Колко бързо времето минава-МАРТенчето на годинка става! - тема 15

  • 46 236
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 856
Привет в новата тема  Hug

danaqv, ние сега закусваме, но по едно време не искаше и му давах само плод - ябълка или грозде. Искам да ти благодаря за идеята за говорещата книжка на Хермес. Вреча ни я доставиха и нямам търпение да дойде РД , че е част от подаръка. На мен много ми хареса, дано да се одобри и от малкия ми разбойник.
За да не помисли Лъки, че пак нещо е пропуснала, ей за това става дума от поминалата тема: http://www.hermesbooks.com/detail.php?pID=1244&pcatID=61  Flutter

Sabrina1, и ние се будим по 3-4 пъти на вечер. В повечето случаи заспива като посуче малко. Има и изключения, като снощи например, когато се събужда много повече, всеки път проплакваше и по едно време се мяташе по цялата спалня. Мислех си че няма да заспи повече това дете  Tired

Ani4ka_, до преди около 2 седмици и ние бяхме с две спанета и беше станало много трудно приспиването. Откакто минахме на едно, много по-лесно заспива.

katilias, аз те бях питала кога обядва София, след като спи по обяд. Мерси за отговора. Динозаврите ти са страхотни   chef

lilyrose, ти се чудеше от къде Марти има толкова търпение да облизва всяко листче докато теглеше жребия за подаръците, а то било от мама  Sunglasses Как успя да нацъкаш толкова пъти "скрит текст"? Аз си мислех, че накрая ще излезе ей това  smile3534

И накрая да се оплача - не знам дали някой друг има този проблем, но моето диване не ме оставя да му сменя памперса и да го преоблека  ooooh! Направо е борба докато го оправя. То е въртене, мрънкане, чак на реване го избива напоследък, като започна да настоявам, а той да се дърпа  Crossing Arms

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 18:08 от Mur

# 31
  • Мнения: 160
Охххх това със спането ми е болна тема. Добре поне, че мамите на които им е второ първото е било поспаливо, че то с нашето бебче, скоро няма да успеем да му направим братче или сестриче. Не че е нещо кой знае какво, но откакто се е родила не е спирала да се буди. Понякога сао по веднъж за биба или за вода, а понякога за да пищи истерично, докато не и намажем бибата с гелче за зъби, понякога за водя, понякога за мляко, като беше малка пък, защото се е обърнала от гръб по корем, а не може обратното и си затиска носа ............ Оххххх  #Crazy И проблема ми е, че аз след това ако се разсъня и трудно заспивам Sad Говорихме си с мъжа ми за второ (като моята надежда е, че Господ е справедлив и ще е по-кротко), но той каза, че гаранции няма и да не стане така, че ще кажа че отивам до магазина и повече да не се върна -  Joy


Днес бяхме на консултация - всичко ОК като изключим, че малката я хвана голямо шубе като почнах да я събличам. Трепереше от ужас и страх и се дере и не ме пуска. А тя обича нови хора. Пред кабинета нямаше човек на който да не помаха и да не се закача с него. А вътре се ужаси нещо. Докторката вика да не я е страх от чужди хора ако я гледате само вие ...   Shocked (Ходи обяснявай, че нямаш сестра Wink )

Но научих нещо много любопитно от моята докторка. Говореше за ядките, как след годинката мога да давам, но задължително смлени. Смлени ядки трябвало да ядат децата до навършване на 3 годишна възраст, защото не са си регулирали дишането и гълтането. И може да се задавят и да попадне парченце в белите дробове.  И специфичното на задавянето с ядки било, че са по тежки и твърди и докато се закашля те падат по надолу в дробовете, за разлика от хляб или парченце ябълка, които могат да се изхвърлят при кашляне.

