Пристрастяване към кърмата.Има ли такова животно?

  • 2 053
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 462
Отдавна се каня да питам мамите на по-големи кърмачета,дали са забелязали,че след навършване на една определена възраст бебо с топ не можеш да го мръднеш от гърдата? JoyНормално ли е едно "бебе" на възрастта на моето да предпочита кърма пред всичко останало?Започвам да се плаша,че перспективата за кърмене до първи клас не е форумска шега,а реалност. Laughing
От друга страна не искам да правя опити за намаляване на кърменията поради простата причина,че не пием от шише,не признаваме водата и всички опити за пробутване на каквото и да било друго мляко биха били неуспешни.Не съм тръгнала да отбивам,искам да се кърмим още дълго време,но се плаша,че отбиването в един момент ще е мисия невъзможна.
И тъй като искам да знам,какво ме очаква,искам да ви питам-Кога дечицата ви намалиха сукането за сметка на твърдата храна,при това без да се отбият?
Благодаря предварително за отговорите!

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 16:55 от Е-Миа

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен е нормално - иначе трябва да реша,че и моето дете не е наред Laughing
В разните книги за nursing toddlers се обяснява успокоително,че деца,които се кърмят както ние го правим (без заместване на кърмене още в по-ранните месеци),обикновено точно така се държат - и все още ядат твърде малки количества други храни.Освен това си е и до дете,и до период - знаеш,че има моменти,в които нищо освен гърдата не искат - ние сме в такъв в момента Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 6 243
На въпросите - отзад напред.

В момента сме в процес на увеличаване на твърдата храна спрямо изсуканото. Т. е. ако досега кърмата беше повече, вече увеличава другото, но не суче по-малко. При нея забелязвам, че сукането намаля, ако е ангажирана активно с нещо интересно - например, ако сме на гости, може да не се сети за мен и 2 часа, а ако я поканя, да не ми обърне внимание. Ако сме в къщи и скучае, идва да суче през 10 минути. Предполагам, че като се стопли времето и прекарваме повече време навън, в игра и приятни неща, циците няма да са вече основното й хоби и ще ме търси на приспиване предимно. Сега - в студеното, аз съм предпочитаната занимавка.

Мислила съм доста по този въпрос, защото при моето злато привързаността е силна. Но ми се струва, че тази привързаност е не към кърмата, а към самото сукане. Тя има четири стабилни хранения дневно от много време, в количества, че да не й се налага да суче, и въпреки това го прави. И вода пропи. Но пък пада много, ядосва се, и често й се налага да идва за разтуха и утеха...или за приятно прекарване без повод.

Нема да се пУашиш, ще ги съберем накрая, ще ти запишем в един клас, че поне като ходим да ги кърмим в голямото междучасие, на никого няма да му прави впечатление. Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз пък съм сериозно обезпокоена от този факт, ама не смея да пусна тема, за да не ме изядете "с парцалите", 4е ве4е се плаша от моя "цицоман" (както го наричат дядото и бабата). Знае ли някой (защото в библиотеката не намерих отговор на въпроса) има ли изобщо ЕСТЕСТВЕНО отказване на детето от сукане след 1.5год??? Защото аз си мисля, 4е може май само насилствено. Иво нон стоп вика "цица! цица!" и не се съобразява с нищо друго- няма разсейване, няма забаламосване- като реши и не спира да се тръшка докато не му дам! Да де, ам го прави и в невъзможни ситуации- докато карам колата и пр. Та ве4е съм се притеснила доста...Сори за оф-а.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Е-миа, ако мине в отделенията, а още настоява, значи можеш да се съмняваш нещо Simple Smile

Ако не съм разбрала въпроса правилно и иде реч за залепване за гърдата в определена (считана тук все още за "нормална" възраст), то при Мая този период беше най-силен към 1-2г, на приливи и отливи според ситуацията; сега ме зарязва, ако има по-важни неща за правене и хич не й дреме.

# 5
  • Мнения: 8 462
Бу,залепва се по 5-6-7 пъти на ден.И намали другата храна,яде много малко и компенсира със сукане.
Хапке,нямаш проблем Wink,проучи въпроса за подходящо училище! JoyМоже пък да открием едно частно до тогава и да ги съберем всички форумски "дърти" Mr. Green кърмачета на едно място.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Е-миа, значи съм ти отговорила в горния си пост. Нормално е, минава. Сега има много нови неща - прохожда, започва да прави нови изненадващи неща, превъзбужда се...Ще мине Simple Smile Но всяко ново нещо - физически (зъб, прохождане, ново умение) или психическо (промяна в обстановката, нови хора, нови събития) могат да предизвикат такова "залепване" - нормално е, минава, спокойно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Да, период е. При нас след навършване на годинката започна да увеличава твърдата храна. Сученето зависи - някои дни е по-често, други - само за приспиване. И според мен усвояването на нови умения и промяната на обкръжаващата среда ги кара да бъдат несигурни и търсят начин да се справят с това. Просто кърменето е техния начин.

# 8
  • Мнения: 2 051
Кога дечицата ви намалиха сукането за сметка на твърдата храна,при това без да се отбият?Благодаря предварително за отговорите!
Когато проходиха и започнаха да се заиграват.
Когато правим дълги и големи разходки и им е интересно.
Общо взето го свързвам с порасналите им възможности да контактуват сами с други хора и предмети.

# 9
  • Мнения: 2 732
И аз се бях стреснала че няма да мога да я отбия -и тя си предпочиташе кърма а не твърда храна .Но един светъл ден беше на 1.4 месеца сама се отказа не знам защо тъй като като стиснех потичаше кърма но не съм се цедила за да видя колко е .И така се отби сама.

# 10
  • Мнения: 4 242
Само да вметна:"Спокич душата, не си сама в туй си положение!" Mr. Green
Да ти шепна ли че ние още каши ядем, и пюренца, не стига че по малко, ами и отказваме готвено и всичко ново и различно от бебешката храна.

# 11
  • Мнения: 3 164
Аз пък съм сериозно обезпокоена от този факт, ама не смея да пусна тема, за да не ме изядете "с парцалите", 4е ве4е се плаша от моя "цицоман" (както го наричат дядото и бабата). Знае ли някой (защото в библиотеката не намерих отговор на въпроса) има ли изобщо ЕСТЕСТВЕНО отказване на детето от сукане след 1.5год??? Защото аз си мисля, 4е може май само насилствено. Иво нон стоп вика "цица! цица!" и не се съобразява с нищо друго- няма разсейване, няма забаламосване- като реши и не спира да се тръшка докато не му дам! Да де, ам го прави и в невъзможни ситуации- докато карам колата и пр. Та ве4е съм се притеснила доста...Сори за оф-а.


На някой може и да му е смешно, но на мен вече  smile3511 smile3514 И аз съм се отчаяла, не че правя нещо по въпроса де, все си казвам има време ,още малко, но кога ли? ще ми се само да се откаже,хич не ми се ще да го тормозя ooooh!

# 12
  • Мнения: 313
Казвайте, кое е училището и да започваме сформиране на паралелката Laughing
За моята няма нищо по интересно от циците ми...Тези дни, около празниците се скъсах от разходки  и то все по интересни и различни за нея места....тича, тича насам-натам и пристига да ми вдига блузата. Хапва пица и мези с цица. Е, това е положението дано като си хване гадже да не трябва да съм наоколо Laughing newsm65

# 13
  • Мнения: 2 784
Аз пък съм сериозно обезпокоена от този факт, ама не смея да пусна тема, за да не ме изядете "с парцалите", 4е ве4е се плаша от моя "цицоман" (както го наричат дядото и бабата). Знае ли някой (защото в библиотеката не намерих отговор на въпроса) има ли изобщо ЕСТЕСТВЕНО отказване на детето от сукане след 1.5год??? Защото аз си мисля, 4е може май само насилствено. Иво нон стоп вика "цица! цица!" и не се съобразява с нищо друго- няма разсейване, няма забаламосване- като реши и не спира да се тръшка докато не му дам! Да де, ам го прави и в невъзможни ситуации- докато карам колата и пр. Та ве4е съм се притеснила доста...Сори за оф-а.


На някой може и да му е смешно, но на мен вече  smile3511 smile3514 И аз съм се отчаяла, не че правя нещо по въпроса де, все си казвам има време ,още малко, но кога ли? ще ми се само да се откаже,хич не ми се ще да го тормозя ooooh!
Шони, аз кой знае защо залепнах за доланата ти чертичка и си викам- малей...6 години, значи верно има хора, дето да кърмят до 1 клас... Mr. Green
По темата- и аз вече се притеснявам. Лятото смятам вече да я отбия- ще е на година и половина, вече яде достатъчно твърда храна. Просто 1 година ми беше психологическата бариера, сега е година и половина, като я мина пак, пак може да размисля Mr. Green Но тя твърдо отказване няма. Досега не е имало случай да заспи вечер без да цокне, как ще се отучваме, недоумявам просто. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 216

Зависимост е, но не към млякото, а към сукането!

В известна степен е зависимост и на майката!

При повечето майки, които кърмят дълго, забелязвам, че това е изтърсачето или ако е едничко, няма второ дете. Питам се какво бих правила, ако тя още спи в нашето легло, а имаме и друго бебе или съм бременна?

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Питам се какво бих правила, ако тя още спи в нашето легло, а имаме и друго бебе или съм бременна?
Да не ти показвам една моя снимка, че може пак да отнеса някоя критика.
Господ дал 2 гърди Wink, не знам обаче при трето как се практикува Mr. Green
И със сигурност ще ти трябва голяяяма спалня, че да ви попибара цялото домочадие барабар с мъжа hahaha

# 16
  • Мнения: 470
Питам се какво бих правила, ако тя още спи в нашето легло, а имаме и друго бебе или съм бременна?
Да не ти показвам една моя снимка, че може пак да отнеса някоя критика.
Господ дал 2 гърди Wink, не знам обаче при трето как се практикува Mr. Green
И със сигурност ще ти трябва голяяяма спалня, че да ви попибара цялото домочадие барабар с мъжа hahaha
При третото е като при шведска тройка-кой която цица докопа, ако някой някога я изпусне...
от пет месеца сме така... Cry Cry Cry Cry

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919

При третото е като при шведска тройка-кой която цица докопа, ако някой някога я изпусне...
от пет месеца сме така... Cry Cry Cry Cry

Сериозно?
Я разкажи повече, стана ми интересно Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 212
 newsm62 Ама вие май вече майтап почнахте да си правите с тези неща!?! ooooh!То накрая виц ще излезе от тази темичка!И ние се кърмим,но чак до годинка,а и след това много ми се вижда!?Само вечер ли се кърмите след определена възраст? newsm78

# 19
  • Мнения: 1 216
Jade, аз снимката я знам още от конкурса. Дори гласувах за вас, мисля!
Трудна и мъчна е тази работа обаче, и не виждам да мога да се справя, особено това със съвместното спане!

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
newsm62 Ама вие май вече майтап почнахте да си правите с тези неща!?! ooooh!То накрая виц ще излезе от тази темичка!И ние се кърмим,но чак до годинка,а и след това много ми се вижда!?Само вечер ли се кърмите след определена възраст?
О,не,душа - кърмим се навсякъде,по всяко време и по безброй пъти в денонощието Grinning И хич не се бъзикам - абсолютно сериозна съм,на едногодишната ми щерка минимума кърмения на ден са 8 #Crazy А в добрите си дни яде 3х дневно други храни и може и плод да прихапва между храненията.
Заразно и опасно е,да знаеш Laughing Който се е завъртял по-дългичко тука...откарва до след годинката без да се усети hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 212
Добре,ама как успяваш да се справяш с другите си задължения? newsm78Наистина може и аз да се заразя,но ми се струва доста тежко бреме!!! Whistling

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре,ама как успяваш да се справяш с другите си задължения? newsm78Наистина може и аз да се заразя,но ми се струва доста тежко бреме!!! Whistling

Слинг бе, мацко Mr. GreenК'во бреме, к'ви пет лева, няма по-лесно от това да вдигнеш блузата hahaha
По темата - да, има пристрастяване към сукането и аз го изживявам с пълна сила на главата си, дори в момента Laughing
Дреме ми...

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Както е казала Белинда,никакво бреме не е и хич не ми пречи на другите задължения - дребната от втория месец нататък суче максимум по 3-4 минути,което ми е несравнимо по-бързо и удобно отколкото всеки друг начин на хранене,за който мога да се сетя.Мъкна си я в слинга навсякъде с мен и хич не сме се спрели - двечките хубавици си кроснем из града,по магазини и учреждения на общо основание Grinning Пък имам и още едно дете на главата,та като ти казвам,че е по-лесно и удобно,вЕрвай ми Mr. Green
Има и един такъв момент,че аз съм дивен мързел и не смятам да се занимавам с неща,които чудесно се грижат сами за себе си - детето ще се отбие и без аз да трябва да полагам някакви усилия (освен  да му предлагам и друга подходяща за него храна),та не смятам да губя и минутка време по въпроса Laughing

# 24
  • Мнения: 7 106
При нас, като се замисля, всичко е на периоди. Има дни, в които е като залепена за мен, и други, в които почти не се сеща да суче. Най-често търси да суче, когато и е скучно или падне и се удари някъде. Ако имаме гости или особено детенце в къщи или ние сме на вън, няма да се сети за мен, камо ли за "цици"-те. Не бих я нарекла пристрастена, защото ми се удава бързо да и отвлека вниманието, ако в момента нямам възможност да и дам да суче. но все пак ни се връзват около 4-5 кърмения на ден.

Добре,ама как успяваш да се справяш с другите си задължения? newsm78Наистина може и аз да се заразя,но ми се струва доста тежко бреме!!! Whistling

Едно кърмене на тази възраст не продължава повече от 2-3 минутки (освен ако не се приспиват), в някои случаи даже идват да си изплакнат устата Laughing и продължават играта. Така че изобщо не пречи на домашните задължения, освен ако не те свари в момент, когато замесваш питка или пълниш чушки Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 219
На "плаш-форма" го обърнахте  Simple Smile И моето порасло кърмаче суче и през деня, но рядко идва да ми вдига блузата, по-често аз й предлагам. През деня суче 4-5 пъти, включително приспиването.
То затова повечето мами отбиват преди или около годинката, докато не са се усетили малчовците  Simple Smile, че после вече и малкото човече има мнение, с което да се съобразяваш. Според мен има естествено отбиване, но както при всичко друго трябва да се изчака детето да го израсте, един вид  Laughing. Ако ли пък не - винаги има алтернатива с кърмаческото училище  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 2 249
Е-миа, конкртно на въпроса ти - 2 год. Дотогава дори храненията с твърда храна бяха средо 2 на ден и в неголеми количества + сукания около 5-6. След това тръгна на ясла, силно е да кажа "социализира" се, но в някаква степен е факт, започна да харесва повече храни (сега се храни чудесно), намали суканията първо на 3 през деня, а след това сутрин и вечер преди заспиване.

Emi, веднага ти давам примери - на Тинкербел момиченцето се отби на 2г9м някъде, на ЕТ на 2г+, на Анна_Д на 3г, на Бисе - на 3г9м.

Има и един такъв момент,че аз съм дивен мързел и не смятам да се занимавам с неща,които чудесно се грижат сами за себе си - детето ще се отбие и без аз да трябва да полагам някакви усилия (освен да му предлагам и друга подходяща за него храна),та не смятам да губя и минутка време по въпроса Laughing
Ще те питам аз като станете на 4 Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 242
освен ако не те свари в момент, когато замесваш питка или пълниш чушки Mr. Green.
Не виждам пречка в тези ситуации, просто ще е нужно да клекнеш. Щом докато пиша тя идва до мен, бърка през деколтето и си намира "титите". Днес така прокарва едни бисквитки докато чатех в кюто. Mr. Green

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 099
освен ако не те свари в момент, когато замесваш питка или пълниш чушки Mr. Green.
Не виждам пречка в тези ситуации, просто ще е нужно да клекнеш. Щом докато пиша тя идва до мен, бърка през деколтето и си намира "титите". Днес така прокарва едни бисквитки докато чатех в кюто. Mr. Green
Joy Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 8 462
Чета и се забавлявам.Хубаво е да срещнеш сродни души. Laughing
Значи ще чакаме до втората година да прояде стабилно и да не се сеща толкова често за мен.То бива внимание към моята личност,ама чак пък такава лИбоФ?! Rolling Eyes
Мери,Зори-направо ми скрихте шапката!Висш пилотаж!  bouquet hahaha

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 18:16 от Е-Миа

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Щом докато пиша тя идва до мен, бърка през деколтето и си намира "титите". Днес така прокарва едни бисквитки докато чатех в кюто. Mr. Green

Същата работа.Само се смъквам леко на стола и човекът се справя сам, а аз си щракам по клавиаурата WhistlingОбаче другите хора вкъщи като го видят как суче прав и почват да проклинат писито, че заради него и детето не съм кърмела като хората.Викам, вие да сте живи, ние отдавна не сме като хората, а като маймуните hahaha

# 31
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Хайде и ние да се наредим в редиците Laughing При нас важи казаното от Сладка Хапка - когато й е скучно, е виснала на циците и не мърда, когато има с кой да си играе по-рядко се сеща, но пак е в зависимост от това колко й е интересно. Но пък ако не е яла достатъчно и е гладна, няма сила, кято да я заинтригува повече от циците....

# 32
  • Мнения: 43
Лелей мацки стреснахте ме направо като ви гледам лентичките - на по годинка, две и цицат ли цицат малчуганите. А  аз си мислех че мойто чеве не е добре нещо и че не иска нищо освен да цица. А мойта дъщеря е само на 5 месеца и половина че къде съм тръгнала и аз в А групата да се притеснявам. Иначе поздравления за готината тема. Вие сте ми единственото утешние сред всичките около мен дето ме хокат как съм била толкова тъпа да кърмя детето. Ама аз съм упорита и съм решила а и мисля че ще успея да я кърмя моята Мила до годинка. Добре че ви има вас да се обнадеждавам, и да се нахъсвам да кърмя звучите супер оптимистично да знаете.

# 33
  • Мнения: 7 106
Darinchee, много лесно се влиза в А група. Като гледам желанието го имаш, остава само да мине още маалко време и си там  Laughing. По принцип повечето влезли във форума напоследък, трудно го напускат Wink

# 34
  • Мнения: 516
Като гледам,вси4ки сме се приспособили по някакъв на4ин към нуждите на порасналите ни кърма4ета.
Аз продължавам да съм атракция за приятелите ми,които се дивят,щом Ники застане пред мен и запо4не да ме дърпа с думите "Надку и Надка" - така ми е кръстил гърдите Crazy
Когато несмъм вкъщи и играе цял ден  с баба си,изобщо не се сеща за кърмене,но прибера ли се - стой та гледай  Grinning

# 35
  • Мнения: 43
Darinchee, много лесно се влиза в А група. Като гледам желанието го имаш, остава само да мине още маалко време и си там  Laughing. По принцип повечето влезли във форума напоследък, трудно го напускат Wink
Забелязвам аз ... но пък мисля че кърменето е най-хубавото нещо за моето хлапе а и като гледам как му харесва как да го отбивам. Не че се замислям де. Като гледам признаците на дечицата на кърмачките от А групата май май и мойта щерка започва силно да ги показва.  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама аз съм упорита и съм решила а и мисля че ще успея да я кърмя моята Мила до годинка.

Давай, давай, то така се почва Mr. Green

# 37
  • Мнения: 8 462
Ама аз съм упорита и съм решила а и мисля че ще успея да я кърмя моята Мила до годинка.

Давай, давай, то така се почва Mr. Green
Аха, и накрая до 6 години! Mr. Green
С най-добри чувства!  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 433
Лелееее...разбихте ме! Mr. Green За мен е голяма гордост, че вече 2 месеца и 9 дена сме само на кърма - Яни е на толкова. И въпреки че ми е трето детенце, кърмя за първи път и се чуствам страшно доволна и горда Blush обаче след постингите ви... всичката ми гордост се изпари. Браво на вас. Чудесни сте и страшно ви завиждам за търпението и ентусиазма! Hug

# 39
  • Мнения: 6 243
Лелееее...разбихте ме! Mr. Green За мен е голяма гордост, че вече 2 месеца и 9 дена сме само на кърма - Яни е на толкова. И въпреки че ми е трето детенце, кърмя за първи път и се чуствам страшно доволна и горда Blush обаче след постингите ви... всичката ми гордост се изпари. ...
Напротив! Има защо да си горда. Точно тука повечето майки са наясно, че това, което правиш, не винаги е лесно и безпроблемно. Продължавай все така.

# 40
  • София
  • Мнения: 212
Моята свекърва пък миналата седмица ме пита (по телефона)дали все още сме само на кърма!? Thinking Отговорих и че "Да!!"А тя започна"Аз си мисля,че то може затова да плаче!"(А моето бебче си е кротичко-и тя го знае-е имаме плачливи моменти,но иначе си папкаме и спинкаме добре!)"Дали да не му направиш едно пробно кърмене?"Казах й,че добре си наддаваме-за 1месец близо 1 кило! Naughty Атя"Така ли 1кило!?Дали не трябва вече да го дохранваш?" Twisted Evil Направо се вбесявам от такива акъли и вмешателства.На вас случвали ли са ви се подобни неща с близките? newsm78

# 41
  • Мнения: 7 106
.На вас случвали ли са ви се подобни неща с близките? newsm78

Оооо и питаш. Ако всеки напише по нещо, бъди сигурна, че ще ударим по рейтинг и най-разискваната тема в Клюкарника  Laughing. така че споко и пропускай такива "съвети" покрай ушите си.

