Къде в Пловдив??? - 30

  • 82 784
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета - има ли сред вас мама с детенце в яслена/градинска възраст?
Трябва ми прясна информация за Пловдив - в ХЕИ ли се изпращат децата от личните лекари, или в лаборатория по избор?
И друго: чета за изследванията, които се правят - но попадам на различно инфо. ЛЛ ли си решава какво да назначи за изследване, или (ако се изпращат там) в ХЕИ определят?
Извинете за тъпите въпроси, но ми дойде малко ненадейно и трябва да реагирам навреме.
Благодаря ви!



ЛЛ ти дава направления за изследванията и ти отиваш в избрана от теб лаборатория.От яслата ти казват кои изследвания искат-задължителните по наредба+има едно допълнително за деца под 1 г,но най-редовно го праскат на всички от яслите.ЛЛ може да ти даде направления за всички изследвания /при нас беше така/ или да си спести едно /с други майки така стана/ и вие да го плащате.ЛЛ издава още 2 или 3 документа за детето.Но всичко ще ти кажа от яслата преди това.Васерман на родител-това си го плащате също.
Изследванията са кръв,урина и чревни.Чревните ги взимат като бъркат в ануса с клечка за уши и лепват скоч на ануса.Изобщо не боли,но дребните се плашат и реват.Толкова съм подробна,за да знаеш какво ви очаква в лабораторията.Аз като знаех бях по-спокойна.

# 661
  • Мнения: 6 206
Имаше едн
о реалити, по Нова май, по което сбъдват мечтата на спечелилия. И там участваха едно многодетно семейство от Пловдив, мисля, че те спечелиха, едното момиче се бореше за пари за болната си сестричка, от левкемия мисля, че беше и да задържат къщата си. Бащата имаше фирма за производство на сокове. Дали тази фирма се казваше Мелето? Къде могат да се намерят тези сокове?

те живеят в нашето село и често им виждам пикапчето, което е облепено с реклами
http://www.meletofresh.eu/
за съжаление не съм ги виждала в нито един голям магазин

# 662
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
здравейте момичета, може ли някой да ме ориентира къде в пловдив има магазини втора употреба  за мебели?
благодаря ви предварително!
На Христо Ботев, като минеш светофара на сточна гара, посока гарата, вдясно. Преди бетонния мост.

а има ли хубави неща, заслужава ли си? щото там спирането е голямо приключение, трябва да се върти във вътрешните улички, а вече ми писна от пародии във всички посоки

Ами зависи кой какво търси, но има предимно масивни тежки мебели, дървени, които гледахме във всеки Некерман от преди 20г. - цели секции, ТВ шкафове, холови гарнитури...това си спомням. Влизала съм 1-2 пъти. На мястото на един магазин за пердета, а после гледах, че превзеха и едно огромно помещение до него и го пълнеха със стока така че може да има и много други, но там не съм влизала. Поне изглеждаха мнооого здрави и запазени.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 40 973
Момичета,и тук да питам...къде да ида при добър Енкринолог Rolling Eyes

Мерси! Peace
По добре не ходи тук!!!

A къде,в София ли??

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Имаше едн
о реалити, по Нова май, по което сбъдват мечтата на спечелилия. И там участваха едно многодетно семейство от Пловдив, мисля, че те спечелиха, едното момиче се бореше за пари за болната си сестричка, от левкемия мисля, че беше и да задържат къщата си. Бащата имаше фирма за производство на сокове. Дали тази фирма се казваше Мелето? Къде могат да се намерят тези сокове?

те живеят в нашето село и често им виждам пикапчето, което е облепено с реклами
http://www.meletofresh.eu/
за съжаление не съм ги виждала в нито един голям магазин

До преди година някъде ги продаваха в Кауфланд на щанда с охладените салати и зеленчуци, но от доста време не съм ги засичала. Най-добре е да се обадиш да провериш къде има.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Имаше едно реалити, по Нова май, по което сбъдват мечтата на спечелилия. И там участваха едно многодетно семейство от Пловдив, мисля, че те спечелиха, едното момиче се бореше за пари за болната си сестричка, от левкемия мисля, че беше и да задържат къщата си. Бащата имаше фирма за производство на сокове. Дали тази фирма се казваше Мелето? Къде могат да се намерят тези сокове?
На Опълченска 24 е Fresh house Meleto, от там може да си вземеш  Peace

# 666
  • Мнения: 8
Сменяли ли сте скоро водомер?! Интересуваме какъв водомер да си купя, чух много противоречива информация и реших направо да питам ако някой има впечатления.