Е това от мен като запис, мисля че стига Simple Smile

П.С. Mur и ние сме така със обличането. Ако таткото си е у дома единия разсейва другия облича Simple Smile Той се смее и все цитира стихотворението "Хаджи Димитър" - един и памперс сменяше, друг и мажеше бузите с крем .... Simple Smile А аз все с изпотрошени нотки ходя от тази борба - ЛУДНИЦА

# 32
  • Мнения: 13
Привет в новата тема  Hug

И накрая да се оплача - не знам дали някой друг има този проблем, но моето диване не ме оставя да му сменя памперса и да го преоблека  ooooh! Направо е борба докато го оправя. То е въртене, мрънкане, чак на реване го избива напоследък, като започна да настоявам, а той да се дърпа  Crossing Arms

Привет, Mur  Simple Smile

Този проблем със смяната на памперса предполагам, че повечето от нас го имат. При нас беше невероятно въртене, лазене, гонене и кискане, сложех ли го по гръб без памперс той веднага решаваше да се обърне по корем и да ми избяга нанякъде, това го беше възприел като някаква забавна игра, а на мен ми кипи отвътре, особено когато бързам за някъде. Аз намерих решение като му пея любима песничка или му давам да върти в ръцете си някакъв интересен предмет. Ако не си пробвала, опитай, може и при вас да проработи.

Все се каня да ви питам, вашите деца какви умения са придобили към момента? Имам предвид такива неща: Калоян знае да показва колко голям ще порасте, да пляска с ръце, да прави "боц" с пръстче и с носле и да показва къде свети лампата /тези неща ги знае от доста отдавна/. От скоро се научи да показва,че ще стане на 1 годинка, да дава "пет" за поздрав, да маха за "чао", да казва как патенцето вика "па-па" и как мечката реве, казва "не-не" за нещо забранено или когато отказва да направи нещо. Думички освен мама, бате, баба и деди, други май не казва, за всичко останало казва "Ъ?" Та това е в общи линии.

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 18:57 от anelisa

# 33
  • Мнения: 9
 Мацки, благодарим ви много за поздравите, много сте мили и добрички! Понякога ми се иска вие да сте ми семейство, като ме изнервят мъжете из нас  Mr. Green
 Белославата днес е супер нервозна, спи по малко, яде по още по-малко, крещи и реве за щяло и нещяло. Или е от двата зъба , дето напират отгоре, или е изнервена от студа (вече й е писнало  #Crazy), или е пред цикъл Simple Smile
 Копирам си призива, въпреки че сигурно вече сте напазарили :
Не обичам глобалните призиви, но моля ви, не купувайте китайски мартеници! В малките галерии и магазинчета има толкова красиви, от естествени материали, с изящни детайли и послания, изработени с ръка и мисъл, истински, с енергия.

# 34
  • Мнения: 138
Уж го предупредих само да благодари за подаръка и да не коментира повече, ама знам ли?! Децата са непредвидими. Simple Smile

с глас съм ви се смяла rotfImbo

Мър, не ми говори за смяна на памперс  ooooh! косата ми се изправя. Забелязах, че и при нас върви номера с песничка, както е писала Анелиса.

уменията: пляска с ръчички за Браво, показва Здрасти с ръчичка, на въпроса Как прави Тера, отговаря Бау-бау, казва единствено Баба, слиза сам от спалня/диван и постоянно имитира баща си, напр. когато клати глава за Не или дъвче дъвка. Засега за това се сещам.

ние си закусваме и вечеряме стабилно + кърмене.

Как успя да нацъкаш толкова пъти "скрит текст"? Аз си мислех, че накрая ще излезе ей това  smile3534
ама сте се вързалииии  hahaha
мисля, че ако някой иска наистина да скрие текст (дори и от себе си) да натисне 100 пъти бутона за скрит текст и тогава да пише  hahaha

Ей, голяма активност отчетох днес

# 35
  • София
  • Мнения: 160
закуска и ние нямаме. В 6 яде АМ, след което към 11:30 обядва, като нашият обяд е по-скоро под формата на закуска.

за уменията Виктор не прави почти нищо, но стигнах до извода, че прсто не са му интересни тези неща, след като се научи от раз да подава ръчичка за здрасти. Ако си спомняте видеото, което пуснах, на което се заливаше от смях, явно му беше много интересно това "здрасти". Примерно му показвам от доста време как да пляска с ръчички и да маха ръчичика за чао, обаче той изобщо не иска да ги прави тези неща.
Та какво може да прави, дава гуш, прави боц, дава пет и здрасти. Не казва никакви думички, бръщолеви си неговите, никакви животни не показва или да издава звуци и тем подобни.

lilyrose, едва ли има някой, който не стигна докрая, всички ни подлъга.

Пипилота, честита месечинка  bouquet

София и адаша са големи сладкиши Hug

за памерса и за обличането като цяло обикновено му давам някое от шишенцата и тубичките да се занимава. Много обича шишето с розова вода, защото го клати и чува водата как се плиска. Но аз не му ги давам през останалото време и затова са му интересни. И песнички също вършат работа, но с шишенцата ми е по-лесно Wink

за спането през нощта понякога се буди повече, понякога по-малко, но аз вече май не обръщам внимание и часовника уж гледам, ама не отчитам много времето, освен ако не е време за сутрешното мляко. А за през деня, ние сме с един сън от мнооого отдавна, даже ми е много трудно да го сложа да спи, не иска да си губи времето в спане детето и това е Simple Smile

За болничките Hug

упс, сетих се и още нещо. Не знам дали го знаете този сладкиш с компот, но аз много го обичам още от дете. http://gotvarstvo.georgievi.net/a/sladkish_kompot Аз вчера го направих, като за цялата доза слажих 3 с.л. кафява захар. Предполагам че ако плодовете от компота са по-сладки, може и без никаква захар. Аз слагам също така и един бакпулвер. А ако няма да е за децата на дъното на тавичката може да се карамелизира захар и след това да се слагат плодовете.

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 21:45 от redreny2000

# 36
  • Варна
  • Мнения: 493
Лилироуз, и аз ги изцъках до край! Луда глава  Hug

Катилас, София сияе, личи си, че е изкарала хубав празник Simple Smile

Мама Веси, Виктор изглежда така, сякаш е намислил нещо и само той си знае какво е Simple Smile) Да ти е цив и здрав, толкова е сладък!

Аслан има всичките хранения плюс кърменията нощем (обикновено 2, второто е призори) и едно вечерта преди лягане. Смятам плавно да премина към супи вечерно време (към 5-5,30), а кашите ще ги редувам за закуска с останалите неща, които му давам, като кус-кус, попара, бисквити с чай или кис.мляко и т.н.

За спането нищо няма да пиша този път, защото предният път писах как заспива и на следващия ден всичко се промени... Вярно за малко, но все пак си взех поука  Joy

vikiimm, честито за зъбчето  newsm47


kukumindrela, и аз не го знаех това за ядките. Лекарката каза ли какви ядки е подходящо да се дават на таз възраст?

Умения... боц, пляскане с ръце, дава пет... обича да имитира някой, който кашля. Започна дори да го използва като средство за предизвикване на внимание  Grinning Всъщност имитира всичко, това му е любимо.

Обичам мартеници! Обичам всякакви мартеници Simple Smile Нищо не съм изработила тази година (както и доста предишни), купих повечето от две сергии с ръчно правени от вълна или памучни конци, но имаше и няколко от онези масовите, знам ли, може и да са китайски... То какво ли вече не е "made in China"   newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте мами и порастнали дечица!

Честита годинка на рожденниците! Да растат много здрави и любознателни!

Относно уменията Теди прави описаните от другите момичета неща. Онзи ден на лампичката и каза по име -"ба". Преди само я посочваше. Голяма изненада беше за мен, че май отказва пълзенето... До сега така си му беше добре, макар, че ходи с опора на някоя мебел... Та това е...

Обличането и смяната на памперса е приключение. Ако сме с баща му, единият забавлява другият манипулира. Ако съм сама, се гоним по голо дупе хехе. Май всички в един цирк играем ;–) При нас песничките помагат ако аз пея (а ако танцувам е в захлас) Спец съм на "Танц с памперс". Най-хубавото е, че се забавлява искрено!

