ДУБАЙ - тема 2

  • 125 307
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2
има ли някой летял с Emirates,интересува ме колко струват визите ако се лети с тях,че май ще изберем друг полет с 21 часа престой в Дубай.
Летяхме с тях Декември 2012 ,по памет около 70-75 USD

# 691
  • Мнения: 109
има ли някой летял с Emirates,интересува ме колко струват визите ако се лети с тях,че май ще изберем друг полет с 21 часа престой в Дубай.
Летяхме с тях Декември 2012 ,по памет около 70-75 USD
открих информацията в сайта им,тъкмо като си постнах тук питанката  Simple Smile видях че имат визи за по 96 часа,предполагам че те ще ни вършат работа.А когато само се прекачваме нали не ни трябва виза(сигрно задавам много глупав въпрос... Embarassed Embarassed

# 692
  • Мнения: 116
 Теоретично ако само се прикачвате, вие въобще няма да влизате в Дубай, няма да излизате извън зоната на летището имам предвид. Така че не ви трабват визи. Това поне според мен де, не съм туристическа агенция или нещо подобно и нямам идея, всичко е на база опита ми.
Извинявам се сега видях, че престоят ви ще е 21 часа. Вероятно ще искате да щъкате из Дубай. В такъв случай според мен ще ви трябват визи.

# 693
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 769
Transit Visa

Transit passengers stopping at Dubai International Airport for a minimum of 8 hours are eligible for a 96-hour transit visa. A valid onward ticket is required
Passports or travel documents must be valid for at least three months.

# 694
  • Мнения: 142
Официално отиваме в Дубай Simple Smile
Купих билетите за уникалната цена от 538лв. за ДВАМА!
Относно хотелите дадоха ми цена за 5 нощувки 404 евро и виза 90 евро но взех за 1 седмица билети та ще видим къде ще спим. За ситимакс който роже препоръча е тази цена

# 695
  • Мнения: 109
Теоретично ако само се прикачвате, вие въобще няма да влизате в Дубай, няма да излизате извън зоната на летището имам предвид. Така че не ви трабват визи. Това поне според мен де, не съм туристическа агенция или нещо подобно и нямам идея, всичко е на база опита ми.
Извинявам се сега видях, че престоят ви ще е 21 часа. Вероятно ще искате да щъкате из Дубай. В такъв случай според мен ще ви трябват визи.
Да за на връщане ще имаме над 20часа,тогава със сигурност ще вадим виза,но на отиване за 5 часа престой на летището...и аз така предполагах че няма д ани трябват,но исках някой с опит да каже

# 696
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 769
Официално отиваме в Дубай Simple Smile
Купих билетите за уникалната цена от 538лв. за ДВАМА!
Относно хотелите дадоха ми цена за 5 нощувки 404 евро и виза 90 евро но взех за 1 седмица билети та ще видим къде ще спим. За ситимакс който роже препоръча е тази цена

Отлична цена Wink

# 697
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
И тук да кажа - има двупосочни билети, за членове за под 200 лв. Нападайте. Peace
Само днес и утре.

# 698
  • Мнения: 0
Здравейте,
аз съм нова в темичката и след като прочетох всичко което сте написали до момента мога да кажа само БРАВО за отличната и пълна информация ,която се дали (вкл. и лични мнения и препоръки)  Hug Страхотна тема! Ние с мъжо си резервирахме  екскурзия до там за 02.11. с Posoka.com (мислех и сама да я организирам,но процедурите с визи,трансфери и т.н. ми се сториха доста сложни и предпочетох да не рискувам  Laughing ).Екскурзийките там ще ги минем пак през агенцията,но решихме все пак да си оставим и 1 2 дена за плаж и самостоятелна разходка....такаа питането ми е някой ходил ли е в DUBAI AQUARIUM & UNDERWATER ZOO ? Какви са Ви впечатленията и по-специално ме грабна идеята за плуване при акулите ( в клетка разбира се  Grinning )..дали ще трябва да направя предварителна резервация или и там на място ще стане..също така за това плуване с делфини ,за което една мацка тука доста ме зариби (извинявам се че не помня името й )..дали и за него трява резервация и каде се прави по-точно (предполагам че ще е на сайта на хотела ,но за по-сигурно да питам  Embarassed )
Имам и още въпроси към пътешествениците тука , но за сега това че малко се позабравих с писането  Whistling

# 699
  • София
  • Мнения: 1 673
Взех си билети за февруари с багаж за 520 лв за двама двупосочни  Grinning Смених хотела с Ситимакс, който Роже препоръчва, та живот и здраве там сме  Laughing

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
откъде е най-изгодно да се купи виза и колко струва на човек и за дете на 3? Купували ли сте от летището като кацнете, виждала съм, че и там издават набързо, но дали е по-скъпо и бавно, по-добре е  да имаш предварително, нали?!
Когато съм пътувала беше с родителите ми, с агенция и нито знам, нито съм се занимавала колко струва  ooooh!

# 701
  • Мнения: 2 550
откъде е най-изгодно да се купи виза и колко струва на човек и за дете на 3? Купували ли сте от летището като кацнете, виждала съм, че и там издават набързо, но дали е по-скъпо и бавно, по-добре е  да имаш предварително, нали?!
Когато съм пътувала беше с родителите ми, с агенция и нито знам, нито съм се занимавала колко струва  ooooh!

визата за детето струва, колкото и за възрастен
видях, че уиз работят с някаква агенция, която издава визи срещу 165 долара
ние лично се спряхме на юзит калърс, без хотелска резервация, визата е 125 евро
визата може да е и между 75-90 евро, ако си закупите хотелско настаняване от някоя агенция
ние лично предпочетохме да си купим отделно настаняването, тъй като имахме по-специфични изисквания, което доста оскъпяваше хотела през агенция и за това ще ползваме юзит

относно виза на летището, за съжаление Бг не е в списъка със страни, които могат да влязат без предварително да се кандидатства за виза

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 11:38 от Марчето

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря! да, виждала съм пътници, които отиват на едно гише и им издават виза директно, но явно не са били българи... ooooh!

видях преди малко и 165 долара...не е малко.

# 703
  • Мнения: 299
Даа доста изгодни цени за някои периоди-напр. за 26.11-30.11 за два двупосочни билета ми дава цена 375 лв. А за 10.12 - 17.12  -  347 лв.
Това са цени без багаж,защото всеки може различен багаж да си плати.

# 704
  • Мнения: 171
Да се запиша и аз тук.Преди малко се възползвах от офертата на Уиз и резервирах билети за ноември,сега почвам да чета назад в темата ,за да видя как стои въпросът с ваденето на визи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт