С какво сравнявате родилните болки!

  • 13 982
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 95
По десетобалната давам девет. Боли много. Не бих го сравнила с месечен цикъл. Освен това съм с висок праг на търпимост. Единственото хубаво е че не са постоянни и сравнително бързо приключва и се забравя.
След раждането имах бъбречна криза, еми беше по-зле.  newsm78 Болката беше постоянна, не като при контракциите.

# 91
  • Мнения: 646
И аз не мога да сравня болките с месечен цикъл. Болката е странна - движеща се ако мога така да се изразя. Започва от кръста и преминава надолу. Боли, но се преживява. Пък и има упойки вече.

# 92
  • Мнения: 15
Чувството поне при мен беше че нещо отвътре ме разкъсва и напъва, болеше ме много , но болката си заслужава като видиш малкото мъниче Simple Smile

# 93
  • Мнения: 26
Болката която изпитах докато получа пълно разкритие не мога да я сравня с нищо, не мисля че има толкова силна болка като тази. Нито можех да лежа, нито да седя, стоях права и се подпирах на стената и си повиквах  Whistling След пълното разкритие болката намаля значително. Но всичко се забравя в момента в който видиш бебчето.

# 94
  • Мнения: 95
Странното е, че при двете ми раждания мястото на болката беше различно. При първото ме болеше основно кръстът, доколкото при второто ме болеше ниско долу при срамната кост. Имах чувството, че всеки момент ще се счупи (костта)  Laughing. Но напъните действат много облекчително, тъй като знаеш, че идва краят. И самото "изгонване" на бебето не е толкова болезнено всъщност.

# 95
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
Може би като силна пулсираща болка в кръста и яйчниците. Подобно на менструални болки или бъбречни болки, но по силни.

# 96
  • Мнения: 9
Болките са си доста силни, въпреки че отначало почти не усещах нищо, а имах 4см разкритие... НО ПОСЛЕЕЕЕ... станаха ужасни, имах чувство че кръста ми се отваря, докато ме разчекват(то маи и това става де Simple Smile ) боли адски много кръста, гръбнака... всичко, но аз съм била на система 4 часа, родих за 5 мин с 2 напъна, а ми се стори че всичко мина много бързо - най-много час. Дишане дълбоко с утворена уста и държането за таблата на леглото май малко помагат, но като цяло такова нещо никога не бях усещала. Накрая взех да викам "Умирам, извадете това бебе, ако трябва със секцио, не мога вече", а акушерката"Щом започна да умираш - местим те на магарето" след 5 мин вече имах най-красивото ангелче, за което не съм и мечтала.
ПП Шиенето боли колкото раждането!

# 97
  • Мнения: 646

ПП Шиенето боли колкото раждането!

Не мисля! Все пак слагат упойка, нали?


Правилното дишане наистина много помага  Peace. Вдишваш през носа, издишваш по-бавно отколкото вдишваш през устата. И си представяш как бебето си проправя път и излиза.

# 98
  • Мнения: 11 886

ПП Шиенето боли колкото раждането!

Не мисля! Все пак слагат упойка, нали?


Която мен не ме хвана и си ме шиха на живо, така че да боли почти колкото раждането.

# 99
  • Мнения: 1 437
Ами мен си ме шиха на живо без никаква упойка, не ме е боляло чак толкова, по скоро се усеща и не е приятно, имам 30 шева  Crazy

# 100
  • Мнения: 66
Ами мен си ме шиха на живо без никаква упойка, не ме е боляло чак толкова, по скоро се усеща и не е приятно, имам 30 шева  Crazy
Милата,30 шева това направо си е зор о то голям.Аз имах само 7 шева и нищо не усетих защото всичко от долу ми беше изтръпнало,по точно усещах че ме работят ,но аз така се бях улисала в разговор по тел че наистина нищо не усетих.Сега чакам второто си дете,моля се всичко да е наред. Praynig

# 101
  • Мнения: 9

ПП Шиенето боли колкото раждането!

Не мисля! Все пак слагат упойка, нали?


Която мен не ме хвана и си ме шиха на живо, така че да боли почти колкото раждането.
Да, слагат упойка, освен това казват че след раждане всичко отдолу е изтрапнало, но при мен не беше така - усещах всяко пробождане на иглата и суркащия се по тъканта конец...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out имах 3 вътршни и 3 външни шева, но беше ужасноооооо

# 102
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!!! Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ? Аз карам много лека бременност и сам почти на финала и много ме гложди това!

# 103
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен!!! Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ? Аз карам много лека бременност и сам почти на финала и много ме гложди това!
Не,не мисля че има такова нещо.Леко раждане ти желая,аз също съм на финала Simple Smile

# 104
  • Мнения: 11 886
Здравейте и от мен!!! Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ? Аз карам много лека бременност и сам почти на финала и много ме гложди това!
Не,не мисля че има такова нещо.Леко раждане ти желая,аз също съм на финала Simple Smile

И аз не мисля така, въпреки че зависи какво имаш предвид под тежко раждане (дълго като време, силни болки, усложнения).

Аз имах лека бременност и родих точно за два часа, което за първо раждане е бързо, но пък за това болките си бяха жестоки.

Леко раждане и на двете ви Peace

Общи условия

Активация на акаунт