Пиете ли кафе?Какво не ядете?

  • 3 127
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 810
За всички майки- пушачки:
Според д-р Jack Newman, “По-опасно за бебето е майката да не го кърми, отколкото да го кърми и да пуши. Решението зависи от майката, а аз бих я насърчил да кърми.”
Цитат от: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/686/
А за всички останали:  smile3501


# 46
  • Мнения: 313
Както вече написах, удрям по 2 кафета -сутрин и следобяд. Чат-пат сутрин дърпам по една цигарка от тези "полезните" и тънките, с вит С, Karelia 0,1:1 Embarassed.....мисля, че се сещате защо Rolling Eyes.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 381
Не пуша и не пия кафе, огкакто забременях. Организма не ги иска LaughingС храните не се ограничавам, но се опитвам да не прекалявам със сладкото и шоколада.

# 48
  • Мнения: 2 047
 Не пуша , алко-балко не употребявам. Кофеинови кафета -2 на ден.
 Храни - ограничавам шоколад, бобови и цитруси. Друго всичко на корем. То затова не съм мръднала с кг след раждането. Laughing

# 49
  • Мнения: 4 629
Не пия кафе, а от храните вече от нищо не се ограничавам. В началото не ядях цитруси и люто, но не мисля, че това е имало някакво значение  Rolling EyesФастъци ядах много по време на раждането и след раждането. Бях открила един вид, които много ми харесваха и не можех да се спра

# 50
  • София
  • Мнения: 63
Не пуша и никога не съм пушила. Кафе пия рядко, защото не обичам /но пия черен чай и кола/. Единственото, от което съм се отказала заради кърменето, е алкохолът.

# 51
Пуша вечер по 2-3 цигари, важно е да се знае, че въпреки това е по-добре да се кърми, най-добре да не се пуши, но.....

# 52
  • Мнения: 4 242
От нищо не съм и не се лишавам, в разумните граници разбира се, имам си съзнание и здрав разум. Лишението ме подтиска а смятам че това би ме направило не до там добра майка.

# 53
Аз много обичам кафе но сега докато кърмя пия безкофеиново. имам и алтернатива - мляко с кафе или с какао, мляко с инка - полезна и забравена. правете си капучино или горещ шоколад - все ободряващи напитки и ако не се прекалява с употребата им се чувствате и вие и детето добре  Sunglasses[/color]

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 14:39 от muriatic

# 54
  • Мнения: 310
Пия по едно кафе на ден, сутрин като стана, че не мога да си отворя очите иначе. Непушачка съм.

# 55
  • Мнения: 1 547
За всички майки- пушачки:
Според д-р Jack Newman, “По-опасно за бебето е майката да не го кърми, отколкото да го кърми и да пуши. Решението зависи от майката, а аз бих я насърчил да кърми.”

Скъпа, не мога да се въздържа. Без да се чувствам лично засегната от думите ти, ще ти кажа, че ти не си господ да съдиш пушещите кърмачки (как прозвуча само, а  Mr. Green). Всеки знае себе си и бъди добра - не раздавай оценки и правосъдие. Има оторизирани органи за целта. Темата за кърмене и пушене е разисквана многократно. Ако проявяваш интерес, опитай с търсачката. Ако не, бъди добра и запази мнението си за себе си.  Wink

# 56
  • Мнения: 1 427
Кафе не пия,не пуша.Ям всичко!Единствено в началото не си позволявах да ям бобови храни и цитруси-това беше първите 2-3 месеца.А също и люто,а аз много обичам!Седем месеца  живях в заблуда ,че не трябва да ям люто-много ме е яд,че разбрах толкова късно! #Cussing out От алкохола си позволявам само бира-по 1-2(3 понякога) на ден  Embarassed

# 57
  • София
  • Мнения: 44 121
не пуша, алкохол не пия, кола, цитруси, яйца, риба, домати, бобовите и зелето, ягоди, малинки, прясното мляко и всякакви сокове и газирани неща си забранявам - правех няколко опита но след това следват два дни рев, така че ще си търпя лишенията вече никакви изкушения - само по малко шоколад хапвам - бял по повече...
затова пък ям мед - май няма проблеми с него...

# 58
  • Мнения: 69
Аз ще си позволя да направя нещо като обобщение с моето мнение.А то е- не на цигарите и алкохола,или поне в минимални,разумни количества,а що се отнася до храната,за всички бебчета различните храни действат строго индивидуално и за да е щастлива майката и да не се ограничава напразно,по-добре е да опитва от всичко и ако се окаже,че нещо конкретно вреди на бебока тогава да го ограничава.Моето слънчице не се влияе от нищо-нито от кафето,което много обичам да пийвам сутрин и следобед не много силно и с мляко,нито от храна,явно съм щастливка Grinning,а може да има и други като мен,но да не го знаят,просто ,защото са се ограничавали напразно...

# 59
  • Мнения: 694
Пийвам си кафенце-3 в 1-може и по две.

Само кола не пия-усетила съм,че не му действа добре.

Първите 2 месеца не ядях шоколад,не пиех кафе,обаче после малка по малко...

Не пуша и никога не съм пушела.

Пийвам си най много 50 грама Бейлийс и то по празници.

Общи условия

Активация на акаунт