Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 65 602
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 517
Аз все още нямам обезщетение. На 3 февруари ми изтече последния болничен. Самоосигурявам се и явно фирмата, където си внасям осигуровките не е направила нещо в срок. Би трябвало в началото на март да имам превод, а все още нямам:( Едва вчера ми дадоха да подпиша декларация, а прочетох, че трябвало веднага след изтичане на болничния.. Sad

в началото на март не ти ли преведоха дните от 1 до 3 февруари включително

от фирмата не закъсняват с документите-тази декларация се дава за попълване преди да ти изтече третия болничен,но ще я внесат през март.т.е всичко си е в срокове засега
парите от 3 ти докрая на февруари чакаш края на март,ако подават навреме нещата.ако не,ще чакаш повече
след това получаваш обезщетението до 5 то число-така ще е докрая на 410 те дни

вместо да трепериш,извади си ПИК код и ще виждаш на сайта на НОИ какво се случва с твоите документи и обезщетение

получих от първи до  трети февруари обезщетение. Смятах, че ще ми преведат пари от 3 до края на февруари в началото на март. Тъпо е измислено.. все едно с 25 лева ще живея през март.
Както и да е. Полезен ми беше отговора. Имам изваден ПИК и следя сайта.

# 16
  • Мнения: 452
Здравейте момичета,да ви попитам:
Края на месеца трябва да излизам в 45 дневния болничен,само на счетоводителя ли трябва да го дам или и до социалното се ходи?И кога трябва да ходя до социалните,може би за детските вече?
Не съм сигурна и за това реших да ви попитам.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета,да ви попитам:
Края на месеца трябва да излизам в 45 дневния болничен,само на счетоводителя ли трябва да го дам или и до социалното се ходи?И кога трябва да ходя до социалните,може би за детските вече?
Не съм сигурна и за това реших да ви попитам.

даваш болничния на работодателя като имаш предвид,че и тези документи се попълват по етапно https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4

ако е само за детски и помощ за раждане,ще отидеш до социалните като родиш

# 18
  • Мнения: 182
Здравейте!Искам да попитам каква декларация се попълва с третия болничен и от къде мога да я изтегля?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Искам да попитам каква декларация се попълва с третия болничен и от къде мога да я изтегля?

https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4

# 20
# 21
  • Мнения: 149
Здравейте момичета...имам въпрос към вас...терминът ми беше 10.01.2012 но малката принцеса се появи на 10.01.2012 и 45=дневния и 42 дневния болничен ми се засякоха....През февруари ми се изплати целия 45 дневен а през март 7 дни от 42 дневния(другите дни ми се засичаха)..Педиятъра ми даде 79 дни изравнителен болниен от тях 57 са работни останалите са съботи и недели..понеже знам че НОИ изплащат само работните дни без уикендите...та как ще ми бъде изплатен на куп през април или една част през април и другата през май

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета...имам въпрос към вас...терминът ми беше 10.01.2012 но малката принцеса се появи на 10.01.2012 и 45=дневния и 42 дневния болничен ми се засякоха....През февруари ми се изплати целия 45 дневен а през март 7 дни от 42 дневния(другите дни ми се засичаха)..Педиятъра ми даде 79 дни изравнителен болниен от тях 57 са работни останалите са съботи и недели..понеже знам че НОИ изплащат само работните дни без уикендите...та как ще ми бъде изплатен на куп през април или една част през април и другата през май

отг ти в другата тема

# 23
  • Мнения: 263
 до  viva_123  вчера получих отговор от нои,казаха,че след изтичане на болничният може да се работи при друг работодател,и обезщетението си остава,както ти каза,права си Hug явно толкова са им свестни и служителите,щом така подвеждат хората Simple Smile

# 24
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
А някой знае ли дали се признава стаж от чужбина?

# 25
  • Мнения: 2 200
А някой знае ли дали се признава стаж от чужбина?
Ако имате документи да докажете.

# 26
  • Мнения: 34
Имаше по-горе подобен въпрос, но на момичето е отговорено в друга тема - та не знам къде да търся и затова ще питам на ново Wink
На 21,02,2012 ми е издаден болничен 45 дни преди раждане, как ще става изплащането му от НОИ?
Частта за февруари - през март, мартенската - през април, а априлската през май?
Тъй като цяла бременност съм в болничен, когато е имало прекъсвания в болничните ми и са обхващали периоди от два месеца винаги са ми изплащани на части, та се чудя и сега ли ще е така.

Иначе работодателя ми плаща осигуровките и заплатите на 12-то число и предполагам тогава е подадена и самата информация към НОИ (имах ползван платен отпуск през февруари, а парите за него са ми преведени вече, та в това отношение знам че шефа е стриктен).

Съответно и останалите два болнични листа, които ще ми бъдат издадени, също ли ще се изплащат на цял болничен или за предходен календарен месец?

# 27
  • Мнения: 2 200
Имаше по-горе подобен въпрос, но на момичето е отговорено в друга тема - та не знам къде да търся и затова ще питам на ново Wink
На 21,02,2012 ми е издаден болничен 45 дни преди раждане, как ще става изплащането му от НОИ?
Частта за февруари - през март, мартенската - през април, а априлската през май? да
Тъй като цяла бременност съм в болничен, когато е имало прекъсвания в болничните ми и са обхващали периоди от два месеца винаги са ми изплащани на части, та се чудя и сега ли ще е така.

Иначе работодателя ми плаща осигуровките и заплатите на 12-то число и предполагам тогава е подадена и самата информация към НОИ (имах ползван платен отпуск през февруари, а парите за него са ми преведени вече, та в това отношение знам че шефа е стриктен).

Съответно и останалите два болнични листа, които ще ми бъдат издадени, също ли ще се изплащат на цял болничен или за предходен календарен месец? месец за месец

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте спешно ми трябва помощ, надявам се тук да я получа , незнам какво да правя вече много ме разиграват счетоводителките..
-Значи преди работех, забременях и родих , вече 1г и 7 м съм в майчинство, но реших че ще започна работа и малкия ще го дам на ясли, но немога да се върна в старата фирма на работа защото се преместихме в друг град и така вече от този месец съм безработна а малкия е наясли,но другия месец ще започвам работа, та искам да попитам следното щом съм в нова фирма мога ли да получавам половин майчинство, знам че ако се върна на работа го получавам , но щом съм сменила работата мога ли пак и съм била за 1 мес на бюрото по труда -каква декларация да подам в новата фирма за половин майчинство и имам ли право???   а бюрото по труда май нямам право и го губя 1 мес  ????моляви трябва ми съвет от старата фирма ми казаха че нямам право щом съм сменила работата.... Tired

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 13:42 от dani890420

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте спешно ми трябва помощ, надявам се тук да я получа , незнам какво да правя вече много ме разиграват счетоводителките..
-Значи преди работех, забременях и родих , вече 1г и 7 м съм в майчинство, но реших че ще започна работа и малкия ще го дам на ясли, но немога да се върна в старата фирма на работа защото се преместихме в друг град и така вече от този месец съм безработна а малкия е наясли,но другия месец ще започвам работа, та искам да попитам следното щом съм в нова фирма мога ли да получавам половин майчинство да, знам че ако се върна на работа го получавам , но щом съм сменила работата мога ли пак и съм била за 1 мес на бюрото по труда -каква декларация да подам в новата фирма за половин майчинство и имам ли право???-от фирмата ще ти дадат да попълниш приложение 4   а бюрото по труда май нямам право и го губя 1 мес  ????да,докато си на БТ нямаш право на 120 те лв моляви трябва ми съвет от старата фирма ми казаха че нямам право щом съм сменила работата-дрън,дрън,ярина,хич не ги слушай

Общи условия

Активация на акаунт