Остров Тасос - 4

  • 149 827
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 4 578
mama mariana , ние, като за 1ви път, отидохме без резервация. Искахме да си харесаме на място. Обявената цена за периода беше 75 евро, там, на място ни го дадоха за 60 евро, вкл. закуската. Ходихме и до прехвалените апартаменти на българи, които винаги излизат най-отгоре в Гугъл, като търсиш Керамоти. За там бяха казали, че няма места, като отидохме имаше, но ни дадоха цена 85 на ден, без закуска. И не видях да са кой знае колко по-добри. Е да, имат плазма в стаята, ама аз съм на море, не на кино.... Виж за вариант директно на тях да пишеш, Анна, собственичката говори добър английски /мисля, че в Австралия живее извън сезона/. Има и българка, която работи в хотела.

# 691
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Ние бяхме миналото лято в прехвалените апартаменти в Керамоти срещу 60 евро на вечер, във възможно най-големите - огромна дневна с трапезария и кухн.кът, плюс 2 отделни спални. Приятели бяха в по-малките срещу по-малка сума естествено. Не е само въпрос на плазмата в хола, всичко е много изпипано и луксозно в тях, обслужването - също. Няма включена закуска. Но цената категорично беше 60 евро, не повече. Виж в темата за Гърция - не само аз съм отсядала там, така че има и други мнения. В Керамоти конкретно има и други много прилични места, пак на такава цена. Хотелът, на който е дала линк Спокойна не е лош, но идва малко скъп за качеството, което предлага.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 735
Още едно питане за Рахони бийч хотел?

# 693
  • Мнения: 21
Рахони биийч няма нищо общо със снимките .Най-голямата грешка ако се сперте на него.А и самото селце не е нищо особено -С две думи - не  става.

# 694
  • Мнения: 13
Записвам се, за да следя темата  Simple Smile Това лято сме на Тасос, благодарение на моя приятелка  Wink

# 695
  • някъде там
  • Мнения: 33
Здравейте, все още не сме решили къде ще почиваме това лято, както и предните няколко години, така и сега се колебаем, а Тасос е отново единия ни вариант. Затова се и записвам в темата да следя и да пиша как вървят нещата. Миналата година почивахме от 10ти Юни две седмици и времето и водата бяха разкошни, все още не беше и голяма лудница от туристи. На острова сме били общо 4 пъти и всеки път на различни места, обожаваме го, а за малки дечица може би е един от подходящите, поне според мен. Били сме на Корфу, Паралия Катерини, единствено на Халкидики до сега не сме почивали. Тази година плануваме пак втората половина на Юни да направим почивката в Гърция, аз отново клоня повече към Тасос, заради дечица, заради това, че ми е по-познато и имаме добри отзиви от миналата ни почивка. Тези дни ще проверявам как са цени, заетост и така... ще трябва да решаваме окончателно, защото то време няма, а и като гледам доста бързо се запълват датите за Юни  smile3548

Някъде назад в темата имаше коментари за пчелите, да кажа, че имаше много през юни. То и оси доста имаше, а мен лично най-ме дразнят онези нощни пеперуди, едни такива мъхести, които не са никакви нощни - по цял ден ти налитат на плажа и къде ли не, голяма напаст  piasyk

# 696
  • София
  • Мнения: 6 371
Много пъти съм писала за Катерина студио на Тасос - пет пъти сме бил там .Страгхотно е. Но за съжаление с всяка година се вдигат цените.
Плажа е един от най хубавите там .Пахис Бийч.Кръчмата е най хубавата на плажа .
Всичко е супер .Замечтах се .
Който иска подробности да пише .

galena1983, аз се интересувам за повече подробности около Катерина студио, моля!

има ли таралежи на плажа, камъни във водата, в стаите какво оборудване е осигурено (и това вече питам, след като миналата година една гъркиня на Вурвуру ми обясняваше, че през септември не ми трябвали одеала!), какво има наоколо, изобщо - каквото се сеиш, все ще ми е от ползва!
за първи път ще сме на Тасос.

# 697
  • София
  • Мнения: 5 571
Draco, на нас също ни е голяма любов Тасос. Мисля, че юни вероятно е най-хубавия месец за там, но ние не можем да си го позволим, тъй като големия ни ученик е на училище до края на юни. Преди като учеше до 15-ти юни, не пропускахме да се насладим на юнското море.  Heart Eyes Разкажи къде сте отсядали на Тасос и къде най-много ви е харесало.   bouquet Ние тази година ще ходим на Ситония, живот и здраве, но все си мислим и за един почти есенен, малко по-дългичък Тасос уикенд може би!  Grinning

# 698
  • Мнения: 784
Записвам се да проуча по-подробно темата.
В края на май предвиждаме едно пътуване до Гърция с отсядане за ден-два в Солун и също толкова в Кавала или Тасос. Плажовете не ни интересуват, искаме само да се разходим и да разгледаме. За Тасос още нямам идея къде точно бихме могли да отседнем. Интересуват ме подходящи места за настаняване - ще бъдем четирима възрастни и две малки деца, може би ще е най-изгодно някакъв апартамент. Държа да е чисто и на комуникативно място, а за цената - колкото по-евтино, толкова по-добре.
Интересувам се също колко часа е пътя с кола от Свиленград до о.Тасос? Благодаря предварително!

# 699
  • София
  • Мнения: 5 571
Царицата-майка, от Свиленград до Керамоти (откъдето се хваща ферибота за Тасос) се пътува около 3 часа и половина (например с едно малко спиране за кратка почивка), по хубав път, на едно място се плаща такса магистрала (не си спомням колко, но беше дребна сума 2-3 евро). Като се пристигне на Керамоти, оттам се хваща ферибот и с него до острова се пътува около 40 минути.

От Солун до Кавала има хубава магистрала. Кавала е хубав град, има разни забележитолности за отмятане. Обаче хотелите са скъпи, а някои от тях направо мизерни. т.е. само най-скъпите хотели там са хубави, но са наистина скъпи (според мен). Не знам за ден-два в Тасос какво да предложа. Там като цяло цените са по-добре от Кавала, но то си е място за море преди всичко. Кръгче около острова може да направи и за един ден. Зависи вие какво решите, че предпочитате.

# 700
  • Мнения: 784
♥.Петя.♥. , благодаря много, много е полезно инфото!

# 701
  • Мнения: 3 847
Ако искате само да обиколите, изберете Кавала пред Тасос. Тасос не е голям остров и може да се обиколи за един ден, като се посети женския манастир и няколко типични селца. Но в Кавала има определено повече какво да се види и прави. За хотели следи букинг.ком или експедия.ком.

# 702
  • някъде там
  • Мнения: 33
Draco, на нас също ни е голяма любов Тасос. Мисля, че юни вероятно е най-хубавия месец за там, но ние не можем да си го позволим, тъй като големия ни ученик е на училище до края на юни. Преди като учеше до 15-ти юни, не пропускахме да се насладим на юнското море.  Heart Eyes Разкажи къде сте отсядали на Тасос и къде най-много ви е харесало.   bouquet Ние тази година ще ходим на Ситония, живот и здраве, но все си мислим и за един почти есенен, малко по-дългичък Тасос уикенд може би!  Grinning

От 2-3 дни се каня да влезна и разкажа това, онова и все не ми остава много време да си събера спомените в главата.
На Тасос сме били 4 пъти, един път през м. Май - края на месеца след 24.05., два пъти през Юни и един път през Септември (от 10-25.09.). Времето винаги е било много хубаво и винаги е било подходящо за плаж. Може би е късмет, може би не е, не знам, но не сме имали нито един лош или дъждовен ден през тези почивки. Даже през Септември беше разкошно времето, не толкова горещо като температури, но пък водата - като чайче.
Отсядали сме в Лименария, Потос и 2 пъти в Скала Потамия. Изключително сме доволни от всички места, но от година на година става все по-трудно да се резервира мястото, което си си харесал и периода на който си се спрял, особено за месеците Юни и Септември. Последните години се увеличиха румънските туристи и то драстично, явно и те намират предимсвата да почиваш в Гърция. Мен лично това миналата година много ме подразни, защото те са доста шумни, големи групи от хора, които не се съобразяват с останалите почиващи и ако са компания от 2-3 семейства и са мнозинство в даден хотел или комплекс от студиа, смятат че им е позволено да се развихрят. Там, където почивахме миналата година освен 3те семейства, които бяха заедно настанени в студиата, прииждаха на гости поне още 2-3 семейства на гости. Двора се пълнеше с тумби от викащи хора, които не бяха виждали имам чувството барбекю и храна, едни големи софри и шумни компании.
Като цяло обаче, впечатленията са ми отлични за острова, за хората там, за многото красиви плажове, съчетанието на планина и море, спокойствието, което цари навсякъде и много други неща.
Това лято пак сме там, както писах по-горе заради децата, още са малки за по-далечни преходи. Иначе много от останалите острови ме привличат от години и рано или късно ще опитам да стигна и до тях. Освен на Тасос, сме били една година и на Корфу, но тогава, преди 6-7 години, бяхме само двама с мъжа ми. Даже тогава беше стария път до Корфу, който си беше едно истинско приключение, сега съвсем не е така  newsm08

# 703
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
За втори път ние ще ходим на Потос в Александра бийч около 24 май и сме доволни.

# 704
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Бих искала да питам,някой резервирал хотел през тур.агенция кога им изпращат ваучера за хотела?

Общи условия

Активация на акаунт