С какво сравнявате родилните болки!

  • 13 968
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Shocked Мале ...разбихте ми представите за красотата от раждането ....

Глупости... Красота от раждането не знам да има...  Mr. Green
Има много и неописуема болка, както и щастие, което не може да се сравни с нищо друго - да дадеш живот, да видиш, прегърнеш и целунеш детето си. Hug

# 61
  • Мнения: 3 241
Shocked Мале ...разбихте ми представите за красотата от раждането ....

Раждането е различно при всяка жена.
Има различни методи за успокояване на болката, така че не е задължително да е като по филмите.
Е, красиво чак и аз не бих го нарекла Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 2 483
Голяма красота, няма що...Не знам само при мен ли е така, но след раждането приличах на газена от влак- очите ми не бяха червени, но нямах неспукан капиляр на лицето и гърдите, цялата бях подута и грозна. По тази причина снимките от изписването са само за лична консумация  Mr. Green Stop.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много е различно при всеки ....
Аз на изписването приличам на себе си, само изглеждам много изморена...
Имах няколко колограма отгоре, които с дрехите не си личат... Аз не се чувствах във върхова форма, но малко по малко нещата се оправиха.
И най-важното /това към тези, които все още не са раждали/ -  след като нямам търпение да повторя, значи не е толкова страшно... и в крайна сметка е безкрайно хубаво  Wink

# 64
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Ааа. така крещях, че ме е срам да кажа. Беше юли, всичко отворено и със сигурност ме чуха в околните сгради. Докато лежах там, доста други крещяха така, та си слагах слушалки, иначе почвах да рева с тях.

За колабирането, не съм. Но бях на ръба. Явно има и по-силни болки и човек не знае на какво е способен.

# 65
  • Мнения: 925
Голяма красота, няма що...Не знам само при мен ли е така, но след раждането приличах на газена от влак- очите ми не бяха червени, но нямах неспукан капиляр на лицето и гърдите, цялата бях подута и грозна. По тази причина снимките от изписването са само за лична консумация  Mr. Green Stop.
О, и аз бях така  Rolling Eyes Голям отврат  Sick Даже задържах вода, цялата подпухнала, не мога да обуя дори джапанки, да не говорим за ботуши  Mr. Green Наложи се да ми вземат с два номера по-големи за изписването и пак не успях да ги закопчая  Embarassed Отврат, но пък отминава и се забравя, и се помнят само хубавите моменти  Peace

# 66
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Аз се чувствах така,сякаш някой разкъсва вътрешностите ми.Когато напъвах не ме болеше.

# 67
  • Мнения: 150
Аз слава богу, не знам как, но яко се мобилизирам, когато нещо ме боли. Според мен боли доста повече от бъбречна криза. Другото, което ми помогна, е че доки каза, че евентуално чак вечерта ще родя (това в 9ч. сутринта) и направо полудях и психически се подготвих, като че това е само началото. Е в 11ч. родих. Иначе от болки не можех да говоря и просто исках никой да не ме занимава, а моя доки постоянно ми изпращаше някакви сестри да ми говорят глупости. Докато бях бременна си мислех че тия теории с дишането са пълна глупост. Е като раждах се разбрах със себе си следващият път да мина през такива курсове или каквото е там...

# 68
  • У дома !
  • Мнения: 700
Като менструални болки са. С напредване на разкритието стават все по-силни и по-чести. И както менструалните болки, контракциите са на спазми - има начало, пик и малко отпускане, след което пак се започва. При мен напъните не боляха, нищо не усещах. Някои жени теърдят, че и напъните са били болезнени.

Аз имам ужасно болезнен цикъл и сигурно заради това съм свикнала, та хич не ми се стори толкова страшно раждането Simple Smile Но различните жени имат различен праг на болка. При мен специално беше много по-леко, отколкото очаквах.
това все едно съм го писала аз Laughing
точно по този начин бих го описала......

Здравейте, и аз ще се включа с един въпрос, защото ми предстои чудото, наречено раждане.
Всички ли  сте раждали сами в държавни болници, т.е. без близък човек до вас? Или има такива които са били с мъжа си напр. или с приятелка или с дула? Аз ще бъда с мъжа ми и искам да знам с какво той би могъл да ми помогне на практика-с лек масаж, топли компреси ....? Разбира се освен психическата опора. Искам да родя естествено......

Аз родих в Токуда.Бащата на детето ми присъстваше на раждането Party
Беше при мен и в предродилната зала и в тоалетната на всякъде.....единствено го помолиха да излезе по време на клизмата,но аз като отидох в wc го помолих да дойде с мен.....не знаех къде се намирам просто от контракциите #Crazy
По време на раждането стоеше до главата ми и ми истискваше от една марля вода в устата,когато ми пресъхваше.....лекарката му каза това да прави.....
По едно време ми се скара ,че не слушам докторката какво ми казва и че правя точно обратното на това ,което ми казва.......и така си беше де.......но без да искам ставаше Embarassed
Сряза пъпната връв,преживяхме всичко заедно.....усещането е невероятно Naughty
Видяхме сина си за първи път в една секунда.....в родилната зала като родих веднага пуснаха Happy Birth Day на английски и неонатоложката ни каза пола ,ръста и кг на бебето......а нашата лекарка ни попита как ще се казва момченцето ни......ние се бяхме спряли на две имена и тя ни помогна да избереме едно от тях Peace

Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 18:17 от AnMary

# 69
  • Мнения: 1 100
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..
Почти на същото мнение съм. Не съм имала нито болезнен цикъл, нито бъбречни кризи и контаракциите ми бяха най-силната изпитвана болка, докато ... решиха да ми режат корема, без да ме е хванала упойката. Анестезиоложката не ми вярваше, а аз стисках юмруци и крещях колкото мога - контракциите са нищо работа в сравнение със секцио без упойка.

# 70
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..
Почти на същото мнение съм. Не съм имала нито болезнен цикъл, нито бъбречни кризи и контаракциите ми бяха най-силната изпитвана болка, докато ... решиха да ми режат корема, без да ме е хванала упойката. Анестезиоложката не ми вярваше, а аз стисках юмруци и крещях колкото мога - контракциите са нищо работа в сравнение със секцио без упойка.
#Crazy #Crazy #Crazy Направо ме умря!!!

Обаче съм изумена от човешката способност да запомня хубавите моменти до секунда. Сега, 6 години, по-късно, раждането на дъщеря ми е най-върховния, грандиозен, велик момент в живота ми /в хубавия смисъл/. Надявам се скоро и раждането на сина ми да се превърне във втория такъв Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 2 483
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..
Почти на същото мнение съм. Не съм имала нито болезнен цикъл, нито бъбречни кризи и контаракциите ми бяха най-силната изпитвана болка, докато ... решиха да ми режат корема, без да ме е хванала упойката. Анестезиоложката не ми вярваше, а аз стисках юмруци и крещях колкото мога - контракциите са нищо работа в сравнение със секцио без упойка.
#Crazy #Crazy #Crazy Направо ме умря!!!

Обаче съм изумена от човешката способност да запомня хубавите моменти до секунда. Сега, 6 години, по-късно, раждането на дъщеря ми е най-върховния, грандиозен, велик момент в живота ми /в хубавия смисъл/. Надявам се скоро и раждането на сина ми да се превърне във втория такъв Praynig

Много обичам лекарите, дето все не вярват...нямаше ли някакви последствия, коя е лекарката?

# 72
  • Мнения: 1 100
Много обичам лекарите, дето все не вярват...нямаше ли някакви последствия, коя е лекарката?
В чужбина е, няма как да попаднете на нея, за щастие. И аз се чудех дали да не подам някакво оплакване, но не го направих  и последствия няма. За мен раждането на дъщеря ми беше най-кошмарния момент в живота ми, не знам как това би могло да се промени с времето - имах чувството, че ме колят, не че раждам. Часове след това се чудех сън ли беше или е истина. Като ми я показаха по време на операцията не можех да й се зарадвам, бях заета да викам и да забивам нокти в дланите си.
Накрая и пари дадох на лекаря си, както си му е реда. Не знам каква е причината да не ме хване упойката и на кой трябва да се сърдя. Другите жени, които са били при същата анестезиоложка не са имали проблем.

# 73
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Не мога да си обясня как ще те режат, ти ще крещиш, а те ще продължат Shocked Shocked

# 74
  • Мнения: 4 772
Не мога да ги сравня с нищо изпитвано досега-грозна работа-нито съм забравила,нито са ми останали "хубави спомени" като се върна назад изпитвам само сковаващ ужас Stop И нямам намерение да си го причинявам този път-сами секцио :peace

Общи условия

Активация на акаунт