Дете загина при катастрофа - стояло в скута на баща си!!!

  • 21 820
  • 412
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 573
Ама какво значи "не може да ми се случи"??? На мен ми се случи докато бях бременна в 5 месец да ме смажат докато чаках с колата на светофара!!! Колкото и да е невероятен шофьор, никой не може да литне във въздуха с колата дори и да види, че този зад него няма намерение да спре... В моят случай някакъв дядка беше заспал на волана и се вряза в мен с над 80км/ч (според думите на дошлите по-късно катаджии), а моята кола отлетя и помете буса пред себе си, а бусът още 3 други коли... едвам ме извадиха отвътре... и добре, че въпреки бременността си бях с колан, иначе щяха да ме остъргват от паважа. Представям си пък ако имаше необезопасено дете при мен или в някоя от другите коли, участвали в катастрофата  Confused

# 46
  • Мнения: 7 837

Точно те вчера, днес и утре са и ще поставят живота на децата си в скута си, или в ръцете на мъжете си, щото за техните мъже законите на физиката не важат.

Но прекарват и колана през тях и реално обезопасяват и двамата седящи... Дори и такива безумия съм чела тук.

И, след като ми се случи и на мен, съвестния шофьор, който спазва правилата, да ме удари един, минаващ на червено със 70 км в час и след като изпитах какво е да се отвори въздушна възглавница и все още ходя на терапия, защото имам болки, мога да си представя, как дете лети през предното стъкло след такъв удар. Или, и да не излети да трябва да мине през това, през което минах аз. Абсолютно родителско престъпление в моите очи.
Моите деца останаха невредими, точно благодарение на столчетата си.

# 47
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Аз съм много "за" да се създаде някакъв специален тест, който да определя шофьорска пригодност (казвам го с пълното съзнание, че аз няма да го издържа, но и не съм шофьор), който да се държи преди получаване на книжката. Какъв точно - думата имат психолозите. Но не е нормално всеки кифляк с някой лев повече в джоба да реши да се прави на мъж пред сина си и да рискува живота му. Съжалявам за каруцарския изказ, но такива ситуации наистина ме нервират! Още повече, че съм виждала подобни изцепки пред детската градина (грях ми е на душата, не съм сигнализирала където трябва и ако стане нещо ще се самопопържам дорде съм жива).

# 48
  • София
  • Мнения: 3 016
Нека почива в мир детето!

Колкото до бащата ... затвор!
Първото ми качване на шофьорското място със запален двигател беше на първия ми урок по кормуване при инструктор. Дава ли да ми като дете да въртя волана но само когато е било сигурно, че няма как да направя беля. Не ги разбирам тия родители ... не мислят за здравето и доброто на детето, а дали детето няма да ги сметне за лошо родители!
Живея до училища - 2бр. Уверявам ви , че е ад... не само, че родителите влизат и в най-тясната улица, но седят в колата и махат на детето да отиде, докато то трябва да пресече улицата само, вярно наблюдават НЕГО, но не виждат дали има опасност ЗА НЕГО!

# 49
  • Мнения: 6 206
този човек няма нужда от нравоученията ви
малко е късно
животът е свършил за него и цялото му семейство.

и не е вярно, че не глобяват за деца, глобяват и още как. аз лично съм глобявана /от което разбира се, не съм горда/.... моето малко дете изпада в истерия ако трябва да стои на столчето си, луда истерия, засинява се, повръща, пълна програма. признавам си, че съм я взимала в мен и съм шофирала, да карала съм с 20, много по-често съм спирала и съм се опитвала да я успокоя...
но да караш 20-30 минути и детето ти да реве в диви крясъци отзад... да, от лиготия е, но е ужасно трудно.
имаше месеци в които винаги взимах или някой да шофира вместо мен, защото тя пищеше дори и ако имаше някой до нея отзад, а не аз.

# 50
  • Мнения: 2 161
Ужасна трагедия. Много им съчувствам на родителите, не знам този човек, как ще диша от тук нататък!  Аз много се страхувам от аербеците, мъжът ми е казвал, че много боли, когато се разтвори тази защита. Не мога да го съдя този баща, защото той сам ще си е най-жестокия съдник.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 099
За междуселските пътища не знам, ама бая чавета циркулират свободно по задните седалки на мощни джипове и скромни таратайки (Тодор Каблешков и бул. България). Как се измерва коефициентът на здрав разум не знам, ама не ще да е ни право, но обратно пропорционално на качеството на возилото!

Не го знам тоя баща ако оцелее как ще живее, не искам и да си го представям! Но дано уврят празните кратуни на другите куражлии!... Щото доста от тях четат тук, сигурна съм! 

# 52
  • Мнения: 5 710

Точно те вчера, днес и утре са и ще поставят живота на децата си в скута си, или в ръцете на мъжете си, щото за техните мъже законите на физиката не важат.

Но прекарват и колана през тях и реално обезопасяват и двамата седящи... Дори и такива безумия съм чела тук.

И, след като ми се случи и на мен, съвестния шофьор, който спазва правилата, да ме удари един, минаващ на червено със 70 км в час и след като изпитах какво е да се отвори въздушна възглавница и все още ходя на терапия, защото имам болки, ...

със 70 км е мн. силен удар.  Rolling Eyes
Мен ме е .. подбутвал един голям джип на един светофар ( аз спряла, той почти спрял) аз бях с колан и  така залитнах напред и се ударих във волана, че ме боля месец след това, а колата направи поне 5 метра напред.

Дори не подозираме удари с мн. ниска скорост как могат да те ускорят и с каква сила да те забият напред. Днес забравих да изключа от скорост докато палех, и колата подкочи с метър напред... от нищо.

# 53
  • Мнения: 7 837

със 70 км е мн. силен удар.  Rolling Eyes

Нормална градска скорост е по нашия край.
Както и да е... Не си правете експерименти. Тук със сигурност има доста, които са преживели инциденти и знаят, дори и да няма тежки травми, колко е травмиращо за тялото най-малко. За психиката, да не говорим.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 623
Все по-често виждам деца в скутовете и то не
на майките си, на задната седалка, а точно
в бащите си, зад волана  ooooh!
Най-фрапиращото обаче, което видях миналото лято,
направо ме остави без думи.
Със синът ми, отиваме в училищния двор да покара колело.
Виждам, че в двора върти някаква кола и си помислих,
че са младежи някакви, но не би.
Някакъв елемент, учи детето си да кара кола, като детето е
на възрастта на Божидар - 6 години, а на задната седалка
са майката с бебе на ръце  Shocked
На всичкото отгоре му крещи, че не прави нещо като хората
и го полага зад врата.
Аз дори не знам как да го нарека това...

# 55
  • Мнения: 8
Да почива в мир малката душичка, сили на семейството. Сигурна съм че бащата не е искал така да се получава. Напоследък много трагедии в този край.......

моето малко дете изпада в истерия ако трябва да стои на столчето си, луда истерия, засинява се, повръща, пълна програма. признавам си, че съм я взимала в мен и съм шофирала, да карала съм с 20, много по-често съм спирала и съм се опитвала да я успокоя...
но да караш 20-30 минути и детето ти да реве в диви крясъци отзад... да, от лиготия е, но е ужасно трудно.
имаше месеци в които винаги взимах или някой да шофира вместо мен, защото тя пищеше дори и ако имаше някой до нея отзад, а не аз.

И моето едното беше така, дори е спирало да диша  Sad. Но човек на който не му се е случвало не може да разбере. Тук обаче където живея дори и немога да си помисля да не го сложа в столче, защото наказанията са сериозни.А ако полицай хване дете да шофира в скута на родител, това дете ще му бъде моментално отнето.


# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Жал ми е за този човек. От глупост да си изгуби така детето...  Confused
Изобщо не ми е жал, жал ми е за детето, но баща му.... ах баща му #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Само не ми е ясно каква е целта на темата.
Целта на темата би могла да е да предизвикаме за масови проверки за столчета за кола, столчетата не просто да са налични, а да са закрепени в колата по подходящия начин и децата да са вързани с коланите вътре. Както имаше масови проверки за колани на възрастни.

# 58
  • Мнения: 10 547
Само не ми е ясно каква е целта на темата.
Целта на темата би могла да е да предизвикаме за масови проверки за столчета за кола, столчетата не просто да са налични, а да са закрепени в колата по подходящия начин и децата да са вързани с коланите вътре. Както имаше масови проверки за колани на възрастни.

Аз все си мисля, че такива има и сега, или аз попадам на съвестни пътни полицай, хм? Колкото пъти са ме спрели, толкова пъти са гледали и столчетата, даже веднъж единият полицай каза, че би избрал даже по-висок клас столче за голямото дете, защото сегашното според краш-тестовете не било от петте най-добри, а някъде към десето.

Че има хора, които превозват децата си необезопасени има, големият процент мои наблюдения обаче, возят децата си съвестно. А останалите им дреме на корубите за подобни инциденти. Аз писах, натяхтованеможедаимсеслучи.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Е, да, последния път и на мен ми прегледаха зверилника отзад, ама ме бяха спрели за друго. Аз искам МАСОВИ проверки да спират яко всеки и да гледат за столове и дали са подходящи, дали са вързани децата, дали самия стол е монтиран правилно.

Общи условия

Активация на акаунт