Слагали ли сте сол във ваната на бебето?

  • 9 432
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 702
А аз си мислих, че само моята свекърва не е в час Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 673

Ако се слага някакво минимално количество сол и после бебето се изплаква, ефекта може да е само един, а именно - суха кожа. Кому е нужно?

не съм съгласна с теб.
като се роди детето ми и когато е настивало съм слагала шепа едра сол за сгряване - резултата не е суха кожа . Отдавна не го и мажа с млека , олиа и подобни , но кожата му е нормална.

П.П. от опит мога да напиша ,че доста от т.нар."бабини деветини"  ПОМАГАТ. Придържам се ,колкото мога,до природосъобразен начин на живот и съм доволна .

# 47
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
не ми се струва разумно и не намирам връзка

# 48
  • София
  • Мнения: 4 423
Помня, че когато доведох бебка от родилния дом и първата вечер се събрахме да я къпеме, баба сложи една лъжица сол във водата, разми я хубаво и поля тялото на бебка с тази вода ( без главата). След това взе кана с чиста вода и я изплакна.
Това се случи само първия ден, след това не е ставало въобще въпрос  да се слага сол. Знам, че и на мен са направили същото, когато съм се родила.
Мисля, че прекалено се притесняваме за такива неща, не съм умряла от една лъжица сол, нито дъщеря ми е пострадала от полагаемата й се лъжица.
Извън темата- мазала съм я с мас, мажех и себе си докато бях бременна с нея, резултата е нито една стрия, дъщеря ми има перфектна кожа сега - незнам дали е от маста, но със сигурност не е навредила.
Подкрепям Мойри в следното:
П.П. от опит мога да напиша ,че доста от т.нар."бабини деветини"  ПОМАГАТ. Придържам се ,колкото мога,до природосъобразен начин на живот и съм доволна . Peace

# 49
  • Мнения: 46 520
Първо да си зададем въпроса ЗАЩО се слага тая сол при къпането на новородено? Една щипка не била вредна, ами и 5 мл. ракия предполагам разредени с водата от коритото няма да окажат влияние, но ЗАЩО?
Има достатъчно хора, които са учили и една консултация няма да навреди- дерматолози бол!
Като дете ми топяха краката в сеген с гореща вода и морска сол, е как пък веднъж не ми помогна? Да не говорим, че тези неща се правят без никаква представа какво може да стане / нито веднъж бабите ми не ровериха дали нямам висока Т, която в комплект с горещата вода .../

Буболина, радвай се, че имаш хубава кожа   bouquet имам приятелка, която роди през 2002 г., като забременях ми се обади да ми каже да се мажа с мас. Питам я, ти имаш ли стрии, тя "Цялата съм в стрии", та не разбрах защо точно ми я препоръчваше, при положение, че при нея ефекта беше плачевен. Това със стриите е до кожа, на майка ми едно време никой не се е сетил да й каже да се маже, но не й се е появила нито една, сега е на 47 г. и пак няма! Но си мажеше с мас краката, много суха кожа, болезнено спукани пети, накрая след толкова хвалене на маста, накара дядо ми да й отдели такава от домашното прасе, без сол и както си му е реда. За целия си живот мама няма нито една алергия, но резултата- обрив по целите крака! От тогава в нашата къща мас за мазане НЕ ВЛИЗА  Naughty
Наистина, не при всички има реакция, но обяснете на тези, при които се е проявило, че е полезно!

# 50
  • София
  • Мнения: 4 423
Никол, права си разбира се  bouquet всички сме различни.
Специално за солта не мога да ти кажа защо се слага, а и няма кой да питам вече. Аз лично имам в къщи морска сол и преди да забременея, когато се случваше да настина си потапях краката в леген с гореща вода и морска сол - при мен имаше мигновен ефект, но при друг може да не действа.
Не препоръчвам маста на всички, на мен лично ми помага, нямам алергия от нея ( нито дъщеря ми), може и да е до кожа, наличието на стрии, но когато започнах да напълнявам преди три години ( 17кг. за 3 месеца) имах чувството, че кожата ми се цепи, започнах с маста и нямам нито една стрия, кожата ми е еластична и мека.
Не искам да препоръчвам нещо, което не съм сигурна как ще подейства, това, че е подействало добре на мен, не значи, че и при друг ще има подобен ефект.
Не пробвайте нещо в което не сте 100% сигурни!  bouquet Hug

# 51
  • Мнения: 46 520
...
Специално за солта не мога да ти кажа защо се слага...

Защото иначе щяла да мирише потта на децата като пораснат  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, за това въобще ни бих си и помислила Shocked, невероятно е наистина. Joy

# 53
  • Мнения: 1 809
Това са идиощини  Shocked
но моля ви, имаше една мама(няма да пиша ника сега ) каза че и яйце слага  newsm78 така че вече нищо не ме очудва  Tired

п.п.Тая тема за 2 години поне 10 пъти е пускана  ooooh! съжалявам, че има още такива хора, които да задават подобни въпроси  Sad

# 54
  • Мнения: 2 673
...
Специално за солта не мога да ти кажа защо се слага...

Защото иначе щяла да мирише потта на децата като пораснат  Laughing

само сол се слага за загряване- затова слагаш краката си в леген с вода и едра сол ,а не за изпотяване- , а осоляването - против потене

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 00:51 от мойри

# 55
# 56
# 57
  • Мнения: 666
 Голяма глупост да го киснеш в сол и какво ще спре да се поти hahaha то ако беше така дай всички да се киснем в сол та да не се потим изобщо

# 58
  • Мнения: 98
Ne, ne sym slagala nikoga i na dvete si deca. Znam, che men kato bebe sa me kypali sys sol vyv vodata, no vypreki tova sega imam problem s poteneto, pochti ne me spasiavat nikakvi rolkovi dezodoranti i dr. takiva.

# 59
  • Мнения: 883
Стига сте се втелясвали! Какво общо има осоляванто със слагането на шепа сол в пълна с вода ваничка? Вие не водите ли на море децата си? Изсушавала се кожата- ми на моето и без сол във водата му се изсуши кожата, ежедневното киснене на новородените води до проблеми с кожата, стига сте изкарвали майките, които са послушали веднъж-дваж по-възрастните си роднини едва ли не престъпници, от опит глава не боли. И пак казвам, става въпрос за 20 гр. сол, разтворена в литри вода, не за осоляване с цел мумифициране!
За протокола- веднъж сложих една чаена лъжичка сол във водата за беба и дотам, но това беше, защото ми се видя излишно, а не смъртно опасно.

Общи условия

Активация на акаунт