Мурат Йълдъръм в "SUSKUNLAR - Безмълвните" - в четвъртък по ShowTV - 5 тема

  • 35 677
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
# 31
# 32
# 33
  • Мнения: 27
   Докато пътешествах из фейса открих разговора на Аху и Еджевит на английски:

Ecevit: Are you ok....Ahu why are you running away from me?
 Ahu: I asked you to leave, why are you still here
 Ecevit: Why don't you want me? You keep asking me to leave like a child
 Ahu: You have no idea do you? What happened to me after you left, you have no idea
 Ecevit: I know, I always thought about you
 Ahu: Really? Why did you leave then? Hmm....What did you return?
 Ecevit: I cannot tell you
 Ahu: Very nice...leave then...would you leave...I cannot not pretend that nothing has happened, and I cannot put bells on like they did just because Ecevit has returned..they don't know I know..the same thing is going to happen again right? You are going to become the center of our lives again..you are going to take care of everything, you are going to remove all of our burdens..we are going to get used to you, we are going to trust you, we are going to believe that we cannot do without you, and then you will turn your back and leave
 Ecevit: How do you know that I am going to turn by back and leave, maybe I will never leave
 Ahu: That is even worse Ecevit, you are still the only one who can see my insides, no one inside remembers only you remember, Ecevit this is unfair...I worked hard at forgetting you..but then in a moment, one single moment I remember everything from the beginning. This is unfair to everyone
 Voice of Zeki: If the person in front of you is right then you must leave my friend....because being apart does not kill a person, but the truth does kill



   И песента на Ахмет Кая Nerden Bileceksiniz
http://www.youtube.com/watch?v=FzJkw0ob7cM

с текст на английски


Ahmet Kaya - How would you know?

I am covered from in dust head to toe
 My face and back has been covered by the fog
 My beard has been covered in rust
 How will you know how I have been burning?
 I was a just a sapling that was cut down
 I was the feiry of the storm but I was stopped
 I am tired , very tired
 How would you know what I have been going thru?
 I have arrived by knocking down the concrete walls
 I have arrived by removing the steel bars
 I have arrived by destroying my life
 How would you know what I've been running away from?
 The stars in the sky are fading now
 My mother is thinking of me now
 I have a lover who is suffering now
 How would you know why I am drinking?
 I was a spring, that now flows with blood
 I have become an inn on the side of the road
 I made a mistake that has wasted me
 How would you know why I have remained silent?
 I've left the tears behind me
 I left a crying wife
 I left my leftside with emptiness
 How would you know whom I am angry with


  Започвам с превода на разговора, ако някой желае и има свободно време, може да помогне  Hug примерно с песничката

# 34
  • Мнения: 12 825


Усмивчице благодаря за превода на разговорът!

# 35
# 36
# 37
  • Мнения: 8 439
Усмивчице аз ще се опитам да я преведа песента.Но няма да бъде в рими ,че хич не ги умея тия работи smile3518

# 38
  • Мнения: 12 825
Това може би е публикувано , но като не разбирам турски го слагам

Скрит текст:
[SUSKUNLAR 3. BÖLÜM TÜYOLAR
"En çok sevdiğin... En zor anında yanına koştuğundur"
Ahu anlayınca neler olduğunu geçmişi hatırlıyor. Ecevit’in hapisten çıktığı ilk anı…
ECEVIT: Çok zaman oldu. Unuttum seni.
AHU: Ama bekle dedin ya... Orası ayıramaz bizi dedin…

Ecevit, dert ortağının yanına gidiyor her şeyi anlatmaya… Dert ortağı kim mi? Damat ile tanışmaya hazır olun!

Ecevit’in yeni bir planı var. Bizim üçlü Sait’in yanına gidiyor ama onlardan önce başka bir misafiri var Sait'in...
Gurur, Kuyudibinde Zeki’yi araştırıyor.
Ahu öğrendiklerinden sonra rahat durmuyor. Olan biteni öğrenmek, yardım etmek için kendi başına bir plan yapıyor.
En zor anında kimi arar insan? En çok sevdiğini mi? En çok seveni mi?

Bu sorunun cevabını Ahu verecek merak etmeyin!


# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 38
Момичета,
Ванина беше пуснала линк с преведената песен. За тези, които са пропуснали, го пускам отново.

http://vbox7.com/play:50d17942&al=2&vid=3494954

# 40
  • Мнения: 27
  Елдо благодаря, наистина съм го пропуснала, за което се извинявам  Hug

  Еджевит: Добре ли си… Аху, защо ме избягваш?
   Аху: Казах ти да си вървиш, защо си още тук?
   Еджевит: Защо не ме искаш? Продължаваш да ме гониш като някое дете.
   Аху: Нямаш представа нали? Какво се случи с мен, след като си тръгна, нямаш никаква представа.
   Еджевит: Знам, винаги мислех за теб.
   Аху: Сериозно? Защо тогава си тръгна? Хмм…за какво се върна?
   Еджевит: Немога да ти кажа.
   Аху: Много добре… върви си тогава… можеш да тръгваш…Немога да се преструвам, че нищо не се е случило, и немога да бия камбаните/дрънча като тях, за това, защото Еджевит се е върнал, те незнаят… аз  знам…отново ще се случи същото, нали? Отново ще станеш център на живота ни..ще се погрижиш за всичко, ще премахнеш всички наши товари/грижи, ще свикнем с теб, ще ти се доверим, ще повярваме, че неможем да се справим без теб, а после ще се обърнеш и ще си тръгнеш…
   Еджевит: Как можеш да знаеш, че ще се обърна и ще си тръгна, може би аз никога не съм ви напускал…
   Аху: Това е дори по-лошо Еджевит, ти все още си единственият, който може да ме разгадае, никой друг не помни, само ти си спомняш, Еджевит не е честно… Борих се усилено, за да те забравя… но после за момент, за един единствен миг си спомних всичко отначало. Това е несправедливо към всички.
   Гласът на Зеки: Ако човекът пред вас е прав, тогава трябва да си тръгнеш приятелю… защото раздялата не убива човек, но истината може да го направи…

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 14:56 от usmivkata546

# 41
  • Мнения: 10 240
Това може би е публикувано , но като не разбирам турски го слагам

Скрит текст:
[SUSKUNLAR 3. BÖLÜM TÜYOLAR
"En çok sevdiğin... En zor anında yanına koştuğundur"
Ahu anlayınca neler olduğunu geçmişi hatırlıyor. Ecevit’in hapisten çıktığı ilk anı…
ECEVIT: Çok zaman oldu. Unuttum seni.
AHU: Ama bekle dedin ya... Orası ayıramaz bizi dedin…

Ecevit, dert ortağının yanına gidiyor her şeyi anlatmaya… Dert ortağı kim mi? Damat ile tanışmaya hazır olun!

Ecevit’in yeni bir planı var. Bizim üçlü Sait’in yanına gidiyor ama onlardan önce başka bir misafiri var Sait'in...
Gurur, Kuyudibinde Zeki’yi araştırıyor.
Ahu öğrendiklerinden sonra rahat durmuyor. Olan biteni öğrenmek, yardım etmek için kendi başına bir plan yapıyor.
En zor anında kimi arar insan? En çok sevdiğini mi? En çok seveni mi?

Bu sorunun cevabını Ahu verecek merak etmeyin!



Ели, това е подсказката, която Морски очи преведе!  Hug

Мурат изглежда ще е гост в предаването на Саба Тюмер на 19 март!


SABA TÜMER MURAT YILDIRIMI KONUK ETSİN ARTIKKKKKK Simple Smile) — на 19 март 2012 г.

Усмивчице,  Hug

# 42
  • Мнения: 2 558
Усмивчице Благодаря за превода. Hug Hug Hug


# 43
  • Мнения: 8 439
Момичета,
Ванина беше пуснала линк с преведената песен. За тези, които са пропуснали, го пускам отново.

http://vbox7.com/play:50d17942&al=2&vid=3494954

Аааааа супер.Мерси Елдо    bouquet.Значи няма да слагам моя опит за превод  smile3521


Усмивчице благодаря за превода   bouquet

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 38
Усмивката, благодаря за превода!   bouquet   bouquet

И какво сега, Аху рано-рано свали картите. Каза си момичето - дълго време е забравяла и за един миг всичко се е върнало.
Появата на Еджевит разклати явно крехките връзки. Тя се страхува да не бъде изоставена отново, страхува се да не бъде наранена отново и да не нарани човека, който я е обичал през всичките тези години. Сега пред нея ще стои дилема: да следва сърцето си или да остане почтена към Билял.

Ени, явно съм закъсняла с линка, но щом си свършила работата, пусни го - в случая от много глава не боли.

Общи условия

Активация на акаунт