ДУБАЙ - тема 2

  • 125 336
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 675
Insane Hug, зная го хотела. Хубав е Peace.
Намира се на около 100-тина метра от хотела, в който ние бяхме отседнали.
Мисля, че дори имам негови външни снимки, защото съм снимал почти всички хотели в близост до MALL of Emirates, за да ги имам предвид при следващо пътуване newsm78.
Перфектно е мястото.  Simple SmileИ имате бърз достъп до всяка точка на града.
Каквото и да те интересува относно предвижването в града или забележителностите питай.
Ще ти отговоря на всички въпроси.
Имам и много информация, която бих могъл да ти изпратя, в зависимост от това какво Ви интересува
супер,  на мен точно локацията ми е най-важна. Ще питам, ще питам, тепърва толкова въпроси. Дубай ми е мечта отдавна, още от четири години, когато гледах филм за него  Crazy

# 676
  • Мнения: 142
http://www.patriotuae.com/parking.asp за който ще наема автомобил... Simple Smile

# 677
  • Мнения: 116
Роже благодарение на твоите съвети вече имаме хотел, Ситимакс Wink самолетен билет и надявам се и визите са станат скоро. Та сега идва въпросът с Бурж Ал Араб Grinning Вие сте били в Скайвю Бар. Дали има друго място там, което също би препоръчал, защото като видях колко ресторанта има, направо се омагьосах. Задължително ли е да се избира меню предварително? Или този "чай", който сте имали е с фиксирано меню. Вечерите много по-скъпи ли са? Средата на Октомври сме там така че скоро ще трябва да реша и резервирам нещо, защото доколкото разбрах няма друг начин да се влезе вътре Grinning

# 678
  • София
  • Мнения: 1 858
Hubavata Jili  bouquet, страхотно! Направо сте  за завиждане Peace И визите Ви ще станат. Те обикновено ги вадят месец преди пътуването. Кога ще пътувате Вие?
Наистина в Бурж Ал Араб има доста заведения.
Някои от тях са си направо уникални и емблематични за хотела затова е добре да се посетят именно те.
Иначе можете да посетите кафетата, които са в атриума или ресторант Al Iwan, който е във фоайето, но в тях няма нещо, което да е отличително.
Най-посещавани са три от заведенията Peace.
Ресторант Al Mahara, чиито стени са прозорците на аквариума и можете да обядвате или вечеряте в компанията на стотици морски обитатели.
Другите две заведения са на 27 етаж, на 200 метра височина.
Ресторант Al Muntaha и Skyview bar, които се намират един срещу друг и Ви дават възможност за невероятно красива панорама.
В бара обстановката е по-лежерна и разпускаща, затова мисля, че повечето туристи предпочитат да го посетят него. А и цените са му малко по-ниски.
Имате няколко опции за посещение като най-популярни са две от тях.
Първата е следобедния чай и втората е вечерната напитка.
Следобедният чай е с куверт с фиксирана цена, в който влиза няколко степенно меню.
Първо Ви сервират топла напитка, чай или кафе, или  горещ шоколад. Такива можете да консумирате в неограничено количество през цялото време, стойността им влиза в цената на куверта.
След това Ви сервират чаша шампанско с ягоди със сметана.
След това Ви сервират един огромен поднос във формата на хотела, на няколко етажа, пълен със сандвичи, дребни сладки, петифюри и куп други сладости. Реално много трудно двама души могат да изядат всичко от него. 
Можете допълнително да си поръчвате каквито напитки искате, като си ги заплащате накрая. Резервация можете да си направите през сайта на хотела. Докато за някои от заведенията има форма за директна резервация в Скай бара резервациите се правят или по телефона, или по емейл. Пишете им емейл, уточнявате в него деня и часа и Ви връщат отговор с резервация. Престоя по време на следобедния чай е три часа. От 16 до 19ч., което е изключително удобно, защото можете да се полюбувате на панорамата и по светло, и след залез слънце. А залеза е убийствено красив, гледан от тази височина.
Ние когато правихме резервацията написахме, че имаме семеен празник- годишнина от сватба /имало и благородни лъжи Grinning/ и ни сложиха на най-хубавата маса, ъглова до прозорците /панорамата беше на всички страни/, подариха ни цветя, и разкошна малка тортичка.
Беше просто невероятно, като атмосферата се допълва от звуците на пиано. Използвахме тази малка лъжа, за да ни дадат хубава маса. Иначе освен маси до прозорците има и вътрешни маси, и ако Ви сложат на такава, половината от очарованието изчезва, защото не можете да се любувате на страхотната панорама.
Резервацията я разпечатвате и тя Ви е входа за хотела.  Иначе ако сте без резервация за хотела или някое от заведенията му ще Ви спрат на входа на хотела, който е още на сушата, на около 200м. от сградата на хотела и няма да Ви пуснат да преминете по-навътре от бариерата Simple Smile

# 679
  • Мнения: 116
Супер  Hug Много благодаря за изчерпателният отговор както винаги. Ние пътуваме на 11 октомври. Аз имам реален повод на 13, така че ако решим да ходим тогава там, може да спомена за рожденият ден  Laughing
Ще прочета сега отзивите в нета за тези ресторанти, но може би си прав и бара е добра идея. В ресторанта подозирам, че ще се чувствам прекалено официално Joy

# 680
  • Мнения: X
Здравейте,

Следя ви от доста време, но ме мъчи един въпрос. Може да сте го разисквали, но аз лично не съм се сблъсквала с отговор.
Кога е перфектното време за посещение на Дубай? Имам предвид от към климатични условия. И второ - кога времето е ок и съответно тълпите не са много(двете условия едновременно)?

Благодаря и извинете ако сте го обсъждали по назад.

# 681
  • Мнения: 9 908
не знам кое е перфектното за теб време, на мен например януари ми е студено и категорично не ходя на плаж.
времето е меко и приятно - според мен най-добре ноември и март; от средата на октомври до средата на март обаче би трябвало да се хареса на всеки.
2 декември е национален празник - който не харесва тълпите, добре е да го избягва; много е зрелищно иначе.
Между Коледа и Нова година се изсипват много туристи - не навсякъде може да се влезе безпрепятствено, чака се много за Кулата, за Бялата джамия и по-големите забележителности.
от 13 до 17 октомври са празници - Eid Al Adha - неработна седмица за държавните учреждения и учебните заведения. Всеки гледа да иде някъде, на хотел, спа, почивка и т.н. Така че може да има пълни хотели и атракции - водните паркове със сигурност ще са пълни до козирката.

# 682
  • Мнения: 116
Ха, това за празниците между 13 и 17 октомври не го очаквах. Не че ще ходя на водни паркове, но все пак се надявам да има разминавания между идеите на местните за добре изкарано време с децата и моите идеи за туризъм Laughing

# 683
  • Мнения: 4 370
Здравейте! Аз имам питане за парите.

Ние ще сме за 5 нощувки в Дубай. Имаме платени закуски и вечери, както и три дни платени развлечения. Можете ли да ми кажете колко пари горе долу на човек трябва да имаме джобни и в каква валута е най удобно да са те?

# 684
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте! И аз имам едно питане  Rolling Eyes. Виждам, че в Марбро Турс първо се заемат хотелите Citymax Bur Dubai, Grand Midwest Reve и Emirates Grand (до Бурж Халифа). Някой има ли информация за тези хотели - местоположение, транспорт, стаи и т.н.? В сайта на Марбро Тур има кратка информация, но знам, че най-добре тя се получава от някой, който е ходил там  Peace

И още нещо, какви са самолетите за чартърните полети?

# 685
  • Мнения: 109


И още нещо, какви са самолетите за чартърните полети?
air via-много тесни...изобщо вече с уиза и техните полети до там,мисля че не си заслужава който и да е тур оператор  Naughty


 Аз имам едно по-нестандартно питане,чудех се къде да намеря отговор  newsm78..предстои ни полет Истанбул-Мале през Дубай (все още не сме купили билетите) и на връщане имаме около час и половина да се прекачим(Dubai international airport) мислите ли че ще успеем ... нямам представа колко е голямо е литещето и досега никога не сме путъвали с прекачване,единствено знам,че няма да се занимаваме с багаж   Confused

# 686
  • Мнения: 109
има ли някой летял с Emirates,интересува ме колко струват визите ако се лети с тях,че май ще изберем друг полет с 21 часа престой в Дубай.

# 687
  • Мнения: 88
Привет.
Може ли някой бил наскоро в Дубай да каже какви са цените по кафетата и места за бързо хранене (конкретно за Дубай Мол питам, понеже нощувките ще са около него и той ще ни е най-близкото обществено място)? Извън туристическите забележителности и ресторантите в тях (Бурж Халифа, Бурж Ал Араб), по не толкова претенциозните места също ли е скъпо или цените са приемливи? На предишната страница някой бе попитал какви горе-долу пари му трябват на човек за дневни (вода, кафенца, хапване без оливане Simple Smile ), та се присъединявам към въпроса.
Мерси предварително за отговорите.
Поздрави, Мариян

# 688
  • Мнения: 9 908
цените са приемливи, не са по-високи. Кафето почва от 12-13 дирхама за обикновен шот еспресо, другите са по размери - обикновено по три размера - разни латета, капучини, мока, американо - от 19 до 27-28 дхс. Фрешовете могат да почват от 15 дхс, но най-често се намират за 22-25. Разни смутита много се предлагат и шейкове с мноого лед, средно по 17-22 дхс.
горе във фуд корта можеш да ядеш и за 15тина дхс сандвич, няккаво азиатско или арабско комбо за 25-40 дхс в зависимост от предпочитанията. Комбото е чиния с 3 отделения, в едното готвено, в другото ориз или нудълс доста, салатата обикновено се плаща отделно 10-15 дхс. Тайският щанд помня, че е евтин. Под 30 дхс е добра цена за обяд/вечеря, това е средна цена. Има всякаква кухня.
за дневни не бих могла да дам съвет, много е относително.

# 689
  • Мнения: 0
Здравейте,
Моите дати са от 7 до 10 декември с Wizz и сега пада голямо чудене коя агенция да помогне за визите, къде да е хотела и така нататък Simple Smile
Но поне намерих една изгодна сделка Simple Smile Сафарито, което БГ агенциите предлагат за 60 евро, ето тук излиза към 40 лева Simple Smile
http://www.groupon.ae/deals/dubai/Arabian-Desert-Tours/26293196?ref=dubai
Ние бяхме на сафари също с ваучер .Няма проблем.Аз купих от този сайт kobonaty.com

Общи условия

Активация на акаунт