Трудно проговаряне - тема 6

  • 52 353
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 439
Да се отчета и аз  Sad... След консултацията с логопед съм малко отчаяна, защото си мислех, че не е чак толкова тежък случай. В общи линии запомних, че с фината моторика е добре, но е напълно некомуникативен. През цялото време святкаше и изгасяше една лампа и се въртеше в кръг. После реши да обърне вазата с цветя на логопедката и да пляска водата върху масата  ooooh! Казаха ми, че ще трябват години да се работи с него, което съвсем ме отчая. Мислех, че до градината ще влезе в някакви релси и ще е като другите деца, но явно съм била голям оптимист  Cry. Тези дни ще го заведем и на психиатър да го прегледа. Направо ме е страх, какво ще каже той. Засега го записахме при логопеда, а пък по-нататък не знам какво ще става Confused

# 61
  • София
  • Мнения: 2 082
Saule радвам се за вас  Hug Дано темичката се пълни само с такива добри новини за говорещи дечица!

kojo, кураж! Аз бих потърсила и второ мнение, но дори и втория логопед да потвърди казаното от първия, все пак всичко зависи от детето и желанието му за работа. На мен поне така ми казаха в началото - може да се наблюдава напредък в рамките на няколко месеца, а може да отнеме и години, зависи как детето се повлиява от терапията....Вярвай в детето си  Hug

# 62
  • Мнения: 2 746
 Saule, браво на вас  Hug ( имам много близък приятел женен в Литва и като ти видях ник-а много мило ми стана )

 kojo, не се притеснявай, може детето бързо да напредне. Йоанна за около 3 месеца има напредък и то очевиден.

 Бях ви споделила, че на 20- ти ще имаме тържество и се притеснявам как ще мине и снощи влязох при госпожите да ги питам как се справя Йоанна. Ами тя била от 5-те деца, които се справяли най- добре с танците. Heart Eyes ( на тържеството ще има само танци и песнички) . Дано децата като видят толкова много родители не се притеснят и да успеят да се справят.  Praynig

# 63
  • София
  • Мнения: 209
kojo Hug Аз бих потърсила и второ мнение. Как от едно виждане разбраха, че ще трябва да се работи години newsm78 Когато детето е в нова обстановка е нормално да разучава предметите според мен!

Ние утре сме на консултация и се моля да се задържи здрав дребчо, че  май се разболяваме Confused

# 64
  • Мнения: 2 140
Цитат
През цялото време святкаше и изгасяше една лампа и се въртеше в кръг.
Спомням си тези моменти с Хриси и изпадах в ужас.  ooooh!

kojo, когато Хриси бе колкото Вас и тя не изпълняваше команди.Вече е на 3 и много разбира.Лекарите в София изрично ме предупредиха , че не се наемат да дават заключителна диагноза преди 3 годинки, защото някой деца много бързо наваксват изоставането си след тази възраст.
Мисли положително и не спирай да вярваш в успеха на детето си! Heart Eyes  

# 65
  • Мнения: 1 630
kojo не се отчайвай. На вашата възраст както е написала n_alex76  и ние не изпълнявахме команди. Не мога да преценя дали от характер. Сега положението е много различно. Разбира много неща. Изпълнява команди, дори ми каза "очам" и ме гушкаше   loveuuu  На логопедите, който сме я водили също много ни плашеха. Аз така се бях стресирала и отчаяла....Един ден осъзнах, че детенце има нужда от мен, от спокойствие и увереност. Много ме дразни преглед от 30-40 минути сред непознати хора и обстановка и толкова набързо да се правят заключения. Правя сравнение с РЦ. Първия път беше много разконцентрирана, но после като свикна с хората и обстановката положението се промени. Още си спомням една консултация с логопед. Направо ме разплака. Тя беше тогава на 2.3 месеца. И от 30 минутен престой тя почти каза, че е много тежък случай.
Сега знае цялата азбука, познава знаците. Има доста думички, за съжаление още не ги използва много. Започна да използва името си. Брой до 10. Да не досаждам...
Изкуших се да похваля, макар, че е рано . Няколко дена спим и през нощта без памперс. Вдигам я около 3, тя милата дори очите не отваря  Laughing. Дано успея да го махна този памперс.
Saule аз лично ще се радвам, ако можеш да споделиш този материал. Много се радвам като чета такива хубави новини за дечицата   Hug

