КУВЕЙТ, не е сладък бонбон

  • 35 337
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
 Девойко, никoй не ти говори за запетайките. Ако бяха само те, с мед да го намажеш!
И писането с главни букви е равносилно на крещене в интернет.
Аз дали съм стерилна или не няма абсолютно никакво отношение към твоята неграмотност.
Наистина ли очакваш някой да ти каже, колко е прекрасно това, което споделяш, при положение, че едва се разбира какво искаш да кажеш?
Аз не се заяждам с теб, но и не мога да си изкривя душата, съжалявам.

# 16
  • Мнения: 12
Здравейте всички.законите тук,определено не признават "човешките права'чужденка,омъжета за тукашен,няма право да работи,ако имаш фирма,не можеш да работиш  държавна работа,и обратното,ако си полицай или военен примерно,не може да си отвориш фирма.Ако една чужда фирма иска бизнес тук,не може да работи сама,трябва 50 процента с кувейтска да  дели печалбите си,фифти-фифти,поради това много чужди инвеститори се и отказаха,те просто нямат печалба.Държавата,не се интересува кои знае колко от боклука тука,направо ми е смешно това със СОФИИСКИЯ,боклук.Когато се разхождаш по Гълф сриит доре,но като влезеш в кварталите,е мизерия пълна,и е пълно с мръсни котки навсякаде.Няма ги тея петунии,и теменужки като по голфа им,,в БГ,и европата е далеч по-подредено.Ако няма бангладеши тук,те ще затънат в собствения си боклук.Имат многоо моложе-то и в европата има,само пари ти трябват.Май друго лъскажо освен молове ,невидях  тук.Центара е малката Доха,мрасотия стари малки зградки,а до него лукс блок .стария пазар,може би някога да е бил традиционен арабски,сега мяза на едно време Илиянци,много китайски боклучета,мрасни кафетерии със счупени столове,а и в стара салмия,едно време,било хубаво,сега и там само китаиски магазинчета,и такива,като наще,от 1 лв.Добре че сега събарят част от старите магазини.шофьорите тук са БОМБА,кой яде,кой пише смс,кой блее,повечето,недават мигач,мислят че ти си знаеш.Вчера ме подпряха на паркинг-място бол,ти момко ми казва;колата ми се подхлазна,сладури,все едно кара канки Mr. Greenще сложа и снимки скоро да видя как става само,ще сложа от галфа,и от мизерията в кварталите.А  да не  казвам как едни бедун,ни замерваха с камъни,посред ден,в  центъра,и ядоха бои де GrinningТук има много квартали,по цивилизованите са около морето,има мн.чужденци просто.по другите кжартали,където  ходя от любопитство,е мизерия.Има много БЕДУН,хора без гражданство и права 0.Много от жените ПРОСЯТ,ако че викат,забранено.В кащи са ми чукали много пъти,на пазари най- редовно,последния път пред СЕНТАРПОЙНТ(шуеех кв.)Повечето кафета са американски вериги,по малко някакви техни,което аз не харесвам,американските са скъпи,еднотипни,а пица хат,е гадна много,пицариите ж Бг са страхотни,в СТАРБАКС,едно купкейк -900 филса,към 4 лв,сандвич от кроасан вътре с сирене,марула,и нещо си там 1,900-10лв,..аз не ги тача този тип американски  кафенца.Дрехи-има и има,искаш скъпо,отиваш примерно до центъра,в едно  молче-там все е празно,10 лица се разкарват,1 чанта видях 5000кд,искаш евтино,Авенюс-примерно,Сиарс-цени като  в нашето МАНГО,ЗАРА т .н,много чиип- на индийския пазар.Закона-да не ти се налага да си потърпевщ,ти си чужденец,значи никой.Там няма човешките права.

# 17
  • Мнения: 323
Момиче,умолявам те пак.Когато си напишеш поста,натисни"Проверка правопис",защото ми е любопитно какво пишеш за Кувейт,но ми е трудно да чета постовете ти.Моля те,уважавай времето на тези,които четат написаното от теб.

# 18
  • Мнения: 12
на Алфаси,май не и стигат моите извинения,всички разбраха за това ,което казваш.стига де,ако не издаржаш не чети,моля.ти си първия човек,който така се заяжда с мен.Моля, не следи темата ,щом автора е неграмотен,и недостоен за вас,просто приключи вече ,хората на тебе се смеят,аз толко си мога толко си пиша,ок.ти като можеш повече ,браво..

# 19
  • Мнения: 89
 И на мен ми е интересно да се разходя из Кувейт през твоите очи,но всеки пост го прочитам по 2-3 пъти за да го разбера. С най-добри чувства ,но пишеш от главата за краката. Може би и на теб ще ти е по-лесно и на нас по-интересно днес да напишеш за таксита и транспорт,в следващия пост за болници,лекари и здравеопазване. Утре за образованието,как си отглеждат децата и как ги възпитават.....Пиши каквото искаш,но да е по една тема и после натискаш проверка правопис и готово.Ние ще четем и ще задаваме въпроси.

# 20
# 21
  • Мнения: 12
Има и не чак толкова щастливи съдби,като на тази хубава българка.Много се надявам Цвети и Салем да са добре,където и да са,за жалост аз незнам нищо за нея,ако някой има инфо,да сподели.Може да  се помогне на една балгарска майка baby_neutral

# 22
  • Мнения: 12
Познавам и една друга нашенка,с 5 деца,(съпруг кувейтец),изгонена от родата,като никога,не са идвали да видят новородените,нито за едно.Много е жалко,наистина, ако си европейка,американка,отношението е различно,приятелка едно,жена друго..Ще жи разказвам още,ако има интерес.

# 23
# 24
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Това от коя година е?
Питам защото този материал беше постнат поне преди година и половина тука.

# 25
  • Мнения: 468
Не ми с влиза в спор за отричане или не. Аз лично не съм чула някой да отрича от моето обкръжение, не визирам кувейтчаните в случая. Има си криминални хроники, предполагам всеки, който се интересува може да прочете за станалите убийства. Как научаваме за станалите инциденти тогава? newsm78

# 26
  • Мнения: 2 285
Амал, не разбрах каква e връзката между твоeтo обкръжение и темата за Кувейт...   newsm78 Както и да е ...................

Desert doll, описваш нещата такива каквито са.  Peace Аз само имам една молба - пусни линк към тази втора тема за Кувейт, за да ни стане ясно на всички какво те провокира да пишеш и да можем да прочетем и ние това, с което не си съгласна. Стана ми любопитно, а да си призная честно, нямам желание да чета цялата тема.

Това, което мен ме съсипва ежедневно тук е невъобразимата мръсотия и липсата на тротоари.
Ааааааx, и трафика, разбира се.  #Cussing out По улиците летят камикадзета във всички посоки. Трябва да имаш много силно развито чувство за самосъхранение и голяма доза късмет, за да оцелeeш. Шофират безобразно, самоубийствено ... На останалите неща отдавна съм спряла да обръщам внимание, защото не ме касаят пряко.

# 27
  • Мнения: 468
Слънчев лъч, не ми е присъщо да се заяждам, но нямам място в тази тема ли? В първия си постинг в нея написах, че не смятам дето в арабските страни всички отричат, че има престъпления. И уточних, че не визирам кувйтчаните в случая. Какво му е на моето обкръжение, да не са по-малко компетентни по въпросите с престъпността? И въобще, надявам се да се е получило недоразумение в изясняването на тези обстоштелства, а не целенасочено спречкване.  Peace Peace
Относно Кувейт, и на мен ми е инетерсно да чета. Тук в арабската тема винаги сме говорили и хубавтото и лошото, но аз не разбирам защо тази тема се дублира с другата по местоположение и защо трябва да има тема с изключително отрицателен уклон newsm78

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дезърт, има бутон4е за бг под английския ти горе твое дясно на екрана! интересно ми стана,4овек докато не живее сред местните дълго време ,не може да види отвътре какво е! туристите и контрактантите не виждат пове4е от 10 процента от реалността, някои може и над този процент ,ако нещо ги сполети! това за поздрав и здрасти!

# 29
  • Мнения: 2 285
Слънчев лъч, не ми е присъщо да се заяждам, но нямам място в тази тема ли? В първия си постинг в нея написах, че не смятам дето в арабските страни всички отричат, че има престъпления. И уточних, че не визирам кувйтчаните в случая. Какво му е на моето обкръжение, да не са по-малко компетентни по въпросите с престъпността? И въобще, надявам се да се е получило недоразумение в изясняването на тези обстоштелства, а не целенасочено спречкване.  Peace Peace
Относно Кувейт, и на мен ми е инетерсно да чета. Тук в арабската тема винаги сме говорили и хубавтото и лошото, но аз не разбирам защо тази тема се дублира с другата по местоположение и защо трябва да има тема с изключително отрицателен уклон newsm78

Добро утро !!!
Амал, разбира се, че имаш място в темата.  Peace Това, което имах впредвид е само, че коментарът за "арабските страни" като цяло, беше не на място. В крайна сметка тук се коментира конкретна държава.  Peace Вярно е, че в манталитета на всички араби има и доста сходства, но като начин на живот всяка държава е различна от останалите и обобщения няма как да се правят.
 
Не мисля, че някой може да има претенции за уклона на темата, дотолкова доколкото изнасяната информация е обективна и отговаря на истината. До тук не съм видяла да е написано нещо невярно. Иначе бих го изкоментирала.  Rolling Eyes
Да, би било по-добре темата да е само една. Но не е ли това работа на модератор ?!?

Познавам и една друга нашенка,с 5 деца,(съпруг кувейтец),изгонена от родата,като никога,не са идвали да видят новородените,нито за едно.Много е жалко,наистина, ако си европейка,американка,отношението е различно,приятелка едно,жена друго..Ще жи разказвам още,ако има интерес.

На нея така - "изгонена" - сигурно и' е по-добре.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт