Измръзвате ли бързо?

  • 2 044
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
благодаря ОМHug
твоите постове тук ме хвърлиха в размисъл за силно лютата храна на тайландци и китайци лятно време - те пък се подчиняват точно на обратните принципи - храна, от която дигат вътр темп. за да не им било толкова топло лятото, както и горещи напитки
хем са съседци с индийците, ама правят наопаки на тяхното, много странно  newsm78


а аз топла храна и напитки консумирам само зимата
в летните жеги не мога и да си го помисля
тогава и кафето ми  е все студено, тип фрапе

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein
Освен това ръцете са нещо,което използваме често,за да достигнем нещо.Ако ни е отнето и не можем да го достигнем се получават блокади.При бебетата може да e свързано с липсата на досег до майката.Отнемали ли са ти го след раждането?

след раждане беше само 10 -15 мин. при мен, после беше за 12 часа в кувьоз Rolling Eyes
миналата седмица пак беше 12 часа от мен отделен Cry сега гледам в слинг да го нося.
при него имаше и напрежение в главичката - раждането беше трудно за него Confused

# 17
  • Мнения: 2 761
asyalein ,съжалявам много,за това което си преживяла.Дано да е добре бебо.Може да му масажираш нежно главичкжата в косата,ушичките и особено в областта на третото око-действа успокояващо.Всъщност масаж от главата към краката снема напрежението(и при възрастните).

W'A'S'P' , ами според мен няма много разлика между храната на индиййци,китайци и тайландци-използват силни люти подправки,за да предизвикват изпотяване и охлаждане на Т.Имат си разни тънкости при подбора доколкото знам.Готвят си храната,защото си щадят храносмилането-топлото подържа храносмилателният огън.Освен това природата ги е дарила със съответните охлаждащи плодове.

# 18
  • Мнения: 117
Soleil* , пишеш че си правила изследване на щитовидна жлеза това включва ли ехография.
 На мой познат след ехография на щитовидна жлеза откриха нарушена функция с киста. Биопсията в Александровска доказа, че е класическа хипофункция, но кръвните показатели са в норма и не могат да му предпишат лечение, просто вече знае от какво са му проблемите. Лекарите бяха много учудени, че всички кръвни изследвания са в норма.
 Аз съм с хипофункция и преди цикъл направо измръзвам, свързвам го със промени в хормоните след ражданията и по точно с нивата на прогестерона, т.е. те са нарушени. Подробности има много във форума, аз засега не съм се задълбочила в тази тема.

# 19
  • Мнения: 495
Аз да добавя вероятна възможност-Синдром на Рейно.Някои го бъркат със студова алергия.Но синдрома е автоимунен.След безброй консулти разбрах,че го имам.Изразява се  в непоносимост на студ,ръсете полилавяват,няма болка като артрита,но пък вкочанясването също е болезнено.Цвета на ръцете и без да са измръзнали е червен.Това не означава автоматично че всички имат Синдром на Рейно.Наличието на Хашимото също е от значение.А някои просто са топлолюбиви и не издържат студ.

# 20
  • Мнения: 65
Аз да добавя вероятна възможност-Синдром на Рейно.Някои го бъркат със студова алергия.Но синдрома е автоимунен.След безброй консулти разбрах,че го имам.Изразява се  в непоносимост на студ,ръсете полилавяват,няма болка като артрита,но пък вкочанясването също е болезнено.Цвета на ръцете и без да са измръзнали е червен.Това не означава автоматично че всички имат Синдром на Рейно.Наличието на Хашимото също е от значение.А някои просто са топлолюбиви и не издържат студ.
 
 и аз имам синдром на Рейно,правих пълни изследвания-всичко е наред.Тази зима едва издържах в студовете.
  Как се справяш с това състояние?

# 21
  • Мнения: 19 317
Елбоси,  при какъв специалист да отида за синдрома на Рейно?

Ламби, Аз правих наскоро пак хормони и антитела на щитовидната, защото започна да ми пада косата. ТСХ ми излезе 2.2, другите са в норма. ТСХ също е в норма, но четох, че е хубаво да е под 2 и се чудя дали да не ида пак на еднокринолог.
Имам изменения на щитовидната жлеза, но последно ходих преди 5мес.  и тогава ми казаха, че всичко е о.к., въпреки измененията.

# 22
  • Мнения: 495
Минах през доста "специалисти:.Диагнози всякакви.! Съдов хирург ми каза-имаш студува алергия,трябва да ходиш на токчета..Иначе при ревматолог.Но според мен най-сигурно и имунолог,защото той знае най-добре какви изследвания се правят за доказване на автоимунно заболяване.И аз на 11. пътувам за С-я да си направя такива.Автоимунните заболявания са трудна материя.Пък сега се оказа,че имам 3.Най-лошото е ,че всички/без Хашимото/ се лекуват със силни кортикостероиди.Аз пък отказвам да ги пия.Пия само Резохин/и аз се чудя защо/.Ще посетя Аюрведичен център.Единственно там намирам решение.Кортикостероидите не лекуват и имат много тежки последици.

# 23
  • Мнения: 19 317
Elbosi, много неприятно звучи. Дано Аюрведа помогне.
А задължително ли е при този синдром посиняването на ръцете?
Моите не си променят цвета. Напротив кожата ми е много бледа. Правила съм си изследване на хемоглобина и желязото, защото мислех, че студуването е от анемия, но бяха в норма.
Мен ми е студено по цялтото тяло, но и ръцете ми са все студени. Confused

# 24
  • Мнения: 495
При синдром на Рейно ръцете полилавяват.Преди време особенно дясната се подуваше.И сега е по-голяма от лявата.И въпреки,че вече е топло,ръцете ми са грозно червени.Получавах и кризи.На 20градуса изведнъж измръзвам.В Гугъл          има доста инфо.Често този синдром е свързан и др. автоимунни з./синдром на Сьогрен/.Нямам болка.

Общи условия

Активация на акаунт