нещо за предродилната депресия......

  • 2 593
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 298
Оф, незнам направо не мога да се трая сама себе си, камо ли някой друг мен.
 #Cussing out #2gunfire Добре че, по цял ден съм сама в къщи иначе щях да избия някой.
Мъжа ми проявява нужното разбиране и гледа да ми угажда, но аз и на него си го изкарвам вечер като се върне от работа. Просто незнам какво ми става. Дори и бебето като ме рита ме дразни  Sick, понякога си мисля че не го искам това бебе, че не мога да се гледам в огледалото, защото съм станала 300 кила, че ми прекъсна кариерата за доста време, а тъй като няма да имам кой да ми помага отсега си мисля че след раждането съвсем ще откача. Свикнала съм с много хора да контактувам и принудителния затвор вкъщи, отвратителния ми външен вид, всичко това направо ме скапва и убива.
Господи, каква ли майка ще бъда  ooooh! Sick

# 16
Мен, ако питаш и да не бях бременна и мъжа ми да ми говори  на кратко и прибързано, когато е в постоянни командировки пак щях да съм му изнервена  Naughty
При мен през повечето време я няма тази ужасна предродилна депресеия. Докато бях на работа въобще нямаше време кога да мисля и да се ужасявам, а сега като съм си вкъщи съм улисана в приготовленията на детската стая, избора на креватчета, дрешки, играчки - всякакви неща. През останалото врме чета книги, списания, седя в нета, гледам филми, документални всякакви......
Помъчи се да занимаваш съзнанието си колкото се може по-дълго с дейности, които не те отпускат. Смятам, че това е рецептата. Все трябва да е останало нещо, което би правила с удоволствие. Хайде остава малко - ще мине  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен това преди раждането не е депресия. Депресията за мен е спокойно и самовглъбено състояние, докато преди раждането жената е нервна и раздразнителна, понякога стигаща до лудост. То е нормално, като не можеш да спиш, да ходиш и да правиш повечето ти любими неща, да си раздразнителна и да крещиш на хората, а и хормоните ти са в такива нива, които те карат да избухваш.
Преди малко писах в темата за прияждането на бременните как виках на хората, които ме караха да опитвам от всичко. Също виках на мъжа ми и на близките и не чак толкова близките хора. Често си ревях, въпреки, че нямаше основателна причина, но то не зависи от теб.
Ще се оправиш! Леко раждане.

# 18
  • Мнения: 660
Дори и бебето като ме рита ме дразни  Sick... понякога си мисля че не го искам това бебе, че не мога да се гледам в огледалото, защото съм станала 300 кила, че ми прекъсна кариерата за доста време... съвсем ще откача...  принудителния затвор вкъщи... отвратителния ми външен вид... всичко това направо ме скапва и убива.
Господи, каква ли майка ще бъда  ooooh! Sick


Извадки от моите мисли !!! Чувствам се много виновна Embarassed

# 19
  • Мнения: 702
Аз ревях като магаре за най-малкото нещо. Освен това почти всичко и всички ме дразнех и досаждаха. Сега като се сетя за какви глупости съм ревала ми става смешно.
 Моят съвет е да споделиш със съпруга си как се чувстваш, да му обясниш че е нормално бремените жени да изпадат в предродилна депресия и за да не се шашка и той, защото и на него няма да му е лесно да те търпи така Wink. А като ти се плаче просто си поплачи за да ти олекне

Общи условия

Активация на акаунт