С какво сравнявате родилните болки!

  • 13 960
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Извинявам се, ако има вече такава тема, аз не открих!
Та моля, споделете с какво ги сравнявате, страшно ми е интересно да разбера! Само, че като прочета, че някои казват - ами не могат да се опишат, аз просто не го вярвам! Все с нещо може да се сравнят! Кажете вие, вашите с какво бихте сравнили!? newsm03

# 1
  • Мнения: 506
Аз имам болезнен цикъл и чувството при контракция е същото, като при всяка следваща се засилва болката.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Бъбречна криза. Confused

# 3
  • Мнения: 4 965
Разстройство, ама такова след развалена храна. Embarassed

# 4
  • Мнения: 646
Все едно някой се е хванал за вътрешностите ми и се люлее(ама силно) на тях. #Crazy

# 5
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..

# 6
  • София
  • Мнения: 1 598
Като менструални болки са. С напредване на разкритието стават все по-силни и по-чести. И както менструалните болки, контракциите са на спазми - има начало, пик и малко отпускане, след което пак се започва. При мен напъните не боляха, нищо не усещах. Някои жени теърдят, че и напъните са били болезнени.

Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.

# 7
  • Мнения: 4 965
Разстройство, ама такова след развалена храна. Embarassed
  smile3532 smile3532 smile3532 божееее хахахахаа

И къде е вицът? newsm78
Иска се сравнение. Дадох го.
Не е било нито нетърпимо, нито прекалено болезнено. При това, аз бях убедена, че съм с нисък праг на болка. Оказа се точно наопаки.
Менструални болки никога не съм изпитвала и идея си нямам те как са като усещане.

# 8
  • Мнения: 309
Разстройство, ама такова след развалена храна. Embarassed
  smile3532 smile3532 smile3532 божееее хахахахаа

И къде е вицът? newsm78
Иска се сравнение. Дадох го.
Не е било нито нетърпимо, нито прекалено болезнено. При това, аз бях убедена, че съм с нисък праг на болка. Оказа се точно наопаки.
Менструални болки никога не съм изпитвала и идея си нямам те как са като усещане.

Не разбирам от какво се засегна! За виц и аз незнам къде е, просто сравнението ти ме накара да се усмихна и засмея и то с най-добри чувства! Предпочитам така, отколкото да се стресирам все пак! И разбира се най-много се радвам, че споделяте и коментирате, аз ако исках да се подигравам, нямаше да съм в този форум изобщо!

# 9
  • Мнения: 4 965
Просто 3 човечета ми се сториха повечко от усмивка. Не се сърдя - просто доуточних. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 237
Разстройство, ама такова след развалена храна. Embarassed
Подкрепям, при мен и от мазна не само от развалена и сега като ме свие корема и се сещам за контракция - поне до 8 см разкритие това чувствах,после упойка и рай.

# 11
  • Мнения: 218
Ох, аз рева когато ми идва...адски е болезнено...а когато раждам сигурно ще припадна. Не издържам много на болка....

# 12
  • Мнения: 309
Аз също имам много болезнен цикъл! Без обезболяващо не минавам, иначе се превивам цял ден на леглото!

Разстройство, ама такова след развалена храна. Embarassed
Подкрепям, при мен и от мазна не само от развалена и сега като ме свие корема и се сещам за контракция - поне до 8 см разкритие това чувствах,после упойка и рай.

Относно това чувство, и на мен ми е се е случвало и то не веднъж, но то е по поносимо пред менструалните ми болки, е превивам се и се моля да мине по бързо, че свитки ми излизат!

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 02:52 от AnMary

# 13
  • Мнения: 218
А интересното е , че при мен нищо друго не помага освен аулин. Случвало ми се е да имам и световъртежи и топли и студени вълни...по тялото...

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 775
И аз бих сравнила с бъбречна криза.

# 15
  • Мнения: 309
Ибупрофен ми помага на мен, а и е по безвреден от аулина!
Живот и  здраве май месец ми предстои великото събитие и се опитвам да се надъхвам сама, че ще се справя с болката, и де да беше така лесно, с едно аулинче или ибупрофенче!  Simple Smile

Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78

# 16
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 775
Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78
Аз не усетих болка.

# 17
  • Мнения: 309
И аз бих сравнила с бъбречна криза.

Уфф, бъбреци наистина е много неприятно...меко казано, веднъж така ме преряза, че звук не можа да ми излезе от устата буквално, просто легнах на земята и изчаках да попремине!
Иначе от задържане на вода в бъбрека, скоро имах проблеми и много гадно дърпаща болка е и просто искаш да спре!

# 18
  • Мнения: 218
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 237
Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78
Аз не усетих болка.
И аз не усетих болка.

# 20
  • Мнения: 8 999
Моите бяха кратки. В смисъл, че се взе решение за секцио и с упойката болката приключи. Но преди това, мога да ги сравня само с болка, която съм изпитвала. Запозната съм със следните: зъбобол, болка в синуса, менструални болки, стомашни болки, главобол и жлъчна криза. Последните две, обединени в едно, могат да опишат моите впечатления от родилните болки. Е, като се вземе предвид, че не дочаках края де.

# 21
  • Мнения: 309
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

Във всички аптеки подават ибупрофен на различни фирми и можеш да взимаш по две хапчета, но зависи от милиграмите, като най разпространени са от 200 mg и 400 mg! Просто трябва да видиш на теб коя доза ти спира болките!
Ибупорфен има в така нареченото хапче нурофен - има и нурофен за менструални болки и в хапчетата ибупром!
Вземи си една опаковка, виж как ти действат, защото аулина е вреден и ти все пак го вземаш на всяка менстуация!
Така с ибупрофена пробваш с едно хапче, виждаш дали те отпуска и ако не вземаш второ! Като ако е от 400 mg и едно според мен ще свърши работа, ако е от 200 mg може и две, зависи от това как се чувстваш! Питай в аптеката, там ще ти кажат, че позволената доза на ден е доколкото знам 600 mg.
Ибупрофена също се пие при висока температура - сваля я и при болки в зъбите, мъдрец, и главоболие! Веднъж имах проблем с мъдрец и веднага ми успокои болките!
Разпитай в аптеката!

Благодаря ви за коментарите, надявам се да се включат още!  Hug

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 17:57 от AnMary

# 22
  • Мнения: 11 855
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..


 Peace

Освен това имах чувство, че вътрешностите ми се разкъсват, а тазовите кости мислех че ще се откачат от скелета ми ooooh!


Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78


Не боли Peace, после се започва вече Simple Smile.

Желая ти леко и безболезнено раждане Hug

# 23
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
При мен беше като менструалните, но много по - силни. При напъните болката намаля и се усещаше като при хранително разтройство.
Спукването на мехура не боли.

# 24
  • Мнения: 218
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

Във всички аптеки подават ибупрофен на различни фирми и можеш да взимаш по две хапчета, но зависи от милиграмите, като най разпространени са от 200 mg и 400 mg! Просто трябва да видиш на теб коя доза ти спира болките!
Ибупорфен има в така нареченото хапче нурофен - има и нурофен за менструални болки и в хапчетата ибупром!
Вземи си една опаковка, виж как ти действат, защото аулина е вреден и ти все пак го вземаш на всяка менстуация!
Така с ибупрофена пробваш с едно хапче, виждаш дали те отпуска и ако не вземаш второ! Като ако е от 400 mg и едно според мен ще свърши работа, ако е от 200 mg може и две, зависи от това как се чувстваш! Питай в аптеката, там ще ти кажат, че позволената доза на ден е доколкото знам 600 mg.
Ибупрофена също се пие при висока температура - сваля я и при болки в зъбите, мъдрец, и главоболие! Веднъж имах проблем с мъдрец и веднага ми успокои болките!
Разпитай в аптеката!

На мен и нурофен не ми помага, дано с ибупрофена да ми провърви! Другия път съм с него! Благодаря много...

# 25
  • Мнения: 309
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

Във всички аптеки подават ибупрофен на различни фирми и можеш да взимаш по две хапчета, но зависи от милиграмите, като най разпространени са от 200 mg и 400 mg! Просто трябва да видиш на теб коя доза ти спира болките!
Ибупорфен има в така нареченото хапче нурофен - има и нурофен за менструални болки и в хапчетата ибупром!
Вземи си една опаковка, виж как ти действат, защото аулина е вреден и ти все пак го вземаш на всяка менстуация!
Така с ибупрофена пробваш с едно хапче, виждаш дали те отпуска и ако не вземаш второ! Като ако е от 400 mg и едно според мен ще свърши работа, ако е от 200 mg може и две, зависи от това как се чувстваш! Питай в аптеката, там ще ти кажат, че позволената доза на ден е доколкото знам 600 mg.
Ибупрофена също се пие при висока температура - сваля я и при болки в зъбите, мъдрец, и главоболие! Веднъж имах проблем с мъдрец и веднага ми успокои болките!
Разпитай в аптеката!

На мен и нурофен не ми помага, дано с ибупрофена да ми провърви! Другия път съм с него! Благодаря много...

Аз си вземам Флексистрад, той е чист ибупрофен и на мен ми помага!

# 26
  • Мнения: 218
Мале, страшничко си звучи ....и колко време продължава това чудо?

# 27
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Мале, страшничко си звучи ....и колко време продължава това чудо?
Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно. Чувала съм и по-страшни случаи. Пукането на мехура не боли, всъщност ти вече си обхваната от другите болки и не го усещаш. Облекчение на болката идва с напъните - там си е като че имаш жесток запек Embarassed

Според мен е много важно родилката да е подготвена, че ще я боли много. Сега, като знам, съм много повече подготвена психически да приема случващото се и се надявам втория път да съм по- ... подредена в мислите и действията си. Първият път "не боли много" ми изигра лоша шега, уплаших се, че нещата не са наред, забравих всичко за дишането, което бях чела, и общо взето бях много объркана.

Чувала съм, че Ибупрофен под различните му форми не се препоръчва за бременни. По-безвреден е парацетамолът. Но вашият лекар ще каже.[/i]

# 28
  • София
  • Мнения: 1 598

Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно.

И при мен беше така. В моя случай - в положителна посока (общо от постъпването в болница до раждането минаха 3 часа, но на мен ми се видяха като 30 минути). Така че каквото и да прочетеш тук за продължителността, едва ли ще те подготви особено  Peace

# 29
  • Мнения: 309
Мале, страшничко си звучи ....и колко време продължава това чудо?
Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно. Чувала съм и по-страшни случаи. Пукането на мехура не боли, всъщност ти вече си обхваната от другите болки и не го усещаш. Облекчение на болката идва с напъните - там си е като че имаш жесток запек Embarassed

Според мен е много важно родилката да е подготвена, че ще я боли много. Сега, като знам, съм много повече подготвена психически да приема случващото се и се надявам втория път да съм по- ... подредена в мислите и действията си. Първият път "не боли много" ми изигра лоша шега, уплаших се, че нещата не са наред, забравих всичко за дишането, което бях чела, и общо взето бях много объркана.

Чувала съм, че Ибупрофен под различните му форми не се препоръчва за бременни. По-безвреден е парацетамолът. Но вашият лекар ще каже.[/i]



Разбира се, че ибупрофена при бременни не се препоръчва! Ние говорихме за менструалните болки при цикъл, когато ти идва, но в никакъв случай при бременни!

# 30
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090

Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно.

И при мен беше така. В моя случай - в положителна посока (общо от постъпването в болница до раждането минаха 3 часа, но на мен ми се видяха като 30 минути). Така че каквото и да прочетеш тук за продължителността, едва ли ще те подготви особено  Peace
И при мен така. Странно, но факт - стори ми се по-кратко, отколкото беше Grinning

Да, да, разбрах, че говорите за Ибупрофен и менструални болки. Само уточних:)

# 31
  • Мнения: 3 241
Като менструални болки са. С напредване на разкритието стават все по-силни и по-чести. И както менструалните болки, контракциите са на спазми - има начало, пик и малко отпускане, след което пак се започва. При мен напъните не боляха, нищо не усещах. Някои жени твърдят, че и напъните са били болезнени.


И при мен беше точно така Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 699
При мен в първите часове приличаха на менструални болки, като се има предвид, че рядко ги имам и не са много силни. С напредване на процеса приличаха точно на спазми от разстроен стомах. После вече не мога да ги сравня с нищо, защото просто не бях изпитвала подобно нещо - много силна болка, която идва като вълна и ти сковава цялото тяло, толкова боли, че не можеш да си намериш място, имах чувство, че умирам. Всъщност това беше първият път след система с окситоцин. Вторият път окситоцинът ми го спестиха, пак болеше много, но не така нечовешки. При пукането на водите нищо не усетих, по-вероятно е да се изплашиш от инструмента. При напъните не съм имала болки, но беше много изтощително, накрая не можех да си вдигна ръката.
Аз мисля, че по-добре да очакваш силни болки и да си подготвена. За мен си беше доста ужасно, но Слава Богу се забравя бързо.
Честно казано преди раждането май не съм изпитвала силни болки по други поводи - бъбречна криза не съм имала, а и цикълът ми не е болезнен.

# 33
  • Мнения: 92
Аз бих ги сравнила с много силни менструални болки докато направих пълно разкритие и ми се пукна мехура.След това ме хванаха напъните, които както и други са писали асоциирах с позиви за ходене до тоалетна.И то доста силни !!! Общо взето имаше нещо там долу, което се опитваше да излезе навън и сякаш цялото ми тяло му помагаше и го изтласкваше навън, без да мога да го контролирам.Не бяха адски болки,честно казано контракциите в началото ми бяха по-болезнени.За после не зная, качиха ме за спешно секцио.А относно мехура, пъпната връв, водите и тем подобни, лекарят ми обясни, че това са си атрибути на  бебето.Всички те са свързани с него, а не с майката, в тях няма нервни центрове, които да изпращат сигнали до мозъка на майката и съответно манипулациите с тях не болят.

