ДУБАЙ - тема 2

  • 125 306
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 171
Ние също пътуваме на 23 ноември от Букурещ . За визи мисля да ползвам usitcolours .Говорих с тях цената им е 105 евро , хотелът ще е сигурно Citymax Al Barsha , резервирах го през боокинг с безплатна анулация ,най-вероятно той ще си остане ,спрях се на него от  многото положителни отзиви тук в темата . Изчетох и темите ,сега почвам да правя планове,защото ще сме много малко дни там  Sad

# 721
  • София
  • Мнения: 2 099
Moniiani, доколкото виждам валидността на визата е 14 дни, както има и други варианти. А като чета условията, не искат само паспортите, а и още документи: Visitors Document requierd
Visitors Scanned Passport copy (Validity minimum 6 Months)
Passport size photographs on white background preferred
Ensure that you are holding a confirmed return air ticket.
    Guarantor’s Documents
Guarantor’s Passport Copy and visa page copy (Both valid for minimum 3 months)
A security cheque for AED (Advised on Evaluation)
1 Month bank statement supporting the cheque drawn from same account

На каква цена ще ви направят визите?
А и виждам, че предлагат и туробиколки, но никъде не пишат цени.  newsm78

# 722
  • Мнения: 5
MОНАКО - В първия майл който ни пратиха за визите казаха, че им трябва копие от паспортите, пратих им и ги питах дали им трябва още нещо и колко време преди да пристигнем трябва да поръчаме визите. Чакам ги да ми отговорят, иначе цената за 14 дни е 399 дирхама, което е 160лв.  В сравнение с тези 150-160 евро които ни искат тука, разликата е доста.

 

# 723
  • Мнения: 42
Здравейте пътешественици! За мен приказката Дубай ще се повтори още веднъж догодина януари месец. Купихме билети през Wizz air преди два дена, когато беше намалението от 30%. Билетите ни излязоха 564лв. двупосочни за двама души. Грешката, която допуснах при резервирането беше, че нощувките трябваше да са 9, но поради недоглеждане от моя страна станаха 11  ooooh!. Нищо, живи и здрави да сме само  Simple Smile. Тия дни се бях заровила да търся хотели и искам да споделя каква изгодна  получих. Периодът през който ще ходиме е доста зает от към места, тъй като тогава е шопинг фестивала и трябва бързо да се действа с избора на хотел. Случайно попадна на една туристическа агенция, тамошна. На сайта им им бутон "Start chat online". Така днес започнах да си комуникирам с местен туристически агент, който ми направи много добро предложение след пазарлък ествествено  Grinning  хотел Five Continents Cassells Al Barsha Hoteл - 4* за 100$ нощувка със закуска. Хотелът се намира на пеша разстояноие от Mall of Emirates. Още не сме резервирали. Даде ми срок да мисля до утре. Много съм доволна, че реагират бързо и отговарят на секундата. 14 дневната виза през тях струва 95$. За да ми направи отстъпка на нощувките поиска да вземем визите от тях. При интерес мога да споделя сайта на агенцията.

# 724
  • Мнения: 5
buffy - Това е много добра цена, ние резервирахме Rose Garden Hotel Apartments - Barsha  - големия апартамент 82 кв.м. той също е много близко до мола. А каква е цената само на визите ако не си правиш резервация през тях?

# 725
  • Мнения: 171
 buffy ,ако можеш да споделиш сайта ,може и на лични  Simple Smile мястото е добро и отзивите за хотела също .

# 726
  • София
  • Мнения: 2 099
Moniiani, наистина е доста по-изгодно. Моля те да споделиш като ти отговорят. buffy, и на твоя човек сайта, ако може.
В момента цените са доста високи за Дубай. От практиката на Уиз имате ли представа дали пак ще пуснат подобно намаление, към нова година например? Наши познати много искат да пътуват, но не на тези цени. Ще пътуват чак догодина и затова моят съвет е да изчакат да не купуват сега билети.  До кой месец е най-добре да си в Дубай - до март ли? И също, прочетох някъде по-горе, че почивали в петък и дори метрото работило до обяд тогава. Така ли е наистина?

# 727
  • Мнения: 42
За сравнение искам да кажа, че в същият хотел двойната стая за моят период през booking.com е 1985лв.! Днес направих запитване за хотели и към Марбро турс. Няма да Ви какви цени са ми написали! Предлагат ми 3* хотели за по 1000 евро!?

Moniiani , Да може да се вземе само визата от тях, но трябва да знаеш, че те са "нахални" в добрия смисъл на думата и ще се опитат да предложат и хотел. Иначе ми казаха, че правят само виза. На сайта им си пише, че цената е 95$ за 14 дневна виза.

elfea , утре ще ви пусна сайта. Искам да приключа моята резервация и тогава ще говоря с човека за други клиенти, ако му препратя да дава отстъпки  Wink .

Монако до март-април е най-подходящо да се пътува. Това за петъка и метрото също е вярно. За сайта съм писала по-горе  Peace

# 728
  • София
  • Мнения: 2 099
buffy, ни виждам сайта, бе момиче!  Simple Smile Имам предвид "Случайно попадна на една туристическа агенция, тамошна. На сайта им им бутон "Start chat online". Така днес започнах да си комуникирам с местен туристически агент, който ми направи много добро предложение след пазарлък ествествено."
А като почиват петък, събота и неделя - пак ли така до обяд?

# 729
  • Мнения: 42
Имах предвид това, че утре ще ви дам координати и ще обясня подробно за туристическата агенция и момчето, с което си писах днес (това съм го написала в предния ми пост)  Simple Smile.
За метрото ли ти е въпросът за събота и неделя?

# 730
  • Мнения: 9 905
И също, прочетох някъде по-горе, че почивали в петък и дори метрото работило до обяд тогава. Така ли е наистина?

В петък метрото работи от 2 следобед до полунощ.

# 731
  • София
  • Мнения: 2 099
Ох, съвсем ме объркахте.  Simple Smile В петък до обяд само ли работи метрото или от 2 следобяд до полунощ? А в събота и неделя също ли се води като петък почивен ден - и да, метрото също как е тогава? И това метро - спирките му нали не са само на арабски?

# 732
  • Мнения: 9 905
ако не съм била достатъчно ясна, ето ти линк: http://www.godubai.com/dubaimetro/dubaimetrotimings.html

почивните дни са петък и събота, като събота касае повече учрежденията и учебните заведения, на туристите не пречи.

# 733
  • Мнения: 89
Браво на вас! На мен също би ми бил интересен този сайт за друг път. Имам още едно въпросче - вие каква валута вземате за натам? Предполагам обменят и евро?

# 734
  • София
  • Мнения: 1 849
Разбира се, че в една от най-богатите и високо технологични държави в света обменят и евро Simple Smile
И спирките на метрото не са на арабски. Диктор съобщава всяка следваща спирка, така както е навсякъде по света.
Ето че достигнахме и 50 страница в любимата ни тема. Това означава, че скоро ще я заключат.
ТЪРСИ СЕ НЯКОЙ, КОЙТО ДА ПУСНЕ СЛЕДВАЩАТА ТРЕТА ТЕМА ЗА ДУБАЙ.
Галактик Hug, ако имаш желание спокойно можеш да пуснеш и новата тема. Всички ще ти бъдем много благодарни!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт