СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 10 117
  • 783
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 150
Това е ок  Peace
Ама да се бяха поспрели с приема на ХЗ.
Щото 15хил чакащи и 8хил. места е едно, а 15хил. чакащи и (8+3)хил. места е вече съвсем друго...

Beri, винаги има надежда -  може да спечелите от лотарията  Hug

E, това с приема на ХЗ няма нищо общо с факта, че едва ли чакащите деца са 15 хиляди. Аз това казвам, че съм склонна да вярвам на Чобанов, а не на Белалов  Wink Особено както се видя, че около 4 хиляди чакат за преместване.  Wink

Както и да е, борбата ще е трудна. За яслите няма този критерий ХЗ  Sunglasses



А защо да няма за яслите критерий ХЗ? В нашето ОДЗ в яслените групи над 50 % са приетите деца с ХЗ.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 569
защо  отказват записвания, искам д асъм подготвена.Ако нося пълния набор  от документи, ням причина д ами се откаже , нали така?
Ако докс са наред, няма да имаш проблеми.
Могат да откажат при невярно заявено предимство - примерно има майки, които нямат брак с бащата и тълкуват К9 в своя полза - че детето е с неизвестен родител.
Или както по-напред се коментираше - ако не си заявил, че детето е със СОП, дир-ката може да откаже с мотива, че не може да осигури условия за детенцето.

# 47
  • Мнения: 696
Да не ви изтърва много сте изписали

# 48
  • Мнения: 1 475
Аз искам да попитам за набор 2009, кандидатстваме в ЦДГ-и,в които по т2.2.4 няма обявени места, това значи ли, че ако има обявени 25 места ,всичките деца ще бъдат от общата опашка и няма да бъдат вкарани други деца извън тези опашки,т.е да се намали тази бройка от 25 деца?

И кога ще се генерират входящите номера, не успях да разбера?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 293
Точно така. Просто догодина ще цъфнат приети 10 деца по т.2.2.4 и ще си обясниш защо в списъка с подаръци за Дядо Коледа има 35 бройки.

Входящите номера не трябват на никого до 5 Май, та когато и да, все тая. Никой не знае. като ги генерират ще пише в кг.софия

# 50
  • София
  • Мнения: 230
Здравейте. Може ли и аз да се включа в темичката. Тази година за първи път кандидатстваме за детска ясла. По принцип все още чета старата тема (доста неща ми станаха ясни, благодарение на вас), но не съм я свършила, затова ако е обсъждано това което ще ви питам се извинявам предварително. Става въпрос за ето този критерии "К4. Детето има поне един родител/настойник или баба/дядо, които работят в общинско ЦДГ/ОДЗ и детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди заявяване на предимството в ИСОДГ - 3т." - само за баба/дядо ли става въпрос. Питам тъй като на моя мъж стринка му (жената на чичо му) работи в детска градина и се чудя дали все пак като роднина може да помогне. По принцип ми бяха казали, че ако имаме някакви роднини, които работят в детски градини, ще ни е в плюс. Четейки обаче този критерии започнах да се чудя дали наистина може да ни е от помощ. Все още не сме говорили с нея, тъй като в момента се запознавам със системата и всичко останало по кандидатстването за детска градина.
Извинявам се за тъпия въпрос.

# 51
  • Мнения: 58
Кой я каза тази цифра 15 000? Ето това да цифрите от последното класиране:
18:42:15 # В класирането участват 23880 кандидати с активни кандидатури.
18:42:15 # От тях 4615 кандидатстват за преместване.



Ами аз като ви казванм, че плувала цифрата Joy Joy Joy ужаааас smile3511
Вече съм на мнение, че част от критериите са дискриминационни. За месторабота - защо една градина да го приема, а пък друта не?! Там, където не е приет няма ли родители, които да искат да се възползват от това предимство, а де? Баба в градината, родител в образованието(ама не всички можели да се възползват, странно) - ами аз нямам баби в тази сфера, значи духам супата!?!?
И как е възможно децата, приетои по втория начин на места да два пъти приетите понармалния?!?! Явно си задавам риторични или напразни въпроси.
Не съм съгасна и с това, директорката да решава еднолично колко ще приеме.
Не съм съгласна да приемат най-малките, а по-големите да чакат.
Вече се оплетох от мисли и чуденки, #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 52
  • София
  • Мнения: 39 814
Таблицата на Ан Мари ме потресе...
Ан Мари   bouquet. Какъв % определяш като статистическа грешка?
Не мога да съм 100% сигурна в себе си Simple Smile Май месец пак ще засека данните.

# 53
  • Мнения: 805
Много ли са градините, посочили местоработата като ДК?

В първия пост има линк към таблица с ДК на всички ОДЗ и ЦДГ.
Грубо бройката е 70.
НО не цялата таблица е коригирана СЛЕД 27ми, а се случиха промени. Трябва да се има предвид и че  някои заведения определят различни ДК за нов прием и за текущи класирания. Това е отразено в таблицата ... за районите които съм проверила.

Въпросът е принципен и е като при ХЗ - свободните места и приемът на деца с ХЗ са по преценка на директора. И никой не упражнява контрол! В някои ДЗ има баланс, в други не. Защо? (съвсем риторично) И защо няма воля това да се промени?

За "Баланса" съм питала... :

Въпрос:Относно приема по т. 2.2.4 – има ДЗ с нулев такъв, а и има и такива с голям брой приети по тази точка. Възможно ли е да се помисли за някакво равномерно разпределение на тези места в цялата община?
Приема на децата със СОП и тежки ХЗ гарантиран ли е? Ако такова дете бъде върнато от директорката с отказ за прием, какъв реда по-нататък, за да бъде прието това дете?

Отговор:Приемът на деца със СОП се осъществява след становище от Експертна комисия към РИО на МОМН София-град в зависимост от ресурсната осигуреност и достъпността на всяко едно от детските заведения. За тези деца е необходим индивидуален подход. В групите на детските градини се приемат до 2 деца със СОП. В случай, че директор на детска градина откаже прием на деца със СОП, дирекция „Образование” съвместно с експерти от Агенция за закрила на детето, Агенция за социално подпомагане, РИО на МОМН София-град търси и предлага на родителите детска градина, подходяща за отглеждане и възпитание на детето им.
Приемът на деца с хронични заболявания се осъществява на място в детските градини. За разлика от децата със СОП, за хронично болните деца не се налага осигуряването на ресурсен учител. Те се приемат над обявения брой места за всяка възрастова група.

д-р-б-р....

# 54
  • Мнения: 58
Добре де, то е ясно, че има ли правила има и нарушения (поне в  БГ във всичко е така), но в случая кой упражнява контрола за прием на деца по т.2.2.4? Кой следи дали не се злоупотребява с бележки и дкументи?

# 55
  • Мнения: 49
Чета ви, записвам се да следя, въпреки че мъж ми е безработен и точките ни намаляха с една...

# 56
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте. Може ли и аз да се включа в темичката. Тази година за първи път кандидатстваме за детска ясла. По принцип все още чета старата тема (доста неща ми станаха ясни, благодарение на вас), но не съм я свършила, затова ако е обсъждано това което ще ви питам се извинявам предварително. Става въпрос за ето този критерии "К4. Детето има поне един родител/настойник или баба/дядо, които работят в общинско ЦДГ/ОДЗ и детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди заявяване на предимството в ИСОДГ - 3т." - само за баба/дядо ли става въпрос. Питам тъй като на моя мъж стринка му (жената на чичо му) работи в детска градина и се чудя дали все пак като роднина може да помогне. По принцип ми бяха казали, че ако имаме някакви роднини, които работят в детски градини, ще ни е в плюс. Четейки обаче този критерии започнах да се чудя дали наистина може да ни е от помощ. Все още не сме говорили с нея, тъй като в момента се запознавам със системата и всичко останало по кандидатстването за детска градина.
Извинявам се за тъпия въпрос.
здравей,
с цялото ми уважение, но ако и стринки и лелинки се включат в "надпреварата", не знам докъде ще я докараме

# 57
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте. Може ли и аз да се включа в темичката. Тази година за първи път кандидатстваме за детска ясла. По принцип все още чета старата тема (доста неща ми станаха ясни, благодарение на вас), но не съм я свършила, затова ако е обсъждано това което ще ви питам се извинявам предварително. Става въпрос за ето този критерии "К4. Детето има поне един родител/настойник или баба/дядо, които работят в общинско ЦДГ/ОДЗ и детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди заявяване на предимството в ИСОДГ - 3т." - само за баба/дядо ли става въпрос. Питам тъй като на моя мъж стринка му (жената на чичо му) работи в детска градина и се чудя дали все пак като роднина може да помогне. По принцип ми бяха казали, че ако имаме някакви роднини, които работят в детски градини, ще ни е в плюс. Четейки обаче този критерии започнах да се чудя дали наистина може да ни е от помощ. Все още не сме говорили с нея, тъй като в момента се запознавам със системата и всичко останало по кандидатстването за детска градина.
Извинявам се за тъпия въпрос.
Не, важи само за баба и дядо. Този критерий е достатъчно абсурден и в този си вид, че да важи и за всякакви други роднини.Нищо лично.

# 58
  • София
  • Мнения: 230
Не го приемам лично, просто питам. Бяха ми дали такава информация, затова се интересувам относно този въпрос.

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 515
Добре де, то е ясно, че има ли правила има и нарушения (поне в  БГ във всичко е така), но в случая кой упражнява контрола за прием на деца по т.2.2.4? Кой следи дали не се злоупотребява с бележки и дкументи?

Реално никой. Интересно ми е дали от МОМН ще предприемат нещо по нашия сигнал. Попитали сме и как се контролира интеграцията на деца с ХЗ в масова ДЗ - това е от тяхна компетентност.
А от СО тр най-малко да накажат всички директорки приели по т.2.2.4 деца под 3 г. възраст - това е сериозно нарушение на ЗНП. Вместо това обаче имаме офиц отговор, че във 2 ОДЗ всичко е цветя и рози, а г-жа Цеца я направиха директор на годината. http://www.zvunche.hit.bg/nagr.html погледнете само наградите и поздравителните адреси...
От галерията в сайта им обаче е изчезнала снимката на г-жа Цеца в сестринска прегръдка с проверяващата по сигнала ни служителка от ДО  Laughing В СНБМ обаче си я пазим..за спомен, както и писанието й с цитати от Рокфелер.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 13:55 от мама САННЯ

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт