Излезе сега вечерта по някое време, прибрана е на топло вече Crazy

Общи условия

Активация на акаунт