Седем часа разлика сезон 2 - "Ти да видиш" (Тема 9)

  • 44 389
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Някъде имаше снимка, на която татуировката му се виждаше, макар и не много ясно, защото беше в сянка. Бихте ли ми помогнали къде точно беше, че съвсем се обърках и не мога да я открия.  Praynig




Не се вижда много добре заради сянката, която пада, но за мен това си е тату отвсякъде



# 691
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Благодаря, Teddy_l4!  Hug

Monica21, много интересно хрумване. Не знам защо, но никога не ми беше хрумвало, че може и двамата да са татуирани. Това би могло да даде обяснение и за разликата в размерите и местоположението на татуировката. Само дето при нападението на Неделчев, доколкото си спомням, татуировката се виждаше изпод ръкав, който беше на Миро/Слав. Дадоха и погледа на Неделчев, как попада именно върху нея.
Тъй... вече изяснихме, че според думите на Неделчев ръкавът не е на Миро/Слав, а на "другия", дето е "красив".
Сега да направим сравнение...

   

Снимката във фургона е много тъмна и доста трябваше да я поизсветля, за да се види. Дано виждате добре, но доста близки са татуировките. Както по размер, така и по местоположение. Може би терзанията за различията ще се окажат излишни...
Иначе и на мен, като на Monica21, също ми мина това като вариант - и красивият, и Слав да са с еднакви татуировки.
Все пак някак си не върви татуираният нападател да е Слав, щото пък той е и близнак на Миро. Просто е невъзможно с тая фотографска памет Неделчев да не "запечата" нито грам прилика. Пък и на стоп-кадъра, където са двамата нападатели, аз също не откривам да си приличат кой знае колко.
От толкова страници мъдрувания да направя и аз някакви обобщаващи предположения поне по отношение на нападателите на Неделчев. Те, разбира се, пак са в разни варианти:
1. Нападателите са Миро и татуираният неизвестен, за когото засега знаем само, че е красив.
2. Нападателите са Слав и красавецът. Неделчев понеже няма откъде да знае кой има и кой няма близнак, просто "разпознава" Миро, тъй като до момента е виждал само него.
Тук, обаче, неминуемо стигаме до татуировката-фантом на Слав. Има ли я, няма ли я... кой да ни каже.
Ама това веднага води до два подварианта:
а/ Слав има татуировка. Т.е. и двамата нападатели имат, но Неделчев е видял само тази на красавеца. Това е напълно възможно, тъй като едно, че не е задължително и двамата да си запрятат ръкавите, и друго - Неделчев трябва да е доста разноглед, че да види и двете татуировки едновременно, пък че и същевременно да се стреми да се самозапази.
б/ Слав няма татуировка. За мен този вариант е най-приемливият. И също е твърде вероятен, но при едно условие - появяването на татуировката на ръката на Слав да се отчете като гаф. И то също си е напълно възможно - ако действително Димо Алексиев си я има, но гримьорите да са пропуснали да я покрият.
Оххх... това сигурно е най-разнищваният казус. Crazy  Ама накрая какво ли ш'е излезе... "Шъ видим!"  Laughing


доколкото разбрах Иванов не е имал какво повече да направи, да не говорим, че в крайна сметка е тикнал извършителя в затвора, съвестта му би трябвало да е поизчистена.
Само че дали разсъждава така един баща, загубил детето си?


С тоя Алабин ме зарибихте и мен да погледна. BGMAPS го дава точно адреса на падналата сграда, но google го дава по-различно, на мястото на едновремешното кино, ама не помня как се казваше това кино. При положение, че адресът не излиза на търсене в гугъл, явно няма значение като на обществено познат адрес...
Дали има значение колко различно го "дават" различните карти, при положение, че ако търсиш по ключови думи "срутена сграда "алабин", Google връща резултати, в които се посочва адресът на срутената сграда - "Алабин" 39.
Няма как същата тази сграда да е и на "Алабин" 57.

# 692
  • Мнения: 2 545
Ехе, следователките от нашата тема са работили и през нощта.  Hug

DamaPika, определено се чувстваше твоята липса в редиците ни!
Колкото до разследването ти - не само татутата си приличат, но и ръчицата на снимките е несъмнено една и съща. Сега остава само да я застигне и дългата ръка на закона.

Милото, Милото, Милото.... Горкото то! Много объркани неща има, разбирай заплетени, в тяхното "семейство". Таня не знае за Избата и участието му там. Коцев сигурно знае, пък може и да не знае. Най-малкото няма намерение да й каже, а я оставя да тъне в догадки "Защо Милото е искал да замине за Ню Йорк?".  Тя мисли, че пътуването му има връзка с Мая. Във всеки случай отношенията между тримата са ми много странни. Коцев играе и с двамата - някаква своя игра определено. И двамата му се доверяват, а той се прави, че е на тяхна страна. Бях учудена, когато Таня призна на Коцев, че по-лесно за нея щяло да бъде ако Милото не беше оцелял...Shocked Като се сетя за двете сълзи, които проля Милото пред Коцев за нея, направо сърцето ми се къса. Той отдавна знае, че Снежанка има ледено сърце, но и идея си няма колко тя няма власт над действията на своето джудженце... Дано го разбере преди да предприеме срещу нея каквото й да е. С нетърпение очаквам новият рунд от тяхната епична битка.

# 693
  • Мнения: 931
Dama Pika, след твоя анализ на мен най-накрая ми се връзва една цялостна логична картина, която няма пропуски.
Нападателите на Неделчев са Слав  и татуирания Латинос. И двамата имат татуировки, които вероятно ги обединяват към общо съзаклятие. Възможно е и вместо Слав, нападателят да е Миро, но повече ми се връзва Миро да си е едно сравнително прилично момче, което само чат пат изпълнява за пари по-леки поръчки. Защо Слав и Латиноса са имали за задача да нападнат Неделчев (а не се съмнявам, че поръчката идва от другаде), предстои да разберем.
Ако приемем този вариант, всичко е точно - Миро няма татуировка и умира. Неделчев е видял Слав и татуировката на другото момче и той не лъже Иванов. Слав има татуировка, която не виждаме всеки път заради светлината и заради малко скритото й разположение от вътрешната страна на ръката.Възможно е и да се приеме, че Слав си я "слага" тази татуировка, когато му изнася, а някой път я "слагат" на ръката на красивия младеж. Може би неслучайно беше така запретнал ръкави в първи епизод, за да му лъсне татуировката. Само че тук пък вече ми идва малко фантасмагорично - че ги лепят тия татуировки, пък и то е татуиран някакъв японски йероглиф, кой ли  ще ти знае японски, че да разчита, че поръчението идва от много "търпелив" човек?


Не казвам непременно, че това е истинското обяснение според сценаристите, но поне в този вариант аз не виждам отявлени гафове.

доколкото разбрах Иванов не е имал какво повече да направи, да не говорим, че в крайна сметка е тикнал извършителя в затвора, съвестта му би трябвало да е поизчистена.
Само че дали разсъждава така един баща, загубил детето си?
Полуделият от мъка баща със. сигурност не разсъждава така, въпросът е защо Иванов разсъждава така. Моята теза беше, че с това момиченце трябва да го свързва още нещо, за да приеме случая толкова лично. Ако е дете на негов приятел, например, може да оправдае донякъде нещата. Иначе за мен не е издържано - Иванов е следовател, работата му е да рови в престъпления, включително особено жестоки и гадни и срещу деца. Това едва ли е единственият подобен случай на Иванов. Когато човек избира една професия, приема недостатъците й. (Аз лично например почти завърших право и след един неприятен правен случай, който лично ме касаеше, реших, че не мога да се занимавам с това, просто не мога ежедневно да се сблъсквам с гадости). И другата ми идея беше, че той е изпълнил изцяло задълженията си като следовател (поне от това, което чухме), а би имало идея да държи снимка на непознато дете на бюрото си, ако това ще му напомня да не повтаря пак някаква грешка. Другият вариант би бил, ако извършителят не е заловен и той има за цел да го залови - което обаче явно не е така.
В подкрепа на това, че към тази история има още неразкрити факти е и връзката на Милото (и Таня), за която разбираме със сигурност от таблото на Чавдар, вероятно и от обсебеността на Иванов спрямо Милото, но за която въобще не ни загатнаха в разговора.

