АВГУСТ с бебе на ръце = щастливо майчино сърце!

  • 29 034
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 27 524
Екзо, храни бебоците и не го мисли  Hug Ама ябълката (както и всеки плод) не трябва да е след мусаката, а само на гладно. Иначе все едно си я изхвърлила, не може да се усвои  Simple Smile

Аз се залъгвам все още с едно кафе от ръж и цикория, но след малко също ще мушна глава в хладилника  Blush

# 691
  • Мнения: 334
Ха ха, gundie, разсмя ме! Който ти каже, че името ти произхожда от кокошка, му кажи да отиде да се гръмне. Ако не бяха супите на Gallina blanca, сигурно нямаше да се знае за кокошката Mr. Green Може и това да значи на италиански, но произходът му е от старогръцки (както и повечето руски имена като обсъжданите Александър, Алексей, също така Олга, Ирина и много други). На гръцки γαλήνη значи спокойствие, покой, но и мир, тишина. На български пък всички знаем какво значи името ти Hug Хубаво и благозвучно име, имах приятелка от детинство с това име.

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 10:09 от MaryJane

# 692
  • Мнения: 264
Екзо, храни бебоците и не го мисли  Hug Ама ябълката (както и всеки плод) не трябва да е след мусаката, а само на гладно. Иначе все едно си я изхвърлила, не може да се усвои  Simple Smile

Аз се залъгвам все още с едно кафе от ръж и цикория, но след малко също ще мушна глава в хладилника  Blush

Мерси за съвета, ще се възползвам от него следващият път:) Мен все ме карат да ям месо в нас, а аз нещо не го обичам и е голяма борба. Не, че не ям грам месо, но не ям колкото заклетите мръвкари в нас.И вчера си взех едни изследвания и желязото ми е перфектно, та им показах на всички в нас, че и без големите количества месо, всичко е ок. И бяха много изненадани от къде го получавам Laughing Ама то организма си казва сам от какво има нужда:))) Така, че когато съм гладнаааа ям докато се наям, пък кг ще ги свалям после.

# 693
  • Мнения: 844
marley__ , хормони и аз се разстроих за твоята кола  Cry Joy
Ох аз имам голяма кола . В началото като сме с 1 кошница и столчето ще е ок , а пък после ще му мисля... КАто сложа количката в багажника , 2 стола отзад и има място сааамо за 1 човек освен мен Simple Smile Ще му мислим  Wink

Бюти, консултирай се с док. Знам и аз ,че изписват Допигит . Просто много от рано качваш кръвно и трябва според мен консултация. Всичко е ок , като се следи  Hug

За съня - в малкото време в което вечер спя (защото малкия ме вдига минимум 5 пъти , пие вода по цяла нощ , сменям памперси и т.н.) , сънувам сааамо глупости и направо се чувствам уморена. Онази вечер ходих на горе -надолу с един асансьор  Laughing Laughing Laughing То едни етажи 280... някакви бъглгари търсих...абе луда работа. (а ние живеем в къща и нямам срещи с асансьор , значи е плод на бременен мозък   Laughing)

Бюти -за матрака когато четох аз , стигнахме до извода  - кокос с пяна. Такъв взехме , но ще е полезно после да споредиш от лецията  Hug

Екзотичка
, с миналата бременност това хапвах и аз за закуска и след 1-2 часа и за обяд Simple Smile))))))))) Мусакаааа  Laughing Сега в началото уж супи , а сега не ям май нищо конкертно , освен пиене на айрянче със сол Simple Smile

Блонди пия 3х1 табл. Аз имам проблем с тези гадни горчиви хапове (как не ги гланцираха...) още от предния път. голямо пиене...Явно ми дразнят стомаха на гладно.

А днес какво ми се случи. Аз досега не бях  Sick НО днееес един каймак ме накара да стоя в 00 , 10 мин. Направих на малкия айрян с домашно мляко (мразя аз , особемо каймак да не видя..) И като пи той и мми се видя едно парченце каймак...ейййй позеленях. не ми се беше случвало ... Лоша работа  Grinning (хем си повтарях на ум "не ее каймак , не е каймак  Joy Joy Joy)

И последно  -няма събоа , няма неделя , беб ме вдига с 8 задължително (права), а душата ми спи...

# 694
  • София
  • Мнения: 39
Добро утро и от мен Hug

За кравно - аз съм с ниско и събирам границите, така че знам повече начини за вдигане, но знам, че чесъна сваля, както и бъз (цвят).

За сънищата   установих, че когато ми е нещо притеснено или напрегнато (обикновенно преди преглед) сънувам разни гадории и се събуждам по сред нощ и ставам по тъмни доби. Като мине всичко и се поуспокоя си спинкам като порче и нищо не може да ме събуди  Mr. Green

За килограмите - аз вече се примирих, че няма да изглеждам като мацката от първа страница (забравих коя беше Embarassed) или като Н. Лозанова (след фотошопа). Корема ми имам чувството, че е огромен, а преди нямах никакъв и дупето ми расте със същата скорост за противатежест  hahaha

# 695
  • Мнения: 81
Бюти, дано се нормализира бързо кръвното ти. При бременност хич не е препоръчително да е високо, особено към края като дойде време за раждане. То е ясно , че ще потърсиш лекарско мнение, но опитай и с малко диета, да избягваш храните, които покачват кръвното. Иначе се сещам само за чесъна, че сваля.
Ох, и аз закусих стабилно. Само дето мъжо пак ме ядоса - още с отварянето на очите ме пита какво ще му правя за закуска, после аз му казах че отивам да правя и когато беше готова, той ми вика "о, ми аз не съм гладен и излизам". Това му е редовния номер! Направо ме вбесява! Аз затова и му правя веднъж на 2 месеца, ама и работата му е такава, че рядко си е вкъщи редовно. Ама си е чешит с това ядене по принцип. Може да ми каже например - направи ми мусака за вечеря, това ми се яде. ОК! Правя. И като се прибере - ми аз си взех едно печено пиле, че сега не ми се яде мусака. Е това на какво прилича?! Ама и аз одавна не го мисля и гледам да има само за детето ядене, за него ако има ок, ако не, да си маже филии и да се спасява, хич не му се връзвам, не го е заслужил в това отношение. Ама и той се знае и не ми се сърди Simple Smile ИЗВИНЯВАЙТЕ , че ви занимавам с глупости, просто ей така, да си го споделя.

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 10:38 от emi_v

# 696
  • Мнения: 264
Еми: хич не му се връзвай, нали си купува каквото му се яде, ти гледай за детето да има:) Аз такива компромиси не правя, ако не му хареса нещо , да си сготви по-хубаво ако иска, ама моето мъжле е добро в това отношение, каквото му направя това яде и не  мрънка:)В началото се правеше, ама маминка му го беше научила така, ама аз бързо си го превъзпитах:))) Така, че не се кахъри ами си прави каквото ти си знаеш Wink

# 697
  • Мнения: 81
ek3otu4ha, Той ако не  харесва как готвя аз няма да му се сърдя, че не яде. Но напротив, яде ли, все ме хвали колко било вкусно. Въпроса е, че не му се ядяло сега това, за което си мислел сутринта.  Ама не че не съм му свикнала, от 12 години живеем заедно Laughing. Просто сега нещо и аз прещраках и си позволих да се изнервя за неща, които си ги знам одавна Hug

# 698
  • Мнения: 264
Трябва да си купиш една стъклена топка и да си гадаеш какво му се хапва, за да го изненадаш вечер Wink Мъже.... Laughing

# 699
  • Мнения: 20
Здравейте момичета! Очаквам с нетърпение да изгрее слънчицето при нас, за да излезем на разходка с маника. Уж го дават 13 градуса, слънчево, но явно пак не са познали. Като стана на въпрос за ядене -умирам от глад, така от 1 седмица и си наваксах. Досега не бях качила, но за този период 2 кг. Не обичам да готвя, но от както е този апетит елате ме вижте, все в кухнята се въртя. Луда работа!!!

# 700
  • Мнения: 81
Трябва да си купиш една стъклена топка и да си гадаеш какво му се хапва, за да го изненадаш вечер Wink Мъже.... Laughing
  Peace Laughing
mimiss, и аз се надявах на разходка. Тук времето наистина е сланчево и меко, но духа такъв силен вятър Cry, пак ще пропуснем излизането на възхуд. Поне отиваме на село, та малко разнообразие, че ми писна заради този студ да стоим вкъщи. А и малчо вече 10 дни е вкъщи и тази кашлца не мина и не минава. Как ще я караме с тези болести и бебе... незнам  ooooh!

# 701
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Добро утро!  newsm68
Аз тази сутрин съм на мляко с кафе и кроасанче с double крем  Grinning По повод теорията ми за коремчето сигурно всички си ме представихте супер дебелана с паласки, истината е ,че си се харесвам все още и мисля, че изглеждам добре, ама да видим докъде ще я докараме.  Laughing
 Еми, другия път като ти поиска закуска, му напомни този случай и му кажи , че ако пак се повтори, вече той ще прави закуската -да видим  Laughing
Бюти, хубаво е да си следиш кръвното, даже да не усещаш че ти е високо. При бременните май се получаваше прееклампсия и е опасно.  Hug Дано няма такова нещо и всичко да е наред!!! Peace
 И аз много сънувам и понякога се чудя на фантазията си   Mr. Green Снощи и аз сънувах някакви кървища и убийства, сутринта си спомнях, ама вече не, обаче май беше провокирано от инцидента с бизнесмена във Варна, че по новините като даваха репортажа и се виждаха до колата някакви вътрешности.  Sad

# 702
  • Мнения: 393
Идеално лошата на мен ми харесва Севда, а Сибила асоциирам и бързо римувам с кобила   Peace

magi_g
и ние още не знаем пола. Най-рано на 12.03. Simple Smile

magi_g
, като теб съм, качила съм само 1 кг. но вечер съм като в 5м.  Стартирах с високо тегло и сега ми е малко притеснено, но когато ми се прияде, хапвам ябълка, салата и успокоявам глада.
beauty_ - кисело мляко с канела (не знаех обаче, че е маточен стимулант) и чай от градинска чубрица знам аз. Ако можеш избягвай газираното и соленото. (солта задържа течности в организма). Хапвай си всеки ден чесън той регулира кръвното.

Аз докато напиша каквото и да е и то вче губи смисъл, ама така е, като чета 10-на странички накуп.

Ще се постарая да съм по-редовна. Тези дни имахме гости и интересното ми беше, че който и да дойде от вратата питат кога го чакате това бебенце. Подариха ми едни джинси на Н§М - много са му удобни  Mr. Green

Една позната разказваше, че когато човек избира име на детето си трябва да отиде на пусто място и да го изкрещи с цяло гърло, за да знае как ще звучи, когато го вика после  Joy

# 703
  • Мнения: 264
Аз затова си гледам FoxLife Wink


Ся да ви развеселя малко:) Понеже ми направи впечатление, че писахте за домашните си любимци, на мен от известно време ми се случва да се сблъсквам с не толкова любимите "домашни любимци"- мишките Laughing Онзи ден, докато бях в тоалетната и един мишок се показа зад легена и сякъш ми се смееше и започна да се разхожда все едно си е в тях.Пак че не ме е страх от мишки. Жалко, че и котка си нямаме да ги лови ама в апартамент, малко не ми се ще котка. Та вчера заложих капана и познайте кой се хвана преди малко, този мишок нахален Joy Сега аз му се смях Laughing  И довечера свекъра като се прибере ще му види сметката!!! Ужас ви казвам. Нямам търпение да ремонтираме банята, за да спрат да идват тия мишки!

# 704

Общи условия

Активация на акаунт