Как се разрежда шоколад

  • 9 205
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
Никога не съм имала проблеми, ползвайки краве масло, олио вкъщи не се купува. Обаче слагам и течна сметана за ганаша. Съответно шоколадът може да се разреди и само с течна сметана, без масло. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 11 088
Никога не съм имала проблеми, ползвайки краве масло, олио вкъщи не се купува. Обаче слагам и течна сметана за ганаша. Съответно шоколадът може да се разреди и само с течна сметана, без масло. Simple Smile

Това е истината - всъщност ако сметаната е животинска и с добра масленост, става идеално и само със сметана.

# 17
  • Мнения: 2 957
А коя сметана е животинска и как съобразявате кога да сложите течна растителна, животинска или заквасена?

# 18
  • Мнения: 92
На опаковките си пише, животинската я пишат млечна, прави се от мляко и това е истинската сметана. Колкото по-маслена, толкова по-добре Simple Smile 
Растителна категорично не ползвам и не консумирам, защото не я считам за здравословна - хидрогенирани са й мазнините.
Заквасената сметана е като кисело мляко. Дали ще ползваш течна или заквасена зависи от рецептата, която приготвяш.

# 19
  • Мнения: 2 957
Някаква изпитана марка за течна животинска? Ползвала съм Президент и Хопла, но единствено съм гледала дали е със захар или не.

# 20
  • Мнения: 92
Хопла не знам имат ли животинска. Президент има животинска и е хубава, аз ползвам обикновено тази от Lidl, и една в синя опаковка - Neuburger.

Общи условия

Активация на акаунт