Дете загина при катастрофа - стояло в скута на баща си!!!

  • 21 827
  • 412
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 310
Хм! Да. И аз съм за проверките. Но какво излиза - някои родители вместо да се грижат за живота и здравето на децата си, трябва да им дишат във врата, проверки, глоби, санкции, наказания, за да спазват правилата за опазване живота и здравето на собствените си деца.
Има хора, които са много зле, наистина! ooooh!

# 61
  • Мнения: 6 620

Точно те вчера, днес и утре са и ще поставят живота на децата си в скута си, или в ръцете на мъжете си, щото за техните мъже законите на физиката не важат.

Но прекарват и колана през тях и реално обезопасяват и двамата седящи... Дори и такива безумия съм чела тук.

И, след като ми се случи и на мен, съвестния шофьор, който спазва правилата, да ме удари един, минаващ на червено със 70 км в час и след като изпитах какво е да се отвори въздушна възглавница и все още ходя на терапия, защото имам болки, ...

със 70 км е мн. силен удар.  Rolling Eyes
Мен ме е .. подбутвал един голям джип на един светофар ( аз спряла, той почти спрял) аз бях с колан и  така залитнах напред и се ударих във волана, че ме боля месец след това, а колата направи поне 5 метра напред.



Била си без колан.
По въпроса за колана ,след катастрофата ми отпреди 10 дни ме закараха на снимки и лекаря ме пита дали съм била с колан аз казах естествено ,че да обаче той бил против .И преди съм го чувала това било по-опасно при инцидент.
Ерин Брокович по-добре 20мин. истерия отколкото подобна трагедия .Ти може и с 10км да да караш ,другите обаче не .Ти може да си супер внимателна /въпреки ,че с бебе в скута не виждам как ще стане / ,но другите да не са .

А колкото до акциите за столчета ,скоро имаше такава.

# 62
  • Кърджали
  • Мнения: 10 284
Лека му пръст на детето. Жалко е, когато едон дете си отиде толкова рано, още по - жалко е, когато това се случи от неразумието на собствените му родители...
От отдавна съм на мнение, че трябват масови проверки и глоби.Ама големи глоби, такива че като ги платиш един път да се замислиш дали ти е по - изгодно да я платиш пак след време или да купиш столчето. Защото поне където живея аз масово "аз карам внимателно", "това на мен не може да се случи" и "моето не търпи в стол".Слава Богу, не ми се е случвало да видя дете в скута на баща си докато шофира, но пътуващи необезопасени по никакъв начин си е масова гледка тук.
Напоследък все ни спират полицаи, и всеки път поглеждат и към детето отзад. Случвало се е дори да се усмихнат изненадани, че детето е в стола. Явно не го виждат всеки ден....
Та решението за мен е глоби, глоби и глоби. На принципа с моркова и тоягата, като не става само с приказки, дано поне стане с глоби....

# 63
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Каквото и да се каже, няма смисъл. На българина все трябва да му се случи трагедията, за да проумее, че в самонадеяното *това не може да се случи на мен* няма нищо вярно.  Tired

# 64
  • София
  • Мнения: 8 933
този човек няма нужда от нравоученията ви
малко е късно
животът е свършил за него и цялото му семейство.

и не е вярно, че не глобяват за деца, глобяват и още как. аз лично съм глобявана /от което разбира се, не съм горда/.... моето малко дете изпада в истерия ако трябва да стои на столчето си, луда истерия, засинява се, повръща, пълна програма. признавам си, че съм я взимала в мен и съм шофирала, да карала съм с 20, много по-често съм спирала и съм се опитвала да я успокоя...
но да караш 20-30 минути и детето ти да реве в диви крясъци отзад... да, от лиготия е, но е ужасно трудно.
имаше месеци в които винаги взимах или някой да шофира вместо мен, защото тя пищеше дори и ако имаше някой до нея отзад, а не аз.
Това, което си правила е било огромна глупост и просто с детето сте имали късмет. Щом пищи, сваляш я от колата, търсите алтернативен транспорт. Децата лесно свикват със столчетата, просто е трябвал друг подход. Точно такива оправдания чувам ежедневно от много родители. Ами за мен са си оправдания, без мисъл за детския живот.
Колкото до конкретния случай - бащата трябва да полежи ефективно - за убийство.

# 65
  • Мнения: 2 099
Аз в четвърти месец бременна загубих така далака си и се оттървах само с разкъсан черен дроб от удар отстрани.Детето беше бебе в кошница,вързано отзад зад шофьорската седалка.Чаках близо час докато срежат ламарините и ме извадят.Тавана на колата беше се вдлъбнал навътре и беше буквално на 5-6 см от главата на бебето.Него го извадиха случайни очевидци като строшиха задното стъкло,двама мъже бяха,единия едва успя да сложи якето си върху детето(имаше само малко разстояние от което да се стигне до детето отпред),другия счупи стъклото и го извадиха.Цял живот ще го помня това и тези мъже.Единия ми говореше докато дойдат да ме извадят.Не си усещах  краката.От тогава не ползвам коли,или ползвам само в извънредни случаи!
Да не дава господ,незнам ако беше бебето без кошница къде щеше да е сега.
Дано се направи нещо,да спре безумието да се возят необезопасени деца в колите!

# 66
  • Мнения: 2 032

Поне не те ли беше срам да го напишеш това?

Тука не говорим дали имаш избор да намажеш филията на детето с масло или с маргарин, а затова, че ти нямаш право да застрашаваш живота на детето си. Как въобще ти роди чутурата оправданието, че ако детето реве, значи всичко може? Ами ако реве да го возиш на капака на колата, ще го возиш ли там? Твоята роля като родител каква е, да спреш детето от рев на всяка цена или да го научиш и възпиташ?

Правите ги тези магарии, не на последно място, защото няма ред и закон. Ако знаеше, че така - с дете - на скута на първото кръстовище ще те спрат, ще ти отнемат книжката и ще сложат детето на регистъра на социалните служби, едва ли щеше така лежерно да подходиш.

Ебаси и тъпите оправдания за риска да си убиеш детето.

# 67
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Децата лесно свикват със столчетата, просто е трябвал друг подход.

Подходът е да са в столче още от ден първи, час първи, минута първа в колата.  Peace Свикват веднага, без никакви проблеми. Дъщеря ми скоро ще стане на 7, малкият- на три, никога не са се и замисляли да се качат в кола и да не са си всеки в съответното столче.
"Подвигът" на г- жа Брокович не мисля да го коментирам дори  Tired

# 68
  • Мнения: 22 452
Удар дори в градски условия може да причини трайни увреждания, травми и дори смърт.

Една случка и при нас, в града, шофира мъжа ми. Аз съм отзад с детето, което е в столчето. Но решава тя, че ще се обърне към задното стъкло (не е проблем никакъв да се завърти, както си е с колана), за да видела нещо си.
В момента, в който и казвам да се обърне и я дърпам да седне както трябва на стола, мъжа ми набива спирачки, заради някакъв пред нас. Детето както беше с колана така хубаво политна назад, че си удари главата в предната седалка.
През цялото време се движехме със скорост около 20км.ч, тъй като имаше колона пред нас.
Това са само 20км.ч и дете, което не е застанало както трябва в стола си. А ефекта е - ударена глава в предната седалка.
Представям си какъв удар би се получил ако това дете е някъде си из колата, или в краката на водача.

# 69
  • Мнения: 2 099
Това е абсолютно вярно.Ако от първото возене в кола се сложи в стола,
 детето не реагира и знае,че там е неговото място.Моите деца са вече на 4 и 8 години и нито веднъж не са били извън столчета в колата.И двете от бебета на 3 дена са били отделно и вързани.Първо в кошници,после в столче а сега голямото е в седалка и вързано с колан,малкото е в стол.
В стола поне даваш шанс при катастрофа за оцеляване на детето,без стол почти няма шанс да оцелее.При катастрофата която описах по-горе бебето беше на 7 месеца,аз исках породени деца и бях бременна с второ,за жалост направих спонтанен аборт след катастрофата и после дълго не помислях за деца.

# 70
  • Мнения: 1 432
Виждам деца/бебета в скутовете на бащите в коли  ежедневно. Много жалко  Confused

И моето дете е ревало до посиняване на столчето. Пореве, пореве, залъжа го с нещо па спре....

# 71
  • София
  • Мнения: 2 217
Да живееш с мисълта и спомена как си убил детето си е възможно най-тежкото наказание....
Такъв шок би смазал всеки, независимо колко е първосигнален и тъп.
Жалко за малкото мишленце.... Flowers Rose Flowers Rose
Жалко и за татко му....

