Прекратяване на договор с Глобул

  • 22 239
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Благодаря за отговора, Iff Piff
Ходихме вече, уверяват ни, че няма да има проблем.
Ние всъщност искаме да прекратим договорите на фирмата с Глобул и да подпишем нови, не да правим прехвърляне. Казаха ни, че нямало нужда от предизвестие, само да отидем, когато изтича договорът. Има ли уловка някаква?

# 31
  • Мнения: 1 336
Мен ме интересува дали може да сме прехвърли договор с номер на друго име?

# 32
  • у дома
  • Мнения: 965
Лилита, доколкото разбирам искате да прехвърлите номерата от групата на фирмата да станат на теб и мъжа ти, като физически лица? Ако е така - трябва новия управител на фирмата да даде съгласието си, защото формално тези номера са към групата на фирмата. Няма значение как се води в техния регистър. Според мен това е уловката. Също така не мисля, че може да се прекратят договори без съгласието на управителя и без едномесечно предизвестие.

# 33
  • София
  • Мнения: 176
Мария е права. Задължително новия управител или упълномощено от него лице трябва да присъства и да си даде съгласието за закриване на номерата. Може да прекратите договора и само седмица по-рано, без да пускате предизвестие.

Ние всъщност искаме да прекратим договорите на фирмата с Глобул и да подпишем нови, не да правим прехвърляне.
Не разбирам - да подпишете нови договори с нови номера или да запазите старите номера? Защото това е съществено!

# 34
  • Мнения: 5 539
Милена, да запазим старите номера.
Не искаме да бягаме от Глобул, просто фирмата вече не е наша и няма смисъл номерата да се водят на нея. А и единият телефон е на скъпа тарифа и искаме да го минем на по-ниска такса, за да намалим разходите.
Последно питане, печат на фирмата дали ще ни искат при прекратяване на договорите?

# 35
  • София
  • Мнения: 176
Щом искате да запазите старите номера - варианта е само с прехвърляне. Ако спрете номерата, те ще са под карантина 3 месеца и никой не може да се абонира с тях - т.е. пазят ги, в случай че предишния собственик реши да си ги върне отново. За смяна на собственост ще трябва да присъства МОЛ на фирмата или упълномощен представител и бъдещия собственик на номерата. И не чакайте последния момент седмица поне по-рано свършете тази работа Peace
Печат на фирмата няма да ви искат.

# 36
  • Мнения: 4 569
от 5.04.2011г всеки, който сключи нов или преподпише стария си договор, след изтичане на договорения срок, договорът му отпада, т.е. пак ползва услугата, но може да я прекрати по всяко време с едномесечно предизвестие. ЗА всички, които са със срочни договори, подписани преди 5.04.2011 за съжаление важат старите условия и съветвам да проверите крайната си дата и да не я пропускате.
хайде, честито  Confused Sad http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4625111

# 37
  • софия
  • Мнения: 506
Мамчета дайте съвет какво да правя.Племенницата има карта към Глобул която се е преподписала автоматично на 15 .12.11г закона доколкото разбрах влиза в сила от 29.12.11г и сега не можем да спрем договора според думите на оператора.Така ли е?Или автоматично преподписани могат да се прекратят? newsm78

# 38
  • Мнения: 5 539
Благодаря, Milena*

# 39
  • софия
  • Мнения: 506
Мамчета дайте съвет какво да правя.Племенницата има карта към Глобул която се е преподписала автоматично на 15 .12.11г закона доколкото разбрах влиза в сила от 29.12.11г и сега не можем да спрем договора според думите на оператора.Така ли е?Или автоматично преподписани могат да се прекратят? newsm78
Да побутна въпроса си.

# 40
  • Мнения: 0
Мамчета дайте съвет какво да правя.Племенницата има карта към Глобул която се е преподписала автоматично на 15 .12.11г закона доколкото разбрах влиза в сила от 29.12.11г и сега не можем да спрем договора според думите на оператора.Така ли е?Или автоматично преподписани могат да се прекратят? newsm78
Да побутна въпроса си.

След като е автоматично преподписан, когато изтече срокът, за който се е подновил - т.е. 12 месеца, ще стане безсрочен и може да се прекрати по всяко време. Ако сега го прекратявате, трябва да заплатите неустойки. Но за всеки случай, виж общите условия на сайта им или питай някой оператор.

# 41
  • софия
  • Мнения: 506
от 5.04.2011г всеки, който сключи нов или преподпише стария си договор, след изтичане на договорения срок, договорът му отпада, т.е. пак ползва услугата, но може да я прекрати по всяко време с едномесечно предизвестие. ЗА всички, които са със срочни договори, подписани преди 5.04.2011 за съжаление важат старите условия и съветвам да проверите крайната си дата и да не я пропускате.
хайде, честито  Confused Sad http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4625111
  Добре де как да го разбирам  newsm78 ,след като автоматично е преподписан декември 2011 ,а този закон е в сила от април това означава ли че може да го прекъсне ?

# 42
  • Мнения: 34
Маги

според закона може да го прекъсне без неустойки.

# 43
  • Мнения: 2 376
от 5.04.2011г всеки, който сключи нов или преподпише стария си договор, след изтичане на договорения срок, договорът му отпада, т.е. пак ползва услугата, но може да я прекрати по всяко време с едномесечно предизвестие. ЗА всички, които са със срочни договори, подписани преди 5.04.2011 за съжаление важат старите условия и съветвам да проверите крайната си дата и да не я пропускате.
хайде, честито  Confused Sad http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4625111
 Добре де как да го разбирам  newsm78 ,след като автоматично е преподписан декември 2011 ,а този закон е в сила от април това означава ли че може да го прекъсне ?

Би трябвало да е преминал автоматично в безсрочен договор, който се прекратява с едномесечно предизвестие и заплащане на дължимите към момента суми + таксата за следващия месец, когато излезе последната фактура. Аз така се разделих с виваком.

# 44
  • Мнения: 685
Рових в нета за отговор, но нещо не откривам, затовна намерих тази тема, макар и стара питам тук.

Имам  договор с Глобул на най-ниската тарифа 5.90лв, изтича в началото на м октомври.
Искам този същия номер да го прехвърля на ваучер БиКънект, ще стане ли или трябва да изтече срокът на договора (мисля си, че е така или да платя таксите до края на периода)?

Зная, че мога да сменя тарифата с по-висока $когато си поискам$, но аз искам да мина на преплатена карта  Peace

Общи условия

Активация на акаунт