Събуждането през нощта не ни е чуждо. Всяка нощ е различна. Имаме и спокойни такива. Когато се буди търси или бибката или Мечо Пух, с който спи. Ако ги намери сам опипом в леглото заспива пак. Ако не- даваме ги. Почти винаги ако не ги намери и закъснея със ставането се изправя в леглото. Имало е и вечери, в които ми се е искало да се изпаря...Но както знаем и това минава Peace

Чета, чета и забелязвам, че все повече мами споменават второ детенце... или трето (при мамите с 2 или 4-то при мамите с 3). Много радостно ми стана да разбера, че имаме не една а две бременелки!

Сега към Маринелс. Моите съболезнования. Ще бъда кратка. Рожденният ден не е нужно да се отлага за да се покаже уважение към паметта на лелята на съпруга ти. Семейството и ти трябва да решите, най-вече свекърва ти (предполагам, че става дума за нейната сестра)...
На моят татко не направихме помен за 5 год. откакто го няма, Теди беше новороден тогава. Само на 2 седмици. Празник не е имало и не е същата ситуация, но е нещо подобно. Все пак става дума за човекът дал ми цялата си обич и безгрижно детство. Бях сигурна, че не би искал да плача от скръб а от щастие и че имам неговата бащина благословия. Това, че ще се радваш за детето си, не значи, че скръбта е по-малка.. Двете неща в живота вървят заедно или се сменят като деня и нощта.  Hug



# 38
  • Мнения: 2 214
Цитат
Може би ви е попадала тази ДК, но да споделя все пак: http://biodetskakuhnia.com/about/  Преди година взимах за дъщеря си и на фона на другите кухни нивото беше доста добро.

zina_, от тази страничка си правя меню какво да готвя. Ако имахме и в Пловдив такава кухня и аз бих взимала от нея.
Ако имахте такава в Пловдив и аз щях да взимам от нея Laughing

danaqv Крум не закусва сутрин, той как ще закусва като от 5 до 7 само цици сменя Laughing, закуската е след първия сън, някъде към 11.00
И аз исках да питам за уменията, не за друго а да разнообразим "репертоара"
Нашите са стандартните плюс някой по така... например:Хубаво казва Бау Бау на кучето, баба(така казва и на баба и на бате) мама, тити (тате) Нааааааааа на (отговор на въпрос "на колко годинки ще станеш")  казва как правят някой животни и като го помоля да ми подаде някое от тях, дава. Иска си вода с аааааааааааааа, цоци си иска тук от няколко дни, като ми носи възглавницата за кърмене. Строи кула от кубчета (засега кулата е малка само от 2 кубчета) реди рингове, рита топка.

# 39
  • Мнения: 59
Ехо, нова тема сме имали.
Понеже при мен е вече 1ви март, искам всички Ви да накича с по една мартеничка.

Да сте бели и червени, румени, засмени.
Таша, Марис - мама все ми праща мартенички, та винаги имам. Но и сама правих няколко пъти. Тази година обаче е тук, видях, че в торбата и има мартеници. Аз раздавам на най-близките ми хора тук, всяка година обяснявам, те си ги носят чинно, докато не кажа - махайте. Тук щъркели няма, дърветата отдавна са преминали, но лястовици - колкото искаш.
Мама купила на Александър една мартеница със спайдермен, направо ми идеше да и я навра..... Ама детето и видя бързо, бързо сметката. Той горкия не знае какви са тези герои - нито Спайдърмен, нито Колите, нито нищо. Обича едно прасе и него гледа...
Честит Рожден Ден на любимата ми Ивана на Лилинчо. Да е здрава, засмяна и много, много обичана.

