помогнете - как да спра сладкото?

  • 20 364
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като оставим американците настрана  Mr. Green, ще кажа какво съм чела. Нямам гаранция, че това е истината, разбира се. Чела съм, че организмът реагира по същия начин на изкуствените подсладители,както на естествените. И независимо, че са уж нискокалорични, пак пълнее от тях.
Напоследък се появиха статии против аспартама - който бил в състава на изкуствените подсладители. Тези статии бяха доста убедителни и аз вече избягвам всички продукти с подсладители.
Не знам вярно или не, но залагам на естествените сладости - мед и плодове. От шоколада обаче не се отказвам.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 622
 Напълно съгласна съм с горното мнение!
Освен това се смята, че аспартама е канцерогенен. Така, че по-добре да се избягват разните му химии.  Аз захар например не позвам. Не защото я избягвам, а защото не ми се налага да я ползвам.Няма къде. На всякъде,където трябва да посладя,ползвам мед. А именно в чая.Щот кафе не пия. Виж мъжа ми обаче пие кафе в промишлени количества и съответно  ужасно подсладено. Той сам си купува захрта и сам си я яде  Crazy

# 32
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Зимата трудно се отказва скадкото,в тези мрачни дни човек се депресира,лятото е лесно,има много плодове и зеленчуци и слънцееееееее.Като си хапнеш сладко,наистина се отделят ендорфини-хормони на щастието,същите се отделят и при спорт,така че ако имаш възмойност-спортувай по-често и пий повече течности.

# 33
  • Мнения: 109
Вярно сладкото е като дрога трудно се отказва,поне се опитайте да хапвате повече фурми,сушени сливи или
Те пак са доста сладки, не са като шоколада, но помагат. С мед също става, има и меден прашец, който не е никак лош.....

# 34
  • Мнения: 5 622
Зимата трудно се отказва скадкото,в тези мрачни дни човек се депресира,лятото е лесно,има много плодове и зеленчуци и слънцееееееее.Като си хапнеш сладко,наистина се отделят ендорфини-хормони на щастието,същите се отделят и при спорт,така че ако имаш възмойност-спортувай по-често и пий повече течности.

И най-вече лятото има ДИНЯЯЯЯЯЯЯЯ  Party

Виж лятото друго не ми трябва!Дай ми диня и пъпеш и не ме търси!
Бе какво толкова сте се запритеснили,че хапвате сладко. ГолЕм праз! Лятото нали ще наваксаме с плодовете и с физическата активност,така че... Ние например лятото караме семейно велосипеди(колело де,много ми е смешно това-ВЕЛОСИПЕД  Crazy) Всеки си има колело и си го кара, а детето има детска седалка за колело,монтирана на колелото на мъжа ми.Някои Варненски мами са ни виждали как семейно си велосипедираме  Joy из Морската градина.(Пак се отпелснах,то това си е за друга тема направо!)

# 35
  • Мнения: 2 047
  Скоро имаше една статия и там едно докторче твърдеше, че желание за сладко се появява при недостиг на селен и др. микроелементи, които се съдържали основно в рибата. Тоест като ядеш повече риба, нямало да искаш сладко...
Мислех да пробвам дали е вярно, но имам за дояждане шоколад и едно руло и ще отложа. Laughing
 

# 36
  • Мнения: 5 622
   Тоест като ядеш повече риба, нямало да искаш сладко...
Мислех да пробвам дали е вярно, но имам за дояждане шоколад и едно руло и ще отложа. Laughing
 

Ха,ха, това ми хареса!  Mr. Green
Иначе аз риба не ям, нито повече, нито по-малко, сигурно затова така нагъвам шоколад  Thinking

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Много сте сладки с тези американци Laughing
Кейси ви го е казала - храната им е все sugar-free и fat-free, а са една от най-затлъстялите нации...правят национални програми за борба със затлъстяването и наднорменото тегло...как мислите, че става тая работа, като 'уж' не ядат сладко и мазно? Това, че няма бяла рафинирана захар, съвсем не означава, че от подсладителите, които все пак са вътре, за да ви е сладко, не се пълнее Simple Smile Това се начира чисто и просто "мижи, да те лажем". Ето интересно четиво по тоя повод, превела съм го специално за вас  Grinning Злата захар

Ето и друго четиво за храната, която приемаме, за наследствеността и отношението й към затлъстяването, за хранителния режим, преведена от миз. Затлъстяването

Ето и предложение конкретно как да намалиш сладкото:
  • Не си купувай сладко, не дръж у дома. Ако се изкушиш и си купиш, купи едно, а не няколко на 'склад'.
  • Вместо шоколад си взимай (по едно) мюсли-десертче - тези, дето се водят енергийни и здравословни. И те са захар, но не толкова концентрирана.
  • Ако взимаш шоколад - избирай натурален, не фин млечен или бял. Процентът какао е добре да е 60% и нагоре.
  • Купи си много фурми, стафиди, сушени смокини и сливи. Като много ти се дояде сладко - яж сушени плодове.
  • Абстиненцията за сладко трае точно 3-5 дена. Ще се сещаш все по-малко и към края на седмицата сама ще се изненадаш колко рядко се сещаш за него.

  • Ядките - бадеми, лешници - зареждат с бърза енергия и потискат чувството за нужда от сладко.

# 38
  • Мнения: 5 103
С ВОЛЯ, друго непомага.

# 39
  • Мнения: 17 407
Аз опитвам с чай HOney bush. Може и да си внушавам, но мисля, че има резултат Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 735
    [li]Ядките - бадеми, лешници - зареждат с бърза енергия и потискат чувството за нужда от сладко.[/li][/b]
    [/list]
    Специално имам наблюдения върху последното!
    Голям фен съм на сладкото и при положение ,че си остана единствения ми грях не мисля да го спирам или дори ограничавам!
    Но откакто родих изпитвам голям глад за ядки и по-скоро кашу(от онези извитите). Mr. Green Та ми направо впечатление:имам ли ядки,не се сещам за сладко! Party

    # 41
    • Мнения: 7 837
    Мен и ядките не ме спасяват. Обожавам захаросаните лешници и бадеми  Crazy

    # 42
    • Мнения: 1 735
    Еййй,защо ми напомни! Crazy
    Аз също!!!

    # 43
    • Мнения: 2 550
    Трябва да направят хапчета за спиране на сладкото, както при цигарите.
    От вчера вечерта не съм яла сладко и малко ми остава да се разтреперя  smile3518. Само си предсатвям вкусните хрупкави вафлички, прекрасните шоколадчета с ядки... #Crazy

    # 44
    • Мнения: 3 269
    В момента, в който си представя, че като хапна нещо сладко, ще ми излязат пъпки още на следващия ден и веднага се отказвам  Weary Иначе преди и аз ядях шоколади и вафли и то в големи количества, но май отскоро ми отразява толкова много на кожата.

    Общи условия

    Активация на акаунт