СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 10 124
  • 783
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 58
......Става въпрос за ето този критерии "К4. Детето има поне един родител/настойник или баба/дядо, които работят в общинско ЦДГ/ОДЗ и детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди заявяване на предимството в ИСОДГ - 3т." - само за баба/дядо ли става въпрос. Питам тъй като на моя мъж стринка му (жената на чичо му) работи в детска градина и се чудя дали все пак като роднина може да помогне. По принцип ми бяха казали, че ако имаме някакви роднини, които работят в детски градини, ще ни е в плюс. Четейки обаче този критерии започнах да се чудя дали наистина може да ни е от помощ. Все още не сме говорили с нея, тъй като в момента се запознавам със системата и всичко останало по кандидатстването за детска градина.
Извинявам се за тъпия въпрос.
здравей,
с цялото ми уважение, но ако и стринки и лелинки се включат в "надпреварата", не знам докъде ще я докараме
Аааа, ако се включат и стринки  и лелинки, аз се отказвам  Joy Joy Joy Joy
ако можеше стринка, вуйчо,леля, чичо нямаше да пише родител/настойник или баба дядо, щеше да пише роднина до не знам си кое коляно Извинявайте,  ама всичко това ми идва в повече

# 61
  • Мнения: 2 231
ще Ви следя  Peace
За сега имаме някакъв шанс, и това само защото каката посещава същата градина  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 58
Добре де, то е ясно, че има ли правила има и нарушения (поне в  БГ във всичко е така), но в случая кой упражнява контрола за прием на деца по т.2.2.4? Кой следи дали не се злоупотребява с бележки и дкументи?

Реално никой. Интересно ми е дали от МОМН ще предприемат нещо по нашия сигнал. Попитали сме и как се контролира интеграцията на деца с ХЗ в масова ДЗ - това е от тяхна компетентност.
А от СО тр най-малко да накажат всички директорки приели по т.2.2.4 деца под 3 г. възраст - това е сериозно нарушение на ЗНП. Вместо това обаче имаме офиц отговор, че във 2 ОДЗ всичко е цветя и рози, а г-жа Цеца я направиха директор на годината. http://www.zvunche.hit.bg/nagr.html погледнете само наградите и поздравителните адреси...
От галерията в сайта им обаче е изчезнала снимката на г-жа Цеца в сестринска прегръдка с проверяващата по сигнала ни служителка от ДО  Laughing В СНБМ обаче си я пазим..за спомен.
как да ги накажат директорите, като и самите те от горе спускат по "оная" точка. естествено, че всичко ще е цветя и рози, нали няма койда го докаже обратното.
 А ако има независима проверка, не от ДО, а от друго звено, знам ли, в момента не ми идва на ум точно?! За родител както в работната група е ясно, че е непосилно да отдели сума ти време, все пак си сериозна работа, но ... знам ли, група или ...

# 63
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 526
Добре де, то е ясно, че има ли правила има и нарушения (поне в  БГ във всичко е така), но в случая кой упражнява контрола за прием на деца по т.2.2.4? Кой следи дали не се злоупотребява с бележки и дкументи?

Реално никой. Интересно ми е дали от МОМН ще предприемат нещо по нашия сигнал. Попитали сме и как се контролира интеграцията на деца с ХЗ в масова ДЗ - това е от тяхна компетентност.
А от СО тр най-малко да накажат всички директорки приели по т.2.2.4 деца под 3 г. възраст - това е сериозно нарушение на ЗНП. Вместо това обаче имаме офиц отговор, че във 2 ОДЗ всичко е цветя и рози, а г-жа Цеца я направиха директор на годината. http://www.zvunche.hit.bg/nagr.html погледнете само наградите и поздравителните адреси...
От галерията в сайта им обаче е изчезнала снимката на г-жа Цеца в сестринска прегръдка с проверяващата по сигнала ни служителка от ДО  Laughing В СНБМ обаче си я пазим..за спомен.
как да ги накажат директорите, като и самите те от горе спускат по "оная" точка. естествено, че всичко ще е цветя и рози, нали няма койда го докаже обратното.
 А ако има независима проверка, не от ДО, а от друго звено, знам ли, в момента не ми идва на ум точно?! За родител както в работната група е ясно, че е непосилно да отдели сума ти време, все пак си сериозна работа, но ... знам ли, група или ...

В сигнала за 2 ОДЗ изрично болднато поискахме независима проверка. Вместо това обаче за проверката на РГ докладва тази служителка
Г-жа Цеца е с цветенцето на ревера

# 64
  • Мнения: 58
Да им имам независимата проверка, явно трябвада е от друга интституция въобще newsm78 Sad

# 65
  • София
  • Мнения: 821
Бих искала да попитам не е ли логично колкото деца от набор 2005г. напускат градината, толкова деца да бъдат приети в първа градинска група? Давам пример с 50-то ОДЗ, където се приети миналата година 30 деца в яслена група, които автоматично преминават в първа градинска група. Но от градината напускат 52 деца от набор 2005г. Къде отиват другите 22 места?!  newsm78 Ето и линк:

http://kg.sofia.bg/isodz/dz/51;jsessionid=80DBF5D1128A8A2B64E34AAE14F5BCEF.kg02

# 66
  • София
  • Мнения: 13 218
А защо да няма за яслите критерий ХЗ? В нашето ОДЗ в яслените групи над 50 % са приетите деца с ХЗ.