За спането - София нали спи с нас, все се буди през нощта, все мрънка нещо, но аз и бутам цица в просъница и тя млъква. Като посуче малко и обръщам гръб и тя помрънква за две-три секунди и после пак заспива. Някой ден и тя ще излезе от нашето легло и тогава ще ми липсват тези моменти.
Смяната на памперс и при нас е драма - тя се върти, аз я натискам, но има едно нещо, което действа безотказно - Александър застава над главата и и с една кърпа и прави вятър (това той си го измисли). Е, не винаги мога да го накарам да го прави, но все пак и малкото помощ си е помощ.
За уменията - ми моята девойка нищо не може, защото аз не я уча на нищо. Знае например ключа за светване на лампата и иска да го натиска. Като хване четката ми за коса се опитва да се реши. Яде с вилица, лъжица. Пие от чаша. Натиска бутони, пъха разни предмети в дупки и разни такива, издава някакви звуци - бабабаба, мамамама,  но аз както пак казвам - не я уча целенасочено нищо.
Благодаря Ви за хубавите думи за моята фръцла. Вчера бяхме на консултация - 10750 гр и 76 см.
Вчера все едно всички се бяхте наговорили, получихме толкова много неща в пощенската ни кутия. Искам да благодаря на:
мама Веси - за прекрасната шапка и красиво нарисуваната картичка. Подозирам, че Димана е правила (картичката). Толкова много ми хареса, все и я слагах на главата(шапката).
на Надя81 - тя е нашето форумско късметче - за образователната къщичка (която сина ми окупира и не иска да даде на сестра си) и милата картичка.
На Лилинчо - за веселата картичка и милите пожелания.
Стоплихте ми сърцето и макар, че нито съм романтична, нито чак толкова чувствителна, ми стана едно такова - хубаво.  Радвам се, че Ви познавам, момичета   bouquet
Ох, пак тозва запомних, поздрави от мен.

# 40
  • Мнения: 160

kukumindrela, и аз не го знаех това за ядките. Лекарката каза ли какви ядки е подходящо да се дават на таз възраст?


Ами по скоро го каза за периода когато наближат 2 годинки. Тогава си мислим , че вече са големи и всичко им даваме, но тя да предупреди докато си пием уискито с бадемите и тя поиска да не и даваме цели бадеми да гризкат - за уискито нищо не каза:)  Wink

"Уменията" ни са само когато тя иска. Осъзнавам, че тя сама се учи и си показва някакви неща, а сякаш нарочно това което аз искам да я науча  не го прави. Вдигаме ръцете, че ще порастем големи, махаме за чао и здрасти. Като види телефона казва "Ало" и много смешно си слага ръката на бузата. Казваме как казва мецата, магарето, котката и кучето (като последните две тя си има неин начин да ги казва - чула ги е и каквото е изимитирала това е останало). Патето е тататата - какво да се прави Simple Smile Не казва мама, татко (дори не я знам дали знае кои сме). От няколко дена (малко грубо:) ) ни милва по главите и вика оооо (направо си ни блъска, ама айде). Пляскаме за браво ( абе все стандартни неща). Мием си ръчичките на песента "Хей ръчички", а на "У дома часовник трака" казва след моето тик - так Simple Smile

# 41
  • Мнения: 40
Здравейте,
първо Анастасия към Ади и Дени(на Лъки): Мили другарчета,мнооооого се забавлявах с вашия подарък (страхотни мартенички).Прегръщам ви и ви целувам newsm51


Да поздравя Магика–Де–Спел,която сътвори прекрасни неща за мен и малката(за мен брошка,за малката две ленти за глава,имахме и 3 подаръчет:шапчица,мартеничка и невероятно сладки малки брошчици).После ще кача снимки




Да благодаря и на Сиренце,която ми се обади след "случката",за да ме подкрепи

Да ви дам отчет какво решихме: свекърите настояха след като сигурно 100 пъти ги питах дали да не го отменим,свекъра дори каза,че ще се чувствах по-кофти ако го отменим,така че остава събитието,но от тогава все едно всичко е срещу мен: един по един 10-15 човека отпаднаха и то хора,на които много държа и ми е много криво.Само се моля нищо да не се обърка фатално... А за лелята - беше на 47 години,нямаше семейство,така че мъжа ми и беше като нейно дете,почина от инфаркт... Cry

Бедствие: браво на Крум,Анастасия не прави и половината от тези неща

Пропускам да честитя рождените дни на нашите сладури,но се надявам да ме извините,тези дни съм  Crazy Crazy

Памперс - отдавна сменяме седнали,т.е. аз съм го "разтворила",слагам си го на крака и слагам нея да седне върху него и така го дооправя,

Обличането - тя много ми помага - подава ръцете да ги извадим и след това сама си маха блузата,аз само долнището преобувам.

Нощем :спи,но се буди за ядене...(вече май само 1 път,но ме е страх дори да го спомена,че да не стане пак на 3часа)

Няма да лъжа,че съм ви изчела,прочетох само последните 2 поста,извинявайте,много ми е уморено... Praynig



# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Е,само ден не съм влизала и чак на трета страница да се разпиша  Crossing Arms
Мери,благодаря за темичката   bouquet Hug
Лилироуз,ами и аз се вързах с тези скрити текстове и след всяко ново отваряне се хилих като лудите,но си заслужаваше търпението  Hug Wink
Първо да се отчета след днешния преглед-пъпките завяхват,забраниха ни излизане и контакт с други деца до неделя(не защото е заразна,а защото имунната система както след всяка шарка много отслабвала)Та сега съм на тръни,нали баткото е болен ooooh!Сестрата я мери и тегли-8кг(+1кг)и 71см(+3см) за месец и половина.Та ето нещо за 6-та шарка: (копирам от друга тема)
    *Първа болест-Морбили
    *Втора болест-Скарлатина
    *Трета болест-Рубеола-вид инфекциозно заболяване.
    *Четвърта болест-Скарлатиниформен тип рубела-Филатов-Дюк вариант.
    *Пета болест-Инфекциозен еритем
    *Шеста болест-Розеола инфантум-внезапен екзантем-Най-честата от детските екзантеми протичащи с температура (висока в повечето случаи) и дължаща се на Херпес-вирус тип 6. Именно тази форма дава т.нар. "херпангини". Често се изявява и като-температура без фокус,неспецифичен обрив, Ебщайн-Бар негативна инфекциозна мононуклеоза.

Тези шест болести са най-честите заболявания в детската възраст ( изключвайки редки други патологий) които дават съчетанието-температура-<->обрив и за тях мислим най-напред

http://en.wikipedia.org/wiki/Roseola

в Грмания и някой северни страни е известна като - тридневна треска - (Drei-Tages-Fieber) ...

И какво ни казаха на нас като ходихме на неотложния вчера.Всички сме имали в себе си тази шарка и в някакъв момент м/у 6м и 2г се проявял при всички деца.Само дето аз нямам спомен малкия да е карал(не съм чак толкова заспала майка Thinking)Започва с много висока Т-до 39 около 2-3 дни и не се повлиява особено от лекарства,след като спадне Т от само себе си,на следващия или втория ден се появяват обривите,не е като пъпки,а поскоро като петна по кожата на корема и гръбчето,при нас и по вратлето.Няма сърбеж,детето е само кисело,без особен апетит.Не била силно заразна,не оставя последици както другите шарки.Ами това е в общи линии.

Викиим,честито ви второ зъбе! Hug
Мартенички,за първа година реших да правя,провокирана от ентусиазма на Лъки  Hug Не станаха кой знае какво,но са правени с любов и наречени за всеки.Ама голяма играчка си е.
За спането нощем-последните 5 дена беше ад-бягах в детската през 30 мин по цяла нощ,тя и свеки затова дойде да помага,че вече не знаех къде се намирам.Снощи се буди на 2 часа,което си е направо бонус за мама Whistling
Смяна на памперса-пея хей ръчички,хей ги две,и само това минава.Върти си ръцете все едно танцува,и накрая си пляска.
Умения:От два дена дава целувка с ръчичка,пляска с ръце,имитира петела,особено като види баща си,защото той я научи-ку-куууууу или лю-люююююююююю,показва колко голяма ще стане,разглежда си книжките,събаря куличките от кубчета с истеричен смях,дава 5,маха за чао,имитира звънеца и кравата и прахосмукачката(и трите са бууууу),имитира кашлящи около нея...Оф и още имаше,ама вече изключих newsm78
Кати,мама Веси,Буб,страхотни са съкровищата,невероятно чаровни са и тримата Heart Eyes Hug
Кати,тортата наистина е уникална.Браво!
Май от всички тук,само аз си правя покритието от marshmallow.Супер лесно ми е и много удобно за работа,поне на мен.Ама аз и други не съм правила.Това ми легна на сърцето и то си остана Wink Струва ми се най-мързеливо,пък и не е лошо на вкус Peace
Хайде утре пак,че вече едва гледам.

# 43
  • Мнения: 30
Ех,колко сте готини всички   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

marinels
Цитат
Памперс - отдавна сменяме седнали,т.е. аз съм го "разтворила",слагам си го на крака и слагам нея да седне върху него и така го дооправя,
Peaceи аз така го сменям

За закуската-закусва редовно, палачинки или макарони,принцеси с яйца и сирене или попара,събота и неделя като готви баща му пица или мекици Laughing
Умения-не по-различни от тези на вашите малчовци.Дава боц,показва къде е лампата,маха за чао,като кажа донеси ми патето и ми го носи,показва колко голям ще стане. Реди рингове, танцува, говори по телефона и влачи всякакви огромни предмети Laughing

Разрових се в архива от миналата година по това време,какви трепети сме имали и ми стана едно мило
Честито на всички мами,да са им живи и здрави бебчетата,аз тръгвам към болницата,че контракциите ми станаха доста на често,стискайте ми палци Praynig а съм планирано секцио за утре
redreny2000
Цитат
migeio, стискаме палци и чакаме новини!!!
marinels
Цитат
migeio78 с теб съм,леко раждане

kukumindrela
Цитат
migeio78   с теб сме 
Момичета как се вълнувам вече със всяка една от вас ако знаете 

Bub
Цитат
  Ср., 09 Март 2011, 23:52 » 

--------------------------------------------------------------------------------

Нося щъркелова вест:
В 22:30 се роди сина ми, Борис, 3700 гр, 50 см, секцио по спешност. Мама и бебе са добре. Поздрави на всички! migeio78
Да им е живо и здраво бебето, Борис и само радостни моменти!

# 44
  • Мнения: 5
Хайде и аз да се запиша в новата тема!!!

Благодаря на всички мами за хубавите думи за Дара!!!   bouquet

Видях колко сладки и хубави, вече големи дечица са станали Вики и София!!! Да са все така весели и лъчезарни!!!  Hug

Мами, да ви се оплача - след рождения ден - Дара не може да заспи както обикновено Sad  Thinking Не знам какво става, но тъкмо заспива и изведнъж сякаш се присеща, че трябва да става и почва да обикаля леглото и да се смее.....Това може и продължава до 12 часа през нощта!!!  ooooh! И сега както тръгвам на работа, ако толкова дълго ще се приспиваме и гоним в леглото - просто не ми се мисли!!! А колкото до буденето през нощта - ами почти не се случва, но вече се отказах да я слагам в нейното креватче, защото номера там не минава и трябва да ставам през нощта поне няколко пъти. Не знам мамите, които имаха такъв проблем, дали го решиха? newsm78

Ех Мигейо....и аз връщам лентата назад и ..... като се сетя какво беше миналата година по това време.....  Laughing
А Бобо е много сладък на клипчетата.....както обикновено, но на последното съм се смяла с глас  Joy особено като обърна легена и като някое торпедо отпраши из стаите

И сега понеже гледам, че рождениците вече си показват подаръчетата от форумчета....а пък Дара все още не си го е получила  Confused  Sad

Момичета, от утре съм вече на работа, та стискайте палци всичко да е наред!!!

Хайде лека и спокойна нощ!!!

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 00:21 от Bub_

Общи условия

Активация на акаунт