# 66
  • Мнения: 369
kojo, мила не се отчайвай. И мен миналата година така ме сринаха като казаха, че едва ли не цял живот ще е така и терапиите ще са да се научи на елементарна комуникация и хигиенни навици. Е да ама един месец след тръгване на логопед и психолог се появиха доста думички и въобще започна да променя поведението си, а хигиенните навици ги има отдавна. Сега все по-често се изразява с изречения, все по-правилно започна да казва доста думички, вече напълно разбира всякакви обяснения, започна да показва, че мисли и често се случва да се опитва да ме кара да правим други неща, но не и това което искам да направим. Естесвено винаги си има за нещо да ме кара да се притеснявам, но важното е че има напредък. Всички дечица са различни, при едни по-бързо се получава, при други по-бавно, но важното е да се върви напред. Вярвай в детенцето си, с твоята подкрепа и работата с логопеда всичко ще започне да се нарежда  Hug
Saule, много се радвам за вас  Hug
simpatiuh4e, браво и на вас, сега да си изкарате едно прекрасно тържество без притеснения  Hug
el_P, никакви болести и само хубави новини на консултацията  Hug
Ели, браво за памперса, продължавайте все така  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 3 249
Да докладвам - 2 бр. закупени пъзела от Европа Mr. Green Имаше с любимите домашни животни и един с животните от джунглата Simple Smile

# 68
  • Мнения: 11 849
Днес гледах в една книжарница ето това домино има и също и с плодове и зеленчуци. Струва ми се интересно, ама дали моето дете ще включи какво трябва да правим  newsm78.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 249
Моите не Mr. Green Дет вика свеки, що си даваш само парите...

# 70
  • Мнения: 11 849
Моите не Mr. Green Дет вика свеки, що си даваш само парите...

То и аз колко съм накупила и мемори карти и какво ли не, ама като все се надявам да му стане интересно  Rolling Eyes. То пък това домино мога да пробвам и аз да си направя 5-10 такива карти с по две картинки, че да го видя ще потегли ли Thinking.

# 71
  • Мнения: 1 630
http://www.det-mag.com/child-development/development_2years.html#1
интересна информация, поне за мен. И тези команди ..какво значи 3 степенна команда. То ако кажа на моя мъж сигурно ще се затрудни  Laughing Шегувам се разбира се, но пример ако може някой, който е по наясно..
Сега ни е много интересно да скачаме от стъпало. Чак се притесних, че прави едно и също, но тя много си се забавлява  Laughing. Много се "кара" на предметите...Примерно занимава се с колелото в коридора (той е дста дълъг), но не може да завие и се почва едно викане и каране. "Абе не бе...не. Кага  ( newsm78 това не мога да разбера какво означава). И ги нарежда едни...Също с това нейното "НЕ" и "недАи" направо ме съсипва  ooooh! няма на света сила да я накара добворолно да свърши нещо, когато тя е решила, че е "недАи". Как да се преборим с тези инати и бошуващи емоции, че нещо трябва да стане на мига, когато е решила.
Вчера видя яйце на една реклама и веднага "ице" Отида при хладилника и иска "ице", ама то нямаше. ЕЕЕЕЕЕЕ няма такава мъка и сълзи...Какво ще я правя по великден с тези нейни яйца не знам  Laughing.
Аз съм голяма калпазанка този месец. Ама хич съм я оставила на самотек. Пък тя взе, че осъзна, че е Хиси Simple Smile. Ще трябва пак да се залавям, ама ...
Купих и два пъзела от 20 части. Вчера сама си го донесе да го редим, но няма търпение да ги огледа нещата и като не съвпаднат частите и се ядосва. Вие какви пъзели вземате?  

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 15:06 от eli82eli

# 72
  • Мнения: 11 849
Ами  3 степенна команда, за мен значи да има 3 действия в нея.
Пример: Вземи чашата, занеси я в хола на масата, върни се и седни ....то май станах 4  newsm78 Crazy

А сега аз да ви попитам нещо, като ходите по логопеди сигурно е ставало на въпрос и сте на ясно. Сега в тази таблица както пише - речников запас от 300-800 думи, че се сетих да ви питам. Какво се приема за дума, в смисъл моя син употребява примерно айя за заек, пиял  за пералня и т.н. но това приема ли се за дума. Защото като има такива норми и чак незнам какво да броя, за да видя къде се намираме Simple Smile.

# 73
  • Мнения: 1 630
Ехе то големи конструкции...просто  като се замисля кога се дават такива инструкции. Ползвам май само с 1 действие. "Отиди да дадеш на тати шоколад" Тя го прави или там каквото и да е отива и го прави....Но чак толкова много май има още много да учим. Аз си мисля, че не знам всички неща, който казва, защото тя използва често това "кага" или нещо от сорта, но аз не мога да го оприлича на нищо. Или края на думата. Чак сега зеленчуците са енчуци, а не само ци ....Просто минава време докато изчисти думата. В началото подсокчи беше "попопи" и то добре, че пеехме песничката, че разбрахме. Отплеснах се...вие имате ли много такива неправилни думи?
И аз се присъединявам към въпроса на mibobo  кое се брой за дума...Буквите определено не са нали  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами...Гого като изключим инцидентното построяване на кула от 11 кубчета, хвърля топка и се "мие" - друго от таблицата не умее. Съблича единствено якето...

Общи условия

Активация на акаунт