Понеже напоследък няма тема за захранването....

  • 2 558
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 713
Другият ми въпрос е може ли да се смесват плод с каша,т.е в плодовото пюре да добавя няколко лъжички брашното от кашата?И това става ли за обедно блюдо или на обяд трябва да е зеленчуково?
Аз досега съм въвела ябълка,круша,морков,картов,чушка,тиква,авокадо,оризова каша та се чудя как да ги смесвам,че да ги харесва... newsm78

Също така много се чудя дали не й слагат захар на безмлечната каша на Нестле,че е съмнително сладка,а на съдържанието не пише захар? newsm78
Здравей.
По принцип може да се смесва плод с каша, но аз първо разтварях кашата и после добавях плода.
Каша давах на обед докато не въведох зелен4уковото пюре. Тогава я изместих следобед.
Захар има в готовите каши, нищо 4е не го пишат. Ако имаш желание, може да си ги приготвяш ти. В Библиотеката има рецепти.
Можеш да смесваш картоф с тиква и това да е зелен4уковото пюре- добре се приема от децата. А към кашата някой от въведените плодове. Също да й предлагаш авокадо+ябълка. И вси4ко това да го редуваш, щом предлагаш веднъж на ден твърдо Simple Smile
Според мен не бива да се притесняваш за коли4ествата твърда храна. Може бебо да вади зъб4е и затова да е настъпила тази промяна.

# 46
  • Мнения: 1 771
Здравейте!
Понеже още съм начинаеща в захранването и съвети не смея да давам Embarassed,то поне да попитам де Wink
Нашият случай е такъв,че в началото захранването (на 5,5 мес) потръгна доста добре.Дори повече отколкото съм очаквала.Изяждаше на обяд по 100-150-200 гр. пюре и после си досукваше Shocked.Давам твърдото преди течното и то веднъж на ден.
Обаче в поледно време от няколко дни отказва да хапне повече от няколко грамчета,само близва.. Rolling Eyes
Моля за съвет какво да правя в тази ситуация.Да предложа ли и следобяд нещо твърдичко,за да се събере за деня някакво нормално количество като преди?То като цяло това не се брои за втопо ядене,защото обедното го е отказала кажи-речи?Или да чакам чак следващия ден на обяд за да предложа нещо,което евентуално би и харесало?
Другият ми въпрос е може ли да се смесват плод с каша,т.е в плодовото пюре да добавя няколко лъжички брашното от кашата?И това става ли за обедно блюдо или на обяд трябва да е зеленчуково?


Крис до скоро имаше моменти на спиране и отново започване на твърдата храна. Имаше дни в които изхвърлях пюрето, дори тези към които проявяваше интерес преди това. Той рядко изяжда повече от 50-60 грама. От скоро и в редки случаи яде по около 100 грама. Това са само моменти и аз не го насилвам, ако иска яде, ако не не яде и оставаме отново на кърма.

Не знам от какво брашни правиш кяшите, но за вас най добре е от кафяв ориз, елда, просо, царевично брашно. И може да прибавяш към кашите плодове или зеленчуци.
 

# 47
  • Мнения: 192
Мдаа,може и от зъбче да е,защото напира второто.Но иначе не е кисела и нервна  newsm78 Както и да е да яде колкото си иска Simple Smile

Но все пак,кога е нормално да се въведе второ хранене за деня с твърда храна? Thinking

# 48
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз лично въведох второ хранене с твърда храна на втория месец от захранването,а трето - мноооого по-късно,чак към годинката,защото дребната не показваше никакво желание за повече.Но на практика няма никакъв проблем да се въведе 2х дневно твърда храна още от първите седмици на захранването - в някои от темите в библиотеката го има описано,а също и тук:
http://www.karmene.greatnow.com/rejim3.html

# 49
  • Мнения: 35 971
имам едно въпросче за глутена: в ръжта и ечемика има ли глутен и стават ли за бебе? просо не мога да намеря, а елдата определено не е по вкусА НА щерка ми  ooooh!  Twisted Evil

# 50
  • София
  • Мнения: 481
И ръжта и ечемика имат глутен, стават за след осми месец. А просо може би ще намериш на диетичния щанд на кварталното Фантастико- аз взех от там Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 383
Здравейте! Първо да се похваля, че след едномесечни неуспешни опити и няколко прекъсвания, бебо разбра за какво служи храната и вече изяжда по половин пюре на Хип /от малките/. Засега се придържам към хипоалергенните - ябълка, круша, морков, картоф, тиква, ориз и комбинациите между тях. От 10-тина дни се храним без прекъсвания. Какво ново да въведа? Бебо определено не си пада по блудкави вкусове - морковите не ги хареса много, но като ги смесих с оризова каша ги яде с охота. Можем ли да хапваме каши, че е дебеличък - гони 10 килца?

Общи условия

Активация на акаунт