Седем часа разлика сезон 2 - "Ти да видиш" (Тема 9)

  • 44 461
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 304
hope това ми допада - "Нищо не е такова каквото изглежда". Може да сложим и в анкетата "Снежанка и седемте часа"
Надяваме се вече да има среща между Таня и Иван, макар че няма да е много любовна- важното е развитие да има.

# 676
  • Мнения: 596

H_o_p_e, това е основната теза, на която се крепи целия сериал.

Да,знам  Hug,но на този етап,когато още сезонът е в началото и нищо не е ясно,ми се стори подходящо.

Харесва ми и репликата на Боян от новото промо-"Виж к'во МА",но си е грубичко де. Naughty

# 677
  • Мнения: 64
H_o_p_e, от тази гледна точка е подходящо за заглавие.
Репликата на Боян я възприемам и аз като груба. Малин Кръстев
си го бива в ролята на Боян. Боян според мен още не е прежалил
Нина. Мисля, че се държи така грубо с нея, защото все още я обича
и се чувства наранен.

# 678
  • Мнения: 74
Новина от последните минути "Таня Стоева поема грижите за Роки" http://www.btv.bg/seriali/7chasa/novini/story/1362852873-Tanya_S … na_na_Miloto.html

# 679
  • Мнения: 0
Аз си спомням една реплика на Милото, която много ми хареса и която смятам за подходяща (за заглавие на новата тема),  а тя е: "Жива да не бях"  Grinningс

# 680
  • Мнения: 64
Milichka88 Таня Стоева е неуморима. Винаги измисля свежи идеи.
Роки и Таня Стоева- май ще бъде интересно. Така съвсем ще накара
Милото То да излезе по- бързо от болницата и да се изправя на крака.
От нейна страна е ход след ход. Екипът Роки и Таня може да даде поло-
жителни резултати. Всъщност се сещам, че така ще се осъществи идеята
на втори сезон- Приятелите стават врагове, а враговете- приятели.

# 681
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Новина от последните минути "Таня Стоева поема грижите за Роки" http://www.btv.bg/seriali/7chasa/novini/story/1362852873-Tanya_S … na_na_Miloto.html

Е, хайде сега пък, дали нямало да закъснеят за Иванов. Няма да преживея да го разтворят във ваната, то това да не е филм по Хичкок  ooooh!

# 682
  • Мнения: 931
Новина от последните минути "Таня Стоева поема грижите за Роки" http://www.btv.bg/seriali/7chasa/novini/story/1362852873-Tanya_S … na_na_Miloto.html

Е, хайде сега пък, дали нямало да закъснеят за Иванов. Няма да преживея да го разтворят във ваната, то това да не е филм по Хичкок  ooooh!

Че няма да го убият няма, само се притеснявам да не решат да му оставят трайни последствия -  да не вземе нещо да психяса, или пък да го инвалидизират? Явно обаче спасяването ще е в края на епизодите, а срещата на Таня и Иван ще остане за следващите.
А Роки нали е пълнолетен, чак пък да има нужда от особени грижи? Но интересен ход, де.

# 683
  • Мнения: 64
Иванов трябва да излезе от подземието цял целеничък. Допуска се само да е
гладен и с мокър панталон Grinning

# 684
  • Мнения: 0
Milichka88 Таня Стоева е неуморима. Винаги измисля свежи идеи.
Роки и Таня Стоева- май ще бъде интересно. Така съвсем ще накара
Милото То да излезе по- бързо от болницата и да се изправя на крака.
От нейна страна е ход след ход. Екипът Роки и Таня може да даде поло-
жителни резултати. Всъщност се сещам, че така ще се осъществи идеята
на втори сезон- Приятелите стават врагове, а враговете- приятели.

Аз не разбирам какъв й е проблема на Таня Стоева в момента и за какво се бори? Някой може ли да ми обясни? Дори не търси Иванов, дъщеря си вече й е все тая дали е добре или не. Милото е ясно, че не са врагове. Май претръпна кой изнасили Мая!!! Май няма никаква интрига!

# 685
  • Мнения: 4 936
Снежанка и седемте часа разлика ми харесва за заглавие!
Това с изчезването на Иванов ми напомня как търсиха Филчев, когато беше посланик в Казахстан и не го намираха с месеци  Laughing

# 686
  • На морето!
  • Мнения: 5 790
Един гол запис от мен. Отивам да ви чета.
За заглавие предлагам да обединим 2 реплики на Милото: "Милото то, жива да не бях!"

# 687
  • Мнения: 22
KoseBoso,
Таня няма никакъв проблем с изключение на следното:
1. Милото сериозно я подозира, че е замесена в покушението срещу него;
2.   С личното й оръжие са извършени едно убийство и един опит за убийство все към лица, които тя  познава повече от добре;
3. Иванов разполага със снимки, които му дават всички основания да издаде заповед за задържането й (което пък е свързано и с това, че няма да види Мая още не се знае колко време) ;
4. Ще сложи край на кариерата си, ако даде показания срещу Милото, а е вложила доста усилия, преодоляла е доста пречки, за да стигне дотук;
5. Мъчно й е за дъщеря й, и според мен, продължава да я тормози много въпроса кой причини това на детето й.
Бих добавила и един друг проблем, въпреки че не сме абсолютно сигурни за чувствата й - човекът, който я направи макар и за кратко щастлива в момента е против нея и тя е сама срещу всички.
Е, те тва е.

# 688
  • Мнения: 2 545
Имаме си и анкета!  Hug  Поздравления!
Признавам си, че много бях затруднена да избера заглавие. Доста предложения са се събрали. След сериозен размисъл  newsm78 гласувах за  "Приятелите стават врагове, а враговете - приятели!", защото според мен отразява най-точно събитията, които предстоят.

Таня и Роки... Интересно! От една страна Милото ще се умили като разбере, че Таня се е погрижила да извади сина му от ареста.  От друга страна сближаването между двамата няма да му хареса. Да не забравим, че е към грижата за Роки със сигурност ще да присъедини и Иванов, който симпатизира на Роки и вярва в невинността му. Предполагам, че двамата по свой начин ще подкрепят Роки, но това ще подразни много Милото. Спомняте си какво каза на сина си преди време: "Тати ще слуша той, тати...". Милото няма да допусне някой друг да има влияние над сина му. Таня със сигурност ще иска да разнищи загадката кой е стрелял по Миро, но от Роки не вярвам да научи кой знае какво. По-скоро ще го разпитва за Тео и Мая. Чудя се само как Таня ще скрие от Роки истината за това, което му беше подготвила. Роки не е глупав и ще му бъде трудно преглътне този факт, ако научи. Очакват ни интересни моменти.

# 689
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
За мен Иванов има по-специално отношение към това момиченце. Може би защото е дете на негов колега?
Досега не го прочетох в коментарите ви, а всъщност е много важно. Извинявам се, ако все пак някой го е писал. Има вероятност и да съм го пропуснала.
В епизода Иванов много ясно каза за Чавдар, че е "бивш ДОТ-аджия".
Предполагам, че така наричат служителите от ДОТИ - Дирекция “Оперативно-техническа информация" към МВР, която се занимава (най-просто и най-кратко казано) с подслушвателни устройства и обезвреждане на взривни устройства. Така че... те са си били колеги, един вид. А нищо чудно - и приятели. По този начин могат да бъдат обяснени и белезите по ръцете, и (както вече беше наречено) професионалното взривяване на автомобила на Иванов. Което пък може би дава отговор на въпроса
АТук имам въпрос  - КАЗА ЛИ САМИЯ ЧАВДАР, ЧЕ Е ВЗРИВИЛ КОЛАТА НА ИВАНОВ?
Независимо че не е казано едно към едно, много вероятно е Иванов за себе си вече да е наясно кой е извършителят.

Ама по нищо не мяза на красивия младеж, който е жив и без татуировка (според Неделчев).
...
Не ми се връща пак към момента с това, кой ръга Неделчев, кой има тату и после чий е трупа в моргата.
Нали ви бях писала снощи, че като се съмнявам в нещо, не ми дава мира, докато не го проверя. Wink
Та... независимо че сигурно доста от вас са я подлагали на дисекция неведнъж, ще ви върна към сцената и ще ви предам дословно диалога (който по-скоро е монолог  Laughing)

След като показва листчето, на което на японски е написано "търпение" и представяйки си как татуирана ръка отваря ножче, Неделчев казва:
- Единият от нападателите имаше подобно нещо татуирано на ръката - тук Иван поглежда с леко съмняващо се изражение, поради което колегата му уточнява - Имам страхотна зрителна памет. Видя ли нещо, не го забравям. Това е и проклятие, и оръжие.
- Защо ми го разказваш това?
- Защото нападението срещу мен не беше случайно. Никакви наркомани не са били, нещата са много по-дълбоки. Тръгват от Милото и стигат до тук.
- Говори, слушам те. Защо мислиш, че не са били наркомани?
- Защото знам. Казах ти, че съм страхотен физиономист. Направих фоторобот на нападателите. Единият беше убитото от Роки момче...
- Миро
- Мхммм... Другият... този с татуировката... не можахме да разпознаем. Но беше... много красив младеж...



(тъй като на моя монитор втората ми тъмнееше и татуто не се виждаше добре, я поизсветлих, дано на някой не му е много светла)

Така...
Според мен няма много за чудене в това, че Неделчев е запомнил конфигурацията. Все пак наистина има такъв вид памет и съвсем не случайно я наричат "фотографска" - защото "запечатва" видяното. Впоследствие на него едва ли му се е налагало да възпроизвежда всяка чертичка и заврънтулка. По-вероятно е просто да е разпознал това, което е видял, от една поредица йероглифи. Ако се сравнят знаците от листчето и от татуировката, ясно се вижда разликата в най-долния. А и той самият казва "подобно". Така че - явно неточностите са допълнени по логически и смислов път, и в крайна сметка се е стигнало до окончателния резултат.
Прочетох тук-там как така Неделчев запомнил татуса, пък не могъл да разпознае лицата на нападателите. Е да, ама за зрителната памет нали трябва да има образ, нещо видяно. Татуировката я е видял ясно, защото ръкавът е вдигнат нагоре и тя е открита, а и наличието на нож в ръката дори и само инстинктивно "привлича" погледа в тази посока. Което автоматично означава, че в този момент няма как да е гледал към лицата. Но дори и да е можел, качулките щяха да са следващата пречка. Ето защо погледът е успял да "хване" само части от лицата. Които явно са се оказали недостатъчни да се направи фоторобот с необходимата точност.
Важното е, че имаме яснота по нещото, за което все имаше някакви съмнения и обърквания - КРАСИВИЯТ МЛАДЕЖ Е С ТАТУИРОВКА И НЕ Е МИРО. При това - без да се налага да се правят каквито и да било догадки или причинно-следствени връзки, защото Неделчев си го казва директно.  Grinning

На този етап, обаче, друго, свързано с татуировка, не е много ясно - на ръката на Слав тя ту се появява, ту изчезва...
Затова в тоя случай вече си е съвсем в реда на нещата да се чудим гаф ли е, аджеба, това или... да Laughing Дори и да не е същата с "търпението", пак не може така да си шава произволно  Laughing
Btw, някъде имаше снимка, на която татуировката му се виждаше, макар и не много ясно, защото беше в сянка.
Бихте ли ми помогнали къде точно беше, че съвсем се обърках и не мога да я открия.  Praynig

Накрая да напиша няколко думи за заглавието.
За всяко едно от предложенията може да се намери логика, за да заеме мястото си. След като вече не в едно интервю беше казано, че "Нищо не е такова, каквото изглежда" и "Приятелите стават врагове, а враговете приятели", те подхождат да са перманентни заглавия за целия сезон Grinning "Шъ видим" пък направо може да си го номинираме за надслов на всички теми, щото докато не ни се разкрият всички загадки, все ш' си гледаме  Laughing
За избора си имам два аргумента (които смятам, че са достатъчни):
1. В сегашното заглавие влезе реплика на Стоеви. В следващото логично трябва да е лафче на следващия член на "семейството" (щото нали Таня и Михаил са даже и повече от брат и сестра) - Милото.
2. На него малко му остана да не премине в отвъдното, но пък евентуално може да му се случат или да разбере неща, за които щеше да му е по-добре да не е жив. Едно от тях дори simpatikonia вече е посочила - че няма да му хареса сближаването между Таня и Роки, а то вече "чука на вратата".
Ето защо гласувам за "Жива да не бях!". Peace


П.П./ Monica21, а представяш ли си пък, ако имаше проблем Таня, к'во щеше да е...  Laughing Laughing
Шегичка, естествено Wink... Отлично разбирам защо си го написала така  thumbsup

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 00:33 от DamaPika

Общи условия

Активация на акаунт