Пролет иде вече, силно рита ЮНСКОТО човече

  • 30 084
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10
Хайде, да се запиша и аз в новата тема Simple Smile

КалимераHug

Светленцето, корема се стяга там, където е матката. То по-скоро тя се стяга. Става ми малко безформен като пластелинен Simple Smile И адски твърд... Малко неприятно, но не мога да кажа, че е болезнено.

Няма да разказвам за моето кошмарно раждане, за да няма стресирани Simple Smile
Но каквото и да стане всичко минава и заминава. Аз искам пак нормално раждане и се надявам да няма никакви пречки този път, че преди бях на косъм Simple Smile

Значи са контракции. Благодаря ти много!

# 31
  • Мнения: 427
Здравейте и от мен в новата тема Калимера   bouquet Само с хубави новини да се изпълва

# 32
  • Мнения: 63
Пантерка  Hug. За опъването, освен бебето, роля има и запека появяващ се с почти всяка бременност. Мога да те посъветвам: нека ти купят бебешки пюрета от Круша. Яж сутрин на гладно или по малко няколко пъти. Имат ефект, наистина. А за симптомите - на лекар, не са за пренебрегване!

# 33
  • Мнения: 25
Здравейте пупаланки и от мен,досега четох старата тема,а сега се включвам и аз в новата!Калимера страхотна си я направила,а и заглавийцето ни е супер Hug Grinning Peace!На Линко й стискам палци и аз  Praynig,дано бързо се оправи и си се прибере в къщи!Няма по хубово нещо от нормолното раждане поне за мен,вярно боли адски много,но така лесно майка не се става,а пък е и за хубаво!Като си видиш малкото коремче и си го гушнеш,забравяш бързо болките,които си изпитала преди няколко часа Grinning,поне аз съм така и за това сега пак нормално ще си родя живот и здраве Praynig!Сега ставам,че ще  ходя на консултация и утре ще пиша да  ви се похваля и аз с добри новини за нашето малко мъжленце!!!!!!!!

# 34
  • Мнения: 50
Калимерка,  Hug  bouquet!
За раждането мога да ви предложа да гледате в сайта на бтв предаването Такъв е живота:Шейново.
Аз го изгледах преди повече от месец, 13еп. за няма и 2 дни и ми се прииска още повече да родя нормално, но при мен ще е секцио по медицински причини. Операцията, която ми направиха си беше като секцио, само дето вместо бебе извадиха  киста, така че съм подготвена.

Хубав ден, дами!

# 35
  • Мнения: 3 499
Калимера, благодаря за темата Hug
Линия на корема нямам и пъпчето ми все още не е изпъкнало. Излиза само когато кашлям - показва се и се връща обратно Simple Smile

Благодаря за споделените разкачета за ражданията ви, много ми е интересно да ги чета.

# 36
  • Мнения: 656
Аз докато прегледам, вие вече три страници  #Crazy.

Алекса, яденето в трите дни след секциото ти е най-малкият проблем - и аз съм чревоугодник и точно това си мислех преди да родя, ама тогава... въобще не ми беше до ядене - други неща ще те вълнуват Wink.

Аделинче, а с каква разлика роди двете деца? Мен това живо ме вълнува, че нали съм с предишно секцио, а сега искам да е нормално..

Колкото до епио-то - доколкото съм чела, не е точно по-доброто в сравнение с естественото разкъсване. Първо - акушерката може и да не прецени добре и да среже без да има нужда, т.е. ако остави без намеса, жената може и да не се разкъса. Второ, при рязането е много по-вероятно да се сдобиеш с инфекция (от скалпела нещо например), отколкото при естествено разкъсване.

Секцио по желание официално няма, но съм сигурна, че почти всеки лекар ще е съгласен да впише някаква "индикация" за секцио, така че не мисля, че би било проблем. Друг е въпросът дали трябва да се прави, но нали всеки пък трябва да има избор..

Сссил, какво разбираш под "възстановяване"? Аз можех да си се грижа за бебето още щом си се прибрахме. Но дълго ме болеше около белега при смях, при кихане, кашляне.. Не можех да върша всичко вкъщи - по-голямо навеждане, носене.. Или пък го вършех с по-силна болка.. Мнооого дълго не усещах кожата там като своя. И всъщност още не я усещам. Но това е индивидуално, знам за жени, които нямат такива неприятни усещания..

Калимера, и аз да благодаря за хубавата тема!!!  Heart Eyes Hug  bouquet

# 37
  • Мнения: 42
Здравейте мами Simple Smile Аз от ангажименти нямах грам време да влизам и сега едвам ви изчетох. Всъщност ангажимента ми беше най - невероятното изживяване което съм имала досега - сватбата ми Simple Smile
Много интересни неща сте обсъдили, новата темичка е страхотна и сега се надявам да не ви изпускам толкова много Simple Smile

# 38
  • Мнения: 0
Калимера, много е хубава новата тема и толкова бързо пишете  Wink
Пратих ти ЛС да ме добавиш на първа страничка за 27.06 с момиченце и кака която си имаме на 4г7м  Grinning
С първата бременност и аз имах кафява черта но сега все още нямам.

# 39
  • Мнения: 24
Здравейте мами Simple Smile Аз от ангажименти нямах грам време да влизам и сега едвам ви изчетох. Всъщност ангажимента ми беше най - невероятното изживяване което съм имала досега - сватбата ми Simple Smile
Много интересни неща сте обсъдили, новата темичка е страхотна и сега се надявам да не ви изпускам толкова много Simple Smile
mimi6onka  bouquet Поздравления! Мнооооого дълъг и мноооооого щастлив семеен живот ти пожелавам, изпълнен с много любов и разбирателство ....   bouquet
.... Аз много обичам да разглеждам сватбени снимки ....  Wink

# 40
  • Мнения: 40
Мимишонка, честито! Бъдете винаги влюбени, много щастливи и най-гордите родители след време Simple Smile

За чертата - нямам такава. И пигментни петна нямам. И дано така си остане Simple Smile Обаче пъпчето ми се е затворило и почва да се обръща. А най-гадното е, че имам пиърсинг над него, сега съм без обеца, че ми пречи много - ама на мен ми изглежда много грозна тая "перфорация" - дупките се виждат много ясно и даже като белег седят (а не беше така преди)  Laughing

Всяка вечер си мисля, че тоя корем няма на къде повече да расте - и всяка вечер ми изглежда по-голям от преди! Продължавам да съм си кльоща (е вече имам и малко дупе и много му се радвам  Embarassed) и се чудя - още колко е възможно да порастне тоя корем?!

А бебка рита толкова сладко, вече усещам и лекинко като мръдне с краче или ръчичка и ми е много миличко Simple Smile Ама като реши да раздава шутове е друг върпос  ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте момичета!

А влизам само да се разпиша в новата темичка, че цялата предишна я пропуснах и сега имам много да наваксвам. Сега, когато вече имам мнова, колежка, която ще ме замества, се надявам вече да нямам толкова много работа и да мога да ви следя по-подробно.

Калимера, темичката е станала страхотна. Поздравления!  bouquet

Хайде, връщам се да чета.

Приятен ден на всички и дано вече само слънчеви дни да има.  Hug

# 42
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Мимишонка, честито и от мен! Много щастие и много любов да цари в семейството ви!  Flowers Rose

# 43
  • София
  • Мнения: 2 097
Здравейте, мами-сладурани!  Hug Браво за новата тема! Бързо изписваме страници!
Аз днес бях при новия лекар на женска консултация - д-р Клисурски в Майчин дом. Много съм доволна. За пръв път през тези 6 месеца бременност ми се обръща толкова внимание на преглед. 40 минути той и сестрата се занимаваха с мен. Без да ме пита искам или не, веднага ме сложи на ехограф и веднага човека започна да си отбелязва някакви данни (които досега никой не ми е гледал). Обаче аз се изложих, защото на втората минута на ехографа, както съм легнала по гръб (явно нещо ми се е притиснало) и ми прилуша, щях да колабирам. Лекарят веднага спря прегледа, каза да се обърна наляво, излезе и след минута ми донесе кока кола. Много ме впечатли! Но много ме е яд на мен, защото тъкмо някой да седне да ме прегледа като хората и аз ще прекъсна прегледа.  Сестрата ми премери кръвното - 70 на 40 (нещо такова). Като се пооправих, лекаря ми направи гинекологичен преглед, а сестрата после ме мери. Дадоха ми направления за изследвания (за които молех стария лекар 100 пъти и все нямаше пари от здр.каса. и щях да си ги пускам сама). Въобще, нямам думи - за пръв път почувствах някой лекар наистина да ми обърне внимание и съвестно да прави каквото трябва.
Прекрасен ден ви желая и само позитивни емоции!  Wink

# 44
  • Мнения: 63
mimi6onka Честито, много дълъг, много щастлив семеен живот   bouquet
Монако браво че си открила лекаря си!

Общи условия

Активация на акаунт