С какво сравнявате родилните болки!

  • 13 969
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ?
Не смятам, че има такава зависимост. Доказателство е първата ми бременност/раждане.

# 106
  • Мнения: 1 310
Съгласна.  Peace
Аз дори си помислих, че точно това получавам и раждам едновременно, и си казах: "Баси купона!" Crazy

# 107
  • Мнения: 2 231
Болките не мога да ги сравня с нещо конкретно, но явно се преживяват  Laughing
И винаги съм се чудела на мйки които се хвалят колко шева имат. Как броихте ли ги  Mr. Green  newsm78
И мен бая време ме шиха първият път, но колко шева имам не знам, камо ли да ги деля на вътрешни и външни  Rolling Eyes
Или си мислите, че докторите докато шият броят  ooooh! В порядък да, горе-долу, ама чак пък точна цифра  Thinking

# 108
  • Мнения: 11 876
Болките не мога да ги сравня с нещо конкретно, но явно се преживяват  Laughing
И винаги съм се чудела на мйки които се хвалят колко шева имат. Как броихте ли ги  Mr. Green  newsm78
И мен бая време ме шиха първият път, но колко шева имам не знам, камо ли да ги деля на вътрешни и външни  Rolling Eyes
Или си мислите, че докторите докато шият броят  ooooh! В порядък да, горе-долу, ама чак пък точна цифра  Thinking

Аз не смятам, че някой се хвали...а дори и да е така какво лошо има. А за бройката - за вътрешните незнам колко имам, но външните си ги знам - питах доктора, после си ги видях, а и като ми ги махаха пак ми казаха. Кое е чудното не виждам, почти всяка жена с която съм говорила знае колко шева има(за външни става въпрос).

# 109
  • Мнения: 3 241
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 18 011
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

Аз питах. Но отговорът беше: много. Crazy

# 111
  • Мнения: 66
когато ме шиеха попитах колко шева имам.Доки каза вътрешните няма да ти казвам защото са много да не стряскаш,а външните са ти 7.И когато ми ги сваляха пак ми казаха.

# 112
  • Мнения: 646
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.

# 113
  • Мнения: 2 231
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.
И аз това имах впредвид, как разбират колко шева имат, явно доктора брои и казва  Mr. Green
Моите също се резорбираха, а и не съм се гледала под лупа долу, камо пък и шевове да броя  Rolling Eyes

# 114
  • Мнения: 11 876
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.
И аз това имах впредвид, как разбират колко шева имат, явно доктора брои и казва  Mr. Green
Моите също се резорбираха, а и не съм се гледала под лупа долу, камо пък и шевове да броя  Rolling Eyes

Оспамихме темата, но защо доктора да не ги брои newsm78, е ако са над 10 разбирам, но моите бях 3, е не мисля че е трудно за запомняне. После не съм се гледала с лупа, и няма нужда шевовете много добре си личат...не трябва висше за да ги разбереш, а и аз не съм се гледала за да ги броя а за да видя как ми е раната. И моите външни конци не са били резорбиращи, а трябваше да се махат.

# 115
  • Мнения: 2 231
И на мен ми е правило впечатление, че всички знаят.
Аз не Simple Smile
Нито ми е хрумвало да питам, нито да броя.

И аз така. Конците ми се резорбираха, не съм се гледала, а и да се бях гледала едва ли нещо щях да разбера.
И аз това имах впредвид, как разбират колко шева имат, явно доктора брои и казва  Mr. Green
Моите също се резорбираха, а и не съм се гледала под лупа долу, камо пък и шевове да броя  Rolling Eyes

Оспамихме темата, но защо доктора да не ги брои newsm78, е ако са над 10 разбирам, но моите бях 3, е не мисля че е трудно за запомняне. После не съм се гледала с лупа, и няма нужда шевовете много добре си личат...не трябва висше за да ги разбереш, а и аз не съм се гледала за да ги броя а за да видя как ми е раната. И моите външни конци не са били резорбиращи, а трябваше да се махат.
да оспамихме темата  Rolling Eyes
Естествено че 2-3 -7 бройки се броят и запомнят но едва ли някой уважващ себе си лекар, който цени времето си ще седне да брои шевове от рода н а двадесет и... илин 30  Shocked (справка предишната страница)
Спирам, който разбрал какво искам да кажа, разбрал  Peace

# 116
  • Мнения: 2 658
Мислите ли че съществува зависимост-  лека бременност- трудно раждане и обратно newsm78 ?


Не. имам две супер леки бременности и две леки раждания.

Е, кой пък се хвали чак... Може и така да иззглежда, но си е важно. Ако имаш 20 шева и го знаеш.. Как да си мълчиш, та то е  ooooh!
А така излиза, че тези с по 20 и нагоре си измислят..? Е, не бих била толкова крайна.
Аз нямам 20 и си знам. Да, интересно ми беше и умишлено питах и двата пъти. Важно е какво ти се е случило, или не Wink?
Ама мойто е лесно за.. знаене - първо само един, на второто нито един. Така лесно се помни Simple Smile

# 117
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Контракциите без система окситоцин ми бяха като менструални, силни, но не нетърпими. Всъщност най-неприятни бяха когато се изправях права примерно да отида до тоалетната - прерязваше ме за кратко, вероятно от смяната на позицията. Топли компреси ми се отразяваха чудесно, както и лек масаж по раменете и гърба, много ме отпускаше.
При напъните ме болеше таза отстрани (бебето не беше слязло напълно в таза преди да започне раждането). Доста си повиках, имах чувството, че ако не викам, ще експлодирам, имах много силни напъни. Laughing

Първото ми раждане беше със система и завърши със секцио. Определено със система ми беше почти непоносимо да ги изтърпя болките, реално не ги изтърпях де  Joy, секциото също си ме болеше доста първите няколко дни, но определено по-малко от контракциите със система.

В заключиние.... зъбите ме болят повече отколкото контракции при раждане!  Peace

# 118
  • Мнения: 53
Контракциите са точно като при менструация - засилват се, после много яка болка и спад. По едно време ми се сляха контракциите - без пауза между тях Sad иначе родих със секцио в последствие и за напъни не мога да коментирам.

# 119
  • Мнения: 1 424
Естествено че 2-3 -7 бройки се броят и запомнят но едва ли някой уважващ себе си лекар, който цени времето си ще седне да брои шевове от рода н а двадесет и... илин 30  Shocked (справка предишната страница)
Спирам, който разбрал какво искам да кажа, разбрал  Peace

След като това е насочено към мен, не се стърпях. Не се "хваля" колко шева имам, не мисля че някои изобщо го вълнува това, споделих само за да поясня, че не е толкова страшно когато те шият дори и без упойка и не боли колкото самото раждане. Относно лекаря ми, тя страхотен специалист и не мисля, че не уважава себе си ако ми каже колко конеца е използвала и сметне so-so колко са шевовете.
Съжалявам ако с поста ми съм те обидила, не е това целта, това е форум за взаимопомощ и споделяне.

Общи условия

Активация на акаунт