бременните шофьорки с колан ли?

  • 13 642
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Бременна съм в 5-ти месец.Наистина е по-безопасно с колан,но пък мен ме убива и го закопчавам зад гърба си,като премятам само горната част пред гърдите.В никакъв случай няма да те глобят органите на реда,но пък и за бебо е по-сигурно да има коланче,защото е пълно с некадърници от село,които грам немогат да карат... Wink

# 61
  • Мнения: 9 483
Без колан.

# 62
  • Мнения: 66
Да споделя!Аз всяка сутрин си карам баткото на училище и не слагам колан.Преди седмица ме спря чичко полицай малко преди училището на малкия.Само ми провери документите и ми пожела хубав ден.За колан изобщо не спомена.Но тумбака ми вече опира във волана  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 4 841
Аз слагах колан до момента, в който започна да ми убива. Карах колата до средата на 9тия месец, понеже тогава взе много да ми натежава да се движа изобщо. Иначе активен шофьорски живот  Mr. Green всеки ден по много. За колана знам, че при инцидент може да навреди на бебето и за това е разрешено да не се ползва от бременни (това не е на 100% проверено и може и аз да си измислям), просто това ми е останало в главата. Питах приятел полицай преди да започне да ми личи качествено коремчето ако ме спре полиция може ли да ми направят проблем за колана, а той каза просто да им кажа положението си. В интерес на истината ме е спирала полиция тогава, но колана ми беше най малкия проблем. Те и нищо не казаха за него. Слава Богу ми се размина акта  Mr. Green само с мъмрене.

# 64
  • Мнения: 27 524
Коланът може да навреди, ако е сложен напряко през корема. Когато минава под и над него, как може да навреди?  Thinking Само може да опази живота ви.  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 58
Аз започнах да карам без колан когато корема ми започна да става голям, тъй като много ми стягаше и пречеше и се притеснявах да не направя нещо на бебчо. Като са ме спирали никога не са ми правили проблем за колана.

# 66
  • Мнения: 27 524
Аз чакам някой да ми отговори конкретно какво го притеснява в колана, сложен както трябва, ама засега нищо  Wink Явно само робуваме на митове  Blush

# 67
  • Мнения: 9 483
Блонди, аз съм от неползвалите колан, 'щото ми беше неудобен, и закона ми го позволява.
Никъде не е посочено, защо бременните са освободени от колан, но респективно-явно риска от ползването му, е по-сериозен от неползването Rolling Eyes
Попаднах на колани за бременни-няма да посоча сайта, за да не се счете за реклама...(който иска да пита  google)

# 68
  • Мнения: 351
Блонди
Никъде не е посочено, защо бременните са освободени от колан, но респективно-явно риска от ползването му, е по-сериозен от неползването Rolling Eyes


В чужбина, обаче е задължително и бременните да ползват колан.

Вече съм в началото на 8 месец, коремът ми е голям, но изобщо не ми пречи коланът, защото го слагам под и над корема. Аз, лично ще се чувствам доста несигурна, ако карам без колан. Но всеки решава сам за себе си, след като в БГ е позволено на бременната да бъде без колан.

# 69
  • Мнения: 4 841
На мен лично ми дразнеха дзипове, копчета и тем подобни още когато започна да расте тумбака и се наложи да ползвам от доста рано дънки за бременни. Много удобно нещо. В момента, в който и колана започна да ми дразни и него спрях, но постепенни, понеже аз имам навик още като седна в колата и да си сложа колана, та не ми беше лесно да карам без колан. В България по закон бременни, доста едри хора и такива с ТЕЛК са освободени от амгажимента да слагат колан. Явно си има причина за това.

# 70
  • Мнения: 453
Имам колан за бременни, много е удобен  Peace

# 71
  • Мнения: 27 524
В България по закон бременни, доста едри хора и такива с ТЕЛК са освободени от амгажимента да слагат колан. Явно си има причина за това.

За мен си остава неясна. Та едрите или хора с ТЕЛК нямат ли нужда от опазване на живота на пътя, каквото прави често коланът?  Thinking

Една от нас, какъв е този колан за бременни?  Thinking

# 72
  • Мнения: 453
Ами има една част, върху която сядаш и отпред се изтегля друга част на ластик - ето го моят: http://www.dooyoo.co.uk/maternity-aids/mamas-papas-pregnancy-safety-belt/ - вижда се на картинката широката част, която се слага директно на седалката и малката част с ластика, която де факто служи, за да разделя долната част на нормалния колан на колата на две части, които минават по горната част на бедрата вместо върху долната част на корема. Горната част на нормалния колан си остава същата - ох, ама как го обясних само  ooooh!
С две думи - закопчаваш си се с колана на колата, като това приспособление служи, за да отдалечи долната му част от корема ти, това е всичко  Hug

# 73
  • Мнения: 76
Мен ми ставаше много зле от колана и още от началото не го слагах. Карах си така профилактично до средата на 7мия месец, но сега не смея защото ме боли корема като шофирам.

# 74
  • Мнения: 1 350
и за мен е важно, ако няма болки в корема или противопоказания, да се слага колан.
Ествествено, някои ги убива дори и да не са бременни, а камо ли като са бременни и затова например не слагат, а и по закон - може.
аз карах активно през бременността, най-вече за да избегна блъсканицата и вирусите в трамвай, метро, още повече че никой не ставаше да направи място, дори жените Sad
и в деня на раждането карах и пак бях с колан, но премятах долната част под корема и го разтягах да е по-широко, а горната по-нависоко да не е на корема точно.
и друго искам да обърна внимание на бременните, които шофират - ако имат въздушна възглавница - да отидат в сервиз да я изключат само нея. и след раждането - пак да се включи.

Общи условия

Активация на акаунт