# 34
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
С менструални болки не мога да ги сравня-никога не съм изпитвала.Раждането ми продължи от 9 сутринта до 2 и 30 .Изтощаващото е, че болките стават все по-чести и силни.През цялото време си повтарях, че когато свърши вече ще имам малко сладко бебе и така не мислех постоянно за болката. И от други хора съм чувала, че ги сравняват с бъбречна криза. 

# 35
  • Мнения: 3 794
Не мога да ги сравня с никоя болка, която съм изпитвала до сега.
Случвало ми се е да имам много болезнен 1 ден от МЦ, имала съм и жестока двустранна бъбречна криза, като се наложи да ми бият коктейл от обезболяващи на 12 ч.

Накрая контракциите бяха ужасно болезнени (но аз бях със система окситоцин 6-7 часа  Crazy). Хубавото е, че се забравя  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 925
Винаги съм имала адски болезнен цикъл  ooooh! Почти през месец до спешното за инжекции  ooooh! И страхотни бъбречни кризи съм изкарала  Crazy На седем часа обезболяващи... Жалкото в случая е, че така и не изпитах истинска родилна контракция, тъй като родих със секцио. Една от акушерките ми обясняваше след операцията, че болката която чуствам в момента - при прибирането на матката, е като родилна контракция /нали слагат някакви системи за да се прибира/. Де да знам колко е вярно. Иначе болеше, наистина болеше много, но точно като адски болезнен цикъл.

# 37
  • Мнения: 147
Вместо запис и да се включа по темата за заден план-ибупрофена.Максималната дневна доза е 2 400 мг,тоест може да се пие през 4 часа таблетките от 400 мг.Това е и единичната доза за възрастни,200 м е по-скоро детската разфасовка.
Аз между другото съм по същия начин-нищо не помага,само т.нар.Аулин или Ибупрофен...
Роксана Дарк:"На мен и нурофен не ми помага, дано с ибупрофена да ми провърви! Другия път съм с него! Благодаря много..." Не пробвай,лекарството е едно и също,просто едното е генерично наименование,а другото-търговско.

# 38
  • Мнения: 4 965
... Жалкото в случая е, че така и не изпитах истинска родилна контракция, тъй като родих със секцио. Една от акушерките ми обясняваше след операцията, че болката която чуствам в момента - при прибирането на матката, е като родилна контракция /нали слагат някакви системи за да се прибира/. Де да знам колко е вярно. Иначе болеше, наистина болеше много, но точно като адски болезнен цикъл.


Тази тема още веднъж доказва, че няма двама човека, които да изпитват едно и също.
Аз и след секциото нямах никакви болки или други усещания, освен изтръпване и силно стягане в областта на операцията, подобно на мускулна треска (т.е. не болка, а невъзможност да разгънеш "схванатия" мускул).

# 39
  • Мнения: 21
Здравейте, и аз ще се включа с един въпрос, защото ми предстои чудото, наречено раждане.
Всички ли  сте раждали сами в държавни болници, т.е. без близък човек до вас? Или има такива които са били с мъжа си напр. или с приятелка или с дула? Аз ще бъда с мъжа ми и искам да знам с какво той би могъл да ми помогне на практика-с лек масаж, топли компреси ....? Разбира се освен психическата опора. Искам да родя естествено и всичко да мине без пришпорване на процеса от страна на лекарите - чрез окситоцин, спукване на мехура, скачане върху корема ми и т.н. Отдавна се настойвам положително и засега не изпитвам притеснения или страх, но понеже ще е за първи път знам, че няма да е като да пръцнеш. (извинете за думата)  Embarassed  Но пък е естествен процес който ще се случи.

  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Лек масаж и топли компреси докато раждаш?  Laughing
Не ми се вярва да ти е до това, но вероятно ще е добре да има на кого да държиш ръката и да излееш яда си ако се наложи. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 11 855
zapetaja наистина има жени които се чувстват по-добре с някого до себе си (най-вече таткото), но наистина си мисля, че както Хексе каза най-много да му стискаш ръката. Зависи от много неща, като се започне от самите контракции колко са силни, колко време продължава родовия процес, ще издържи ли психически съпругът/придружителя и т.н. Има жени(както по-горе описаните) които са с умерени търпими болки и сравнително лек период преди самото раждане. При мен лично болките бяха жестоки и само ми трябваше мъжът ми да е там, че да го мисля и него ooooh!. Не затова, че ще припадне....а за това, че ще се притеснява като вижда колко ме боли а не може да ми помогне. Аз не можех да си намеря място от болка удрях по стената...постоянно ме вдигаха да ме разхождат, караха ме да клякам после пак да лягам и така в тази ситуация въобще не намирам мястото на придружителя ми.

Отделен въпрос е, че аз раждах в държавно заведение, където не беше позволено близък да присъства.
 
Наистина ти желая едно леко и безболезнено раждане което да ти остави само положителни емоции.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 598
zapetaja, къде мислиш да раждаш?

# 43
  • Мнения: 513
Аз съм имала по - тежки болки при цикъл, отколкото ми бяха родилните контракции.
Но пък родих с упойка, така че най - силните контракции не съм ги усетила.
Иначе като усещане си беше точно като при цикъл.

Напъните ми бяха по - неприятни като усещане, но не мога да кажа, че са боляли.

А си имам нисък праг на болката, не съм някоя героиня, да знаете  Peace

zapetaja, в Токуда др. Илиев води лекции за татковци, виж на сайта им, можеш да пратиш твоята половинка да се подготви. Моят мъж беше с мен и психическата подкрепа ми беше безценна, но иначе не е помагал с кой знае какво друго, ние не сме и търсили какво може да прави.

# 44
  • Мнения: 3 241
Здравейте, и аз ще се включа с един въпрос, защото ми предстои чудото, наречено раждане.
Всички ли  сте раждали сами в държавни болници, т.е. без близък човек до вас? Или има такива които са били с мъжа си напр. или с приятелка или с дула? Аз ще бъда с мъжа ми и искам да знам с какво той би могъл да ми помогне на практика-с лек масаж, топли компреси ....? Разбира се освен психическата опора. Искам да родя естествено и всичко да мине без пришпорване на процеса от страна на лекарите - чрез окситоцин, спукване на мехура, скачане върху корема ми и т.н. Отдавна се настойвам положително и засега не изпитвам притеснения или страх, но понеже ще е за първи път знам, че няма да е като да пръцнеш. (извинете за думата)  Embarassed  Но пък е естествен процес който ще се случи.

  bouquet


Таткото може да помага с масаж, да ти помага за правилно дишане.
Раждането - особено първото - може да е дълго, така че има време.
Има доста неща (пък и е добре да му се намира работа Simple Smile)
Идете на курс за подготовка на раждането и ще ви обяснят.  Peace

# 45
  • Мнения: 309
Вместо запис и да се включа по темата за заден план-ибупрофена.Максималната дневна доза е 2 400 мг,тоест може да се пие през 4 часа таблетките от 400 мг.Това е и единичната доза за възрастни,200 м е по-скоро детската разфасовка.
Аз между другото съм по същия начин-нищо не помага,само т.нар.Аулин или Ибупрофен...
Роксана Дарк:"На мен и нурофен не ми помага, дано с ибупрофена да ми провърви! Другия път съм с него! Благодаря много..." Не пробвай,лекарството е едно и също,просто едното е генерично наименование,а другото-търговско.

Тогава как ще обясниш, че нурофена не ми помага, а флексистрад или ибупрофен на пусла май беше ми помага? А дефакто са едно и също!

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 13:43 от lunallena

# 46
  • Мнения: 218
Чувала съм че аулина е много вреден. Веднъж изпих 2 наведнъж и мъжа като ме погна... Shocked

# 47
  • Мнения: 1 298
Болките при раждане сравнявам със супер, болезнени менструални такива.
Като при мен имаше и съпътстваща болка в кръста, много гадна.
При достигането на пълно разкритие се прибави и едно усещане за ходене по голяма  Embarassed,
за нещо което те раздира отвътре. Бррр.

Хубавото е, че си толкова зает с целия процес, че минават и заминават.  Laughing

Запетая, при първото ми раждане, мъжа ми ми слага едни топло възглавнички на кръста.
Общо взето ми помагаше говорейки ми. За мен присъствието му беше добре за психическото ми състояние, хехе. Второто раждане много бързо протече и нямаше време да помага, само наблюдаваше отстрани.  Wink

# 48
  • Мнения: 21
Благодаря ви момичета за споделеното - за Токуда, за вашето раждане с таткото. Аз ще раждам в Щерев и там имам възможност да си поискам съответното удобство така че да се чувствам добре и спокойна. Не си представям, поне засега, да стоя там без мъжа ми. Към момента той е на линия и това ме успокоява. Надявам се че няма да избързам и да отида там твърде рано, а все пак с някакво прилично разкритие.
Извинете че май оспамих, но това е нещо като авансово включване преди да споделя за своите болки и раждане през март.  Wink

 Hug

# 49
  • Мнения: 453
Да си кажа и аз усещанията - менструални болки - все по-силни и по-силни. Към края стават разкъсващи. Хубавото е, че във времето м/у 2 контракции няма никаква болка, тогава трябва да се отпуснеш и да релаксираш. А по време на самата контракция много бавното и дълбоко вдишване и издишване прави чудеса - значително намалява болката. Но трябва да се насилваш да го правиш, защото в един момент болките стават твърде силни и буквално ти спират дъха. Та тогава трябва да имаш хладнокръвието да дишаш правилно и нещата се нареждат и се успокояваш освен това. Окситоцин не са ми слагали, предполагам, че заради това ми бяха напълно поносими болките. Раждането ми се стори изключително бързо - реално първите контракции през 20 мин започнаха в 10 сутринта, а родих в 2 през нощта, звучи много страшно и дълго, но реално до 9 вечерта не бяха нищо особено като болка.
Спукването на мехура изобщо не се усеща, но пък контракциите след това стават зверски, благодарна съм, че нямах окситоцин и ми го спукаха чак на 8-9см разкритие.
Аз нямах никаква болка и при проверка за разкритие, но едно момиче до мен крещеше от болка като я проверяваха, та знам ли - може и от лекаря да зависи  newsm78
Леко раждане!

# 50
  • Мнения: 40
Супер тема!

И аз съм чувала, че са като при МЦ, но доста по-силни с напредване на времето.

Очаквам бебче началото на юни (досега не съм раждала) - но съм имала много тежки бъбречни кризи (на инжекции първите 3 дни), кисти като по-малка (които ми се спукаха заради хормони, които пиех за отстраняването им - ей това болеше много) и 1 спонтанен аборт, при който кръвоизливането беше свързано с контракции (и пак много силни болки, но от ужаса някак не мислех за тях).

И въпреки това съм сигурна, че живи и здрави като дойде времето - няма да съм подготвена за болката. Засега си мисля, че щом всички я издържат, и аз ще се справя, и не ме е страх особено, ама като дойде момента...

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
... Кажете вие, вашите с какво бихте сравнили!? newsm03
По принцип търпя на болка. Не се лигавя излишно и не се оплаквам.
Не мога да ги сравня с нищо. Около 7 часа бяха болезнените контракции и т.н. Първите 4 часа беше съвсем поносимо.
После, имах чувството, че не мога да понеса повече болка от това... Ама явно мога. С удоволствие бих повторила.
Родих нормално, без никакви упойки, това също има значение.

Нищо друго подобно не съм преживявала - като физическо усещане.

Много хора ги сравняват с тежка бъбречна криза - може и да е вярно. Аз не знам.

Отделен въпрос е, че всяко раждане е различно. Имам приятелки, родили много лесно и изтърпели сравнително поносимо количество болка, имам други, които далеч не мислят така...
Много е индивидуално.

# 52
  • Мнения: 309
Добре де, ами ако припаднеш, колабираш, да не дава Господ, разбира се!
Всички казват, че болката е направо ужас, даже някои я сравниха, като с рязане с нож, ама никоя не пише, че е припаднала! Доколкото знам от непоносима болка се припада!Но пък, повечето май пишете, че не сте крещели от болка, ами те охкали или виели.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
A изобщо звук не издавах дори и в най-болезнените моменти.
Крещенето, охкането и виенето за мен в такъв момент са само загуба на излишна енергия. По-добре да се влага енергия в напъване и раждане, а не във викане  Peace

# 54
  • Мнения: 6 713
Много силни менструални болки

# 55
  • Мнения: 80
Болките при раждане  за мен бяха като болки при МЦ, но в началото се търпи, с напредването на процеса обаче стават все по-силни и трудно търпими, но мен много повече ме болеше проверката за разкритие бешеее.......  УЖАСНО много гадно, но се преживява няма начин, после при напъните вече няма болка, но чувството е като все едно много ти се ходи по голяма нужда.  Важното е да не се изпада в паника и да ДИШАШ правилно само така помагаш на себе си и на бебето Peace Викове и крясъци не вършат работа. Абе голяма болка е но се преживява и забравя. Аз съм много страхлива по принцип , но щом аз родих без никакви упойки значи не  е  толкова страшно и се забравя в мига в който видиш и си гушнеш бебока Hug

# 56
  • Мнения: 11 855
Добре де, ами ако припаднеш, колабираш, да не дава Господ, разбира се!
Всички казват, че болката е направо ужас, даже някои я сравниха, като с рязане с нож, ама никоя не пише, че е припаднала! Доколкото знам от непоносима болка се припада!Но пък, повечето май пишете, че не сте крещели от болка, ами те охкали или виели.

Аз си удрях по стената с юмруци и си крещях и то доста bowuu, даже като мина всичко и после те оставят да лежиш два часа в родилна зала за наблюдение....и докато почистваха и подреждаха аз през цялото време се извинявах на екипа, че много съм крещяла и че по принцип не съм такъв човек Laughing. Аз също имам висок праг на болка по принцип, но по време на бременността хормонално това се променя, след като забременях спрях да се обезкосмявах с епилатор толкова бях станала чувствителна.
А за припадането, не съм припадала, но толкова бях изтощена от болката и ми беше зле, че преди да ме прехвърлят в родилна за самото раждане ми сложих за малко маска с кислород Peace.
А иначе си мисля, че ако наистина някой припадне най-вероятно ще направят секцио newsm78.

И като чета темата тук си направих една равносметка, че тези които сме с непоносимите болки сме родили много бързо за първо раждане (аз за два часа от постъпването ми), в смисъл ако разкритието става нормално по около 1см за час може би болките са поносими или пък са силни съвсем накрая.

# 57
  • Мнения: 3 241
A изобщо звук не издавах дори и в най-болезнените моменти.
Крещенето, охкането и виенето за мен в такъв момент са само загуба на излишна енергия. По-добре да се влага енергия в напъване и раждане, а не във викане  Peace

Да.

А за колабирането - не ми се струва често срещано
Това с рязането с нож ми е малко странно, кого са рязали на живо с нож, че знае какво е Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 2 481
Приличаха малко на тези, когато ме приеха в болницата пред перитонит. Но и аз мисля, че са сходни с бъбречна криза.

# 59
  • Мнения: 218
 Shocked Мале ...разбихте ми представите за красотата от раждането ....

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Shocked Мале ...разбихте ми представите за красотата от раждането ....

Глупости... Красота от раждането не знам да има...  Mr. Green
Има много и неописуема болка, както и щастие, което не може да се сравни с нищо друго - да дадеш живот, да видиш, прегърнеш и целунеш детето си. Hug

# 61
  • Мнения: 3 241
Shocked Мале ...разбихте ми представите за красотата от раждането ....

Раждането е различно при всяка жена.
Има различни методи за успокояване на болката, така че не е задължително да е като по филмите.
Е, красиво чак и аз не бих го нарекла Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 2 481
Голяма красота, няма що...Не знам само при мен ли е така, но след раждането приличах на газена от влак- очите ми не бяха червени, но нямах неспукан капиляр на лицето и гърдите, цялата бях подута и грозна. По тази причина снимките от изписването са само за лична консумация  Mr. Green Stop.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много е различно при всеки ....
Аз на изписването приличам на себе си, само изглеждам много изморена...
Имах няколко колограма отгоре, които с дрехите не си личат... Аз не се чувствах във върхова форма, но малко по малко нещата се оправиха.
И най-важното /това към тези, които все още не са раждали/ -  след като нямам търпение да повторя, значи не е толкова страшно... и в крайна сметка е безкрайно хубаво  Wink

# 64
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Ааа. така крещях, че ме е срам да кажа. Беше юли, всичко отворено и със сигурност ме чуха в околните сгради. Докато лежах там, доста други крещяха така, та си слагах слушалки, иначе почвах да рева с тях.

За колабирането, не съм. Но бях на ръба. Явно има и по-силни болки и човек не знае на какво е способен.

# 65
  • Мнения: 925
Голяма красота, няма що...Не знам само при мен ли е така, но след раждането приличах на газена от влак- очите ми не бяха червени, но нямах неспукан капиляр на лицето и гърдите, цялата бях подута и грозна. По тази причина снимките от изписването са само за лична консумация  Mr. Green Stop.
О, и аз бях така  Rolling Eyes Голям отврат  Sick Даже задържах вода, цялата подпухнала, не мога да обуя дори джапанки, да не говорим за ботуши  Mr. Green Наложи се да ми вземат с два номера по-големи за изписването и пак не успях да ги закопчая  Embarassed Отврат, но пък отминава и се забравя, и се помнят само хубавите моменти  Peace

# 66
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Аз се чувствах така,сякаш някой разкъсва вътрешностите ми.Когато напъвах не ме болеше.

# 67
  • Мнения: 150
Аз слава богу, не знам как, но яко се мобилизирам, когато нещо ме боли. Според мен боли доста повече от бъбречна криза. Другото, което ми помогна, е че доки каза, че евентуално чак вечерта ще родя (това в 9ч. сутринта) и направо полудях и психически се подготвих, като че това е само началото. Е в 11ч. родих. Иначе от болки не можех да говоря и просто исках никой да не ме занимава, а моя доки постоянно ми изпращаше някакви сестри да ми говорят глупости. Докато бях бременна си мислех че тия теории с дишането са пълна глупост. Е като раждах се разбрах със себе си следващият път да мина през такива курсове или каквото е там...

# 68
  • У дома !
  • Мнения: 700
Като менструални болки са. С напредване на разкритието стават все по-силни и по-чести. И както менструалните болки, контракциите са на спазми - има начало, пик и малко отпускане, след което пак се започва. При мен напъните не боляха, нищо не усещах. Някои жени теърдят, че и напъните са били болезнени.

Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.
това все едно съм го писала аз Laughing
точно по този начин бих го описала......

Здравейте, и аз ще се включа с един въпрос, защото ми предстои чудото, наречено раждане.
Всички ли  сте раждали сами в държавни болници, т.е. без близък човек до вас? Или има такива които са били с мъжа си напр. или с приятелка или с дула? Аз ще бъда с мъжа ми и искам да знам с какво той би могъл да ми помогне на практика-с лек масаж, топли компреси ....? Разбира се освен психическата опора. Искам да родя естествено......

Аз родих в Токуда.Бащата на детето ми присъстваше на раждането Party
Беше при мен и в предродилната зала и в тоалетната на всякъде.....единствено го помолиха да излезе по време на клизмата,но аз като отидох в wc го помолих да дойде с мен.....не знаех къде се намирам просто от контракциите #Crazy
По време на раждането стоеше до главата ми и ми истискваше от една марля вода в устата,когато ми пресъхваше.....лекарката му каза това да прави.....
По едно време ми се скара ,че не слушам докторката какво ми казва и че правя точно обратното на това ,което ми казва.......и така си беше де.......но без да искам ставаше Embarassed
Сряза пъпната връв,преживяхме всичко заедно.....усещането е невероятно Naughty
Видяхме сина си за първи път в една секунда.....в родилната зала като родих веднага пуснаха Happy Birth Day на английски и неонатоложката ни каза пола ,ръста и кг на бебето......а нашата лекарка ни попита как ще се казва момченцето ни......ние се бяхме спряли на две имена и тя ни помогна да избереме едно от тях Peace

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 18:17 от AnMary

# 69
  • Мнения: 1 100
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..
Почти на същото мнение съм. Не съм имала нито болезнен цикъл, нито бъбречни кризи и контаракциите ми бяха най-силната изпитвана болка, докато ... решиха да ми режат корема, без да ме е хванала упойката. Анестезиоложката не ми вярваше, а аз стисках юмруци и крещях колкото мога - контракциите са нищо работа в сравнение със секцио без упойка.

# 70
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..
Почти на същото мнение съм. Не съм имала нито болезнен цикъл, нито бъбречни кризи и контаракциите ми бяха най-силната изпитвана болка, докато ... решиха да ми режат корема, без да ме е хванала упойката. Анестезиоложката не ми вярваше, а аз стисках юмруци и крещях колкото мога - контракциите са нищо работа в сравнение със секцио без упойка.
#Crazy #Crazy #Crazy Направо ме умря!!!

Обаче съм изумена от човешката способност да запомня хубавите моменти до секунда. Сега, 6 години, по-късно, раждането на дъщеря ми е най-върховния, грандиозен, велик момент в живота ми /в хубавия смисъл/. Надявам се скоро и раждането на сина ми да се превърне във втория такъв Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 2 481
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..
Почти на същото мнение съм. Не съм имала нито болезнен цикъл, нито бъбречни кризи и контаракциите ми бяха най-силната изпитвана болка, докато ... решиха да ми режат корема, без да ме е хванала упойката. Анестезиоложката не ми вярваше, а аз стисках юмруци и крещях колкото мога - контракциите са нищо работа в сравнение със секцио без упойка.
#Crazy #Crazy #Crazy Направо ме умря!!!

Обаче съм изумена от човешката способност да запомня хубавите моменти до секунда. Сега, 6 години, по-късно, раждането на дъщеря ми е най-върховния, грандиозен, велик момент в живота ми /в хубавия смисъл/. Надявам се скоро и раждането на сина ми да се превърне във втория такъв Praynig

Много обичам лекарите, дето все не вярват...нямаше ли някакви последствия, коя е лекарката?

# 72
  • Мнения: 1 100
Много обичам лекарите, дето все не вярват...нямаше ли някакви последствия, коя е лекарката?
В чужбина е, няма как да попаднете на нея, за щастие. И аз се чудех дали да не подам някакво оплакване, но не го направих  и последствия няма. За мен раждането на дъщеря ми беше най-кошмарния момент в живота ми, не знам как това би могло да се промени с времето - имах чувството, че ме колят, не че раждам. Часове след това се чудех сън ли беше или е истина. Като ми я показаха по време на операцията не можех да й се зарадвам, бях заета да викам и да забивам нокти в дланите си.
Накрая и пари дадох на лекаря си, както си му е реда. Не знам каква е причината да не ме хване упойката и на кой трябва да се сърдя. Другите жени, които са били при същата анестезиоложка не са имали проблем.

# 73
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Не мога да си обясня как ще те режат, ти ще крещиш, а те ще продължат Shocked Shocked

# 74
  • Мнения: 4 751
Не мога да ги сравня с нищо изпитвано досега-грозна работа-нито съм забравила,нито са ми останали "хубави спомени" като се върна назад изпитвам само сковаващ ужас Stop И нямам намерение да си го причинявам този път-сами секцио :peace

# 75
  • Мнения: 11 855
......................... Не знам каква е причината да не ме хване упойката и на кой трябва да се сърдя. Другите жени, които са били при същата анестезиоложка не са имали проблем.

Мен също не ме хвана упойката, само че не за секцио, аз си раждах естествено, но като станаха много силни болките и си поисках епидурална. Освен нея после не ме хвана и локалната инжекция лидокаин която бият за епизотомията....шиха си ме на живо Rolling Eyes. И аз нямам идея защо не подействаха  newsm78.

# 76
  • Мнения: 107
Аз ги сравнявам със идването на цикъла (преди да родя).
Болки в кръста и спазми. Говоря за "най-силните болки" при мен. 
Имах много леко раждане, докато се усетя какво става и хоп ... навънка  Laughing Има няма 2 часа. Без системка  Sunglasses

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Супер, твоето мнение е много полезно за жени, които все още не са минали по този път.
Да знаят, че не е някакъв апокалипсис...

Макар че, моето раждане беше трудно, болеше ме много /неописуемо много/ ... и въпреки това бих повторила, дори и да е също толкова болезнено  Mr. Green Дано и това е от полза на някой Wink

# 78
  • Мнения: 107
Супер, твоето мнение е много полезно за жени, които все още не са минали по този път.
Да знаят, че не е някакъв апокалипсис...

Винаги съм казвала и смея да твърдя, че всичко идва то собствената нагласа на човек. Когато човек е спокоен тялото му произвежда естествен окситоцин.


А като се има предвид , че точно преди да тръгна дооправих чантата за родилното  Laughing

# 79
  • Мнения: 27 524
Не са нищо страшно. По-скоро са неприятни. Лично за мен бяха като стягане, което ми пречеше да дишам, затова се диша накъсано, плитко и начесто, иначе е почти невъзможно и сдържаме дъха си, докато не отмине, което ни лишава от кислород и не е добре за самата контракция и целия процес. При самото изгонване на плода вече болка няма. Само чисто инстинктивно и животинско напъване, което в по-голямата си част изобщо не зависи от нас.  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 158
Извинявам се, ако има вече такава тема, аз не открих!
Та моля, споделете с какво ги сравнявате, страшно ми е интересно да разбера! Само, че като прочета, че някои казват - ами не могат да се опишат, аз просто не го вярвам! Все с нещо може да се сравнят! Кажете вие, вашите с какво бихте сравнили!? newsm03

Може би трябвя да се разграничат естествените родилни болки, без никаква анестезия и вливане на окситоцин и родилните болки под дозиран епидурал (когато болката е само притъпена) и вливане на окситоцин. За първите не мога да се произнеса. За вторите -  силни, но търпими, постоянни и сливащи се до момента на напъните, когато просто няма време да се мисли за болката.

# 81
  • Мнения: 2 658

Да... но за мен, при три такива (бъбречни кризи и то вероятно не от най-ужасните) и две раждания, винаги казвам, че бъбречната криза боли по-гадно и по дълго. Може би родилните на моменти (но за кратко) са по-силни, но в никой случай не толкова ужасни...
Може би.. мога да я сравня до някъде с по-силни менструални болки на вълни, отпуска, та можеш да си отдъхнеш.. Да, болката в кръста май ми беше най-кофти, като се замисля... Ама пък аз нямам болезнен цикъл...

Абе различна е от другите, които зная, не мога да сравня.
Но с две думи: не е страшно Wink  Peace

За мене не е точно красиво, ами си е прекрасно и уникално! Е, аз също не съм била после като за моден подиум, ама не съм го и очаквала.. и хич не ми пукаше, беше си супер!
Да - масаж на кръста, може и топли компреси облекчават неимоврено, чак не ми се вярваше.. Мъжът ми и една стажантка правеха това - супер беше.

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 17:15 от Сова

# 82
  • Мнения: 249


Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.
А може ли по -описателно за "ужасно болезнения цикъл"- какво означава това за вас? Peace

# 83
  • Мнения: 3 241
Е, това е относително.
Зависи на кой колко му е болезнен.
Както са казали момичетата, силно стягане и циклична болка  Peace

# 84
  • Мнения: 334
На въпроса с какво сравнявам родилните болки-чувствах, че умирам, тризъбеца от ада ми липсваше, имам бели петна и не си спомням много ясно.Нормално раждах. Twisted Evil

# 85
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Първата ми бъбречна криза бе на 18 г, през нощта точно преди да ни дадат свидетелствата за завършване. Е, раждането бе в пъти по-бързо и по-малко болезнено. Естественото раждане без обезболяващи и окситоцин мога да го сравня с болезнен цикъл. При второто раждане бях със система и беше наистина по-болезнено от първото, но пък и по-бързо /от системата до родилна - половин час/ и пак беше в пъти по-безболезнено от бъбречните ми кризи.
Дето се вика и двата пъти докато чаках да ме заболи наистина сериозно взех, че родих.  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 1 598


Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.
А може ли по -описателно за "ужасно болезнения цикъл"- какво означава това за вас? Peace

Лично за мен - достатъчно болезнен, за да не мога да върша ежедневни неща, без да взема болкоуспокояващо, а понякога и с болкоуспокояващо не ме отпускат спазмите. Това при положение, че избягвам лекарства и далеч не посягам към хапчетата при всеки дискомфорт.