Покажи ми яслена група, с посочен критерий ХЗ. В системата дори за ОДЗ, в което аз кандидатствам няма бройки по тази точка за яслените групи.  Няколко пъти беше обсъдено, че това важи само за градински групи. Аз между другото за първи път чувам за деца с ХЗ да бъдат давани на ЯСЛА на 1 г. примерно. Обикновено хората гледат да ги държат вкъщо до към 3 г. възраст. Говорим за официален прием.

# 67
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 526
А защо да няма за яслите критерий ХЗ? В нашето ОДЗ в яслените групи над 50 % са приетите деца с ХЗ.

Покажи ми яслена група, с посочен критерий ХЗ. В системата дори за ОДЗ, в което аз кандидатствам няма бройки по тази точка за яслените групи.  Няколко пъти беше обсъдено, че това важи само за градински групи. Аз между другото за първи път чувам за деца с ХЗ да бъдат давани на ЯСЛА на 1 г. примерно. Обикновено хората гледат да ги държат вкъщо до към 3 г. възраст. Говорим за официален прием.

То на 1 г. възможно ли е изобщо да се каже за някое заболяване, че е хронично. Пък дори и да може, неслучайно е определена 3 г. възраст.

# 68
  • София
  • Мнения: 150
А защо да няма за яслите критерий ХЗ? В нашето ОДЗ в яслените групи над 50 % са приетите деца с ХЗ.

Покажи ми яслена група, с посочен критерий ХЗ. В системата дори за ОДЗ, в което аз кандидатствам няма бройки по тази точка за яслените групи.  Няколко пъти беше обсъдено, че това важи само за градински групи. Аз между другото за първи път чувам за деца с ХЗ да бъдат давани на ЯСЛА на 1 г. примерно. Обикновено хората гледат да ги държат вкъщо до към 3 г. възраст. Говорим за официален прием.
Виж http://kg.sofia.bg/isodz/dz/140 в този линк за набор 2010 г. има 10 деца по т.2.2.4 вече посещаващи яслата. Та ние може тук да си говорим, че нямало такъв критерий за яслите ама в яслите си го прилагат. Нещо като кучетата си лаят кервана си върви.
Всъщност децата по т.2.2.4 набор 2010 г. бяха дори 12 през 02.2012 г. ама по едно време 2 нещо изчезнаха от списъка. Не смея дори да гадая къде са ги скътали.

# 69
  • Мнения: 151
А защо да няма за яслите критерий ХЗ? В нашето ОДЗ в яслените групи над 50 % са приетите деца с ХЗ.

Покажи ми яслена група, с посочен критерий ХЗ. В системата дори за ОДЗ, в което аз кандидатствам няма бройки по тази точка за яслените групи.  Няколко пъти беше обсъдено, че това важи само за градински групи. Аз между другото за първи път чувам за деца с ХЗ да бъдат давани на ЯСЛА на 1 г. примерно. Обикновено хората гледат да ги държат вкъщо до към 3 г. възраст. Говорим за официален прием.
Виж http://kg.sofia.bg/isodz/dz/140 в този линк за набор 2010 г. има 10 деца по т.2.2.4 вече посещаващи яслата. Та ние може тук да си говорим, че нямало такъв критерий за яслите ама в яслите си го прилагат. Нещо като кучетата си лаят кервана си върви.

 На моето дете беше отказан прием по тази точка, като ходих на място да подам молба.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 295
Jenn, не си подходила правилно. Отива се в градина, в която директорката е склонна на този прием и прилагаш пари или електроуред.

# 71
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 779
Jenn, не си подходила правилно. Отива се в градина, в която директорката е склонна на този прием и прилагаш пари или електроуред.

Ужас. И става ли номерът?

# 72
  • Мнения: 4 393
Jenn, не си подходила правилно. Отива се в градина, в която директорката е склонна на този прием и прилагаш пари или електроуред.

Ужас. И става ли номерът?




Мче как  Laughing Става и още как...на този принцип се държи икономиката в БГ. Не е смешно, но е толкова трагично, че...

# 73
  • София
  • Мнения: 150
Jenn, не си подходила правилно. Отива се в градина, в която директорката е склонна на този прием и прилагаш пари или електроуред.
Звучи като шега ама това е истината. А за склонността на директорката може да се ориентираш като гледаш колко са вече приетите деца по т.2.2.4.

# 74
  • Мнения: 7 128
За дисбалансът между редовен и хроничен прием в яслена група на ОДЗ - примерно 62-ро. По-хитрите директори въобще не са се зОрили да си вкарват хроничните бройки в системата. (не пиша за болни дечица, а за хроничния принцип на прием  Peace)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт