Имаме ли наистина избор?

  • 18 560
  • 265
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 12 173
Съвсем случайно намерих отговор на въпроса си, защо така приехте темата ми. Благадаря на всички, които писаха, на малкото, които ме подкрепиха,на другите, които се опитаха да помогнат със съвети или да се посмеят Simple Smile)))за мен беше важно всяко едно мнение. Още повече това на противниците.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%8 … D0%B8%D0%B9%D1%82

За инициативата "Глобален протест" в София се събраха само петдесетина граждани. Двойно повече бяха служителите на реда.[11] Неучастието на българското общество в инициативата показа липсата на средна класа в България.
В България няма средна класа, това е факт и няма нужда такъв протест да го покаже.
Но прочети повече за протеста поне, за да знаеш за какво е и защо не ни касае.

# 256
  • Мнения: 4 761
Съвсем случайно намерих отговор на въпроса си, защо така приехте темата ми.

Нищо лично, ама ако това е отговорът, който си открила, ще трябва да търсиш още.

Не е лошо и да се замислиш над въпросите, които тук ти поставихме.

# 257
  • Мнения: 10 547
Чакайте сега, защо да няма средна класа, първо? И второ, тя по презумпция ли следва да подкрепя подобен род протести?

# 258
  • Мнения: 4 761
За инициативата "Глобален протест" в София се събраха само петдесетина граждани. Двойно повече бяха служителите на реда.[11] Неучастието на българското общество в инициативата показа липсата на средна класа в България. Според Миглена Кунева „причина за незрялото общество в България е липсата на независима средна класа. По думите й това са хора, които взимат решение за това какво да правят със себе си, а не просто да получават заплата.“[12]


Намирам ирония в това в констекста на темата. Simple Smile

Т.е., quinousmene, средната класа са хората, които смятат, че имат избор и решават какво да изберат за себе си. Поне според г-жа Кунева - която пък също е съгласна с тебе, че в България нямало средна класа.

# 259
  • Мнения: 15 239


Т.е., quinousmene, средната класа са хората, които смятат, че имат избор и решават какво да изберат за себе си. Поне според г-жа Кунева - която пък също е съгласна с тебе, че в България нямало средна класа.

Т.е. реално избор имат тези над средната класа. В България - групичка от хора. Останалите или нямат, или имат илюзорен избор.  newsm78

# 260
  • София
  • Мнения: 12 173
За мен парите са последното, което определя колко и какъв избор имаш. Първото е здравето, върху което не рядко нямаме власт. След това е интелигентността, защото колкото си по- интелигентен толкова повече възможности можеш да видиш, а и да имаш пред себе си. След нея са произхода, образованието, опита и тн. Парите са само средство, не са мерило за свобода или каквото и да е, особено у нас.

# 261
  • Мнения: 4 761

Т.е. реално избор имат тези над средната класа.

Не знам как си направи този извод точно от цитираното...

# 262
  • Мнения: 1 287
Имаме, но в рамките на ограничен спектър, набор от възможности, до които имаш физически достъп. Примерно - мога да избирам от ограничен брой страни, в които да живея, защото техният брой на планетата Земя на този етап и в тази физическа вселена е ограничен.

# 263
  • Мнения: 15 239

Т.е. реално избор имат тези над средната класа.

Не знам как си направи този извод точно от цитираното...

От глагола "смятат" -  мисля, допускам, вярвам, което вкарва условност. Ако се махне от изречението, смисълът се променя: средната класа са хората, които имат избор и решават какво да изберат за себе си. заявява се категоричност.  Grinning

За мен парите са последното, което определя колко и какъв избор имаш. Първото е здравето, върху което не рядко нямаме власт. След това е интелигентността, защото колкото си по- интелигентен толкова повече възможности можеш да видиш, а и да имаш пред себе си. След нея са произхода, образованието, опита и тн. Парите са само средство, не са мерило за свобода или каквото и да е, особено у нас.

 Peace

# 264
  • Мнения: X
Съвсем случайно намерих отговор на въпроса си, защо така приехте темата ми. Благадаря на всички, които писаха, на малкото, които ме подкрепиха,на другите, които се опитаха да помогнат със съвети или да се посмеят Simple Smile)))за мен беше важно всяко едно мнение. Още повече това на противниците.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B8%D1%8 … D0%B8%D0%B9%D1%82

За инициативата "Глобален протест" в София се събраха само петдесетина граждани. Двойно повече бяха служителите на реда.[11] Неучастието на българското общество в инициативата показа липсата на средна класа в България.
Ако с темата си си искала да споделиш някакви идеи, които да кореспондират с тази статия, то това не стана никак ясно, да ме прощаваш.

# 265
  • Мнения: 4 761

От глагола "смятат" -  мисля, допускам, вярвам, което вкарва условност. Ако се махне от изречението, смисълът се променя: средната класа са хората, които имат избор и решават какво да изберат за себе си. заявява се категоричност.  Grinning


Мисля, че търсиш под вола теле.

Общи условия

Активация на акаунт