# 87
  • Мнения: 1 420
Аз ги сравнявам със идването на цикъла (преди да родя).
Болки в кръста и спазми. Говоря за "най-силните болки" при мен. 
Имах много леко раждане, докато се усетя какво става и хоп ... навънка  Laughing Има няма 2 часа. Без системка  Sunglasses

Това все едно аз съм го писала, само дето моето беше за 3ч.

# 88
  • Мнения: 11 855
Искрено завиждам на всички мами родили с болки като при МЦ Rolling Eyes. За мен е изненадващо и радващо, че повечето са такива....ако бях прочела една такава тема преди да родя щях да съм много по-спокойна Simple Smile.

# 89
  • Мнения: 1 446


аз също ги сравнявам с това , въпреки , че при бъбречни кризи съм при падала от болка Rolling Eyes

# 90
  • Мнения: 95
По десетобалната давам девет. Боли много. Не бих го сравнила с месечен цикъл. Освен това съм с висок праг на търпимост. Единственото хубаво е че не са постоянни и сравнително бързо приключва и се забравя.
След раждането имах бъбречна криза, еми беше по-зле.  newsm78 Болката беше постоянна, не като при контракциите.

# 91
  • Мнения: 646
И аз не мога да сравня болките с месечен цикъл. Болката е странна - движеща се ако мога така да се изразя. Започва от кръста и преминава надолу. Боли, но се преживява. Пък и има упойки вече.

# 92
  • Мнения: 15
Чувството поне при мен беше че нещо отвътре ме разкъсва и напъва, болеше ме много , но болката си заслужава като видиш малкото мъниче Simple Smile

# 93
  • Мнения: 26
Болката която изпитах докато получа пълно разкритие не мога да я сравня с нищо, не мисля че има толкова силна болка като тази. Нито можех да лежа, нито да седя, стоях права и се подпирах на стената и си повиквах  Whistling След пълното разкритие болката намаля значително. Но всичко се забравя в момента в който видиш бебчето.

# 94
  • Мнения: 95
Странното е, че при двете ми раждания мястото на болката беше различно. При първото ме болеше основно кръстът, доколкото при второто ме болеше ниско долу при срамната кост. Имах чувството, че всеки момент ще се счупи (костта)  Laughing. Но напъните действат много облекчително, тъй като знаеш, че идва краят. И самото "изгонване" на бебето не е толкова болезнено всъщност.

# 95
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 755
Може би като силна пулсираща болка в кръста и яйчниците. Подобно на менструални болки или бъбречни болки, но по силни.

# 96
  • Мнения: 9
Болките са си доста силни, въпреки че отначало почти не усещах нищо, а имах 4см разкритие... НО ПОСЛЕЕЕЕ... станаха ужасни, имах чувство че кръста ми се отваря, докато ме разчекват(то маи и това става де Simple Smile ) боли адски много кръста, гръбнака... всичко, но аз съм била на система 4 часа, родих за 5 мин с 2 напъна, а ми се стори че всичко мина много бързо - най-много час. Дишане дълбоко с утворена уста и държането за таблата на леглото май малко помагат, но като цяло такова нещо никога не бях усещала. Накрая взех да викам "Умирам, извадете това бебе, ако трябва със секцио, не мога вече", а акушерката"Щом започна да умираш - местим те на магарето" след 5 мин вече имах най-красивото ангелче, за което не съм и мечтала.
ПП Шиенето боли колкото раждането!

# 97
  • Мнения: 646

ПП Шиенето боли колкото раждането!

Не мисля! Все пак слагат упойка, нали?


Правилното дишане наистина много помага  Peace. Вдишваш през носа, издишваш по-бавно отколкото вдишваш през устата. И си представяш как бебето си проправя път и излиза.

# 98
  • Мнения: 11 855

ПП Шиенето боли колкото раждането!

Не мисля! Все пак слагат упойка, нали?


Която мен не ме хвана и си ме шиха на живо, така че да боли почти колкото раждането.

# 99
  • Мнения: 1 420
Ами мен си ме шиха на живо без никаква упойка, не ме е боляло чак толкова, по скоро се усеща и не е приятно, имам 30 шева  Crazy

# 100
  • Мнения: 66
Ами мен си ме шиха на живо без никаква упойка, не ме е боляло чак толкова, по скоро се усеща и не е приятно, имам 30 шева  Crazy
Милата,30 шева това направо си е зор о то голям.Аз имах само 7 шева и нищо не усетих защото всичко от долу ми беше изтръпнало,по точно усещах че ме работят ,но аз така се бях улисала в разговор по тел че наистина нищо не усетих.Сега чакам второто си дете,моля се всичко да е наред. Praynig

# 101
  • Мнения: 9

ПП Шиенето боли колкото раждането!

Не мисля! Все пак слагат упойка, нали?


Която мен не ме хвана и си ме шиха на живо, така че да боли почти колкото раждането.
Да, слагат упойка, освен това казват че след раждане всичко отдолу е изтрапнало, но при мен не беше така - усещах всяко пробождане на иглата и суркащия се по тъканта конец...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out имах 3 вътршни и 3 външни шева, но беше ужасноооооо

# 102
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!!! Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ? Аз карам много лека бременност и сам почти на финала и много ме гложди това!

# 103
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен!!! Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ? Аз карам много лека бременност и сам почти на финала и много ме гложди това!
Не,не мисля че има такова нещо.Леко раждане ти желая,аз също съм на финала Simple Smile

# 104
  • Мнения: 11 855
Здравейте и от мен!!! Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ? Аз карам много лека бременност и сам почти на финала и много ме гложди това!
Не,не мисля че има такова нещо.Леко раждане ти желая,аз също съм на финала Simple Smile

И аз не мисля така, въпреки че зависи какво имаш предвид под тежко раждане (дълго като време, силни болки, усложнения).

Аз имах лека бременност и родих точно за два часа, което за първо раждане е бързо, но пък за това болките си бяха жестоки.

Леко раждане и на двете ви Peace

# 105
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 775
Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ?
Не смятам, че има такава зависимост. Доказателство е първата ми бременност/раждане.

# 106
  • Мнения: 1 310
Съгласна.  Peace
Аз дори си помислих, че точно това получавам и раждам едновременно, и си казах: "Баси купона!" Crazy

# 107
  • Мнения: 2 231
Болките не мога да ги сравня с нещо конкретно, но явно се преживяват  Laughing
И винаги съм се чудела на мйки които се хвалят колко шева имат. Как броихте ли ги  Mr. Green  newsm78
И мен бая време ме шиха първият път, но колко шева имам не знам, камо ли да ги деля на вътрешни и външни  Rolling Eyes
Или си мислите, че докторите докато шият броят  ooooh! В порядък да, горе-долу, ама чак пък точна цифра  Thinking

# 108
  • Мнения: 11 855
Болките не мога да ги сравня с нещо конкретно, но явно се преживяват  Laughing
И винаги съм се чудела на мйки които се хвалят колко шева имат. Как броихте ли ги  Mr. Green  newsm78
И мен бая време ме шиха първият път, но колко шева имам не знам, камо ли да ги деля на вътрешни и външни  Rolling Eyes
Или си мислите, че докторите докато шият броят  ooooh! В порядък да, горе-долу, ама чак пък точна цифра  Thinking

Аз не смятам, че някой се хвали...а дори и да е така какво лошо има. А за бройката - за вътрешните незнам колко имам, но външните си ги знам - питах доктора, после си ги видях, а и като ми ги махаха пак ми казаха. Кое е чудното не виждам, почти всяка жена с която съм говорила знае колко шева има(за външни става въпрос).

# 109
  • Мнения: 3 241
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 17 967
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

Аз питах. Но отговорът беше: много. Crazy

# 111
  • Мнения: 66
когато ме шиеха попитах колко шева имам.Доки каза вътрешните няма да ти казвам защото са много да не стряскаш,а външните са ти 7.И когато ми ги сваляха пак ми казаха.

# 112
  • Мнения: 646
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.

# 113
  • Мнения: 2 231
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.
И аз това имах впредвид, как разбират колко шева имат, явно доктора брои и казва  Mr. Green
Моите също се резорбираха, а и не съм се гледала под лупа долу, камо пък и шевове да броя  Rolling Eyes

# 114
  • Мнения: 11 855
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.
И аз това имах впредвид, как разбират колко шева имат, явно доктора брои и казва  Mr. Green
Моите също се резорбираха, а и не съм се гледала под лупа долу, камо пък и шевове да броя  Rolling Eyes

Оспамихме темата, но защо доктора да не ги брои newsm78, е ако са над 10 разбирам, но моите бях 3, е не мисля че е трудно за запомняне. После не съм се гледала с лупа, и няма нужда шевовете много добре си личат...не трябва висше за да ги разбереш, а и аз не съм се гледала за да ги броя а за да видя как ми е раната. И моите външни конци не са били резорбиращи, а трябваше да се махат.

# 115
  • Мнения: 2 231
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.
И аз това имах впредвид, как разбират колко шева имат, явно доктора брои и казва  Mr. Green
Моите също се резорбираха, а и не съм се гледала под лупа долу, камо пък и шевове да броя  Rolling Eyes

Оспамихме темата, но защо доктора да не ги брои newsm78, е ако са над 10 разбирам, но моите бях 3, е не мисля че е трудно за запомняне. После не съм се гледала с лупа, и няма нужда шевовете много добре си личат...не трябва висше за да ги разбереш, а и аз не съм се гледала за да ги броя а за да видя как ми е раната. И моите външни конци не са били резорбиращи, а трябваше да се махат.
да оспамихме темата  Rolling Eyes
Естествено че 2-3 -7 бройки се броят и запомнят но едва ли някой уважващ себе си лекар, който цени времето си ще седне да брои шевове от рода н а двадесет и... илин 30  Shocked (справка предишната страница)
Спирам, който разбрал какво искам да кажа, разбрал  Peace

# 116
  • Мнения: 2 658
Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ?


Не. имам две супер леки бременности и две леки раждания.

Е, кой пък се хвали чак... Може и така да иззглежда, но си е важно. Ако имаш 20 шева и го знаеш.. Как да си мълчиш, та то е  ooooh!
А така излиза, че тези с по 20 и нагоре си измислят..? Е, не бих била толкова крайна.
Аз нямам 20 и си знам. Да, интересно ми беше и умишлено питах и двата пъти. Важно е какво ти се е случило, или не Wink?
Ама мойто е лесно за.. знаене - първо само един, на второто нито един. Така лесно се помни Simple Smile

# 117
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Контракциите без система окситоцин ми бяха като менструални, силни, но не нетърпими. Всъщност най-неприятни бяха когато се изправях права примерно да отида до тоалетната - прерязваше ме за кратко, вероятно от смяната на позицията. Топли компреси ми се отразяваха чудесно, както и лек масаж по раменете и гърба, много ме отпускаше.
При напъните ме болеше таза отстрани (бебето не беше слязло напълно в таза преди да започне раждането). Доста си повиках, имах чувството, че ако не викам, ще експлодирам, имах много силни напъни. Laughing

Първото ми раждане беше със система и завърши със секцио. Определено със система ми беше почти непоносимо да ги изтърпя болките, реално не ги изтърпях де  Joy, секциото също си ме болеше доста първите няколко дни, но определено по-малко от контракциите със система.

В заключиние.... зъбите ме болят повече отколкото контракции при раждане!  Peace

# 118
  • Мнения: 53
Контракциите са точно като при менструация - засилват се, после много яка болка и спад. По едно време ми се сляха контракциите - без пауза между тях Sad иначе родих със секцио в последствие и за напъни не мога да коментирам.

# 119
  • Мнения: 1 420
Естествено че 2-3 -7 бройки се броят и запомнят но едва ли някой уважващ себе си лекар, който цени времето си ще седне да брои шевове от рода н а двадесет и... илин 30  Shocked (справка предишната страница)
Спирам, който разбрал какво искам да кажа, разбрал  Peace

След като това е насочено към мен, не се стърпях. Не се "хваля" колко шева имам, не мисля че някои изобщо го вълнува това, споделих само за да поясня, че не е толкова страшно когато те шият дори и без упойка и не боли колкото самото раждане. Относно лекаря ми, тя страхотен специалист и не мисля, че не уважава себе си ако ми каже колко конеца е използвала и сметне so-so колко са шевовете.
Съжалявам ако с поста ми съм те обидила, не е това целта, това е форум за взаимопомощ и споделяне.

# 120
  • Мнения: 25
Моите контракции бяха-в началото на контракцията- слаби, постепенно болката се засилваше и в края на контракцията - ми се струваше, че коремът ми ще експлоадира Shocked
После изведнъж- болката изчезваше- .......и след 5 минути/ после след 2 мин, след 1мин./- това се повтаряше Tired
Мога единствено да ги сравня със силни менструални болки.
Накрая, нямаше пауза между контракциите- сливаха се и това невероятно много ме изтощи.

Но Hug спокойно- всичката тази болка се забравя, покрай грижите за бебчето, ще видиш Simple Smile

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 01:03 от marti5803

# 121
  • Мнения: 119
Съгласна.  Peace
Аз дори си помислих, че точно това получавам и раждам едновременно, и си казах: "Баси купона!" Crazy
Абсолютно съгласна!

Общи условия

Активация на акаунт