Новите методи на възпитание - възпитават "ефективно или дефективно":)

  • 9 437
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 114
Къде подлитнахте пак с тези шамари и наказания, не разбирам. Голямо люшкане от крайност в крайност. Учителката ми говореше за
....Забранено й било да повишава тон въобще, както и да дръпне дете за ръка, да го отстрани от ситуация принудително. ...

А авторката не прочетох да спряга такива.

Виж, аз не вярвам, че съществува място, на което не само да съществуват посочените забрани, но и тази забрана да се спазва. Отговорно твърдя, че в София няма такова място. Навсякъде има наказания, навсякъде децата могат да бъдат физически отстранени от някаква ситуация. Навсякъде. Наказанията за мен са излишни, но не съм краен противник на слагането на стол, в смъл, че не смятам, че ще нанесат на детето невероятни вреди. Слабост на педагога е да използва такъв метод, но никой не е съвършен. Виж, шамаросване, дърпане на уши и тн са недопустими в ДГ. Ако с детето има сериозен проблем и той не може да се реши по нормален начин трябва да се търси лекарска помощ, а не да се бие.

ПП А учителки се търсят и все повече ще се търсят, защото до 5 години ще се пенсионират 50% от началните учителки без да има кой да ги замести.

# 91
  • Мнения: 24 467
Не е сериозно да обсъждам нечия вяра тук. Споделям какво знам от човек. Вярвайте, не вярвайте- каквото ви е на душа. Нито фактите ще се променят, нито темата. Аз изрично съм подчертала, че жената е англичанка.
Авторката разказва за родителски претенции у нас. За мен те са наистина безпочвени, преиграва се с либерализма и се стига до плачевни резултати.

# 92
  • Мнения: 2 478
Всичко зависи от педагозите! В групата на синът ми е абсолютно невъзможно да има такива ситуации, хем персоналът да е обиден, хем родителите недоволни. Педагозите не позволяват волности извън правилата и овладяват всякакви ситуации с добро! Децата ги обичат, ние нямаме претенции към по-строгото градинско обучение!
А някои не могат да работят с деца и после се оправдават с невъзпитани отрочета и лоши родители:)

# 93
  • София
  • Мнения: 12 114
Не е сериозно да обсъждам нечия вяра тук. Споделям какво знам от човек. Вярвайте, не вярвайте- каквото ви е на душа. Нито фактите ще се променят, нито темата. Аз изрично съм подчертала, че жената е англичанка.
Вероятно жената казва истината, такива са били претенциите към нея, но казвам, че на практика това не го прилагат никъде. Може да опитват, но реално не го правят и мога да дам примери и за Монтесори градини с наказания и тн. Лошото е, че те не дори не си дават сметка, че имат наказания.

А родителски претенции съм чувала и виждала много, но те са най- често за пред хората. Реално  повечето родители не се задълбочават стига децата им да учат английски. Например.
Или искат здравословна храна, а у дома детето не яде така, или търсят градина без наказания, а у дома летят шамари и прочее. Това няма нищо общо с преподавателската некомпетентност описана от авторката. Това е трагедия и го вярвам напълно, защото съм го виждала с очите си.

# 94
  • Мнения: 24 467
Учителката лично сподели, че "мениджърът" на детското заведение прави забележки за повишаване на тона и точно, цитирам, "когато хванеш ръката на детето и го дръпнеш", точно защото родителите се оплакват и това може да има "лоши последици за детското заведение". В този аспект си говорихме и тя, учител с 20 години стаж, смята, че това е наложително, но управата не гледа с добро око точно заради "новите порядки".

# 95
  • София
  • Мнения: 12 114
Учителката лично сподели, че "мениджърът" на детското заведение прави забележки за повишаване на тона и точно, цитирам, "когато хванеш ръката на детето и го дръпнеш", точно защото родителите се оплакват и това може да има "лоши последици за детското заведение". В този аспект си говорихме и тя, учител с 20 години стаж, смята, че това е наложително, но управата не гледа с добро око точно заради "новите порядки".
Поредната управа без грам идея за нещата. Аман от чели- недочели хора, които отварят детски градини, наистина. ooooh!
Чак ми стана любопитно да поговоря с тях. Сигурна съм, че след 10 минутен разговор ще мога да ти кажа какви са им наказанията. Mr. Green

# 96
  • Мнения: 6 365
Бих искала да коментирам физическата страна на въпроса. За мен дърпането на уши е опасно и недопустимо. Рязкото дърпане за ръка- също. Това са деца, повреждат се лесно, разтягания стават лесно.

Ако не на педагогика и психология, поне да научат персонала на безопасно физическо ограничаване на децата. Има правилни и неправилни начини за хващане.

Приемам категорично и бързо хващане на ръцете, долепени до тялото. Разбира се, добре е педагогът да се пази от удари с глава. После- в ъгъла, таймаут. А глупашки шапки нямат ли?

От друга страна, шамарът се удря прекалено бързо и може да го отнесе някое невинно дете. В моя случай шамар без провинение вкара даскалицата в черен списък на "хора, които бих затрила, ако ми се размине". Ей така се създава Декстър IRL.

Общи условия

Активация на акаунт