# 72
  • София
  • Мнения: 1 555
Да почива в мир това дете!  Flowers Rose За съжаление не е случило на родители с поне малко мозък в главата.
И аз съм по-крайна по отношение на бащата и подкрепян написаното от Алисия.

Много съм писала в темите за столчетата и детската безопасност, много съм говорила, но започнах да се отказвам. Как да ги накараш да разберат тези хора? То са хиляди оправдания - пък детето плачело, било му топло и не знам какво си.  ooooh! Как пък има хора, които могат да си возят децата в столчета и да се оправят в тези ситуации, но техните деца все са много специални. Толкова специални, че ги подлагат на риск за живота им.  Sad Моите деца от новородени са в столчета и са свикнали - седи се там и почти никога не са протестирали. Имало е периоди, в които дъщеря ми (около 1г.6м.-2г.) си бъркаше с ръката в гърлото, давеше се, имаше позиви за повръщане. И правеше това, докато аз шофирах сама с нея. Отбивах по най-бързия  начин, докато не се успокои. Имало е периоди по време на бебешкия пубертет, когато е ревяла истерично, тръшкала се е и много трудно съм успявала да я сложа в столчето - после е продължавала да си реве и в колата, но какво да правя, търпяла съм. Сега вече сама си отваря вратата и си сяда на стола и се е случвало няколко пъти да забравя да и закопчая колана. Детето си знае обаче и още преди да запаля колата ми напомня, даже карайки ми се, че коланът и не е закопчан. За мен не съществува абсолютна никаква оправдателна причина едно дете да не се вози в столчето си за кола, а някъде по предните седалки. В такива случаи става въпрос за липса на воля, мързел и липса на здрав разум.

Ерин Брокович - Ти нали разбираш, че понякога не е важно ти с колко караш, а с колко кара този, който може да се забие в твоята кола? И че шофирайки с 20км/ч правиш ситуацията още по-опасна, защото това изнервя останалите шофьори и повечето от тях предприемат рискови изпреварвания.

# 73
  • Мнения: 1 129
Бащата може да е всякакъв, но и вие не си поплювате. Безотговорен - със сигурност. Глупав в конкретната ситуация - без спор. Но от къде тази злоба "получил си е наказанието". Смъртта на едно невинно дете не би трябвало да се определя като наказание за който и да е. Тя е трагедия. И да, горките родители. Може да не е помислил, да е бил непредпазлив, всичко може да е. Но този човек е загубил детето си заради тази грешка. Той трябва да живее с тази мисъл до края на дните си. Тя ще го мъчи цял живот и никога, ама никога няма да може да се отърве от нея. Нищо по-страшно от това няма. Нито затвор, нито санкции, нито глоби. Мъчно ми е за това семейство. Мъчно ми е за беззащитната душичка отишла си толкова рано от този свят. Мъчно ми е, защото това е ужасяваща случка. И колкото и да плюете и да обиждате този мъж, бъдете сигурни, че той се мрази от дъното на душата си. Бъдете сигурни, че през неговата глава този миг ще преминава отново и отново. И когато тази теми остане далеч в архивите, а ние обсъждаме други такива и сме забравили за нея, някъде там ще има едно семейство което няма да го забрави. Един мъж и една жена с дупка и празнина в сърцата си. Защото да сочим с пръст и да дирижираме песента на морала и отговорността - това е лесно. Отстрани винаги е много лесно.

# 74
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Мирама, Мадам Дьо Помпадур, и да го прочетат те са от партията наментованеможедамисеслучи. Преди един час специално разказах за нещастието на семейството, чийто син "кара" "ескимоса" из квартала. О, чели го били, ноооо карали внимателно и членуват в споменатата от мен по-горе партия.

Искрено се надявам поне един да си вземе поука.
Kaсита, за голямо съжаление нещата стоят точно така.
Пътищата ни са се превърнали в гробници от всякъде стърчат мраморни плочи напомнящи смъртта на някой.
Крайно време е КАТ да си бият камшика и да започнат с истинските проверки, малки им са глобите могат още да ги увеличат.
Никакъв компромис за родители проявяващи слобоумие и излагащи детето си на смъртна опастност.
И няма возене отпред, отзад в скута на мама и на тати докато шофира, на автостола вързано и това е. И какво означава не искало да стои, като не иска няма да се вози, след някоя друга година като му узрее в главата тогава.

Общи условия

Активация на акаунт