# 42
  • Мнения: 488
Хм, хайде да споделя и аз, отдавна не съм писала, пък тук май попаднах на болната ми тема напоследък... Embarassed
Мъжът ми взе нещо често да ме пита "Докога? До пет години?"... ама аз си се смея и ги пропускам тези въпроси покрай ушите си  Mr. Green
Но да ви кажа, на моменти като се замисля за евентуално отбиване, и на мен ми става притеснително как ли ще стане туй чудо... newsm78
Боян откакто ходи на ясла (от година и 1 месец) вече не суче през деня. Но и досега, като се прибера, първото нещо е да ми вдигне блузата и нищо не може да го откаже от това "посрещане", нормално е, все пак съм му липсвала цял ден. Иначе след това, като се заиграе, не се сеща много за циците, но от време на време идва на "проверка".  Laughing Общо взето събота и неделя ни се събира повече кърмене, когато сме заедно.
Но през нощта...не ми се говори, направо ми се реве понякога (като снощи например) - сукане, въртене, сумтене, събуждане, мрънкане...ясно, че има дразнители в такива случаи, зъби, сополи, успокоявам се, че най-доброто лечение е кърменето...
Тъй като гледам Iva_D какво е писала за естествената възраст на отбиване...май без майтап можем да я докараме до 5 години... smile3518...запазете ни едно място в училището  Joy (предлагам още отсега да се организираме в търсене, че ей го как лети времето! И естествено, Пловдив ми се струва най-удачното място, централно тъй да се каже  Mr. Green)

# 43
  • Мнения: 1 586
..."Надку и Надка" - така ми е кръстил гърдите Crazy

 newsm62 newsm10

И ние сме в отбора на пристрастените Wink.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 381
JuliS , след раждането и при преодоляване на първоначалните трудности се молех да мога да успея да кърмя поне до 6м.  Тази възраст ми звучеше най-добра за отбиване. Пък виж какво стана. И ние сме се запътили към специалното училище за кърмачета LaughingВече съм сигурна, че ще си чакаме естествения период за отбиване.

Щом докато пиша тя идва до мен, бърка през деколтето и си намира "титите". Днес така прокарва едни бисквитки докато чатех в кюто. Mr. Green

Същата работа.Само се смъквам леко на стола и човекът се справя сам, а аз си щракам по клавиаурата WhistlingОбаче другите хора вкъщи като го видят как суче прав и почват да проклинат писито, че заради него и детето не съм кърмела като хората.Викам, вие да сте живи, ние отдавна не сме като хората, а като маймуните hahaha
newsm10Много познато.

# 45
  • Мнения: 980
Много се смях на страшната бебешка напаст. Joy Правя един извод, че трябва да се глася или да отбивам около годинката или да откарам до кърмаческата паралелка  Laughing
Обаче въпросче:  Как ще се отрази кърменето над година и половина на бебе като моето  - емоционално (плаче или се смее постоянно), активно физически, леко тиранично - когато й взема нещо, което е държала или иска нещо, което е видяла се захласва от плач, иска постоянно да й е интересно, нещо да става наоколо, чувствителна - само да повиша тон и започва да плаче... Притеснявам се от психологична и възпитателна гледна точка. Още от сега виждам как ми се катери да ми се качи на главата Wink Е,не ми пука, ама не знам понататък. На половинката и бабите им се струва, че трябва да сложа граници. Което си е така, но темата в тази си област е за друг форум. Ама то кърменето наистина е начин на живот и покрай него минават и пълната отдаденост и други екстри, май.
И не казвам, че голямо кърмаче е = на чувствително глезанче, ама при мен може би нещата са в тази насока... Как е при вас?

# 46
  • Haskovo
  • Мнения: 150
И ние ще сме от тези дето ще се кърмят до първи клас   ,май Shocked  Crazy ,ама какво да се прави ,никакви изгледи за отбиване сам,пък на мен сърце не ми дава още да го отбивам,макар че около мен повечето ми близки ме карат да спирам вече,не че ги слушам де  Wink Мама Моника кърменето до тази възраст не ни е разглезило ,даже той вече знае ,че аз съм по-строгата,и номерца не минават много ,много,но  все пак си зависи и от детето,също ние си живеем сами с баща му и няма при кого да се "скрие" при нужда така  че нещата са комплексни.

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Чета и се забавлявам.Хубаво е да срещнеш сродни души. Laughing
...
Кеф Simple Smile Като кажа на колежките, че още се кърмим и изваждат ей такива #Shocked #Shocked очи. Обаче и аз щото съм мързелана, нямам намерение да правя усилие по въпроса  Laughing Laughing  Като гледам как сладко си дърпа "сисито" ....

Общи условия

Активация на акаунт