# 667
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ако е за топлата вода - сменяхме в офиса миналата година. Направи го фирмата за топлинно счетоводство, но не помня цената. Около 50- 60 лева беше май.
Студен водомер съм звъняла във ВиК, но това беше преди ужасно много години и със сигурност поне по отношение на цената, няма да мога да дам актуална информация.

# 668
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
Сменях преди 2г., по препоръка на инкасаторката си купих български от едно железарско магазинче на кръстовището на "Мария Луиза" и "Източен" (от страната на Папараци или как беше там бившата баня), зад будката с вестници. По спомен, беше под 20лв., монтира ми го водопроводчик (след като няколко пъти се обаждах във ВиК да го направят те срещу заплащане, но не можаха да ми дадат точен ден), пломбира ми го инкасаторката.

# 669
  • Мнения: 733
Момичета - има ли сред вас мама с детенце в яслена/градинска възраст?
Трябва ми прясна информация за Пловдив - в ХЕИ ли се изпращат децата от личните лекари, или в лаборатория по избор?
И друго: чета за изследванията, които се правят - но попадам на различно инфо. ЛЛ ли си решава какво да назначи за изследване, или (ако се изпращат там) в ХЕИ определят?
Извинете за тъпите въпроси, но ми дойде малко ненадейно и трябва да реагирам навреме.
Благодаря ви!



ЛЛ ти дава направления за изследванията и ти отиваш в избрана от теб лаборатория.От яслата ти казват кои изследвания искат-задължителните по наредба+има едно допълнително за деца под 1 г,но най-редовно го праскат на всички от яслите.ЛЛ може да ти даде направления за всички изследвания /при нас беше така/ или да си спести едно /с други майки така стана/ и вие да го плащате.ЛЛ издава още 2 или 3 документа за детето.Но всичко ще ти кажа от яслата преди това.Васерман на родител-това си го плащате също.
Изследванията са кръв,урина и чревни.Чревните ги взимат като бъркат в ануса с клечка за уши и лепват скоч на ануса.Изобщо не боли,но дребните се плашат и реват.Толкова съм подробна,за да знаеш какво ви очаква в лабораторията.Аз като знаех бях по-спокойна.
Ние понеже сме с двенки, ми дадоха стъкълцата с тиксо за вкъщи, като ми обясниха как да го направя, а проба от акото си взех сама от дребните. Много по-удобно и по-малко стресиращо за децата, но ако съдействат от лабораторията...  bouquet

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Ние понеже сме с двенки, ми дадоха стъкълцата с тиксо за вкъщи, като ми обясниха как да го направя, а проба от акото си взех сама от дребните. Много по-удобно и по-малко стресиращо за децата, но ако съдействат от лабораторията...  bouquet


забравих за пробата от акото-слага се колкото грахово зърно в стерилно контейнерче за урина

иначе за правенето вкъщи,май предпочитам в лабораторията да вземат пробата със скоч и клечката за уши.на есен ще ни предстои живот и здраве градина и пак ще я изследват

# 671
  • Мнения: 2 132
Имаше едно реалити, по Нова май, по което сбъдват мечтата на спечелилия. И там участваха едно многодетно семейство от Пловдив, мисля, че те спечелиха, едното момиче се бореше за пари за болната си сестричка, от левкемия мисля, че беше и да задържат къщата си. Бащата имаше фирма за производство на сокове. Дали тази фирма се казваше Мелето? Къде могат да се намерят тези сокове?
Имат 2 магазина - един на Главната в пресечката където са дюнерите, точно след магазина на Рефан и един на Опълченска  близо до градинката на 4 пазар. И в двете правят фрешове, но имат и бутилки със сокове, продават и разни правени от тях десерти, салатки, хляб. В това на Опълченска има и 2-3 маси и предлагат и готвени работи за деня. Peace

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 14 121
Момичета, търся табуретка-кутия, на цена около 10 лева, имало ги в някои от магазините за левче. Има ги и по големите магазини, но съм виждала по 40 лева и не ме устройва. Ето за нещо такова става въпрос:

http://www.berru.bg/large/00049.png
http://srvimg14.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/4282695_1_585x461.jpg

# 673
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
В Юск съм виждала такива, ок.12-16лв.

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 14 121
В Юск съм виждала такива, ок.12-16лв.

А това какво  е и къде е?  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт