Какви витамини пихте по време на бременността си?

  • 6 427
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 117
Пренатал от 6ти месец и все още ги взимам.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Когато аз бях бременна /през 2005г/ ми изписваха само Матерна. Имаше и негативни отзиви за тях. Пих ги известно време, но си правех и по малко почивка, не съм ги приемала постоянно. Наблягах на храната като източник на витамини.


Фолиева киселина се пие през цялата бременност, освен ако не се пият комбинирани витамини за бременни.

Пих и фолиева киселина. Няколко гинеколози ми бяха казали, че след третия месец няма голяма полза от нея, но когато не приемах други витамини, аз си я пиех.

# 47
  • Мнения: 86
Пренатал Джеймисън

# 48
  • България
  • Мнения: 757
Центрум Матерна-по препоръка на гинеколога ми.

# 49
  • Мнения: 49
Пренатал Джеймисън - това ми препоръча док и каза, че може и след като родя, ако кърмя пак да ги пия.

# 50
  • Мнения: 15 379
Пренатал Джеймисън - това ми препоръча док и каза, че може и след като родя, ако кърмя пак да ги пия.

Да, Пренатал Джеймисън са витамини за бременността и периода на кърмене.

# 51
  • Мнения: 52
Не пих никакви витамини. 8 месеца повръщах и ми ставаше лошо от витамини, желязо и всичко останало.

# 52
  • Мнения: 95
По време на първата бременност (2006г) пиех Хип Натал ( във вид на сокче). По-голяма гадост не бях пробвала.
През втората бременност ми изписаха Пренатал на Джеймисън, които пих и след раждане.

# 53
  • Мнения: 52
още в 10гс доки ми изписа pregnacare plus и колкото пъти го питах до кога тои казва до края на бременноста вече съм в 30гс и ги спрях на моя глава някои пил ли ги е тези витамини и колко време

# 54
  • Мнения: 1 466
Центрум Матерна-по препоръка на гинеколога ми.

И аз така. Но си правех и малки паузи, наблягах доста на храната като източник на витамини.
ФК пих до 5 месец, ако не се лъжа.

# 55
  • Мнения: 32
Здравейте в 20г.с. съм докторката ми каза ФК към момента не съм пила нищо друго. Но така и не ми каза до кога да я пия.

# 56
  • Мнения: 354
Здравейте в 20г.с. съм докторката ми каза ФК към момента не съм пила нищо друго. Но така и не ми каза до кога да я пия.

Аз я пих доколкото си спомням до към 5 месец,попитай я на следващата консултация(или по телефона) дали да я спираш вече или да продължаваш да я пиеш.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте в 20г.с. съм докторката ми каза ФК към момента не съм пила нищо друго. Но така и не ми каза до кога да я пия.

Съвсем спокойно можеш да продължаваш да си пиеш ФК, защото тя е от групата на В витамините, а при тях няма предозиране (или по-точно трябва да се нагълташ с индустриални количества, че да ти стане нещо). Peace

# 58
  • Мнения: 52
витамините който аз пия съдържат мн неща включително и фк до 7месец ги пих без прекъсване но сега сама си ги спрях мисля че е достатъчно

# 59
  • Мнения: 32
Благодаря ви! Ще я питам следващия път, защото предишния забравих. Просто акушерката говори много излишни неща ...

Общи условия

Активация на акаунт