Отговори
# 585
  • Мнения: 8 567
През цялото време, откакто беше публикуван проеактозаконът, си задавах един и същи въпрос и търсех отговор, за себе си, кои са експертите, които са участвали в изготвянето му, и най-странното е, че колкото повече се информирам, толкова повече не мога да си отговоря.
А ми е важно, защото то нали и преди, и сега, че и в бъдеще, все експерти и специалисти списват законите, правилниците, наредбите, не са досега хващали някой от улицата и вчера изведнъж са се сетили да ползват експерти, та ми е важно да знам сега кое е онова, по-различното, което ще направи революция в образованието, и кои са тези по-различни хора, които са сътворили уж нещо по-различно, по-добро за децата ни.
На този етап разбрах кои са професионалистите, които не са участвали и не одобряват този проектозакон, а те нито са малко, нито са не експерти.
И кое всъщност е революционното в този закон, освен количеството страници? newsm78


# 586
  • София
  • Мнения: 62 595
ох, нова, "експерт" звучи тежко, ама баш по държавните институции експерт може да е всяка девойка, която е завършила висше оразование и просто е назначена на такава длъжност, и изобщо да не е експерт в конкретна област, а повече прилича на секретарка!  Peace

# 587
  • Варна
  • Мнения: 957

Вчера в друга тема се обсъди едно становище по проектозакона на Декана на факултета по Педагогика в СУ, много ми допадна и искам да го споделя в тази тема:
http://www.parliament.bg/pub/cW/20120411074824stanovishte%20na%20SU.pdf

Така. Аз имам въпрос - какво се случва с всички мнения, становища, обръщения, които се изпратиха от експерти (специалисти, ако предпочиташ, Андариел  Grinning) по повод законопроекта? Защото такива изпратиха и директори, и педагогически съвети, и лица от инспекторатите, а, доколкото зная, и НПО, и организации, че и родители. Чете ли ги някой? Длъжен ли е да отговори? Да вземе предвид изложеното?
Или ще стане това, което всички очакваме - кучетата ще си лаят, керванът ще си мине?
Не ми е риторичен въпросът, не познавам кухнята на нещата.

Общи условия

Активация на акаунт