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 09:14 от Lulu25

# 694
  • Мнения: 64
Това с татуировките ми изглежда доста заплетено. Възможно е да е подвижна татуировка.
Мисля, че още някой беше коментирал подобно нещо. И това ми се вижда най- приемливо на
този етап на филма. Освен това Неделчев със сигурност играе някаква своя игра.

# 695
  • Мнения: 596
DamaPika,много обстоен анализ на татуировките  bouquet,въобще доста логично ми изглежда,но да не забравяме,че "нищо не е такова каквото изглежда" бай дъ уей,аз си гласувах за моето си предложение Mr. Green,гледам че в момента си ми е на челно място bowuu.

А за красивия младеж ,че може да е преоблечена жена спирам да мисля,то просто си е невъзможно,обаче аз никак не съм като вас така обстойно и детайлно да гледам и забелязвам,много съм отнесена,но много обичам да ви чета посоката на мислите. Hug

# 696
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
simpatikonia, като пуснах поста, погледнах към часовника на стената и видях, че е 4 часа, но в първия момент даже си казах "тоя пък... уж скоро му сменях батерията, какво му е станало?"  Laughing Така де - реших, че е спрял, ама дотогава не съм забелязала  Laughing Толкова много съм се "вкарала във филма", че не съм и усетила кога е минало времето... Като прибавим и че си падам повече нощна птица, то това обяснява среднощните ми "следователски превъплъщения"  Wink

Lulu25, може би и аз клоня към това, което си написала за Миро и вероятно поради тая причина не ми се искаше да разсъждавам дълго върху варианта той да е сред нападателите на Неделчев.
Пък и нали си имаме мото - "Нищо не е такова, каквото изглежда". След паралела с "Кой уби Лора Палмър?", този е следващият. Демек - "совите не са това, което са", но казано по друг начин, най-малкото за да не е пълно Copy-Paste от "Туин Пийкс". А иначе всички знаем какви заплитания бяха там и какво (не) излезе накрая. Laughing  Дано поне наш'те са по-благосклонни, че ако трябва и след края на сериала да разплитаме, не ни мърдат поне още 10 теми, за безсънните нощи да не говорим  Laughing
Така де... мисълта ми беше, че щом толкова директно си казаха, че един от нападателите е разпознат като Миро, е твъъъърде вероятно наистина да се окаже, че не е той. Иначе от к'ъв зор ще му измислят и близнак  Laughing
Едно изречение обаче някак си ми "бръкна" в очите
Слав има татуировка, която не виждаме всеки път заради светлината и заради малко скритото й разположение от вътрешната страна на ръката.
Тъй като при излъчването на втората и третата серия тъкмо бях стигнала в темата до мястото, където беше постната горната снимка от фургона, та при сцените със Слав съвсем целно се заглеждах и в ръцете му. Имаше един кадър, в който той пак или пиеше вода, или пък ядеше, но беше достатъчно светло и много ясно се виждаше, че на дясната му ръка НЯМА татуировка. (слез малко "отивам" да го стопирам, но това ще отнеме време).
И понеже в предишни мнения май бях чела, че моментите, в които татусът липсва, затова и допуснах вероятността онова да е гаф. Който точно заради тъмнината да не са си направили труда да заличат. Какво ли са си казали - то в тая тъмница никой няма да забележи. Е да ама, не...  Laughing Дето се казва - "не подценявай "врага"  Laughing Уж си имат из форумите хора, дето да четат и дето би трябвало да са запознати със "зоркото око на зрителя", пък...  Laughing
Обаче това автоматично означава, че Димо Алексиев в действителност има такава татуировка. Т.е. - поредната доза съмнение от моя страна. Та ето че днес тръгнах и по тая следа... Най-логичното, разбира се,  беше да поема в посока откриване на снимка на актьора извън "Седем часа", на която достатъчно ясно да се вижда дясната му ръка между китката и лакътя. Съвсем естествено стигнах до фен страницата във ФБ, към която скоро беше пуснала линк slashwoman. Признавам си - не таях кой знае какви надежди, но... о, небеса! ето какво намерих там:
(цъкнете върху малката, за да я видите в по-голям формат).
Тук следва първо да се извиня на Слаш, а след това да й кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ! Hug
Ама наистина голямо! Hug Защото в началото действително си мислех, че няма да ми е лесно да намеря това, което ми трябваше, а се оказа, че не срещнах никаква трудност.
В крайна сметка излезе, че напразно съм се терзала толкова. Предположението, което сама си измислих, сама и си го отхвърлих - наличието на татуировка на ръката на Слав не е гаф.
Само че пък и не съм от тези, които приемат теорията за "подвижността" й. Т.е. щом веднъж са показали, че я има, то тя трябва да си е там постоянно. Така стигам до извода, че все пак гаф има. Независимо, че принципно хич не ми се иска да допускам подобно нещо, защото... нали... в екипа уж има специални хора, на които уж това им е работата... Явно обаче някой не си е на мястото, при положение, че положението се превърна в "тука има, тука нема"  Laughing


Ако е дете на негов приятел, например, може да оправдае донякъде нещата.
Както вече писах в един от предишните си постове, Чавдар е бивш служител на ДОТИ. Иван е бивш следовател. Значи те вероятно са били колеги, в смисъл че са работили заедно. Разбира се, не е задължително да са били и приятели, но съвсем не е изключено.


И още нещо, и спирам. Засега...  Embarassed
h_o_p_e, аз също, докато гледам, не се взирам чак толкова. Задълбаването го правя впоследствие, ако се налага. А то като се четат такива обстойни анализи, просто няма как да не те затегли...  Laughing

# 697
  • Мнения: 64
Връщам се малко назад, сцената с разпита на Стоева от Неделчев и въпросния
Велин. Те искаха да я притиснат, но тя се измъкна. Повиши тон, когато й включиха
лампата и Велин изчезна. Подобна ситуация се получи, когато Милото посети Стоева
след нападението на Мая. Беше в деня на полета на Мая за НЙ. Тогава Милото се опита
да притисне Стоева да го пусне да види Мая. Дори се опита да я изнуди, тогава Стоева
повиши тон и Милото се сви и престана да се прави на велик. В двата случая Стоева
използва повишаване на тон срещу този, който я притиска и се вижда, че нещата се
получават в нейна полза.

# 698
  • Мнения: 22
Е, ама "следователска" групичка сме се събрали Hug Няма умора денем и нощем LaughingОбщо взето съм съгласна с DamaPika и Lulu25  за групичката на татуираните. Единствено не споделям това, че татуировката Слав ту я махт, ту я слага. Според мен просто понякога светлината пада неподходящо или самата камера не акцентира върху нея. да не изключвам вариант и някой път гримьорът да се е залисал и да  е забравил да я лепне на Димо Алексиев (ако е така,да внимава повече, щото ние сме ама много взискателни Simple Smile)
Сега да ви кажа, скъпи съследователки, аз в какъв филм се вкарах, по-точно се вкарах в еп.5, сезон 1, сцената с изнасилването на Мая и побоя на Тео. Изгледах я три или четири пъти и това, което ми струва, че видях, е че единият от нападателите, не този главният със зелената маска и не този с маймунската маска, а третият от тях в два кадъра му се подава косата на тила от маската, това е някъде 26.54 мин. вижгда се за момент, че косата е черна и чуплива, малко по-дълга на тила. За мен много, ама много прилича на косата на Миро/Слав и по-малко на Латиноса (струва ми се, че неговата е по-дълга.) Като се има предвид, че Миро много уважава Таня, много по- вероятно е този да е Слав. Който му е интересно иима търпение, нека да погледне, ще ми е интересно да видя и вашите мнения.

# 699
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Такаааа... върнах се.
Първо, обаче, отново искам да благодаря на Слаш, защото в споменатата вече фен-страница си има даже и цял албум със скрийн-шотове точно от сцената, за която вече писах. Та не ми се наложи да правя и аз.
Обаче отново се убедих, че човек, когато твърди нещо, трябва поне два пъти да го е проверил. Защото аз наистина си мислех, че в кадрите Слав е достатъчно добре осветен и че липсата на татуировка се вижда доста ясно. Ами... не е така. Да не говорим, че в тоя момент той нито яде, нито пие, а... просто държи цигара, но това само доказва горните ми думи (тук си посипвам главата с пепел)  Embarassed
Та... смъкнах снимките и ги изсветлявах, за да видя, аджеба, има ли татуировка или не.
Е, има!
Така че - вече окончателно приемам, че е въпрос на игра със светлосенките.
И ако наистина някъде все пак липсва, ще си е вече чист гаф.
Извинения и за (както се оказа) предварителните ми нападки към отговорните членове на екипа!  Praynig
Но пък не е зле да си имат едно наум за нашите способности Wink  Laughing

Вече остава да чакаме разкриването на "тайната на съзаклятниците" с "търпеливата" татуировка.
Въпреки че хич не ги виждам да седят покрай реката и да чакат трупове. Те направо ги "създават"  Laughing

# 700
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Monica21, няколко пъти пусках сцената, но не мога да различа добре косата. Обаче на един от кадрите ясно се вижда ръката на единия. На мен ли ми се струва или и той има нещо там... С тези татута започнах да ги виждам сигурно и на места където липсват  Grinning

# 701
  • Мнения: 0

Сега да ви кажа, скъпи съследователки, аз в какъв филм се вкарах, по-точно се вкарах в еп.5, сезон 1, сцената с изнасилването на Мая и побоя на Тео. Изгледах я три или четири пъти и това, което ми струва, че видях, е че единият от нападателите, не този главният със зелената маска и не този с маймунската маска, а третият от тях в два кадъра му се подава косата на тила от маската, това е някъде 26.54 мин. вижгда се за момент, че косата е черна и чуплива, малко по-дълга на тила. За мен много, ама много прилича на косата на Миро/Слав и по-малко на Латиноса (струва ми се, че неговата е по-дълга.) Като се има предвид, че Миро много уважава Таня, много по- вероятно е този да е Слав. Който му е интересно иима търпение, нека да погледне, ще ми е интересно да видя и вашите мнения.


Е тва е най-ясното, което измъкнах. Заключенията за вас, че сте по-добри в това  Peace






А относно татуировката на Слав - за мен категорично има. ако не се вижда на дадено място това си е просто игра на светлини и сенки...поне за мен е така. Всмисъл щом на едно място сме я видели и то без да ни я натрисат - "виж имам тату"  hahaha значи си има и си е там

# 702
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Определено е опашле. Може би наистина е Слав.

# 703
  • Мнения: 22
Teddy_l4, много благодаря за снимката! Да, не се вижда ясно, но все пак, косата е тъмна и чуплива и не е къса.
крем карамел, и аз видях на китката на същия нападател, нещо , което помислих, че прилича на тату, но често казано , помислих, че си въобразявам. А може и наистина да е. Grinning Но много трудно се различава и се вижда само за един миг.
Ох, да вземе този Латинос да се завърти пак в "Избата", пък и да се разговори с Цвета и да ни даде повече "материал" за разнищване.

# 704
  • Мнения: 22
Ами, има си я татуировката на ръката на нападателя на Мая, на 26.53, освен ако не е игра на светлината Thinking  Ако имаме младеж с тату, значи това може да е Слав или красивия младеж. А продавачката от магазина беше казала, че "красивият мъж" е купил маските, може би е по-вероятно това да е красавеца.

Общи условия

Активация на акаунт